Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Üniversiteye gidiş geliş için bu motosiklet modeli uygun mudur?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar yaklaşık 2 hafta sonra üniversiteye başlıcam. İzmir/ gazimirde oturuyorum gediz üniversitesini kazandım evim ile okulum arası yaklaşıık 55 km bu yüzden motor almayı düşünüyorum.
    İlk motorum olucak. Ehliyetim var. Daha önce arkadaşım ile birlikte artmotoakademide eğitim aldım yani kullanmayı da biliyorum.
    Yaklaşık bütçem ekipman ruhsat motor vs 20 bin tl.
    Benim aklımda Yamaha R25 var. Sizce okula gidip gelmem için bu model uygun olur mu?
    Sizin önereceğiniz farklı modellere de açığım modeli belirtirken şu yönden daha iyi olur diye kısaca belirtirseniz çok sevinirim
    Yardım eden herkese şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Gidiş geliş için uygun da senin için uygun mu orası tartışılır kardeşim. Hiç tecrüben yoksa senin dostun değil düşmanın olur o alet, başlangıç için biraz fazla güçlü. Onun yerine daha sakin 250cc modellere bakabilirsin bence. Ya da al bir ybr onu kullan en azından bir süre. Apaçi eline düşmemiş bir model seçersen okula gittiğinde kullandığın makineye olan bakış açısını etkileyen tek şey senin ekipmanların olur.

Motosikleti
    MT-07 RACEBLUE ABS '14
    Merhaba kardeşim öncelikle üniversitemize hoşgeldin ismim Eymen okulda beni bulursan sevinirim hukuk 2. sınıfım. Senin de bölümünü öğrenmek isterim. Soruna yanıt vereyim. Sık sık motorla (MT-07) Gaziemir'e gidip geliyorum hatta her gün yol fazla uzun çevreyolundan gel git falan günde 100 km belki de daha fazla üstelik ben çiğlide oturuyorum. R25'in yakıt tüketimini tam net olarak bilmediğim için kendin kaç lira yaktığını hesap edersin. Ama gaziemir-üniversite arası baya uzun. Sana tavsiyem izbanla gelmen en azından hem çok daha ekonomik hem de uzun motor ağrısı çekmeden oturarak gelir gidersin.

Ek olarak sana tavsiyem gelip biraz daha yakına taşınman Böylece daha az yorulursun. Yurt vs düşün derim. İnşallah birlikte de gelir gideriz

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:15 ----------

Yazmayı unutmuşum. Ben arkadaşımın R25'ini kullandığım zaman o motorun başlangıç motoru olmadığını farkettim. Motor gerçekten güçlü hem uzun yol yapacakmışsın bunun için Bajaj Pulsar 200NS sana tavsiyem. Hem biraz daha başlangıç için ideal hem de daha az yakıp öğrenci harçlığında cebinde kalır
    Pisman bunu beğendi.

Su, kitap, mont, bellik, kask vs koymak için çanta lazım. Çanta şekilli motorlarda pek olmaz. Scooterların sele altı ve arka çantası geniş yer sunar. Arka çantası, yan çantası olan veya takılabilen motorlar daha çok pratiklik sağlar.
    Pisman bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07 RACEBLUE ABS '14
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Su, kitap, mont, bellik, kask vs koymak için çanta lazım. Çanta şekilli motorlarda pek olmaz. Scooterların sele altı ve arka çantası geniş yer sunar. Arka çantası, yan çantası olan veya takılabilen motorlar daha çok pratiklik sağlar.
    Arkadaşın motor seçiminden anladığım kadarıyla spor bir görüntü yani tip olarak tatmin edici bir motor istiyor scooter'ın ona bu hissi vereceğini düşünmüyorum, en azından tatmin etmeyeceğini düşünüyorum. Ben montumu kaskımı falan sınıfa götürüyorum veya bazen motorun üstünde bırakıyorum zaten motorları güvenliğin önüne bırakıyoruz bir şey olacağını sanmıyorum. Kitaplar da sırt çantanda zaten.

Çanta düşünüyorsan da zaferce'nin dediği gibi biraz daha yakışır bir motor al benim tavsiyem hala Bajaj Pulsar 200 NS

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    r25 ile aya gidersin dostum sen

easydude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Street Triple 765 s
    R25'in 250lik olduğuna aldanma arkadaşım. Ben şahsen başlangıç motoru olduğunu düşünmüyorum.
    Duke 200 hem oturuş pozisyonu hem de daha sakin sürüş karakteriyle senin için daha uygun olacaktır. Hatta yerinde olsam inazumaya da bakardım/şekli seni rahatsız etmiyorsa. Aşırı konforlu ve sakin.
    İlla Racing tipi motosiklet istiyorsan da kawasaki 250SL (boyutlarını bilmiyorum-eğer 1.80 in üzerinde ve kalıplıysan belki biraz altında kaybolabilir) ye göz atabilirsin.
    Selamlar.

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    benim önerimde scooter tarzı bi motor olacak çünkü bu işin yazı kışı var hava kuru iken sıkıntı yaşamazsın r25 ile ama yağış altında veya yerler ıslakken gidip gelirken pantalon ve paçalar çamur olacak scooterda ise böyle bi sorun olmuyor
    freewill, sezgingulmez ve astrofizik bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim önerimde scooter tarzı bi motor olacak çünkü bu işin yazı kışı var hava kuru iken sıkıntı yaşamazsın r25 ile ama yağış altında veya yerler ıslakken gidip gelirken pantalon ve paçalar çamur olacak scooterda ise böyle bi sorun olmuyor
    Aynen katılıyorum. Ben 1 yıldır Kadıköy-Maslak arası yağmur çamur demeden Scooter ile gelip gidiyorum. (her ne kadar şu sıra rahat batıp motosiklete geçiyor olsam da) Hem önünüz hem de altınız kapalı olduğundan hem çamur olmuyor hem de rüzgar yemediğin için üşümüyorsun. En kötü hava şartlarında bile bir yağmurluk yetiyor korumalar haricinde.

Spor birşeyler bakıyorsan X-max de seni mutlu edebilir, virajı gayet zevkliydi bir motosiklet kadar olmasa da
    Alper_tim bunu beğendi.

Merhaba eymen yüzde50 lojistik yönetimi kazandım. Okula zaten para veriyorum bide yurda vermek istemiyorum. Bu yıl hazırlık binasında olucam seneye seni bulabilirm :D motoru sadece okul için almıcam ayrıyetten ulaşım aracı için alıcam baktım zor oluyo atlarım izbanla gelirim motorla da akşamları çıktığımda kullanırım... yorumlar r25ten vazgeçirdi Duke 200 veya kawasaki250sl yi araşturucam biraz. Teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:10 ----------

Racing tarzı motorlar düşündüğüm için scooter önerileriniz pek cazip gelmedi. Yine de teşşekkür ederim. Birçok kişi r25in fazla güçlü olduğunu söylemiş o yüzden onu aklımdan çıkardım gibi duke200 ve kawasaki 250sl modelini biraz incelemeyi düşünüyorum.

Vardır Japon'un bi bildiği.Lakin yakıt konusu nasıldır bilmem

Motosikleti
    Alıntı fbulut718 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba eymen yüzde50 lojistik yönetimi kazandım. Okula zaten para veriyorum bide yurda vermek istemiyorum. Bu yıl hazırlık binasında olucam seneye seni bulabilirm :D motoru sadece okul için almıcam ayrıyetten ulaşım aracı için alıcam baktım zor oluyo atlarım izbanla gelirim motorla da akşamları çıktığımda kullanırım... yorumlar r25ten vazgeçirdi Duke 200 veya kawasaki250sl yi araşturucam biraz. Teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:10 ----------

Racing tarzı motorlar düşündüğüm için scooter önerileriniz pek cazip gelmedi. Yine de teşşekkür ederim. Birçok kişi r25in fazla güçlü olduğunu söylemiş o yüzden onu aklımdan çıkardım gibi duke200 ve kawasaki 250sl modelini biraz incelemeyi düşünüyorum.
    Aynen acele etmenin bi manası yok. Her zaman alırsın o motoru bayilerde bir sürü var...
    Şu an ben de acayip kaşınıyorum XJ6 ya da MT07 fikriyle fakat kullandım ve beni net bir şekilde aştığını farkettim. Bu nedenle 390 Duke almaya karar verdim.
    Selamlar.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pcx al kafan rahat etsin sele altına kaskı ıvır zıvır koyarsın sırt çantasıyla kitap kalem götürürsün

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Bence o yol motosikletle çekilmez hem yol uzun hemde ekipmanı bırakacağın yer lazım+yazın ölümüne terleyeceksin yolda ekipmandan dolayı + kışın yağmur çamur sıkıntı.Malesef İzban da tıklım tıklım rezalet.Allah sana kolaylık versin :D

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Her gün yapılacak yol değil ama yeni başlıyosun heveslisin ne güzel
    Deli gibi km yapıcaksın ama, o yüzden kolay satabileceğin bişey düşün.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

arslan0770 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 ESD//Honda Cbf 600 SA//Kinetic Nova
    dostum çokta yakın bir yerden bahsetmiyorsun bunuda hergün yapacaksın bu durum için senin için çekilmez halede gelebilir yalnız..yeni başladığından heveslisin fakat bunlarıda değerlendir
    motosiklet olarak sorarsanda hem yolu rahat gitme hem kendi rahatın için bende scooter derim xmax 250 tarzı birşeyler

lifespeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r25 2017-honda activa S 2017
    Ben Burdur'da okuyorum. Ayda bir İZmir'e kesin geliyorum. Bazen iki haftada bir de oluyor. Motosikletle gidip geliyorum. Takıyorum kulaklığımı, açıyorum müziğimi 5 - 5,5 saatte geliyorum. Senin iş şehir içi. Motosiklet tabiki avantajlı olacaktır. Ama işine yarayacak motosiklet alman lazım. İhtiyacına göre motosiklet al derim.

hakanens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Ne yapacan o kadar grenajı. Madem öyle MT125 al paran artsın
    Bir garip yolcu

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Dostum düşüncen iyi güzel hoş ama günlük 100 km yorucu olabilir.Ayrıca yeni aldığın motosiklete yazık.
    Senede 36.000 km yol yapacaksın.Üstüne üstlük benzin masrafı var bakımı var.Sadece benzin masrafı bile (r 25 alsan 100 km'de 4 lt yakar 1440 litre yakıt yapar 1440*4,60=6.624 tl akaryakıt masrafı tutacaktır.Birde üstüne bakım masrafı olucak 1.500 tl tutsa oldumu sana 8.124,00 tl zorlasan 2 tane 125 cc lik motosiklet parası)

İzban kullanmanı tavsiye ederim.Hem öğrenci kartı hem 90 dk avantajı ile git gel 3 tl'ye patlar günlük.

Düşününce motorla gitmenin gerçekten yorucu ve ekonomik olarak sıkıntı yaratabileceğine kanaat getirdim. Yine de motor alıcım günlük dışarıda Kullanım için arada bi iki gün de okula giderim hava güzel olunca. Sanırım R25ten yana değil kimse racing Tarzı önerilerinizi bekliyorum Kawasaki sl 250 yi biraz araştırdım güzel gibi ama Önerilere açığım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)