Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda cbf 150 hız sorunu acil yardim...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda cbf 150 . 2013 model
    arkadaşlar honda cbf 150 2013 model motorum var motoru yeni aldım herseyi güzel ama tek sıkıntısı hız. Motor gitmiyor abi tek kişi düz yolda 90 hafif rampa aşağı son gaz 95 yapiyor . Millet söylüyor benim motor 120 , 130 yapıyor ama benimki gitmiyor abi . Bilgisi olan arkadaşlar yardim edin ne yapmam gerek . Bazı sitelerde görüyorum adam ön zincir dışkısını 5 yaptırın değiştirin diyor çekişi etkilemez hızı 10 km artırır diyor. Son çare dişliyi degistirmeyi düşünüyorum. Yardim ci olursanız sevinirim iyi sürüş ler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    arayışta
    Boy, kilo, rüzgar v. B. Gibi etkenler ile motosikletin km. En son bakımı, kullanılan yağ gibi bilgileri verirseniz; tecrübeli bir arkadaş yardımcı olur.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    130 yapıyor diyen bi bıraksın bu işi onun motoru 130 yapıyorsa bile yakında eline alır kucakta sanayiye gider motosikletinizin beygir gücü ve fabrika top speed verisi belli .gideri belli makinanın 100-110 bunun dışındaki değerlere boy kilo rüzgar ağrlık bakımları diğer etkileyen faktörler .bayiden yeni çıkan bi 150 nin 95 geçmesi zaten mümkün değil çok kasmayın. bakım için bi servise götürün neyi eksik neyi fazla bakıldıktan sonra tekrar hız testine çıkın..

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı rollcycle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    130 yapıyor diyen bi bıraksın bu işi onun motoru 130 yapıyorsa bile yakında eline alır kucakta sanayiye gider motosikletinizin beygir gücü ve fabrika top speed verisi belli .gideri belli makinanın 100-110 bunun dışındaki değerlere boy kilo rüzgar ağrlık bakımları diğer etkileyen faktörler .bayiden yeni çıkan bi 150 nin 95 geçmesi zaten mümkün değil çok kasmayın. bakım için bi servise götürün neyi eksik neyi fazla bakıldıktan sonra tekrar hız testine çıkın..
    Senin motor kaç yapıyor diyen bir cbf'çiye 110 falan deyince bana gülüp benimki 130 yapıyor demişti. Bu diyalog Ankara Hızır usta'nın tamirhanesinde geçti. Dönüş yolunda rastladık elemana, o 130 ile giderken kendisini 110 ile geçtim. Sen bakma 130 yapanlara, göstergeleri çok gösteriyor. 150 cc bir motor, gücü belli, ağırlığı belli, yapacağı sürat belli.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    CBF 150 2014
    1.90 boy 99 kiloyum. vücudumun yediği rüzgar sayesinde düz yolda 90 rahat gidiyor, rüzgar yoksa 100 belki. rampa aşağı en fazla 125 gördüm...

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Beyler bu cbf in taşıma kapasitesi ne 100 kiloluk iki kişiyi rampada falan taşır mı deneyen var mı?
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Motosikleti
    CBF 150 2014
    Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bu cbf in taşıma kapasitesi ne 100 kiloluk iki kişiyi rampada falan taşır mı deneyen var mı?
    ben 100 kilo + 20 kilo civari yük ile 4. viteste cıkabiliyodum ama 200 kilo civari 3. viteste cıkabilir

Motosikleti
    Abi boyum 1.75 cm kilo 80 . Rüzgarsız havada bastım hafif rampa aşağı 95 gördü devir saati 9 a geldi son gaz 95. Yagi ve buji yeni değişti hava filtresi iyi durumda olduğundan değiştirmedi serviste yi usta zinciri yağladı ve gerdirdi lastik havalarına baktı sibop ayarına baktı ama siboplar iyi durumda dedi . Peki bu ön dişli orjinali 4 dış oluyormuş bazıları 5 yaptır 10 km daha artar diyor ...

Motorun hizi normal bendekide 90 falan yapiyodu 7500 devirde

Motosikleti
    CBF 150 2014
    dişli değiştiripte hızını arttıranlar var. eğer 95 i geçmiyorsa rampa aşağı bir sorun vardır. bende cok bilgili değilim motor konusunda başka ustaya veya honda servisine sor birde

mücahit1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Null
    Alıntı Raskon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar honda cbf 150 2013 model motorum var motoru yeni aldım herseyi güzel ama tek sıkıntısı hız. Motor gitmiyor abi tek kişi düz yolda 90 hafif rampa aşağı son gaz 95 yapiyor . Millet söylüyor benim motor 120 , 130 yapıyor ama benimki gitmiyor abi . Bilgisi olan arkadaşlar yardim edin ne yapmam gerek . Bazı sitelerde görüyorum adam ön zincir dışkısını 5 yaptırın değiştirin diyor çekişi etkilemez hızı 10 km artırır diyor. Son çare dişliyi degistirmeyi düşünüyorum. Yardim ci olursanız sevinirim iyi sürüş ler...
    120 130 banada bi bassın ya yok öyle bi şekil

Motosikleti
    Honda servisine götürdüm uzun yol yap bu zamana kadar aldığım adam bol bol yapmış uzun yol zaten. Bence serviste pek anlamiyo ya en azından düz yolda 100 yapsa

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Valla ben istanbulda e5 te 90km civarı giderken vızz diye yanımdan kurye geçti. Dedim arkadaş bu motor kaçla gidiyor.
    Bastım gaza yetiştim. (tabiki doblo ile)
    Baktım zayıf uzun boylu bir arkadaş. Motor cbf 150.
    Hızıda düzde 120-125km civarıydı.
    Diyeceğim oki günahım kadar sevmem ama cbf 150 düzde 120km gidebiliyor.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Normalde düzde 9 bin devirle falan 100'le rahat gider, gitmiyorsa ya sorun vardır ya da karşıdan rüzgar esiyordur. Rüzgar karşıdan ne kadar hızla esiyorsa son hızdan o kadar düşeceksiniz. Yalnız eğer anormal rüzgar yoksa yokuş aşağı 95 yapması da normal değil, bir sorun olmalı. 120-130 yapanlar ise kırmızı devir bölgesinde sürüp motorun canına okuyan arkadaşlar oluyorlar. Motor yapsa da siz yapmayınız ki benimki kesin yapar. Ben kırmızı devir sınırına birkaç kez çıktım ve bassam giderdi. Hiç alakası olmamasına rağmen "uzun yol yap gider" diyen servislerin bu işi ne kadar bildiklerini görüyorsunuz.

Bu arada aklıma geldi de, acaba maksimum 95 ile giden motor o sırada kaç devirde oluyor ? Belki önceki sahibi dişlilerle oynamıştır ?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motor 45 bin km'de, Japonun ölüsü böyle oluyomuş demekki. 15 bin km'de zımba gibi çinli motorları alan çıkmaz japon malı 150'lik ama 100'lük motor kadar performansı kalmış motorlar kapışılır.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı yagiz456 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 100 kilo + 20 kilo civari yük ile 4. viteste cıkabiliyodum ama 200 kilo civari 3. viteste cıkabilir
    O zaman cbf güçlü makinaymış!
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Ben de kullandım o motordan. Bir kere zar zor 110 gördü. bakma sen 120-140 yaptım diyenlere. Motorun hız motoru değil. Keyfine bak. Arızası yoksa kurcalama delikanlıyı, varsın 10 km yavaş gitsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)