Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sıkıntım Büyük İşin İçinden Çıkamadım

Motovento
    REKLAM ALANI

İyi Günler Abilerim, arkadaşlarım!

Bu sabah bu cbr alınır mı diye bi konu açmıştım hatırlarsanız. Durum şu ki naked, super sports tarzı motorlar seviyorum. Fakat işin içinden çıkamadığım bir durum var. (Biraz uzunca olursa kusura bakmayın.)

Ben 17 yaşımdayım, ehliyeti 2015'in ilk dönemi aldım. Yıllardır scooter kullanıyorum. Vitesli bir başlangıç motoru bakıyorum. İstediklerim yukarıda da belirttiğim gibi naked, super sports tarzı. Sorun da tam burada başlıyor. Yazları babamın yanında çalışıyorum. Kısacası işi evrak kuryeliği olarak tanımlayabilirim. Daha önceleri scooter ile yapıyordum. Fakat bu sezon ehliyeti de alınca babam bir vitesli motosiklet almayı kabul etti. Kendisine yardımcı olmam işine geliyor tabi. Babamın aklında işi yaparken sorun çıkarmayacak ybr, cbf vb. kuryelerin de sıklıkla kullandığı motorlar var. Çünkü sürekli şehir içinde (İzmir-Çeşme) bayiden bayiye dur kalk olacak. Yakıt vb. de önemli tabi ki. Fakat benim kafam r125, cbr125, 200 ns vb. naket, super sports motorlarda. Bu motorlar ile şehir içi evrak kuryeliğini rahat yapabileceğimi düşünmüyorum. Sizin bu konudaki görüşleriniz nedir? Ben kışında kullanacağım için (okula giderken vb.) daha şekil ve tarzıma hitap eden motor istiyorum. Sizce bu durumda ne yapmalıyım? İşe uygun (babamı memnun edecek) bir motor almak mı, yoksa zevklerine hitap eden bir motor almak mı?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Alıntı Atakan121 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi Günler Abilerim, arkadaşlarım!

Bu sabah bu cbr alınır mı diye bi konu açmıştım hatırlarsanız. Durum şu ki naked, super sports tarzı motorlar seviyorum. Fakat işin içinden çıkamadığım bir durum var. (Biraz uzunca olursa kusura bakmayın.)

Ben 17 yaşımdayım, ehliyeti 2015'in ilk dönemi aldım. Yıllardır scooter kullanıyorum. Vitesli bir başlangıç motoru bakıyorum. İstediklerim yukarıda da belirttiğim gibi naked, super sports tarzı. Sorun da tam burada başlıyor. Yazları babamın yanında çalışıyorum. Kısacası işi evrak kuryeliği olarak tanımlayabilirim. Daha önceleri scooter ile yapıyordum. Fakat bu sezon ehliyeti de alınca babam bir vitesli motosiklet almayı kabul etti. Kendisine yardımcı olmam işine geliyor tabi. Babamın aklında işi yaparken sorun çıkarmayacak ybr, cbf vb. kuryelerin de sıklıkla kullandığı motorlar var. Çünkü sürekli şehir içinde (İzmir-Çeşme) bayiden bayiye dur kalk olacak. Yakıt vb. de önemli tabi ki. Fakat benim kafam r125, cbr125, 200 ns vb. naket, super sports motorlarda. Bu motorlar ile şehir içi evrak kuryeliğini rahat yapabileceğimi düşünmüyorum. Sizin bu konudaki görüşleriniz nedir? Ben kışında kullanacağım için (okula giderken vb.) daha şekil ve tarzıma hitap eden motor istiyorum. Sizce bu durumda ne yapmalıyım? İşe uygun (babamı memnun edecek) bir motor almak mı, yoksa zevklerine hitap eden bir motor almak mı?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler!
    R125 i geçmelisin. Bir kuryelik için cok abartılı para yiyecek bir motor . Ayrıca öğrenci adamsın, bir parçasını kırsan 4 ay garajda tutarsın yaptırman zor olur

Alıntı Ali1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R125 i geçmelisin. Bir kuryelik için cok abartılı para yiyecek bir motor

cbr 125 kullanıyorsunuz. Sizce cbr ile bu iş olur mu?

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    200 ns seni tatmin edecektir..

K4NuNi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    SS motorlarla olacak iş değil. @Darkcity2000'in de dediği gibi, 200NS işini görecektir bence de. Kullanan kuryeler var.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Bencede 200 ns idealdir. Hem tarz hem rahat yakıt konusunda da sana sorun çıkaracağını sanmıyorum

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Anladığım kadarıyla scooter ın hala durucak. Ek olarak bir motor sahibi olucaksın. Yerinde olsam istediğim motoru alırdım, yazın işe gene scooter ile devam ederdim. 1 taşla 2 kuş

Alıntı kinqdai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladığım kadarıyla scooter ın hala durucak. Ek olarak bir motor sahibi olucaksın. Yerinde olsam istediğim motoru alırdım, yazın işe gene scooter ile devam ederdim. 1 taşla 2 kuş

Evet scooter kalacak fakat scooter vergi borcu dolu ve ödedikten sonra trafiğe plakayı vermeyi düşünüyoruz. Motor 9 yıllık.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler