Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

İzmir trafiği sürücüler ve bayan sürücüler için nasıl?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ceydamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    Daha acemiyim, zaten motoru yeni aldım, max 50-60 km hızı var (honda today) ama acemi olduğum için ister istemez tereddüt ediyorum, bayanlar için çevrenin etkisinden dolayı, motor kullanmak biraz daha zor diyorlar mesela. Bilgi verir misiniz?

Birde kask aldım başka nelere ihtiyacım var?
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Mont, eldiven, motosiklet pantolonu, bot ya da çizme alırsanız kendinizi en iyi şekilde korumuş olursunuz. İzmir trafiğinin öküz bakımından eksiği yok, İstanbul'dan tek farkı yoğunluğun daha az olması. Hızın düşük olması daha sakat bence , tavsiye edildiği gibi trafikten %10 kadar daha hızlı olmak daha güvenlidir. Bunun dışında öngörülü olmanız her zaman alacağınız riski azaltır, eğitim alabilecek durumunuz varsa sizin için çok iyi olur. Youtube da kanalı olan; altın elbiseli adam, motorcu muhabbeti başlıcaları olmak üzere Moto V-Log kanallarını takip ederek yüksek bir şuura ulaşabilirsiniz. Forumda da çok sayıda faydalı başlık mevcut, kendinize dikkat edin.

Edit: Eklemeyi unutmuşum, bayan olduğunuzu fark ettiklerinde zevkine sizi sıkıştırmak isteyen hemcinslerim mevcut. Bunlara denk geldiğinizde salın gitsinler, motosikletin uzayıp gidecek kapasitesi yokmuş.

Motosikleti
    hero pleasure
    Ne yazık ki eğitim alabilecek durumum yok, Tamam a2'yi alırken biraz temel öğrendim lakin sınavı geçebilecek kadar, motorum geldiğinde artık sokakta kendi kendime tur atarım teknik kısımları da tavsiyeniz üzerine buradan öğrenmeye çalışacağım. Uzun süre araba kullanıp motora yeni geçmiş bir insan olarak, motorda ve direksiyonda kendime güvenim olmadığı için korku var buda umarım ki saçmalatıp beni bir arabanın altına sokmaz (amin amin amin).

Montu şimdi sipariş ettim. (prohel), kaskıda etmiştim. Bayan olduğumu belki bir nebze gizler...

demirkask - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Bayan olduğunuzu neden gizlemek istiyorsunuz ?

Okadar korkulacak birşey olduğunu düşünmüyorum sırf bayansınız diye sizi daha fazla sıkıştırmazlar trafikte bizde nasılsa sizdede öyle olur kask seçimlerinde LS2 fiyat ve performans olarak en iyi kasklardır onlara bakabilirsiniz iyi sürüşler.

Motosikleti
    hero pleasure
    Kask hediye olarak geliyor. Sağlam bir şey olacağından adım gibi eminim. Bayan olma hususunda, insanların nasıl davranacakları belli olmuyor biliyorsunuz; Türkiye.

Motosikleti
    Yamaha Ybr esd 125
    acemi sürücülere şu trafikten %10 hızlı gitme muhabbetini yapmasanız artık
    ahmetersoz1 bunu beğendi.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    today 50 gücüyle motordan çok bisiklet sayılır aslında ana arter lerde (M. kemal sahil bulvarı ,Yeşildere ,yeşillik caddesi ,altınyol ,Karşıyaka sahil (cemal gürsel caddesi ) vb )sakın sürmeyelim dikkat edelim yavaş kalırsınız acemilik varmış zaten sokak aralarında biraz sürelim bence duruma göre değerlendirirsiniz bayan lara fark edilirseniz kaskın içinden daha saygılı olabilirler ekipman konusuna girmiyorum bile

kazasız belasız

kbR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Daha önceki açmış olduğunuz konuda da belirtmiştim. İzmir görmüş geçirmiş bölgelerden biri olduğu için bi acayiplik uyandırmıycaksınız. Ben biriki defa yanlış şerite girmek zorunda kaldığımda herkez yolu açıp yardımcı olmuştu o kadar saygılı insanlar. Bu yüzden ekipmanlarınız olduğu sürece trafiğe gönül rahatlığıyla çıkabilirsiniz. Bunuda söylerken sizin sürüş kabiliyetinizin iyi olduğunu umarak söylüyorum. Mutlaka magandalar olacaktır ama oda size denk gelirmi ? Zannetmiyorum

Günü gününe uymuyor bir gün çok manyağı denk gelirken diğer gün bir o kadar insan evladı görüyorum. Şubat ayından beri kullanıyorum ilk 500 km yi evimin çevresinde dur kalk dönüş ve yokuş çalışarak geçirdim. Sonrasında yavaş yavaş açılıyorum. Söylenilene göre en tehlikeli anlardayım 1000 km ile 7000 km arası kendine güvenin sağlandığı ama tecrübe ile hakimiyetin azlığından en çok kaza yapılan zamanlarmış. Bunu bilerek yola çıkın.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı ceydamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask hediye olarak geliyor. Sağlam bir şey olacağından adım gibi eminim. Bayan olma hususunda, insanların nasıl davranacakları belli olmuyor biliyorsunuz; Türkiye.
    İnşallah motosikletin yanında hediye olarak gelmiyordur.
    kbR bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu konuda ne yorum yaparsak yapalım saçma olur çünkü başlık saçma. ölüm korkunuz yoksa binin izmirde sürücü nasıl istanbulda nasıl demek de ne demek ? insanoğlu sürekli yer değiştiren bi canlı

