Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hayalime kavuşmama son haftalarrr

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBF 150 - CBR 125 - YZF R25
    Herkese iyi akşamlar

Cocukluktan beri gelen motosiklet sevgim için elimden geleni yapıp (Son 1 Sene içinde)bir miktar para biriktirdim.Tabi bu süre içersinde hergün annemin,babamın başlarının etini yedim motosiklet aldırabilmek için.Babam zaten eskiden motosiklet kullanırdı.Tehlikesini bildiği için banada sürekli kızardı.Tabi annemde babamı desteklerdi.Stratejimi değiştirip bu sefer anneme sürekli baskı uyguladım.Duygu sömürüsü, yalvarma ve daha nice nedenler 22Mart Pazar günü saat 18.30 sularında babam balkonda sigara içerken yanına gittim.

-Baba alalım artık be yazda geliyor,seninde sürecebileceğin altında küçük kalmıyacak bir model alırız.Hem bende biriktirdim biraz üstünü tamamla istersen yada paramın yettiği kadarına razıyım.
    +Dükkan da durcak. Benim himayem altında kullanıcaksın. Okula motorla gitmeyi düşünme.
    (Tabi o anda sevinçten ne yapacağımı şaşırdım)
    -Tamam baba ona ben zaten razıyım.Ne alıcaz?
    +Ben biraz araştırayım yarın söylerim sana.

Tabi ben balkondan çıkıp geçtim bilgisayar başına geçenlerde gördüğüm CBF150 ilanından bilgileri aldım.Yarını bekledim duruma göre bir motor göstermek için.Ertesi gün işten geldiğinde baktık internetten ben bulduğum ilanı gösterdim.Sahibiyle konuştu salı günü için sözleştiler.Okulda 8 ders geçmek bilmedi.Tabi en sonunda bitti.Eve gidip babamın gelmesini bekledim ve geldi...

-Hoşgeldin baba naptın motor işini ?
    +2.ele 5000 vermeyelim dedim honda bayisine gittim sıfır alalım almışken hem taksitte yapıyolarmış.
    -Eee aldınmı yani ???
    +2015 modeller nisan ayının ilk haftası gelecekmiş.
    -Tamam o zaman.

Bu heyecanımı sizinle paylaşmak istedim.Uzun oldu kusura bakmayın.İnşallah yaklaşık 10 gün sonra hayalime kavuşacağım.
    (Bu arada babamı ikna eden annemmiş)
    Sorularımda olacak
    2015 modellerinin geliş fiyatları 5800TL mi tam olarak ?
    Honda nın sitesinde öyle gösteriyo ama onlar 2014 modeller için mi ?
    Yani zamlanırsa ne kadar zam gelir?
    Survivalsyk, smiles, oguzhan6161 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Sitede fiyat ne yazıyorsa odur nakit olursa bayi ile pazarlikta yapabilirsiniz.

Hadi gozun aydin

MFTaşkıran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV950 Bolt (2016)
    Hahaha :D Ben de aynı taktiği uygulamıştım anneler olmasa hiç bir şey yaptıramayacağız :D

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Hayırlı olsun, korumasız binme, hep oku-araştır, kendini sürekli geliştirmeye çalış. Hiçbir zaman gelişimini tamamlamış olmayacaksın bunun farkında ol kardeşim. Bu söz; ezikler, beceriksizler, acemiler ya da aptallar için değil tüm faniler için geçerlidir.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Hayırlı olsun,ekipmanları da unutma sakın.Fiyat konusunda Honda fiyatları dolar ve altından daha fazla artıyor.Zam yapması için nedene ihtiyacı yok.2014-2015 farketmez.Sıfır alıyosun,ikinci elleri sıfırın fiyatını geçiyo bazen.Sahiplerinin oturma organları nasıl kıymetli oluyorsa artık.Seleye sürtmeleri yeterli

Motosikleti
    Teşekkürler Ekipmanlari motoru aldığımız gün bayiiden alacağım.Ekipmansiz asla

Biyturs_OnSr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Elystar
    Okurken ben bile heyecanlandım :D Umarım bize de bir gün böyle konular açmak nasip olur

O Heyecanı Çok İyi Bilirim Ancak Babamın Geçmişinde Motosikletle Alakalı Hiç Birşey Yoktur Sürmesini Bile Beceremez O Yüzden İkna Etmek Çok Zor Oldu Annem Sürekli Tehlikeli Diye Diye Babamı İkna Etmemi Dahada ZOrlaştırdı İlk Motorum Olacağı İçin Ve Babamda Fazla Para Vermem Diyince Mecburen Çin Malı Almak Zorunda Kaldım Tanıdık Bir Abi Satıyordu Sürekli Motoru Görmeye Gidiyordum İnceliyordum İçim Gidiyordu Resmen Bakıp Bakıp Geri Dönüyordum Çok Heyecanlıydım Ancak Babam Sürekli "Bakarız" "Belli Değil" "Belki Almam" Gibi Şeyler Diyordu Bir Gün Okuldan Dönerken Evimizin Girişindeki Otopark'a Bir Baktımki O Motor Babam Bana Bişi Demeden Süpriz Yapmış Ben Tabi Mutluluktan Havalara Uçtum Tabi Akşam Eve Gelince Bir Süre Kullanma Dedi İçi Rahat Etmedi Tehlikeli Oldugu İçin Tabi Ben Babam İşe Gittiğinde Gİzlice Alıp Kısa Mesafelerde Turluyordum Öyle Keyifli, Zevkli Birşey Yoktu. Ve 11 Aydır Kullanıyorum Ama Son 1 Aydır Marş Bile Basmıyorum Çünkü Eskisi Gibi Zevk Vermemeye Başladı Ve Çin Malı Olduğundan Artık Zamanla Dökülmeye Başladı. Para Biriktirmeye Başladım Bile 250CC'lik Bişiler Alıcam Çok Kararlıyım

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Alıntı semih1963 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler Ekipmanlari motoru aldığımız gün bayiiden alacağım.Ekipmansiz asla
    Bayide fiyatlar nasıldır bilmiyorum ama bence feyizoğlu, motoavm,motosikletim gibi sitelerden muhtemelen daha ucuza halledebilirsin. Genel olarak galerilerde "Almaya gelmişken kaktıralım, keseyi açmış nasılsa" mantığında fiyatlar var. Misal bu sitelerde düz fiyatı 225 tl olan bir kappa k35, honda galerisinde 260 tl...

okurken kendi hikayemmiş gibi okudum ben mi yazdım acaba diye 2 3 defa kim yazdığına baktım :D yaşın 20 yaş altıysa dostum ybr düşün altına daha çok yakışır hani cbf'de güzel ama maalesef motokurye motosikleti duruşu var artık. ybr en azından farklı azcık payda olsa fakat düşüncen

Motosikleti
    İnşallah kavuşur herkes istedigi motora
    Ybr lerin yapisi küçük oldugu için babamin altinda küçük kaliyo oda süreceği icin bjraz yapılı olsun dedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:50 ----------

Bedenimi tam bilmiyorum.Yanlışlık olmasin.İnternetten alinca geri yollamak felan uzun sürer. En azindan biyerde deneyip internet üzerinden de alabilirim.

Motosikleti
    Dün itibari ile hayalime kavuşmuş bulunmaktayım. İnşallah darısı olmayanların başına
    karadenizz bunu beğendi.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Hayirli olsun kardesim. Kazasiz belasiz nice km'lere ins.
    Babanin ellerinden operim, buradan sevdim adami. Babam sagolsun o da tas koymadi zamaninda. Aman kardesim dikkatli ol da pisman etme. Kal saglicakla.
    semih1963 bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    hayırlı olsun. Biri motor alınca ben almış kadar seviniyorum..
    Kazasız belasız yazın keyfını çıkar
    semih1963 ve karadenizz bunu beğendiler.

karadenizz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RTR 150-14'-Ninja 300
    Hayırlı olsun dostum.Foto da isteriz ama
    semih1963 bunu beğendi.

hayırlı olsun, ben bir türlü ikna edemiyorum, annem de babam da tehlikeli olduğu konusunda hemfikirler. Ne yaptıysam ikna edemedim, haziranda kar oldum yağdım olmadı, dağlara merdiven dayadım olmadı... İnşallah birgün bende kavuşurum hayallerimdeki motosiklete)
    semih1963 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hepinize teşekkür ederim.Fotoğraf i nasil atacağımi bilmiyorum.En kisa zamanda atacagim. İnsallah hayalinize sizde birgün kavusursunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:04 ----------

[IMG][/IMG]

Şuan 24Km de
    berkcigdem ve karadenizz bunu beğendiler.

OnNumero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 2015 - PCX 150 2015
    Hayırlı olsun güzel tercih, Bursa MT'ye bekleriz.

Motosikleti
    CG125 ES
    Hayırlı uğurlu olsun hocam Allah kaza bela vermesin. Ben de para biriktiriyorum 1-1,5 ay gibi bir zaman kaldı ilk motorumu almama inşallah ben de bir an önce motosiklet sahibi olurum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)