Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

gelmeyin buralara biz öldürürüz

Motovento
    REKLAM ALANI
    Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    Allah belanızı versin diyorum başkada bişey demiyorum

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, bir otomobilin virajda arkadan çarptığı Fransız bisikletçi 59 yaşındaki Christian Jean Auguste Niaffe yaşamını yitirdi.

http://www.ntv.com.tr/turkiye/muglad...BkeWVbocOtLg2g
    invent, RAMİREZ, Levent ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Üstüne para verseler türkiyeye tatile gelmem adamlar geliyor ya
    barodi, oguzhan6161 ve Panashira bunu beğendiler.

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Yol nasılsa babasının olduğundan yapıştırıp gidiyordur ama şimdi ebesiyle karşılaşma zamanı geldi !

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Şaşırdığım olay cinayet değil.
    İnsanların hala tatil için, seyahat için Türkiye'yi tercih edebiliyor olması

Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaşırdığım olay cinayet değil.
    İnsanların hala tatil için, seyahat için Türkiye'yi tercih edebiliyor olması
    Çünkü ucuz onlara göre bıze göre pahalı devletimiz varolsun !

neonxc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    Trafikte kendi hatasından dolayı bir başkasını öldürene adam gibi ceza verilmediği sürece bu tarz vahim olayların sonu gelmez. Gerekirse 10 yıl hapis cezasını vereceksin içerde çürüteceksin. Bakın o zaman nasıl kurallara uyup, efendi efendi araç kullanıyor insanlar.

Ama şuanki durumda öldürmek istediğiniz biri varsa, trafikte tırla üzerinden geçin, motosiklet kullanıyorsa daha da kolay gelin arkasından çarpıp ezin. Nasıl olsa içeride fazla durmadan çıkıyorsun.

blacktulip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    az kaçar,çok yakar.
    Yetersiz ehliyet kursları,sınav geçeyim diye öğrenilen trafik ve çevre dersleri,maganda sürücüler,trafik kurallarından bi haber insanlar,caydırcı olmayan kanunlar...
    Sonuç ;böyle üzücü durumlar....

Rakamla konuşalım,olayın vehameti çıksın meydana !
    Ülkemiz karayolu ağında 2013 yılında toplam 1 207 354 adet trafik kazası meydana geldi. Bu kazaların 1 046 048 adedi maddi hasarlı 161 306 adedi ise ölümlü yaralanmalı trafik kazasıdır. Yıl içerisinde meydana gelen ölümlü yaralanmalı trafik kazalarının %74,5’i yerleşim yeri içinde %25,5’i ise yerleşim yeri dışında meydana geldi.
    Kaynak:http://www.tuik.gov.tr/PreHaberBultenleri.do?id=18510

iduzen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03
    abi c.tesi gunu Denizliden Akyaka'ya gittim, yolda bu arkadaşı gördüm tavas civarında geçerken selam verdim hatta, bisikletinin arkasında bi aparat vardı sarı bi çanta bağlamış usul usul gidiyordu sağdan... yemin ederim bu ülkede iki teker kullanmıcaksın.

invent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600RR 05
    Şu lanet araçları yavaş ve daha dikkatli kullansak ?
    Aracımı genelde hep yavaş kullanırım. 90 km yi geçmem çok nadirdir. Sadece önümdeki aracı değil onun önündekileri de takip ederim ki acil ani duruşlar olmasın. Bu arada sürekli arkamı ve sağ sol tarafımı da kontrol ederim ki kaçacak bir yer bulabileyim. Yine ışıklara, kavşaklara gelmeden önce gazdan ayağımı keserim ki otomobil hem kendi yavaşlar benzin harcamaz, hem frenleri az kullanmış olurum masrafım azalır, hem de güvenli şekilde durmuş veya yavaşlamış olurum. Önümdeki araç ile en az takip mesafesi kadar mesafe bırakırım ki acil durumlarda durabileyim. Bu sayede kaç defa önümdeki araçlar acil fren yapıp da ben ve sonrakiler kontrollü şekilde durmuştur. Ehliyetimi 1995 yılında almışım bu zamana kadar öyle hiç ciddi kaza olayı ile karşı karşıya kalmadım. Tabi bu kalmayacağım anlamına gelmez, karşı şeritten giden araç kontrolünü kaybeder benim tarafa geçer çarpar o ayrı. Bahsettiğim benim kullanımımdan dolayı hiç kaza veya acil bir duruma ile karşı karşıya kalmamam. Aracımın abs sistemi ve esp sisteminin çalışması bile çok sınırlı güvenli kullanımımdan dolayı. Bu şekilde kullanmamın ilk amacı kendi güvenliğim, ne kadar yavaş kaza yaparsan o kadar az hasar alırsın. Ayrıca biraz dikkatli kullanırsan hem benzinden hem parçalardan tasarruf edersin. Bir örnek; aracım şu an 43bin km de ve daha fren balataları değişmedi. Servisin söylediği ömrünün yarısına geldiği. Neden ? Çünkü ileride ki ışığı gördüm mü basmıyorum, bırakıyorum kendisi yavaşlıyor. Bu arada tabi arkadakiler sabırsız, basıyorlar kornaya. Veya sağdan sollamaya çalışıyorlar. Ulan 50 metre gideceksin duracaksın ?
    Takip mesafesi dedim, bırakırım hatta gereğinden fazla bırakırım, ama araya girmeler, arkadan sellektör yapmalar vs. Ulan aynı hızda gidiyoruz önceki araç ile sadece aramız açık, dibinde gitmenin alemi var mı ? Mesela viraja gireceksin hızını neden azaltmazsın da geldiğinde frene basarsın, göremediğin yere hızlı girmeyeceksin. Bunlar hep tedbirdir. Ama bizim 3. sınıf toplum anlayışımız, kurallara uymayışımız yüzünden trafikte onlarca kişiyi kaybediyoruz. Önce kendin için bunları yap, dediğim gibi totale vurursan hatırı sayılır derecede ekonomi elde ediyorsun zaten.
    Bunları yazma sebebim şu, belki ne alakası var diyeceksiniz ama biraz mantıklı düşünse insan, başkalarını değil önce kendini düşünse bu şekilde tutumlu ve dikkatli araç kullansa kaza oranlarında çok büyük miktarda azalma gözlenecektir bana göre.
    Alper_tim, kdiner, ahmetunuver ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Bu ülkeye geldinmi; tecavüzü, gaspı, bıçaklanmayı, trafikte ölmeyi, kazıklanmayı, enayi yerine konmayı göze almışsın demektir. Gelen yabancılar da bunun bilincinde geliyorlar. Yurt dışına çok çıktım, gittiğim her yerde TÜRK'üm diyemiyorum utancımdan. Şimdi birileri tepki gösterecek ama maalesef durumumuz bu. Örnek; yurt dışında bir yerde yabancılarla sohbet muhabbet, her şey çok güzel gidiyor. Adamlar bir ara soruyarlar milliyetiniz nedir diye, Türk'üm diyince hemen ufaktan ufaktan yanınızdan sıvışıyorlar. Çoğu kişi de yunanlı zannediyor, siz sesinizi çıkartmazsanız sohbet devam ediyor ve yakınlık gösteriyorlar.
    Yurt dışında ülkemize gelmiş olanlar ile konuştuğunuzda, buradayken başlarından geçen deneyimleri anlattıklarında valla yerin dibine geçiyor insan. Söyleyecek cevap bulamıyorsunuz.
    Alper_tim, Mengu16, cx571 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

@hmet42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .2010 ybr 125 .
    çoğu insan insan için cezaevinin bile bir caydırıcılığı yok.ekmek elden su gölden paşalar gibi yaşıyor.canı bişeye sıkılırsada yakıyor yatağı ranzayı herşey istediği gibi oluyor.bu ülkede suçlunun hakkı herzaman mağdurdan çok oluyor.canı yanan canının yandığıyla kalıyor.
    Alper_tim bunu beğendi.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sizin ne kadar aşşağılık kompleksiniz var böyle, dünyada her yerde bu olaylar gerçekleşiyor. Siz niye ülkemizi böylesine hoyrat bir şekilde eleştiriyorsunuz? Beğenmeyen defolsun gitsin arkadaşım. Nasıl düzeltiriz bu durumu diyeceğinize, o adamın yaptığını, cahilliğinizi yapıyorsunuz. Ayıptır, bu memleket iyisi kötüsü yani bizle, hepimizin.
    Not: sözlerim herkese değil. Onlar kendilerini biliyor, umarım.
    alp_tunay bunu beğendi.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Hergün onlarca insan trafikte kah bisikletle , kah motorla , kah araçla trafik kazası geçiriyor...
    Ölenler de oluyor..
    Ama canım ülkemde bir tane turist öldümü yer yerinden oynuyor....

Yoksa sırf turist diye mi ezdiğini düşünüyorsunuz....
    Çarpan adam Astsubaymış...
    Olayın gelişimini bilmeden ne güzel yorum yapıyorsunuz...

Bisikletçiye rahmet dileyip çıkayım konudan...

Motosikleti
    Yamaha MT 125
    Ülkenin girişine DİKKAT BU ÜLKEDE KADER VAR yazacaksın...
    TIGERSHARK, Alper_tim ve tugayriri bunu beğendiler.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazık olmuş toprağı bol olsun bende son bahara bir tur planlıyordum :(

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    2 tekerlekli her neye binersen bin, ölme ihtimalin çok yüksek güzel ülkemde... Zaten 4 tekerden aşağısını araçtan saymıyorlar ; "sen sağdan git, ayağımın altında dolaşma" havasında çoğu sürücü.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    http://onedio.com/haber/yolu-turkiye...ristler-514539

Suriye de o kadar insan öldürülüyor, ışid bak neler yapıyor.. Bu ülkede de trafik kazası,cinayet,tecavüz biraz fazla ne olmuş yani.. Biz kendimizi de öldürüyoruz zaten az mı üzerinden geçtik,tecavüz ettik yoldakilere.. 2 turist ölmüş ne var yani.. Hollandadaki kadar medeniyet beklemeyin ama hepsi sizin suçunuz..

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Şimdi buna "fıtratında var" diyecek olan belli de asıl olay benim kafama esince fransaya isviçreye bisiklete binmeye , kayaga neden gidemiyor oldugum ?

Bu arada insanimizin hakkini da teslim edelim , yanlis hatirlamiyorsam gecen ramazan iki yerli motorcuyu katletmislerdi ?
    @hmet42 bunu beğendi.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Bizim insanımız emniyet şeridinden gitmeyi çok seviyor.

Duble yol var. Sağa kesin viraj var. Adam tek başına gidiyor kocaman yolda. Ama dayanmış emniyet şeridine, oradan gidiyor. Ya kardeşim virajdasın, viraj sonunu görmüyorsun, emniyet şeridinde traktör olur, bisiklet olur, insan olur. Sen niye yolundan gitmezsin aa kafasız insan
    sozerten ve Oguz K. bunu beğendiler.

Ulan adam dünyayı gezmiş bisikletle ölmemiş türkiyeye gelmiş emniyet şeridinde araba çarpıyo ölüyor ya.Olucak iş değil.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)