Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ehiyetsiz kulanmayın lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI
    k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    demin tarlabaşında çevirmeye girdim.artçımın kaskı yoktu uyardığım halde bindi malesef.cezayıda kendisi üstlendi tabi.biri daha vardı yeni noterden çıkmış motosikletini almış ama ehliyet yok.çok uğraştım polisle abi yazma etme diye 1600 lira olmadı.kasktan kes falan dedim ama dinlemedi ehliyetsiz sürmeyin yazık günah valla.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    LİFAN LİON 125
    ben köyde sürüyorum trafiğe çıkmıyorum ehliyetim olmadığı için

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Şileye gittik arkadaşlarlar ile hepsinde eski motorlar var. evraklı ancak satışımı yok ne, hepside mahalleden arkadaşlar. mangal felan yaparız dedik. gittik. şile belediye plajının otoparkı boştu hareket yapıyorlardı, tesadüfen sivil geldi uyardı. sonra akıllanmadılar, devam ettiler. sanırım şikayet geldi. bu sefer direk trafik geldi. hepsinden evrakları istedi. iki tanesinin evrağı yoktu. motorlarını bağladılar. aynı zamanda hiç birinin ehliyetide yoktu. herbirine 1600 liradan ceza yazdılar ağzımı bile açamadım. 6 kişiydik ben dahil.
    polis bana döndü aynen dediği şu " kardeşim senin bunların içinde işin ne? sana ehliyetsizler ile gezmekten dolayı 1200 TL yazıyorum şimdi "dedi. o an ben şok zaten. ağzımı gene açamadım, abi diyecektim ki şaka yaptım da bu dengesizler ile dolaşma dedi. hareket yaparken yakalanan arkadaşımın motorunun evrağı yoktu. motoru bağlandı +388 TL trafiğe açık alanda trafiği tehlikeye atmaktan +1600 TL ehliyetsizlikten ceza yedi. birde motordan düşüp takla atmıştı o gün, yanıklarıda cabası
    Bozüyüksporl, k_ayhn ve RAMİREZ bunu beğendiler.

enlighteray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Karizma R (2016)
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şileye gittik arkadaşlarlar ile hepsinde eski motorlar var. evraklı ancak satışımı yok ne, hepside mahalleden arkadaşlar. mangal felan yaparız dedik. gittik. şile belediye plajının otoparkı boştu hareket yapıyorlardı, tesadüfen sivil geldi uyardı. sonra akıllanmadılar, devam ettiler. sanırım şikayet geldi. bu sefer direk trafik geldi. hepsinden evrakları istedi. iki tanesinin evrağı yoktu. motorlarını bağladılar. aynı zamanda hiç birinin ehliyetide yoktu. herbirine 1600 liradan ceza yazdılar ağzımı bile açamadım. 6 kişiydik ben dahil.
    polis bana döndü aynen dediği şu " kardeşim senin bunların içinde işin ne? sana ehliyetsizler ile gezmekten dolayı 1200 TL yazıyorum şimdi "dedi. o an ben şok zaten. ağzımı gene açamadım, abi diyecektim ki şaka yaptım da bu dengesizler ile dolaşma dedi. hareket yaparken yakalanan arkadaşımın motorunun evrağı yoktu. motoru bağlandı +388 TL trafiğe açık alanda trafiği tehlikeye atmaktan +1600 TL ehliyetsizlikten ceza yedi. birde motordan düşüp takla atmıştı o gün, yanıklarıda cabası
    ama şöyle bir gerçek de var, ülkede cezalar trafiğin güvenli olmasından daha çok devletin kasasına gelir olarak kesiliyor, o akıllı arkadaşların olmasa daha az ceza kesilecek ve kişi başına ceza miktarı artacak. sadece bu da değil bizim ödediğimiz vergi, muayene vsden bizim cebimizden çıkacak para da artacak.
    sonuçta bir bedel var ve birileri ödemek zorunda, onlar ödemese biz daha fazla ödeyeceğiz, bence o arkadaşlarına minnettar olmalıyız :D

obk11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza inşallah
    Biz bosunami aldik ehliyeti, biz salakmiyiz? Haakeymisler vede iyi olmus yani ehliyetsiz kullananlarin beyinleri yok bence.. ehliyet alsan max 850-900 tl, 1600 tl odemekmi 850 tl vermekmi. Hadi cezayi gectim birinine carpsalar yayaya filen ozaman ne bok yiyecekler. Ben ehliyetimi aldim oyle basladim kullanmaya. Keske cezalar 3-4 kat artsa
    hasansonmez bunu beğendi.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı enlighteray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama şöyle bir gerçek de var, ülkede cezalar trafiğin güvenli olmasından daha çok devletin kasasına gelir olarak kesiliyor, o akıllı arkadaşların olmasa daha az ceza kesilecek ve kişi başına ceza miktarı artacak. sadece bu da değil bizim ödediğimiz vergi, muayene vsden bizim cebimizden çıkacak para da artacak.
    sonuçta bir bedel var ve birileri ödemek zorunda, onlar ödemese biz daha fazla ödeyeceğiz, bence o arkadaşlarına minnettar olmalıyız :D
    Ne içiyorsan kardeş bana da ver :D
    k_ayhn ve Sykkuno bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    köyde bişey olmuyor anca tavuk koyun ciğnerseniz onun parasını istiyorlar arkadaşlar
    Thracian ve Sokollu bunu beğendiler.

Motosikleti
    Msx 125
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    köyde bişey olmuyor anca tavuk koyun ciğnerseniz onun parasını istiyorlar arkadaşlar
    Bi zahmet sende öde onların parasını
    snappy x bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı SercanG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi zahmet sende öde onların parasını
    kaçmak daha kolay ehehe

arkadaşlarına yazık olmuş olmuş la ölmüşe çağre yok olan olmuş ama yazık olmuş

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Bende kaza yaptim kusurumun sifir olmasina ragmen polis cagirttirmadim, BAYANIN arabasina 500 tl kapisini yaptirdim malesef benim motorda cabasi

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ahahaahaa

Baba gel 3-5 arkadaş birleşip danaya girelim

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Koyde koyun,tavuk birakmadin bea...kirdin gecirdin hayvanciklari....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

@hmet42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .2010 ybr 125 .
    Allah korusun ehliyetsiz kazaya karışıp birinin canını yakmaktan sa ceza yemek daha hayırlıdır.belki ceza onlara bi uyarı olurda daha kötü olaylar olmadan
    Ehliyet alırlar.

Motosikleti
    CRF 250 L
    İyi olmuş bence millet keriz mi bi ton para veriyor emek harcıyor.

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Adama baya üzüldüm asgari ücretle çalışıyorum diyordu.haksız ama üzüldüm.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)