Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

kırmızı ışık ve motosiklet sorunsalı...

Motovento
    REKLAM ALANI
    ceydamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    Genelde dikkatimi çekiyor. Kırmızı ışık yanmasına rağmen, eğer yol musait ise, motosikletli beklemeden geçiyor. Kanunen motosikletlilere kırmızı ışık dokunulmazlığı mı var? Bende geçeyim mi kalayım mı şaşırdım doğrusu

mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bianchi Mach-1 150
    Sen kurallara uy boşver başkasını.Sonuçta motosiklet de motorlu bir araç onun da kırmızı ışıkda beklemesi gerekiyor.Başkaları için değil kendimiz için uyalım kurallara...

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Renk körüdür belkide
    kdiner bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kırmızıda dur ama yolun en sağına veya en soluna yapış önünde başka araç yoksa. Arabalar motosikleti görmeyip kırmızıda durmadan geçebiliyor.
    ceydamer bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Kural bisikletler için bile geçerlidir. Yolu kullanıyorsan kurala uyma yükümlülüğün var. Bisiklet için ehliyete gerek yok ne ışığı arkadaş diyemezsin. Kurallar yolu kullanan her tür taşıt için geçerlidir.

Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kırmızıda dur ama yolun en sağına veya en soluna yapış önünde başka araç yoksa. Arabalar motosikleti görmeyip kırmızıda durmadan geçebiliyor.
    Ben bu siteyi işte bu sebeplerden çok seviyorum, her ne kadar boş yorum yapan çok olsa da, böyle arada bir çıkıp, gerçekten önemli bilmem gereken bilgilerde çıkıyor ortaya

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Bacım sen forumda böyleysen gerçek hayatta sevgiline/kocana veya hayatına girecek erkeğe sabırlar diliyorum
    Bune, obarey ve aquarist4 bunu beğendiler.

Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bacım sen forumda böyleysen gerçek hayatta sevgiline/kocana veya hayatına girecek erkeğe sabırlar diliyorum
    Gayet cici olduğum konusunda ne kadar dedikodular dönse de bende şiddetle sana katılmaktayım. Hiddetle uzak durulması, sevilmeyesi, kaçınılması gereken bir zattım, baştan aşağı beyin hücrelerine karşı zararlıyım ve kendimi böyle seviyorum neyse kırmızı ışık diyorduk...
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    klasik bi yaniti vardir bunun;
    "o kendini ucuruma atsa sen de atican mi?"

memleket insani yawww...
    kirmizi isikta bekleyip de, enayi gibi gozukmekten hoslanmiyor.
    ceydamer bunu beğendi.

AsyMeTRiQue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuyrukta PCX yazıyor, yanına da NS200 yanaştı...
    Takip mesafesinin önemini anlatmak için açılan video örnekli konuya "başlarım takip mesafesine, böyle bir kazada önünüzdeki araç mal gibi fren yapar da tost olursunuz işşallah" diye beddua eden "motosiklet" sürücülerinin olduğu bir camia da her motorcunun yaptığını yapmaya çalışmamak gerek düşüncesindeyim... Boşverin siz kural neyse ona uyun ve herzaman sizin için en güvenli olanı yapın... Işıkta durduğunuzda dahi her ne kadar kıyıda köşede olsanızda aynalardan arkanızı kontrol edin...
    smiles ve ceydamer bunu beğendiler.

Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı TEKNECI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    klasik bi yaniti vardir bunun;
    "o kendini ucuruma atsa sen de atican mi?"

memleket insani yawww...
    kirmizi isikta bekleyip de, enayi gibi gozukmekten hoslanmiyor.
    Ne yalan söyleyeyim doğru tez. Berbat egolarımız var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:01 ----------

Alıntı AsyMeTRiQue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takip mesafesinin önemini anlatmak için açılan video örnekli konuya "başlarım takip mesafesine, böyle bir kazada önünüzdeki araç mal gibi fren yapar da tost olursunuz işşallah" diye beddua eden "motosiklet" sürücülerinin olduğu bir camia da her motorcunun yaptığını yapmaya çalışmamak gerek düşüncesindeyim... Boşverin siz kural neyse ona uyun ve herzaman sizin için en güvenli olanı yapın... Işıkta durduğunuzda dahi her ne kadar kıyıda köşede olsanızda aynalardan arkanızı kontrol edin...
    Teşekkürler

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı ceydamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gayet cici olduğum konusunda ne kadar dedikodular dönse de bende şiddetle sana katılmaktayım. Hiddetle uzak durulması, sevilmeyesi, kaçınılması gereken bir zattım, baştan aşağı beyin hücrelerine karşı zararlıyım ve kendimi böyle seviyorum neyse kırmızı ışık diyorduk...
    Kendini öyle seviyorsan sıkıntı yok.
    Kırmızı ışıklarda mengu'nun dediği gibi en sağa veya en sola yapışamıyorsan, şerit çizgilerine olabildiğince yakın ol. Şeridin ortasına göre bir nebze de olsa daha güvenli. Motorun viteste olsun. Gerçi sen scooter kullanıyorsun ama diğer arkadaşların da işine yarayacak bir bilgi. Arkanda başka araçlar da yoksa bir gözün mutlaka aynada olsun. Hayvanın birinin geldiğini görüp kaçma fırsatın olur bu şekilde.

Fethiye'ye doğru kampa giderken, İzmir'de kırmızı ışığa yakalandım. En sol şeritte en öndeyim, vites 1'de, elim debriyejda yeşili bekliyorum. Ama aynaya bakmıyorum. Arkadan ciyak ciyak bir fren sesi geldi ve refleks olarak ani bir hareketle 3-5 metre sağ çapraza doğru ilerlettim motoru. Durdum ve sol yanımda arkadan frenleyerek gelen aracı gördüm. O an o refleksi göstermeseydim araba bana girmiş olacaktı. O an aynaya bakıyor olsaydım çok daha önce farkedip kendimi sağa daha rahat atabilirdim.

Yani diyeceğim o ki, nerede durursan dur, hangi konumda olursan ol mutlaka viteste ol ve aynana bak
    smiles, ceydamer ve mehmetenis bunu beğendiler.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşların dediklerine ek olarak kırmızı ışıklarda mümkünse kamyonların,tırların aralarında dibinde durma.Araba ve benzeri araçlar duruken çok öküz ve dikkatsiz değilse genelde seni görebiliyor ama tırların kamyonların aynalarında çok fazla kör nokta var,yerden çok yüksek olduklarından yanında duran motosikletleri de kolay kolay fark edemiyorlar.Kırmızı ışıktan hemen sonra sağa sola dönüş varsa veya kırmızı ışıktan sonra şerit değiştirmeye çalışırken üstüne kırabilirler.
    mehmetenis ve ceydamer bunu beğendiler.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    kırmızı ışıkta da trafikte de ,
    aynayı sürekli kontrol etmek gerekiyor.
    sanki arkada bir gözün varmış gibi olmalı.

motosiklette maalesef hayati önem taşıyan bir durum.
    360 derece tüm etrafında ne olduğunu sürekli bilmelisin.
    mozgur bunu beğendi.

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    Genelde dikkatimi çekiyor. Kırmızı ışık yanmasına rağmen, eğer yol musait ise, motosikletli beklemeden geçiyor. Kanunen motosikletlilere kırmızı ışık dokunulmazlığı mı var? Bende geçeyim mi kalayım mı şaşırdım doğrusu

Bence sen harddiske format at.
    Allah çevrendekilere sabır versin, anladığım kadarıyla pek kalmamış çevren ama...[COLOR="Silver"]

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Trafik kuralıdır kırmızı da geçmemek, malum plaka arkada olduğundan ceza gelmez düşüncesi de vardır bazısında , bazısı da ise bilir mobesenin olmadığını,geçebilir.Belki bazıları da paket yetiştirmek gayesindedir,bilemeyiz elbet ancak bizler tabiki trafik kurallarına uyan motosiklet sürücüleriyiz
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

Motosikleti
    .................

Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı obarey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah çevrendekilere sabır versin, anladığım kadarıyla pek kalmamış çevren ama...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:28 ----------

Allah çevrendekilere sabır versin, anladığım kadarıyla pek kalmamış çevren ama...
    Durduk yere yine bi saldırı canınız mı sıkılıyor forumca... Bak diğer arkadaşlar, abilerim ne güzel, saçma saçma boş bi şekilde muhalefet taslamak yerine, mantıklı açıklamalar sunmuş, arada acemi olduğum ve öğrenmeye çalıştığımı bildikleri için can alıcı tüyolar yazmışlar. Sizde azıcık onlar gibi dolu olsanıza, hayır yani başkalarını eleştirdiğinizde siz daha iyi olmuyorsunuz da o bakımdan ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:40 ----------

Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Trafik kuralıdır kırmızı da geçmemek, malum plaka arkada olduğundan ceza gelmez düşüncesi de vardır bazısında , bazısı da ise bilir mobesenin olmadığını,geçebilir.Belki bazıları da paket yetiştirmek gayesindedir,bilemeyiz elbet ancak bizler tabiki trafik kurallarına uyan motosiklet sürücüleriyiz
    Elbette trafik kuralı olduğunu biliyorum. Ama ne yalan söyleyeyim millet vızır vızır yanımdan akarken, bir egom devreye girdi, boyuma posuma bakmadan, enayi miyim ben, ben de geçeyim düşüncesi oluştu bir an. Gitti gitti geri gitti.
    mehmetenis, MotorKafa ve Mengu16 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Durduk yere saldırı mı?
    Kırmızı ışıkta geçiyim mi diye foruma sorduğun zaman mantıklı bir cevap alabileceğini mi düşünüyorsun?
    Bu forumdakiler sana geç bişey olmaz dese gececek misin?
    Tamam motor üzerinde acemisin onu saçma sapan başlıklarından anlıyoruz amma velakin ilkokulda Çevre Sağlı Trafik Okuma dersinde gösterilen şeyleri de mi anlamıyorsun?
    Dolu olsanıza demez mi bir de...

AsyMeTRiQue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuyrukta PCX yazıyor, yanına da NS200 yanaştı...
    Durduk yere yine bi saldırı canınız mı sıkılıyor forumca... Bak diğer arkadaşlar, abilerim ne güzel, saçma saçma boş bi şekilde muhalefet taslamak yerine, mantıklı açıklamalar sunmuş, arada acemi olduğum ve öğrenmeye çalıştığımı bildikleri için can alıcı tüyolar yazmışlar. Sizde azıcık onlar gibi dolu olsanıza, hayır yani başkalarını eleştirdiğinizde siz daha iyi olmuyorsunuz da o bakımdan ;)[COLOR="Silver"]

.
    @oluroyle nin başımıza açtığı işler bunlar :p
    ceydamer bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)