Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

(videolu) sadece şerit ihlali mi yorum sizin

Motovento
    REKLAM ALANI
    adonis84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lintex mach, kanuni tiger 250
    videonun devamı kanuni yaptırımlar olmaması sebebiyle tarafımdan kesilmiştir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Sanırım basınekspresi bitirip sağdan teme çıkılan yer burası.
    oranın komplesinde şerit çizgilerinde düzen yok dolayısı ile burası benim şeridim diyebileceğiniz biyer yok.
    soldan gelirken kendinizi ortada buluyorsunuz çizgi yok oluyor falan çoğu yer gibi orasıda orman kanunu...

dikkatli olmak lazım hiç muhattap bile olmamak lazım. benim naçizane görüşüm ya akan trafikten bir iki tık hızlı olacaksınız yada bu gibi yerleri daha iyi analiz edip boşluk bırakmayacaksınız ve bu tip hafif ticarilere hazır olacaksınız

son birşey sanki video blog yapıyorsunuz/deniyorsunuz gibi geldi aman böyle yol birleşim çıkış kavşak bağlantı vs gibi yerde konuşmaya ara verip bütün dikkatinizi bulunduğunuz duruma verin.

adonis84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lintex mach, kanuni tiger 250
    Alıntı AhmetH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım basınekspresi bitirip sağdan teme çıkılan yer burası.
    oranın komplesinde şerit çizgilerinde düzen yok dolayısı ile burası benim şeridim diyebileceğiniz biyer yok.
    soldan gelirken kendinizi ortada buluyorsunuz çizgi yok oluyor falan çoğu yer gibi orasıda orman kanunu...

dikkatli olmak lazım hiç muhattap bile olmamak lazım. benim naçizane görüşüm ya akan trafikten bir iki tık hızlı olacaksınız yada bu gibi yerleri daha iyi analiz edip boşluk bırakmayacaksınız ve bu tip hafif ticarilere hazır olacaksınız

son birşey sanki video blog yapıyorsunuz/deniyorsunuz gibi geldi aman böyle yol birleşim çıkış kavşak bağlantı vs gibi yerde konuşmaya ara verip bütün dikkatinizi bulunduğunuz duruma verin.
    arkamda kız arkadaşımla konuşuyodum şeritler son derece düzenli sadece arkadaş biraz kendini uyanık zannediyo hafif ticari aracıyla 2 km boyunca durmadan makas attı trafik komple kapanana kadar sonrası görüntülerde yok .

ARKAMDA

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Butun araclar sizi geciyor hizini yavas buldum , ortadasiniz tehlikeli olabilir.

ozhanhrmann2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    makas atan araba videolarına yaptırım olduğunu biliyorum, ünal turan vardı facebookta paylaşıla paylaşıla makas attığı arabasıyla yakalandı ve ceza almıştı sanırım.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    ben artık bir süre korna ile "küfürlerimi" iletip emniyetin online ihbar kısmından videolu olarak ihbarda bulunuyorum. Emniyet tarafından herhangi bir dönüş olacak mı onu da merakla bekliyorum. Eğer bu bahsettikleri ihbar sistemi işe yararsa kesinlikle bundan sonra hergün birkaç ihbarlık malzemem olacak.

Yalnız bu tür durumlar için şunu gözlemledim ben, motorlar sürekli aralara girdiği, kendileri sollayacağı zaman dar yerlerden de olsa geçtikleri için araç şöförleri de (videodaki gibi) bunun tersi olan durumda motorların dibinden geçebileceklerini düşünüyorlar. Bir yandan empati yapınca hak vermiyor da değilim, motor arabayı geçeceği zaman dibinden şeritsiz geçecek, araba motoru geçerken uzaktan şeridine girmeden geçecek!!!
    Her ne kadar bu durum bizi tehlikeye soksa da birçok araç şöförü 2 durumu aynı olarak görüyor. Biz kuralları bozduğumuz sürece kendimizi daha da çok tehlikeye sokuyoruz farkında değiliz..
    MotorKafa bunu beğendi.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben artık bir süre korna ile "küfürlerimi" iletip emniyetin online ihbar kısmından videolu olarak ihbarda bulunuyorum. Emniyet tarafından herhangi bir dönüş olacak mı onu da merakla bekliyorum. Eğer bu bahsettikleri ihbar sistemi işe yararsa kesinlikle bundan sonra hergün birkaç ihbarlık malzemem olacak.

Yalnız bu tür durumlar için şunu gözlemledim ben, motorlar sürekli aralara girdiği, kendileri sollayacağı zaman dar yerlerden de olsa geçtikleri için araç şöförleri de (videodaki gibi) bunun tersi olan durumda motorların dibinden geçebileceklerini düşünüyorlar. Bir yandan empati yapınca hak vermiyor da değilim, motor arabayı geçeceği zaman dibinden şeritsiz geçecek, araba motoru geçerken uzaktan şeridine girmeden geçecek!!!
    Her ne kadar bu durum bizi tehlikeye soksa da birçok araç şöförü 2 durumu aynı olarak görüyor. Biz kuralları bozduğumuz sürece kendimizi daha da çok tehlikeye sokuyoruz farkında değiliz..

Merak edenler için söyleyeyim, istanbuldaki ihbarım için henüz geri dönüş olmadı fakat bursadaki ihbarımdan 1 hafta sonra bir polis memuru arayıp gerekli cezai işlemin uygulandığını tarafıma iletti. Yani sistem işlemeye başlamış, bilginiz olsun.
    Oguz K. bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha yzf r25
    Ben dun 4 seritli bombos otobanin (ankara konya yoluyla samsun yolu arasindaki cevre yolu bilenler bilir cok az tasit olur genelde bombostur, baglanti yolu bile yok desem yeridir) en sag seridinde 90 100km hizla ilerlerken yanimdan bir arac silme gecti, s320 siyah mercedes, galiba hollanda pkakaliydi, amaci neydi, niye boyle bir hareket yapma geregi duydu anlamadim, beni silme gectikten sonra en sol seride girdi ve suratli birsekilde yoluna devam etti, 4x2 serit cevre yolunda, ikimizden baska arac yokken boyle bir hareket niye yapilir???!

Demem oki bir kez daha anladim piskopat cok hemde dunyanin her yerinde, dikkatli olmaliyiz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)