Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Bmw Motor Alirken Kaziklanmamak Için Dikkatle Okuyun

Motovento
    REKLAM ALANI
    mkcelikkol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR'07
    Değerli motor severler, bu yazıyı yazıp yazmamayı çooook uzun süreler düşündüm.
    Geçen sene 0 km bir F650 GS almıştım. Sonradan sonraya öğrendiğim bazı bilgiler doğrultusunda motoru alırken resmen kazıklandığım ortaya çıktı. BMW’den yetkililer sadece özür dilediler ve art niyet olmadan yapılmış bazı hatalar olduğunu kabul ettiler. Bende bütün bu olanları sineye çekip unutmaya çalıştım. Çünkü bu olaylar ne zaman aklıma gelse motoru kullanmak içime sinmiyor ve ben hayatımın vazgeçilmez bir parçası olan büyük bir tutkuyla bağlandığım motorumdan bu şekilde soğumak istemiyorum. Ben bu olayı detayları ile daha sonra anlatacağım. BMW motor alırken nelere dikkat etmek gerekli bunları aşama aşama sizlerle paylaşacağım ki benim yaşadıklarımı sizlerde yaşamayın.

DAHA ÖNCESİNDE BMW NİN MÜŞTERİ KAZIKLAMA POLİTİKASININ SON ÖRNEĞİNİ SİZLERLE PAYLAŞIP SİZLERDEN BMW ALMAK İSTEYENLERİN KAZIKLANMAMASI İÇİN GİZLİ BİR KAMPANYADAN BAHSETMEK İSTİYORUM.

Dün yetkili satıcıdan aldığım bir telefonla bir kampanya hakkında bilgi aldım. Bana BMW motorların fiyatlarında çok büyük bir kampanya yapıldığını söyledi ve ilgilendiğim iki motorun fiyatlarını bildirdi.

K1200R 24000 EURO DEGİL 19700 EURO
    R12000GS 21000 EURO DEĞİL 17600 EURO
    F650GS 12000 EURO DEĞİL 10500 EURO oldu. (diğer modellerin fiyatlarını öğrenemedim ama hepsinde bir indirim yapıldı)

Şimdi diyeceksiniz ki bunda ne var. Ne güzel indirim yapmışlar !

Evet gerçekten de harika bir indirim yaptılar. Aksi taktirde piyasa da rekabet güçleri kalmazdı zaten. Burada asıl mesele indirim yapmaları yada yapmamaları değil.

Borusan’ dan yetkili satış danışmanı kendi ağzıyla bir pot kırdı.
    Bu fiyatlar açıklanmayacak, gizli tutulacak, normal müşteriler gelirse fiyat K1200R için halen 24000 EURO gözükecek. Sadece ÖTV öncesi bu motorlarla ilgilenmiş sonrasında fiyat artışından dolayı vazgeçmiş bir kısım müşteriye bu özel fiyatlar bildirilecek dedi. (BMW – Motorrad ile yapılan özel bir anlaşmaymış bu)

Bu ne demek biliyormusunuz. Ben K1200R i 19700 euro ya alabilecek ken Ali yada Veli bu motora resmen 24000 Euro vermek zorunda kalacak. Yani Borusan Ali / Veli gibi onlarca insanı kazıklamayı resmen göze alıyor demek.

İnternette ki fiyatlar değişmeyecek ama gizliden gizliye bir kısım insana ayrıcalık tanınacak.

Arkadaşlar bunu BMW motor almayı düşünen tüm yakınlarınıza bildirin. Kimse benim geçmişte kazıklandığım gibi kazıklanmasın. Mutlaka gizli kampanya fiyatlarını dikkate alsınlar. Böylelikle de BMW müşteri adaylarını ve müşterilerini aptal yerine koymaktan vazgecer.
    tedbirli olmak pisman olmaktan daha iyidir

http://www.bikepics.com/members/mkcelikkol/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kivanctf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Honda Silverwing 600 ABS
    Tesekkurler arkadasım ornek bir davranısda bulundun ... Umarım kımse kazıklanmaz ...
    Kıvanç Tüfekçioğlu - İzmir Dikili

teşekkürler

çok teşekkür ederim bu bilgileri paylaştığın için....

super_meke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    varadero
    cok tesekkurler

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Çelikkol, verdiğin bilgiler için teşekkürler. Gerçektende yaşadığın şey çok onur kırıcı birşey. Benim, senin ve diğer tüm BMW tutkunlarını böyle aşağılayıcı ve onur kırıcı şekilde kazıklamaya çalışanları kınıyorum. Borusan'ı protesto ediyorum.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    bir teşekkr de benden.. arada nereden baksan 5000 euro oynuyo.. buda bayağı bir iyi fiyat..
    CBR 600F Honda,

kuvva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    paylaşım ve sağduyun için teşekkürler

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    dostum senden alıntı yapıp bu durumu başka forumlarada taşıyabilirmiyim acaba...müsadenle tabi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

uncleisko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MARAUDER 250 CC
    paylaşım için sağol... aradaki fiyatda bayağı çokmuş ikinci el bi bmw daha alabilirsin

Motosikleti
    CBR1000RR'07
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı
    dostum senden alıntı yapıp bu durumu başka forumlarada taşıyabilirmiyim acaba...müsadenle tabi...

gayet tabi,

bu çirkin gizli saklı durumu nekadar insana duyurabilirsek o kadar iyi.

kimse tüketiciyi aptal yerine koymasın.

bir indirim varsa adam gibi herkese esit şekilde yapsınlar ( çifte standart olmadan yapsın ) yoksa hic yapmasın !!!

kendi müşterilerine bile cifte standart uygulayan bir firmayı protesto ediyorum ve F650GS benim ilk ve son BMW motorum olacak arkadaslar. bi daha bana hayatta motor / araba satamazlar.

bugun baskasına haksızlık eden yarın bana da haksızlık eder, öbür gun bir baskasınada bu is boyle devam eder gider.

en iyisi biz tukeciler olarak bu duruma bir dur diyelim

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    Alıntı mkcelikkol adlı üyeden alıntı
    gayet tabi,

bir indirim varsa adam gibi herkese esit şekilde yapsınlar ( çifte standart olmadan yapsın ) yoksa hic yapmasın !!!

kendi müşterilerine bile cifte standart uygulayan bir firmayı protesto ediyorum ve F650GS benim ilk ve son BMW motorum olacak arkadaslar. bi daha bana hayatta motor / araba satamazlar.

bugun baskasına haksızlık eden yarın bana da haksızlık eder, öbür gun bir baskasınada bu is boyle devam eder gider.

sonuna kadar katılıyorum...
    paylaşımın için tşk ederim... her türlü protesto da seve seve katkıda bulunurum
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

muritu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    off kararsızlık ve parasızlık :(
    ya sen kendi olayını da yazsaydın keşke başına gelenleri anlatsaydın nasıl kazıkladılar burada herkes öğrenseydi.. ulan böle şeyer anca burada olur .isim felan hikaye bmw avrupada olsa böle bişi olmaz ..ama burada büyük firma olması önemli deği. karaktersiz insanlar varmı yokmu o firmada o önemli..şerrefsizler.. fitil ettiler beni şimdi.. sonra bombaladımı terörist olursun.. .eşkiya yaparlar bunlar adamı.

haksızlığa,aynlışa hç gelemiyor, uyanık geçinen tiplerden nefret ediyorum..sanki biz aptalız
    ah bi kessem ayaklarımı yerden,kanatlanıp rüzgarla ,
    kükreyip motorla,keşfetsem dünyayı başladığı yerden[COLOR="Yellow"]***[/COLOR] [COLOR="Red"]şam piiii yonnn [/COLOR][COLOR="Yellow"]***[/COLOR]

Motosikleti
    CBR1000RR'07
    Alıntı muritu adlı üyeden alıntı
    ya sen kendi olayını da yazsaydın keşke başına gelenleri anlatsaydın nasıl kazıkladılar burada herkes öğrenseydi.. ulan böle şeyer anca burada olur .isim felan hikaye bmw avrupada olsa böle bişi olmaz ..ama burada büyük firma olması önemli deği. karaktersiz insanlar varmı yokmu o firmada o önemli..şerrefsizler.. fitil ettiler beni şimdi.. sonra bombaladımı terörist olursun.. .eşkiya yaparlar bunlar adamı.

haksızlığa,aynlışa hç gelemiyor, uyanık geçinen tiplerden nefret ediyorum..sanki biz aptalız
    suan iş yerinde bir rapor yetistirmeye calısıyorum.

aksama tüm detaylari ile yasananları anlatacam.

neymis efendim art niyet yokmus,
    ohhh ne guzel walla

eve gittigimde anlatacam.
    kimse benim gibi saf saf gidip o heriflere kendi alınterini kaptırmasın

Motosikleti
    Alıntı mkcelikkol adlı üyeden alıntı
    gayet tabi,

Üstat benden full destek sana. Resmen bir oyun ve sahtekarlık. İki yüzlülük. BMW hastası biri olarak gene BMW'mi alırım ama 0km olarak asla borusan'dan almam. Hurda alırım gene gidip motor almam bunlardan.

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Duyarlı davranışın için çok teşekkürler.Yanlız konu hakkında karşı tarafında söz hakkı var.İnşallah problem yaratmazlar.

hakpek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2006.11
    bir destekte benden diğer sitelerdede bu yazıyı yayınlayacağım..uyansın arkadaşlar..
    [B][COLOR="DarkOrange"]CBF 150 ADANA[/COLOR][/B]

Motosikleti
    CBR1000RR'07
    Alıntı DARKDIAMOND adlı üyeden alıntı
    Duyarlı davranışın için çok teşekkürler.Yanlız konu hakkında karşı tarafında söz hakkı var.İnşallah problem yaratmazlar.
    karsı tarafın tabiki soz hakkı var.

ben dun borusan müsteri merkezine sikayette bulundum. cevaplarını bekliyorum.
    dun bu olaylar haricinde sahsima yapılan asağılayıcı bir harekette vardı bunu da sikayet ettim cevap bekliyorum

sonucta problem yapmaları gereken bir sey goremiyorum. ben onlardan bir bilgi calmadım, kendi satis danısmanlarının bana aktardıklarını aynen sizlere aktardım.
    bunu yapmamdaki tek sebepte adamın resmen bana cifte standart uygulayacaz demesiydi.

aynen su cumleyi kullandı...
    "suan kapıdan biri girse bu motorun fiyatını sorsa ona liste fiyatını verecez. bu kampanya yı oyle herkese acıklamayacaz"

eger inkar ederlerse kendi bilecekleri sey.

ben bir tuketici olarak tuketici haklarını korumaya calısıyorum...

Motosikleti
    Çelikkol, inkar etme olasılığı yüksek. Sadece sen iddaa ediyorsun ve yazılı birşey yok. Koca firma yok öyle birşey deyip kestirip atabilir üstat. Kimsede birşy diyemez. Olayı yaşayan sen sadece sen bilirsin öylede kalır.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    BORUSAN OTO BORUYU Dayıyacak yer arıyor desenize.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

gcc_ondr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 2006-gara ilan
    resmen adilik ya bu, kimse kusura bakmasın ama ben bunların ticaret ahlakına tükürürüm, böyle ahlakta olmaz işte olmaz....
    sağol mkcelikkol üstadım uyardığın için, hani ben bmw almayı düşünen bir adam değilim ama yine de yanlış bir durum ne malum ilerde almayacağımız...

bir gün gelecek, gelecekte gelecek...B RH+

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler