Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ailemi motor almaya nasıl ikna ederim yardım !!!!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

selamın aleyküm
    yaş 17 ailem izin vermiyor kursa dahi . napmalıyım ??? +

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YBR 125
    yapacak birşey yok, ya gizlice alacaksın ya da iş sahibi olunca kendi paranla alacaksın. Benim ailem hiç birşey demedi örneğin.

ehliyet kursu var tanıdık ona gizli yazılırım onun parasını hallederim bi şekilde

bende senin yaşında istedim ve almadı 2.5 yıl küs kaldık bu yüzden. Daha 3 gün önce barıştık ve allah nasip ederse 1 hafta içinde alıyoruz motoru.Pes etti sonunda

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Önce ehliyetini al sen madem gizli. Ama sonra eğitimlere gitmen ekipman dizmen lazım ki senin dikkatli olduğunu anlasınlar. Motor lafını ağzına alma bu süreçte , üniyi hallet sonra aldırırsın ben ehliyetini çoktan aldım eğitimlerim ekipmanım tam diye o zaman ikna olabilirler. Kuran'a el basıp hız yapmayacağına falan söz ver ben öyle kandırdım annemi mesela :D ama hız yapma tabi tehlikeli hele o yaşta.

Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce ehliyetini al sen madem gizli. Ama sonra eğitimlere gitmen ekipman dizmen lazım ki senin dikkatli olduğunu anlasınlar. Motor lafını ağzına alma bu süreçte , üniyi hallet sonra aldırırsın ben ehliyetini çoktan aldım eğitimlerim ekipmanım tam diye o zaman ikna olabilirler. Kuran'a el basıp hız yapmayacağına falan söz ver ben öyle kandırdım annemi mesela :D ama hız yapma tabi tehlikeli hele o yaşta.
    diyorum ehliyeti vs. bana diyolar yok kaza yaparsın yok sakat kalırsın

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Zor iş, ama imkânsız değil. Allah yar ve yardımcin olsun.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Sen önce bi ehliyeti al , eğitimlerini al ama yavaştan al bu işi. Bir kaza yapsan bağımsızlığını kazanana kadar almazlar motoru. O yüzden önce ehliyet sonra ekipman + eğitim. Para biriktir gereksiz harcama yapma trafikte mesela hızlı olunca babanı uyar kemerleri taktır herkese sorumluluk sahibi olduğunu gözlerine sok , bir noktadan sonra argümanları kalmaz.

sahin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250-2006 skyjet-sj100-7 yuki gy200
    benim ailem de karşıydı bu duruma kendi paramı kazanmaya başlayınca (tamamen bağımsız kazanmaya başlayınca )kendi motorumu kendim aldım pek bişey diyemediler

bekotr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme Max 150, Snappy 100
    aynı sorun bende de vardı alttan alttan anneme söylüyordum , babam eski motorcuydu ama karşı ydı türkiyede ne saygı var ne başka bir şey trafikte diyordu 2 teker için. abim var 2 yaş büyük bankada biriktirdiğim param vardı bi an kafama esti abimi de alıp gittim 800 milyona yakın da o ekledi ve aldık çok değil 1.5 ay önce neredeyse yaşım 17 idi 18im şu an motorda abimin üstüne.

ek olarak 2 hafta mırın kırın ettiler kavga ettim abime yüklendiler annem hala karşı ama babam kendi de kullanmak istedi motordan önce evde kelimesi geçse kavga ediyorduk zaten

ehliyet kursu nakit olarak taksıt yapıyor mu ??

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Kardeş ailen motora karsıysa motor almaya ikna etmen çok zor. İddia ediyorum benim ailem bu sitedeki herkesin ailesinden daha karsıydı motora. Önce bi mondial drift aldım 26 yasımda. Daha sonra hyosung gt250r aldım ki o motordan resmen nefret ettiler. Ben goruntu olarak resmen asık oldum motora ama bunun dışında bir turlu rahat edemedim. Neticesinde bir kaza yapıp hasarlı halde sattım. Bu sefer biraz akıllandım sekle yurumedim. Honda spacy alfa aldım. Bu sefer motorumu çok sevdiler. Garajını ve zincirini dahi beraber hazırladık. Su an mutluyum. Umarım senin de bu şekilde hallolur.

emeklemeden yürümüceksin önce baba ehliyet al (ucuzlamış,staj dönemi başlıcak pahalancakmış vb.. )söyle

Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Zorla aldırmak gibi saçma şeyler düşünme, saçma örneklere uyma. Onlar senin ailen ve seni gözlerinden sakınan insanların seni 2 tekerli ölüm makinesi diye tabir edilen şeyleri sürmene izin vermeleri mümkün değil. Belirli bir olgunluğa geldiğinde aklın başına tam dank ettiğinde ailenin güvenini kazandığında ozaman sen istemeden onlar sana teklif sunacak emin ol. Aynı örnek ben olarak al karşına. Ve otur birse bu yönden düşün

ya babam zaten diyo sen ne kadar iyi sürsen de bi araba gelip arkadan vursa yapcak bişey yok

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Alıntı jamgam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya babam zaten diyo sen ne kadar iyi sürsen de bi araba gelip arkadan vursa yapcak bişey yok
    Ondan da kurtulmanın teknikleri ve önlemleri var -bir yere kadar, taşlamayın-. Bunun haricinde benim sana tavsiyem; ailenin arabası varsa B ehliyet alıp trafikte tecrübe edinip, öngöremediğin bir şey bırakmaman. Bu deneyim kazanma sürecinde koruma ekipmanlarını birikimlerinle yavaş yavaş al ki ailen senin bu işe özendiğini, kendini koruma isteğini ve ciddiyetini görsün. Bunun dışında motosiklet teknikleri ile ilgili kitaplar oku, videolar izle hatta kaza videoları da izle ki insanlar ne kadar ucuz şeylerle neler kaybediyorlar gör ve ders çıkar.

Nice sürücüler var yollarda "Ben çok iyi kullanıyorum" mottosuyla cirit atan ama nerelerde eksikleri olduğunu hiç farkedemeyip, sorgulayamayan. Öyle apaçi tiplerden bahsetmiyorum ha; arai kasklı, 600+ cc li adamlar görüyorum kendi motosikletimi kullanmaya başladığımdan beri. "Vay be" diyorum aynadan görünce: "Adam iyi yatırım yapmış ekipmanına, belli ki bilinçli sürücü" ama çoğu öyle değil maalesef. Sıkıştırdıkça sıkıştırıyorlar, bir gaz açıyorsun gaza gelip kayboluyorlar... Nice insanlar bu yollarda, ucuz şekillerde hayatını kaybediyor. Eğitime gitmek bir çözüm ama esas olay kişide bitiyor derim ben, aea'nın dediği gibi: "İstatistik olmayın".

Gelelim esas konuya; hiçbir aile -özellikle sülalesinde motosikletten zarar görmüş biri varsa- çocuğunun motosiklet almasını istemez. Onlara bu konuda hak vermeli, onları anlamalısın. Sen olsan napardın? Kendini onların yerine koy, oğlun varmış da motosiklet istiyormuş gibi düşün. Gerisi senin yaratıcı zekana kalmış, olmadan piştim deme hiçbir zaman. Umarım her şey gönlünce olur.

Not: Umarım üzerime düşeni yapmışımdır.
    Rüzgarın saçlarını yalayıp,saçlarının ahenkle dans etmesi olayına hiç girmiyorum, çünkü kasksız binmiyoruz

Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ondan da kurtulmanın teknikleri ve önlemleri var -bir yere kadar, taşlamayın-. Bunun haricinde benim sana tavsiyem; ailenin arabası varsa B ehliyet alıp trafikte tecrübe edinip, öngöremediğin bir şey bırakmaman. Bu deneyim kazanma sürecinde koruma ekipmanlarını birikimlerinle yavaş yavaş al ki ailen senin bu işe özendiğini, kendini koruma isteğini ve ciddiyetini görsün. Bunun dışında motosiklet teknikleri ile ilgili kitaplar oku, videolar izle hatta kaza videoları da izle ki insanlar ne kadar ucuz şeylerle neler kaybediyorlar gör ve ders çıkar.

Nice sürücüler var yollarda "Ben çok iyi kullanıyorum" mottosuyla cirit atan ama nerelerde eksikleri olduğunu hiç farkedemeyip, sorgulayamayan. Öyle apaçi tiplerden bahsetmiyorum ha; arai kasklı, 600+ cc li adamlar görüyorum kendi motosikletimi kullanmaya başladığımdan beri. "Vay be" diyorum aynadan görünce: "Adam iyi yatırım yapmış ekipmanına, belli ki bilinçli sürücü" ama çoğu öyle değil maalesef. Sıkıştırdıkça sıkıştırıyorlar, bir gaz açıyorsun gaza gelip kayboluyorlar... Nice insanlar bu yollarda, ucuz şekillerde hayatını kaybediyor. Eğitime gitmek bir çözüm ama esas olay kişide bitiyor derim ben, aea'nın dediği gibi: "İstatistik olmayın".

Gelelim esas konuya; hiçbir aile -özellikle sülalesinde motosikletten zarar görmüş biri varsa- çocuğunun motosiklet almasını istemez. Onlara bu konuda hak vermeli, onları anlamalısın. Sen olsan napardın? Kendini onların yerine koy, oğlun varmış da motosiklet istiyormuş gibi düşün. Gerisi senin yaratıcı zekana kalmış, olmadan piştim deme hiçbir zaman. Umarım her şey gönlünce olur.

Not: Umarım üzerime düşeni yapmışımdır.
    Yorumun için sağolasın . Arabayı
    zaten kendı yanındayken bana verıyo ben suruyorum arada ama motoru turkıye de araçların dıkkat etmedıgını soyluyor.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Dikkat etmeyen var doğrudur, motosikleti bir tehlike olarak görmüyor çoğu kişi. Bilinçaltında böyle olduğu için görmüyorlar doğal olarak, bazısı da kasten sıkıştırıyor.

Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikkat etmeyen var doğrudur, motosikleti bir tehlike olarak görmüyor çoğu kişi. Bilinçaltında böyle olduğu için görmüyorlar doğal olarak, bazısı da kasten sıkıştırıyor.
    Ülke olarak neredeyse motosıkletın kullanıldığı son ulkeler çapındayız.

obk11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza inşallah
    Ben 5 yılda ikna ettim sana kolay gelsin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler