Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

KTM duke 250

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Duke 200 un üretimi ve satışının duracağını pek sanmıyorum çünkü barkın abi tayland a gitti 2015 duke 200 ve diğer dukeleri incelemek için..Yani duke 200 üretimi duracaksa niye hala iyileştirme yapıyorlar motorda ?
    dyavol-77 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Duke 250
    KTM Duke ve RC 250 serisini sadece Asya'da satisa sunacagini yazmis koyduklari video'da. Turkiye Asya Pazarina mi dahil bilmiyorum ama degilse cok heveslenmemek lazim.

https://www.youtube.com/watch?v=-sc5YdTfwwQ

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Benim fikrime göre bu para o motora çok fazla

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Alıntı keremkrmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim fikrime göre bu para o motora çok fazla
    Arkadaş gereken açıklamayı yapmış dağılabiliriz

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı ümitfidan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duke 200 un üretimi ve satışının duracağını pek sanmıyorum çünkü barkın abi tayland a gitti 2015 duke 200 ve diğer dukeleri incelemek için..Yani duke 200 üretimi duracaksa niye hala iyileştirme yapıyorlar motorda ?
    Haklısın, iyileştirme yaptıklarına göre durdurmazlar. 2015 satışlarına göre belli olur. Spormoto ne yapmaya çalışıyor merak ettim ? Bunun satması için 200 ile 390 arasında bir fiyatının olması ve 200'e daha yakın olması gerekir. Yoksa "üzerine koy 390 al" muhabbetine kurban gidecek. İdeali 14500 falan olmalı ki başka tarafa kaymalar olmasın. Tabi bu noktada da ben yine Inazuma F'e giderim, o ayrı...
    ümitfidan bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Fiyat çok aşırıya kaçmış. Bilmiyoruz tabi ne gibi bir hedefleri planları var boşa bu kadar yüksekten atmazlar herhalde!

phar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Birkaç yıl önce Er6-f imi satmıştım. Şimdi yeniden motor zamanı, ama bu defa alıp kenara koyup unutacağım bir makina alıcam.
    Aklıma estiğinde şehir içi zahmetsizce gezeceğim bir şey. Ve ön şart ABS.

O yüzden kafamdakileri listeledim. Sonuçları paylaşayım belki işine yarayan olur ve bu noktada da bir fiyat güncellemiş olursunuz zira güncel fiyatlar bu topic' de yazılanlardan farklı.

Görüleceği üzere detaya indikçe karar zorlaşıyor
    390Duke çok iyi makina ama handikapları da çok. Bu makinanın 2015 modelinde hem sele hem radyatör ısı olayı hem debriyaj yenilendi mükemmele yaklaştı ama fiyat da oldu 7000EUR...

NOT: fiyatlar euro oynadıkça hep oynuyor o yüzden güncel takip etmek lazım yoksa yanıltabilir buradaki yazılanlar.

250Duke' nin incelemeleri bilgileri falan henüz yok, data zayıf, öyle olmasa hemen yatırıcam kapora ama işte...

Bu liste üzerinde fikirleri olanlar varsa okumaktan memnun olurum.

Selamlar.
    Sokollu ve sdirer bunu beğendiler.

Motosikleti
    (Yakında)
    Arkadaşlar, deneyen ya da gören, deneyim aktarabilecek olan var mı aramızda ?

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    şasi önemli duke'nin şu andaki şasisi güzel. ( görüntüsünü değil hisiyatını söylüyorum, zevkli alet.)
    bu günkü kurla 17700e Z300 var. kaydırmalı debriyaj.
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 23:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:12 ----------

Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte asıl film de burada kopuyor. 'Türkiye'de' ortalama bir motosiklet kullanıcısı rakiplerine nazaran nispeten güçsüz bir naked mı tercih eder yoksa karenajlı ve güçlü bir ss mi? ha ben olsam güçten yana olur ss tercih ederim. yani olaya türkiye pazarı açısından bakmıştın biraz da ben. illa naked olacak diyorsam z300 16000 küsür, z250 yaklaşık 12000 lira şu ktm fiyatlarını rakipleri gibi uygun tutsa yok satar yemin ederim.
    elbet herkesin düşüncesi farklıdır ancak ben rahat oturulan, iki büklüm olunmayan makinaları tercih ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:14 ----------

Alıntı copycat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence türkiye piyasası için ktm yanlış yapıyor. fiyatlara en az 2-3 bin tl daha zam yapmalı. zira türkiye sonradan hızlıca zenginleşen bir kesime sahip. bu kesim henüz var olma ve kendini ispatlama dönemini atlatamadığından, suni (ve gereksiz) pahalı olan ürünlere karşı aşırı bir fanatizm var. dünyanın en yüksek fiyatlarından iphone 6 - 7 ne tutturursa alma rekorları kıran kardeşlerim 22.000 tl ye 250 lik KTM alarak da farkını göstermeli! içerisinde 3-10 USD lık quartz mekanizma olan (bana göre tüm moda markaları gibi beş para etmez) armani saatleri 1.000 tl ye alan kardeşlerime bu ayrıcalığı çok görmeyin.
    heh heh ağzına sağlık. belki seni duyar motora az daha geçiriler. şey yani o parayı vereceklere. çok güldüm yav..
    Arkadaşalr şimdi beni yanlış anlayanlar çıkabilir açıklayayım. arkadaşlar, ülkemizde kim kime geçirirse düzeni süregelmekte. yani dukeye 17500 de çok Z300e 17800de.. ortalama avrupalıdan 3,5 kat az kazanılan ülkemizde nerdeyse hemen herşeye ortalama avrupalının verdiğinin 1,5 katını vermek durumundayız. yanlışlık olmasın bu gerçeği ifade etmek istedim. niyetim kötü değil. sizleri küçümsemek, kötülemek hiç değil. çünkü kawasaki de bana geçirdi.
    GP500-1st ve volkanocak bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bu ne fiyat saçmalığı alt tarafı 250cc motor fiyata bak rezillik.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Son fiyatlar şöyle :

Duke 200 12.900.- TL
    Duke 250 ABS 15.900.- TL

Duke 200 geçen sene 12.500.- TL'ydi. 400 liralık zam diğer markalara bakıldığında çok sayılmaz.

Duke 250, Avrupada satılmayacakmış. Bu nedenle Duke 200'ün üretimden kalkması gibi bir durum yokmuş.

Ayrıca RC250'de geldi Bilginize.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı ninja h2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ne fiyat saçmalığı alt tarafı 250cc motor fiyata bak rezillik.
    İnazuma dan 500tl ucuz(üstelik Duke 250'de standart abs ve 31bg var-İnazumada abs yok,24bg)...5000 avro gibi bişey fiyatı (15.500tl)...bize pahalı çünkü milli paramızın bi değeri yok,Avrupalıya ucuz:2-3 maaşı...
    bektanist ve ninja h2 bunu beğendiler.
    The Power of The Dreams.

basto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Fiyatı 15.900 yazıyor halen. 17.500 yapamazlar diye düşünüyorum.

http://www.spormoto.com/naked-bike/k...015-%e2%80%8e/

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Teknik özelliklerine baktım şimdi. Benim motorumdan 2 beygir daha kuvvetli torku göremedim. ABS büyük avantaj ama bunlar arada 4 lira fark yaratacak şeyler değil maalesef.

Motosikleti
    Bmw Z4 2.5 2003 : )
    yalnız duke 250 nerdeyse jel sele kıvamında upgrade sele + p rosso 2 lerle geliyo standart olarak bu detayı atlamayın yorum yaparken.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Mr.K adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yalnız duke 250 nerdeyse jel sele kıvamında upgrade sele + p rosso 2 lerle geliyo standart olarak bu detayı atlamayın yorum yaparken.
    43mm ön çatal, ABS, Pirelli lastik, Bybre Fren kaliperleri bunlar çok güzel şeyler ancak pratikte gereksiz bir pahalılığa sebebiyet veriyor bunlar. Bu donanımlar konfor için yapılmıyor performans odaklı haliyle. Yani sınıfında en iyi yüksek sürate çıkabilmesi ve yol tutuşu sağlaması gereken model gibi gözükürken en erken kesiciye giren model oluyor o zaman neden koydunuz bunları. Hadi benim motorum Kore malı, yahu Japon Kawasaki Z250SL ABS'den 2000 lira pahalı. Üstelik Hindistan rakamlarına göre böyle bir fiyat farkı çıkmıyor.

plegus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Kawasaki Ninja 650 R
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teknik özelliklerine baktım şimdi. Benim motorumdan 2 beygir daha kuvvetli torku göremedim. ABS büyük avantaj ama bunlar arada 4 lira fark yaratacak şeyler değil maalesef.
    Motor bloğunu değil, motosikleti satın alıyorsun. Karşılaştırdığın motorların farkındasındır umarım.
    dyavol-77 ve imtarky bunu beğendiler.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Az para kazanıp pahalı motor almak bize has bir durum anlaşılan.

Motosikleti
    Alıntı plegus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor bloğunu değil, motosikleti satın alıyorsun. Karşılaştırdığın motorların farkındasındır umarım.
    Farkındayım ikisini de sürdüm. Keyif tercih olayı bambaşka bir olay ama f/p oranına bakarsak aradaki 4 bin lira fark komik.

Motosikleti
    Bmw Z4 2.5 2003 : )
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    43mm ön çatal, ABS, Pirelli lastik, Bybre Fren kaliperleri bunlar çok güzel şeyler ancak pratikte gereksiz bir pahalılığa sebebiyet veriyor bunlar. Bu donanımlar konfor için yapılmıyor performans odaklı haliyle. Yani sınıfında en iyi yüksek sürate çıkabilmesi ve yol tutuşu sağlaması gereken model gibi gözükürken en erken kesiciye giren model oluyor o zaman neden koydunuz bunları. Hadi benim motorum Kore malı, yahu Japon Kawasaki Z250SL ABS'den 2000 lira pahalı. Üstelik Hindistan rakamlarına göre böyle bir fiyat farkı çıkmıyor.
    ok peki birde şu yönden bakın pirelli lastikler ne kadar şuan değişmeye kalksanız ?
    + olarak duke 200dü biliyosunuz ki şuan 250liği çıktı ve birde 390 var. 200 125in upgradeli haliydi diyebiliriz.
    şuan için 250-390la aynı özellikleri taşıyo 125-200e oranla .Yeni bir motor 50cc daha büyük üstüne eklemeler var ki bilinçli kullanıcının yapıcağı ilk şey genelde lastikler olurken üstünde nerdeyse en iyi lastik diyebilceğimiz lastikle geliyo.

+ olarak

son hız ise eğer bakış açısı r25 alınır şimdi diceksiniz ki biri ss(250cc de olsa) biri naked.E ama topspeedin ne önemi var ki ?Tek başına bir kriter değil diye düşünüyorum.Şase rijitliği,yol tutuş,aktarma,tork ve ivmelenme.Üstüne ddaha birşey eklemeye gerek yok diye düşünüyorum tercih meselesi neticede bu tarz şeyler sizde biliyosunuz ki.

Siz gidip gd250n almışsınız duke250 alanlarda var aynı şekilde.Kimi belki markaya gönül verdiğinden,kimi güncel yeni bir model olduğğundan,kimi 390a vergi ödememek için belki de(atıyorum). Herkesin popisi başka sonuçta ama arabalarla ne kadar haşır neşirsiniz bir yorum yapamicam da benzetmeniz 1.6 tofaş ile 1.6 hyundai gibi olmuş kusurabakmayın.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)