Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

direksiyon sınavı 8 çizme sorunu ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 135 MH Drift
    merhaba arkadaşlar 2 gündür direksiyon derslerine gidiyorum motoru çok iyi bir şekilde kullanmama rağmen (stop ettirmeden kaldırıyorum , slalom yapabiliyorum demir panelin üstündende rahat geçebiliyorum) lakin 8 çizme olayını bir türlü çözebilmiş değilim nasıl üstesinden gelebilirim ?
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rebelrider67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    baktığın yere gidersin ilk kural, hafiften kendini yatırmaya çalış dönüşlerde falan omuzlarının hizasını ayarlamaya çalış gerekirse biraz da poponu kaydırabilirsin :D
    muhammetcon bunu beğendi.

PULSAR NS200 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS- HYSUNG GV 250
    Bende demir platformda takılıyorum, arkadaşlar platform üzerinde sizce nasıl düzgün ilerlenilir?

rebelrider67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    platformu düzleyerek çık ve biraz hızlan daima ileriye bak platforma çıktığında gazı açmayı unutma direksiyon hocam bana direk böyle yapmamı söylemişti ve platformdan düşersen asla tekrar çıkmaya çalışma kenarısından dengen bozulur :D

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    8 cizerken 3-4 kere dustugum icin cok iyi ogrendim diyebilirim. 8'in en uclarina yaklasirken kafani cevirebildigin kadar cevir. Eger gayet iyi kullaniyosan zaten baktigin yere gitme olayini cozmussundur. Bence puf noktasi motor hizini dogru ayarlamak ve motoru oksurtmemek. Sadece gaz ile bu is zor biraz cunku 2. Viteste olucaksin ve gazi birden acinca motor atilip dengeni bozucak. Isin sirri debriyaji iyi kullanmakta ve gazi cok hassas cevirmekte bence.
    ///MPOWER bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Şimdi şöyle yapacaksın, kollarını serbest bırak ve kırık olmalı istem dışı gidonu itmemelisin, kukaya karşıdan yaklaştın diyelim sağından geçmek istiyorsan kukanın sana göre 3-4 metre çapraz ilerisine bak hafif kontranı ver, o noktaya ulaştıktan sonra artık diğer kukanın solundan geçeceğin için diğer kukanın 3-4 metre çapraz ilerisine bakmalısın bu şekilde gideceğin yöne bakarak manevra yapmalısın.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Hızın çok düştüğünde sadece gazla değil yarım debriyajla beraber ayarlama yap ve ön freni kullanmamaya çalış, düşük hızlarda dönerken ani gelen ön fren düşürebilir.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 ile kalk hemen 2 ye at kolların serbest olsun bu kadar

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    @ 8 çizerken dubaya yakından girme, uzaktan gir 8 e, dubayla aranda mesafe bırakırsan daha rahat dönersin. ve dönüşüün yarısını tamamladığında ilerideki dubaya bakmaya başla, ona göre konum al. paltforma gelirkende biraz yavaşlayın, sonra platforma çıkarken beraber gaz verin, platform üstünde gazı açmaya devam edin. eğer çok yavaş girersen yada platformda yavaşlarsan düşersin.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı PULSAR NS200 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende demir platformda takılıyorum, arkadaşlar platform üzerinde sizce nasıl düzgün ilerlenilir?
    yeni ehliyet almış biri olarak şunu söyliyim platforma ön tekerlekle teması sağladığın anda ileri bak platformun çıkış noktasına dümdüz gidiliyor ben de öyle olmuştu

kong - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 100 sfc snappy x
    ne saçma bi sınav

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne saçma bi sınav
    saçma değil güzel işi biraz zorlasınlar artık önüne gelen ehliyet alıyor trafiğin vay haline

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Alıntı kong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne saçma bi sınav
    Siz ingilteredeki sınavı görseniz bi de lanet edersiniz :D zaten ilk alınan ehliyetle belli bir ccye kadar sonra belli bir yıl geçtikten sonra tekrar sınav tekrar yeni ehliyet :D Türkiye ehliyet alması en kolay ülke.

okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    Alıntı Emre Berr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar 2 gündür direksiyon derslerine gidiyorum motoru çok iyi bir şekilde kullanmama rağmen (stop ettirmeden kaldırıyorum , slalom yapabiliyorum demir panelin üstündende rahat geçebiliyorum) lakin 8 çizme olayını bir türlü çözebilmiş değilim nasıl üstesinden gelebilirim ?

Hocam motorun gidiceği yöne bak yarım debriyaj yarım gaz kullan baktın yapamıyosun yeterince hızla gir yarım debriyajla yap banada hoca 2.viteste donersen daha kolay olur dedi fakat motoru az yatırsan kaydığı için 1viteste gidiceğim yone bakarak yarım debriyaj yarım gaz döndüm denge tahtasındanda 2.viteste ileriye bakısla rahatca donuluyor benim anlamadığım sınavda biz ışıkları geçsek takipteki araç ışıklarda kalsa napmamız gerekiyo

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Motoru iyi kullanmama rağmen 8 çizmek zordur en iyisi sekizi çizerken debriyaj çek ve ara gaz ver devir yükselince debriyajı kavrama noktasına kadar bırak tamamen bırakma motor altından kayar gider ve motoru hafif yatır

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    En önemli kural gazı sabit tut
    Kendimden biliyorum

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Platforma çıkınca motorun hızını birden arttırma yavaş yavaş arttır frene falan basma

Geçen yaz en korktuğum metal platform oldu tüm hepsinden geçtim metal platform kaldı platformdan düşünce direk eleniyorsun metal platformun ortasına geldiğimde motor sola yatıp tekerlek aşağı düşüyordu bende mecburen dengeyi sağlamak için sağ ayağımı kaldırdım düşmeden geçtim baktın olmuyor benim taktiği dene :D
    Sen arabaya gezmek için binersin, bizler ise motosiklete binmek için gezeriz

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Düşmekten korkma. Motoru çevir yatır kaldır.. bu 8 çizmede ki başarızlıklar hep virajdan korkmaktan yani motorun dönüşlerde devrileceğinden korkmaktan oluyor.

Senin ilacın bu videoda http://motosiklettv.web.tv/video/twi...i__e3qvzufhevqbu videoyu izlersen hem teknik anlamda kendini geliştirirsin, hemde doğru bilinen yanlışların farkına varmış olursun. Sana çok büyük katkı sağlayacağına eminim. Çünkü bana sağladı.

Saygılar.

sezer0696 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache rtr 150
    aynen her zaman duz gırn sagından solundan gırıcem dıye ugrasma o duz gıtmede bıde tam motor demirin ustune oturunca yani iki tekerlekte hafif gaz vererek gec kardeşim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)