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    ist.da arkadaşım maltepe sahilde motor süren bir bayanın yanına yaklaşıp aracının camını açıp, " abla çok güzel motor sürüyorsun " demişti.
    izmirde bu tipler yoksa eğer trafik güvenlidir

Ege Anıl EFE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696, Triumph street triple, Xmax 25
    Ablacığım istabulu pek bilmem . Ama 18 Yaşındayım hayatımı bir izmirde bir kahramanmaraşta geçirdim.bir yıl maraş bir yıl izmir gibi. Sadece bu iki şehirde uzun süreli yaşadım ona böre yorum yapıcam . Maraştaki öküzlerin milyonda biri gördüğüm kadarıyla izmirde yok.

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Dun aksam kadikoy sahilde gormus oldugum 750 lik tnr kullanan ablaya hayran kaldim motor benden buyuktu...

Ege Anıl EFE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696, Triumph street triple, Xmax 25
    Alıntı borana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dun aksam kadikoy sahilde gormus oldugum 750 lik tnr kullanan ablaya hayran kaldim motor benden buyuktu...
    İnstagramda bi ablamız var 600rr. Bu kadar mı uyumlu ya hayran kaldım takip ediyorum ablamı :D

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Her motoru kapan kadinin gelip "bağyanlarin motor surmesi ,cevrenin bakıs acisi ,trafikte ne yaparim" konusu acmasi artık gelenek halini aldı .. baggyan ne isterse onu surebilir bu bagyanin kendiyle alakali birsey ve trafigin "bagyan olmanla "alakası yok
    RAMİREZ ve iluvatar bunu beğendiler.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında birazcık var. Okursa bir tanıdığım, zamanında saçları uzunken (erkek) sırf trafikte rahat etmek için saçlarını kestirdiğini anlatmıştı. Trafiğin kadın erkek olmakla bir alakası yok elbette fakat bazı insanlar var ki siz onları daha iyi biliyorsunuzdur :/
    EldekiDebryj bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı demirkask adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayan olduðunuzu neden gizlemek istiyorsunuz ?

Okadar korkulacak birþey olduðunu düþünmüyorum sýrf bayansýnýz diye sizi daha fazla sýkýþtýrmazlar trafikte bizde nasýlsa sizdede öyle olur kask seçimlerinde LS2 fiyat ve performans olarak en iyi kasklardýr onlara bakabilirsiniz iyi sürüþler.
    Emin olun , bilmem kac km boyunca dibinize kadar yanaşıp siizi trafikte takip etselerdi , siz uzaklaştıkça uzadıkça aralardan takibe bi şekilde devam edilse idi..

Kirmizi ışıkta kolunu dışarı çıkartıp,aval aval sağa sola bakinirken size rahatsiz bakislar atan insanlarla beraber bekleseydiniz...bakislardan rahatsiz olup Uzaklasip isigi dahi görmeyebilme durumları....

Sizi sollayip önünüzde yavaslayanlara denk gelseydiniz ... Onlardan uzaklastikca dibinizde bitselerdi

Kirmizi ışıkta, yüzümü kask içinden görebilmek için camdan sarkanina dahi denk geldim! Gerisini siz dusunun.. Hatta birazcık saç çıkmış sol taraftan, sağ trafik lambasina bakarken sağ şeritte, sola döndüğümde beni görmek için sarkmis aval aval bakan erkek modelli ile kirmizi ışıkta beklemek nedir bilemezsiniz. Haberiniz yoktur, tacizden..

Laf atanlari saymiyorum bile ...

Saygılar
    mehmetenis, maktama ve karacabeg bunu beğendiler.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı ceydamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun süre araba kullanıp motora yeni geçmiş bir insan olarak, motorda ve direksiyonda kendime güvenim olmadığı için korku var buda umarım ki saçmalatıp beni bir arabanın altına sokmaz (amin amin amin).
    O uzun sürede büyük bir kazaya karışmadıysanız başlarda tıpkı kendi arabanızı kullanırmış gibi kullanmaya devam edin. Şeridi ortalayın, ışıklarda aralara girmeden diğerlerinin arkasında bekleyin vs. Zaten zamanla nelerin yanlış olduğunu göreceksiniz.

Sakın ama sakın en sağa yapışmayın. 60 lada gitseniz 30 lada gitseniz şerit sizin. Küçük olmanız bu durumu değiştirmiyor, değiştirmemeli.

Maganda mevzusuna gelince belki diğer şehirler kadar yok ama her şehirde olduğu gibi burada da var. Yol verin gitsinler.

Camo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    Bence izmirin neresinde süreceğin önemli,

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)