Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Amacım trolluk değil. Gerçekten tavsiyelerinize ihtiyacım var mt 07

Motovento
    REKLAM ALANI
    dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Merhabalar motosiklet seven abilerim kardeşlerim.
    Yaşım 21 öncelikle belirtmek istedim.
    2008 den beri motosiklet kullanıcısıyım
    Farklı zamanlar aralığında toplamda 13 bin km cbf 150 ve cbr 125r kullandım
    Bunun harici aşağı yukarı 45 bin km kadarda 125cc skuter kullandım
    Kurye olarak değil gezi olarak.
    3bin kmdir de gts 250i evo kullanıyorum ve bu benim 250cc deki ilk motorum.
    Anlatmak istediğim şu.
    Uzun zamandır düşük cc motosiklet kullanarak motosiklet hayatım geçti
    Ama aradığım duyguyu 250cc de bulamadım
    Sadece biraz daha hızlı oldu okadar.
    Benim için önemli olan son hız değil ivmelenmesi
    Ve sesimin çıkması.
    Mt 7 yi bir sürerir araştırıuorum cok hoşuma gidiyor
    Gerek tip gerek izlediğim videodaki ivmelenme gerek fiyatı olarak.
    Mt 7 kullanan veyahut bu seviyelerde olan arkadaşların tecrübelerinden yararlanmak istiyorum
    Fikirleriniz benim için altın değerinde.
    Birbakımada hayatım belkide sizin elinizde
    Tercihim mt 07 abs olacak buna göre yorum yapmanızı istiyorum
    Yani cbf 500 er 5 tavsiyesi istrmiyorum
    Olmazsa neden geçemeyeceğimi beden erken olduğunu belirtmeniz
    Hepinize iyi forumlar tekeriniz düz bassın şimdiden teşekkür ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbr 650f
    Sorduğun soru saçma, o motora hakim olup olamayacağını en iyi kendin bilirsin. Burdaki amacın daha çok kendini gazlamak gibi geldi bana. Söylediğin şartlarda çatır çatır kullanabilirsin mt-07'yi. Eyyorlamam bu kadar.
    dovahhkin bunu beğendi.

Sado39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Adventure & Ktm Duke
    İş irade de biter dostum. Kendine güveniyorsan al saçma sapan işlere kalkışmazsan yaşarsın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Al kardeşim eğer gaza hakim olacaksan.

e_trkuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    al gitsin hiç düşünme

MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Ne yapıcaksın mt 07yi ybr al

Ya ben yanlış geldim galiba
    norace bunu beğendi.

Bu kardeşimiz aşmış bazı şeyleri belli ediyor kendini takılmayın buna

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Konuda dalga gecilecek birsey goremedim ben, sormadan direk 07'yi alip buraya fotograf atsaydi hepimiz yazardik altina hayirli olsun diye demi.
    Hocam bence ilk once boy ve kilonu yaz mt-07 ebat olarak biraz kucuk bana gore. 2-3 silindirli diye hatirliyorum sesi fark edilecek cinsten ruzgari cok yiyecegini hesap et ivmelenmeden kastin kalkış sanirim hic ısıklarda mt-07 gormedim fakat mt-09 gormustum o ilerdeki isiklarda durdugunda arabalar vitesi 2 ye yeni takiyorlardi oyle soyleyeyim :D

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Tecrüben çok fazla değil. Ama 07 de senin için çok sert kaçmaz. Yani bence olabilir. Ama Mümkün olursa bir dene derim. Bende 1 hafta kadar kaldı 07. Tam şehir motoru. Güç yeterli. Gösterişli. Nispeten kullanımı kolay. Tekere geliyor falan diyorlar ama ben bi sıkıntı yaşamadım. Bir kardeşimiz ilk motor olarak almıştı. İlk bir hafta o yüzden ban kullandım devamlı. Gerçi ona şu an zevkten çok korku yaşatıyomuş... Bizi de dinlemedi. Hiç tecrübe olmasa "kesin alma" derim ama yıl ve km tecrüben bence bu motora yeter. Tabi ilk zamanlar biraz itidallı davranman gerekebilir.

Sağlıcakla...

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Hem hayatım sizin ellerinizde deyip hem de tavsiye istersen motoru bırak otobüs kullan derim Zorla günahına sokma şimdi bizi durduk yere ama normal bi tavsiye istersen gts evo ile vitesli bir 250-500 cc arasında çok fark olacaktır, mt-07 ile drag yarışı yapıp r1' e ayar veren adam tanıyorum sen direk bu tip bi motor istiyorsun, kaldı ki mt-07 geçen sene den beri bir çok can aldı, aslında canı alan mt-07 değil ama anladın işte sen.
    MotoGlock bunu beğendi.

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    bundan önceki motorum fazer'dı 98 beygir şimdi mt 07 var 75 beygir. Ama torkları çok farklı. mt7 çok zevkli bir makina ama scooter rahatlığından sonra seni bir hayli üzecektir. hız konusuna takılma istesende 130 u geçemiyorsun rüzgar öyle bir geri atıyor ki adamı gaz açtığına pişman ediyor.

Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    @provaker hocam motora hakim olup olamayacağımdan kişisel olarak tam emin olamadığım için yüksek cc tecrübesi olan arkadaşlardan
    Sizinde yazınızda belirttiğiniz gibi gaza gelme değilde güven oyu alma yada kendimi frenleme olarak bilgi almak istedim,yorumunuz için teşekkür ederim.

@seta 34 hocam yorumunuz için öncelikle teşekkür ederim. Boyum 171 ve 85 kiloyum hocam. Lambalarda hızlanma değil kastım hocam. Yazımda belirttiğim gibi nispeten uzun bir motosiklet tecrübem oldu gerek uzun yol gerek mecburi sollama gerektiren yerlerde kendimi tehlikede hissedebileceğim an birkaç saniye sonra ortalama 50km hızlanmış olmak istiyorum tam olarak isteğim bu.

@ramirez değerli fikriniz ve yorumunuz için teşekkür ederim.
    Foruma bu şekilde bir konu açmamın yegane sebebi etrafımda bu tarz motosiklet kullanmış yüksek cc tecrübesi olan bir tanıdığım malesef yok. Bildiklerimde mt 07 çok fena teker yapıyor ön teker inmez paso gazlarsın dediklrri için fikirlerini görmemezlikten geliyorum.
    Yamahanın mt 07 test motoruda malesef yok haliyle test edemiyorum.
    Bulunduğum fikir alışverişleri sonucu alırsam motosikleti tabiki belirli ve nispeten uzun bir dönem sakin kullanacağım. Tekeriniz düz bassın.

@bune hoş espiriniz için sağolun gülümsettiniz lakin sanırım olumsuz görüşünüz ?

Arkadaşlar belirttiğim üzere yardımlarınızı bekliyorum yorum olarak hepinize iyi forumlar

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı Alper Karademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @provaker hocam motora hakim olup olamayacağımdan kişisel olarak tam emin olamadığım için yüksek cc tecrübesi olan arkadaşlardan
    Sizinde yazınızda belirttiğiniz gibi gaza gelme değilde güven oyu alma yada kendimi frenleme olarak bilgi almak istedim,yorumunuz için teşekkür ederim.

@seta 34 hocam yorumunuz için öncelikle teşekkür ederim. Boyum 171 ve 85 kiloyum hocam. Lambalarda hızlanma değil kastım hocam. Yazımda belirttiğim gibi nispeten uzun bir motosiklet tecrübem oldu gerek uzun yol gerek mecburi sollama gerektiren yerlerde kendimi tehlikede hissedebileceğim an birkaç saniye sonra ortalama 50km hızlanmış olmak istiyorum tam olarak isteğim bu.

@ramirez değerli fikriniz ve yorumunuz için teşekkür ederim.
    Foruma bu şekilde bir konu açmamın yegane sebebi etrafımda bu tarz motosiklet kullanmış yüksek cc tecrübesi olan bir tanıdığım malesef yok. Bildiklerimde mt 07 çok fena teker yapıyor ön teker inmez paso gazlarsın dediklrri için fikirlerini görmemezlikten geliyorum.
    Yamahanın mt 07 test motoruda malesef yok haliyle test edemiyorum.
    Bulunduğum fikir alışverişleri sonucu alırsam motosikleti tabiki belirli ve nispeten uzun bir dönem sakin kullanacağım. Tekeriniz düz bassın.

@bune hoş espiriniz için sağolun gülümsettiniz lakin sanırım olumsuz görüşünüz ?

Arkadaşlar belirttiğim üzere yardımlarınızı bekliyorum yorum olarak hepinize iyi forumlar
    Demek istediğimi sizin mesajınızın bi üstündeki arkadaş ta söylemiş, fazer kullanıyordum ama bu alet başka demiş cidden başka kurşun gibi fırlıyor, 250 cc scooter tecrübesi ile bu motora hakim olmak çok zor. 1 sene bekleyin bajajın 400' lük modelleri çıkacak olmadı dğer markaların 500cc ve altı modellerine bakın ondan sonra geçersiniz mt-07' ye.

norace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Address
    Alıntı MotoGlock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yapıcaksın mt 07yi ybr al

Ya ben yanlış geldim galiba
    Bu o başlıklardan değil.

chcts1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crypton s 2019
    mt07 yi alırsan sonra sıkılıp satmaya uğraşırsın. Direk mt09 al

Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek istediğimi sizin mesajınızın bi üstündeki arkadaş ta söylemiş, fazer kullanıyordum ama bu alet başka demiş cidden başka kurşun gibi fırlıyor, 250 cc scooter tecrübesi ile bu motora hakim olmak çok zor. 1 sene bekleyin bajajın 400' lük modelleri çıkacak olmadı dğer markaların 500cc ve altı modellerine bakın ondan sonra geçersiniz mt-07' ye.

Yorumunuz için teşekkür ederim hocam tekeriniz düz bassın dikkate alacağım

Arkadaşlar cem yılmazlığınızı arkadaşlarınıza saklayın rica ediyorum kalp kırmaya gerek yok.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Vitesli motosiklette tücrübeniz 125-150 cc'yi geçmemiş ve mt07 alarak birazcık zorlanırsınız . Eğer amaç şehiriçinde araçların sıkıştırmasından kurtulup ivmelenmekse mt07'ye fazla gerek yok . Zaten naked motor olduğu için çok rüzgar alacaktır . Benim z250sl bile 120-130 km'den sonra keyifli süresim gelmiyor , rüzgar arkaya ittirdiği için sürüş dikkatide dağılıyor yolda . Ben olsam araya bi orta segment koyar , ktm duke 390 tarzı bir şey alırdım . Onun ivmelenmesi bile sizi fazla fazla tatmin edecektir . Hatta ilk başlarda hafif korkabilirsinizde .
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Alıntı Alper Karademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşım 21 öncelikle belirtmek istedim.
    2008 den beri motosiklet kullanıcısıyım
    14 Yaşından beri motosiklet üstündeysen ehliyetsiz geçen yıllarında parkta mı sürdün motosikleti yoksa aramızda trafikte ehliyetsiz gezmiş bir arkadaş mı var?

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı aranel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bundan önceki motorum fazer'dı 98 beygir şimdi mt 07 var 75 beygir. Ama torkları çok farklı. mt7 çok zevkli bir makina ama scooter rahatlığından sonra seni bir hayli üzecektir. hız konusuna takılma istesende 130 u geçemiyorsun rüzgar öyle bir geri atıyor ki adamı gaz açtığına pişman ediyor.
    dikkatimi çekti istesende 130 u geçemiyor (rüzgardan dolayı) dedinizya . mt 07 ile 230 240 yapanlar nasıl o hızlarda sürüş yapabiliyor. ? yani demek istediğim o hızlarda naked motorda rüzgara nasıl dayanıyorlar ?naked motorda o hızlarda rüzgardan dolayı dikkat dağılması olmuyormu? naked motorlarda +200 den sonrası full karenajlı motorlara göre daha dikkatli olmak gerekli .
    bu bakımından rüzgar çok engelliyormu sürücüyü?
    belki ileride z 1000 alırsam diye merak ettim sorayım dedim madem konu açılmışken.
    Gerçi ben inanmıyorum mt07 ile 230 yapanlara. yapabiliyorlarsa harbi helal olsun yolları açık olsun taşsız mıcırsız olsun.

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Hakimiyet ve bilinçli birey olmak açısından kendine güveniyorsan al derim. Ki onca tecrübeye rağmen bu soruyu soruyorsan bilinç anlamında olgun birisin. Hakimiyete kalıyor iş, onun tecrübesi de km ile ölçülmez bence. Kullandığın süre boyunca ne virajlar gördün, ne tehlikeler atlattın, nerelerde zorluk çektin onu sen bilirsin. Ancak ses istiyorsan mt07de egzoz almak zorundasın. Nasıl bir motorsa orijinal egzozla sessiz sedasız, egzoz takınca gök gürültüsü. Gaz tepkisi beklediğinden çok daha sert olacaktır onu bilerek al. gt250r kullanıcısı olup 600f denemiş biri olarak bayiden tek teker çıkmıştım bilesin. Gaz tepkisi 4 silindir racinglerden daha sert. 2 silindir naked da olsa gaz kolu saygıyı gerçekten hakediyor

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)