Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Acil tavsiye bekliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha yzf r6
    Arkadaslar merhaba daha onceden hic dogru duzgun bi motosiklet tecrubem yoktu. Bir arkadasımın yamaha yzf r6 sıyla ufakta olsa bi gezme sansım oldu hic sıkıntı yasamadım aksine keyif aldım. Kendime ait arabamda manuel oldugu ıcın az cok bi fikrim vardı sımdı de almayı dusunumekten ote almaya yakınım r6 yı. Forumu cok okudum hep kucukten baslayıp yavas yavas cc yi arttırın diyolar bana onerınız yada herhangi bir tavsiyeniz olur mu ?
    Tesekkurler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Sahibinden.Com'a girin 250cc'ye kadar kafanıza göre bi motosiklet seçin.
    Cbr 125r başlangıç için ufak şeker bi motordur.

Gin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R
    forumun genel tavsiyesi can sağlığın açısından tabii ki r6 ile başlamaman olur.motosiklet ömür boyu tam manasıyla öğrenilmiyorki tek bir sürüşle hadi bakalım r6 kullansın herkes.supersport merakı sezdim biraz en azından r125 ile falan başlamak daha hayırlı olur

K4NuNi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Çok sevdiğim bir sözü hatırlattı bu başlık;
    - Motosiklet kullanmaya dolu bir şans torbası ve boş bir tecrübe torbası ile başlarsın. İşin sırrı şans torbanız boşalmadan tecrübe torbanızı doldurmaktan geçer.

Demem o ki hocam, Küçük cc ile şans torbanızdan küçük küçük yiyerek, Tecrübe torbanızı doldurmaya bakın. Zira büyük makinanın lokması büyük olur, Allah korusun tek lokmada da bitirebilir şans torbanızı.
    yusufbaris, hakikiteker ve HSGUL bunu beğendiler.

Motosikleti
    Msx 125
    Kesinlikle kendine yazık etme, allah göstermesin ilk virajda çok kötü yerlerde olabilirsin. Düşük cc motor al yzf 125 belki iyi bir eğitimle r25 ama daha üstüne çıkma kendin ve sevdiklerin için.

yusufbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Alıntı kozgunaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba daha onceden hic dogru duzgun bi motosiklet tecrubem yoktu. Bir arkadasımın yamaha yzf r6 sıyla ufakta olsa bi gezme sansım oldu hic sıkıntı yasamadım aksine keyif aldım. Kendime ait arabamda manuel oldugu ıcın az cok bi fikrim vardı sımdı de almayı dusunumekten ote almaya yakınım r6 yı. Forumu cok okudum hep kucukten baslayıp yavas yavas cc yi arttırın diyolar bana onerınız yada herhangi bir tavsiyeniz olur mu ?
    Tesekkurler
    Merhaba ,
    Cesaretine gerçekten hayran oldum.5 senedir motosiklet sürüyorum.Fz6 Fazer(bildiğim kadarıyla R6 motoru var onda da)bir kez sürme şansım oldu.Gaz tepkisi vs.muazzam bir şekilde farklıydı ve korkutucuydu.
    Ufak bir gezme olduğu için hiçbir şekilde gazı fazlaca açtığını düşünmüyorum.Kimse sana alma veya al diyemez tabiki ama sadece birkez daha düşün derim.
    Öyle bi alet ki basmicam desende bi şekilde basıyosun.
    Ama illa ki alacaksan da kıyafetlerin en iyilerinden almayı ihmal etme.Çünkü muhakkak o motordan düşeceksin.

Motosikleti
    cıks
    motor almadan önce eğitim alıp bu işi kolaylayabilir ve orada yapılan yönlendirmelere göre başlangıç motorunu seçebilirsin...

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    cevrene bir bak, yogun bir cadde kenarinda bir gun boyunca otur
    yoldan gelen gecen motorlari not et.
    sokaklarda en cok gordugun motor ne ise onla basla.

viteslilerden buyuk ihtimalle
    YBR125
    CBF150
    olacaktir

parca, fiyat, kullanim acisindan baslangic icin iyi olur

Jrspawn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Calibre 250rr - CRF250L - Duke 390
    Belirttiğiniz gibi araba ile debriyaj vites ilişkisi benzer fakat motorun kullanımı hiç benzer değil. Düz yolda herkes kullanır emin olun fakat bunu virajı var panik durumu var önemli uzamak değil gerekli yerde durmayı bilmek Öncelikle ekipmanlarını alın daha sonra eğitim sonrada yzf r125 ile başlayın şekil isterseniz var motora acemi birisi için güzel uzarda kendinize yazık etmeyin daha sonra bir yerde patladı haberi haberi okumayalım

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    r6 ile motora başlamak ha! Demek parası olanlar böyle intihar ediyormuş.

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Burdaki soru R6 mı R1 mi, R1 daha iyi kaçıyor.

Motosikleti
    Yamaha yzf r6
    Tavsiyen için tesekkur ederim. Ama 125 lik bi motordan pek keyif alıcagımı sanmıyorum en azından R25 le baslamak da mı sakıncalı bi durum ?

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    İvedi Zincirlikuyudan yer ayırtmakta fayda var R6 ile başlamadan önce...

yusufbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Alıntı kozgunaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavsiyen için tesekkur ederim. Ama 125 lik bi motordan pek keyif alıcagımı sanmıyorum en azından R25 le baslamak da mı sakıncalı bi durum ?
    Seni R6'dan vazgeçirebildiysek tamamdır bence.R25 al problem olmaz

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    R25'te de sorun yaşayabilirsiniz. 250 cc ama yeni nesil arabalar gibi(1.0lt 125 bg misali). Yeni başlayan için biraz gücü fazla R25'in, gidip test edince bunu kesinlikle anladım. Benim için (3500 km tecrübem oldu) bile şu an bir tık fazla olduğunu düşünüyorum. Düzlükte maymun bile kullanabilir her motosikleti, yanlış anlamayın sakın. Bir gün virajda gazı fazla açıverirsiniz kaydırıp toparlayamazsanız, bir tarafınızı o meşhur bariyerlerimizde bırakıverirsiniz maazallah. Bence acele etmemekte fayda var, hem motorculuğun felsefesidir dışarıya görünmek için sürmemek. Tasarım evet güzel ama önemli olan sizin hayatta kalmanız.

Motosikleti
    Yamaha yzf r6
    Yok tabi ki yanlis anlamiyorum ben sizi haklisiniz. Iyi bir ileri surus egitiminden ders almadan bu ise kesinlille girmem. Tecrubemde fazla yok tabii ama ben bu ise 250 cc den assagi bir motorla baslamayi dusunmuyorum. Kendime ait arabam da 245 beygir oldugundan bana haz vericek bi motor lazim umarim yanlis anlamazsiniz beni

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler