Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Michelin City Grip Almalı mıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba motorum 1600 km de. Orijinal lastikleri güven vermiyor,özellikle ıslak zeminde çok kayıyor. Nette biraz göz gezdirdiğimde genellikle konuların hep 2011-2012-2013 civarı açıldığını gördüm.
    Bende bu yüzden en güncel haliyle şu soruyu soruyorum.
    PCX için Michelin City Grip almalı mıyım? Yoksa yakın fiyatlarda başka tavsiyeniz var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Amenthalas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PCX 125
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba motorum 1600 km de. Orijinal lastikleri güven vermiyor,özellikle ıslak zeminde çok kayıyor. Nette biraz göz gezdirdiğimde genellikle konuların hep 2011-2012-2013 civarı açıldığını gördüm.
    Bende bu yüzden en güncel haliyle şu soruyu soruyorum.
    PCX için Michelin City Grip almalı mıyım? Yoksa yakın fiyatlarda başka tavsiyeniz var mı?
    Pcx kullanıyorum 500 km deyken motorum ıslak havada orjinal lastikler deli gibi kaydığı için düşeceğimi anlayıp değiştirdim, michelin city grip bu dünyadan değil uzaylılar falan yapmış herhalde böyle bir lastik yok taktırdığın anda motorunun gidişi bile değişecek alabileceğin en iyi fiyat/performans lastiğidir. Düşünmeden al !

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Geçen ay aldım, dün ilk defa yağmurlu havada sürdüm. Süper! Tavsiye ederim

Mayki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Herkes city gripleri övüyordu. Bende geçen hafta Kabataş Buz Motora Yamaha Xenterime city grip takmak için gittim, ustaların tavsiyesi ile metzeller feel free taktım. Halen acaba iyimi kötümü ettim diye düşünüyorum.

Ben servis tavsiyesinden cok kullanici tavsiyesini dikkate aliyorum. Ticari kaygilar insani sahtekarliga sevk edebilir.
    Yorum yapan herkese tesekkurlerbilk boslukta taktiracagim

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    pcx kullanıyorsan 1 sanıye bıle dusunme o lastıklerı degıstırmek ıcın.

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Ben de 1200 km önce City Grip taktırdım, çok değişim hissettim, çok güven veriyor artık motor. Riske girme başka bir şey arayıp, Amerika'yı yeniden keşfe gerek yok. Verdiğin paranın karşılığını alacaksın.

MeHMeTK. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Metzeller feel free, city grip'ten aşağı değil. Ben city grip kullanıyorum ömrünü tamamlamak üzere sertleştiğini ve ıslak zeminde tutuşunun düştüğünü hissetmeye başladım. Bundan sonraki tercihim metzeler olacak.

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    benim aletin üstünde standart lastikler Michelin City Grip. öyle karşılaştırma yapacak ahım şahım bi tecrübem yok. bir, çok sıcak asfaltta ve iki, cidden kaygan ıslak zeminde (kapalı otopark girişi içerisi asfalt değil beton) arkanın kaydığını bir iki sefer hissettim.

virajlarda öyle ahım şahım motor yatırmışlığım yok ama en azından lastiğin limitinden ziyade kendi limitimin daha fazla yatma önünde engel olduğu güvenini verdi hep. Ankara'da hava sıfırın altına düşmedikçe yağışlarda bile kullandım motoru, diğerleri nasıldır bilmem ama bunlarla güvensizlik hissetmedim. Şu an lastik değiştirecek olsam sanırım tekrar aynısından taktırırdım.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    gönül rahatlığıyla alabilirsin.arkadaşım pxc te çok memnun

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı MeHMeTK. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metzeller feel free, city grip'ten aşağı değil. Ben city grip kullanıyorum ömrünü tamamlamak üzere sertleştiğini ve ıslak zeminde tutuşunun düştüğünü hissetmeye başladım. Bundan sonraki tercihim metzeler olacak.
    metzeler güzel lastiktir fakat bizim memlekitimizin yollarında malesef çabuk sertleşmeye başlıyor. scooter için en iyisi city grip. hee dıyorsanızki ben uzun yola gidicem uzun yol lastiği olarakda michelin pure serisi inanılmazdır. aslında michelin pure serisi city gripdende iyi bir lastik 3 hamurdan oluşuyor. fakat lastiğin performans verebilmesi için ısınması gerekiyor o yuzden şehir içi kullanımlarda bence city grip şehir dışında ise pure serisi en iyileri. bu arada dedıgım gıbı metzeller gercekten guzel lastıktır ama bızım memleketın yolları malesef guzel degıl.

şöyle düşünün ben eski duke 200 üm ile yunanistana gittim üzerindeki dandik lastiklerle ile. inanırmısınız o dandik dedıgım lastık yunanıstan yollarında show yaptı =)

Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metzeler güzel lastiktir fakat bizim memlekitimizin yollarında malesef çabuk sertleşmeye başlıyor. scooter için en iyisi city grip. hee dıyorsanızki ben uzun yola gidicem uzun yol lastiği olarakda michelin pure serisi inanılmazdır. aslında michelin pure serisi city gripdende iyi bir lastik 3 hamurdan oluşuyor. fakat lastiğin performans verebilmesi için ısınması gerekiyor o yuzden şehir içi kullanımlarda bence city grip şehir dışında ise pure serisi en iyileri. bu arada dedıgım gıbı metzeller gercekten guzel lastıktır ama bızım memleketın yolları malesef guzel degıl.

şöyle düşünün ben eski duke 200 üm ile yunanistana gittim üzerindeki dandik lastiklerle ile. inanırmısınız o dandik dedıgım lastık yunanıstan yollarında show yaptı =)
    Bana da ağırlıklı olarak şehir içinde lazım zaten. Özellikle kısa mesafe sürüşlerim çok fazla. Bu yüzden city grip hala en mantıklısı sanırım.

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    burgman 200 ümde var harika bir lastik.

Lastikleri aldim. 5 km kadar kullanip eve geldim. İlk fark ettigim sey frenler oldu.
    Yardimci olanlara tesekkurler

Pcx 125'i aldığımda bayi direkt olarak sordu, ben daha sonra değiştiririm dedim. Bir abim de lastikler yazdan sonra değiştir, bunlar yeterli dediği için erteledim ama ilk sert frende yerdeydim. Kask, mont ve dizlikten sonra ilk iş bu lastikleri taktım, henüz 9-10 km yaptım ama fark hissedilir derecede. Elbette bu lastiklerle motorun kapasitesini zorlamamak lazım ama dediğim gibi fark açık.

Taktırdım zaten kullanıyorum bende

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)