Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ÇANAKKALE RUHU...

Motovento
    REKLAM ALANI
    aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Arkadaşlar selamlar bir sorum var genel olarak ne düşünüyorsunuz merak ettim..

-Sizce şimdi bir savaş çıksa ve yine vatanımızı savunma durumunda kalsak sonuç ne olur yine Çanakkalede olduğu gibi geçilmez olurmuyuz? O ruh

kayboldumu sizce yoksa içimizde bir yerde varmı ne dersiniz?

- Benim kendi düşüncem büyük şehirlere bakıldığında o ruh kaybolmuş gibi gözüksede hala aynı duruyor hala söz konusu vatansa iş ciddiye

bindiyse gerisi tefarruattır.
    mehmetenis bunu beğendi.
    Alan O Veren O, Nedir Senden Gidecek, Görende Can Senin Zannedecek...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    şimdi 1 tuşa basıyorlar hop 1 milyon insan öldü. o yüzden şimdi savaş çıksa gidilcek bir cephe olmıcak. eski savaşlar ancak kıyamet alametlerinde geçerli olmaya başlıcak.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Bence o ruh kaybolmuş gibi dün üniversitenin yemekhanesinde ecdad menüsü vardı( buğday çorba üzüm hoşafı ekmek)
    Normalde o yemekhanede çok sıra olurdu ne yazık ki 5 öğrenciyi geçmedi adamlara ne yiyecem savaşa mı gidicem diyor nasıl bir zihniyetse artık ulan ye ölmezsin adamlar o kadar yemek yiyerek savaşmışlar sen 2 saat sonra yine zıkkımlanacaksın
    mehmetenis bunu beğendi.

EagleRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona 250 | Honda CBR250R
    Savaşma seviş
    berkcigdem bunu beğendi.

pitoresk35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    ben bir zamanlar çanakkale ruhuyla ilgili çok güzel seyler yazdım ama site yöneticileri sağolsun komple konuyu ortadan kaldırdılar biradaha ne yazımı görebildim ne konuyu gerçekler yöneticilerin işine gelmedi galiba buradan onları birkez daha kınıyorum
    mehmetenis bunu beğendi.

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Alıntı EagleRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Savaşma seviş
    Düşman geldiği zaman öyle yaparsın artık
    Alan O Veren O, Nedir Senden Gidecek, Görende Can Senin Zannedecek...

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    o ruh kayboldu artık,yeni nesil gençlere bir bakın,millet facede nasıl kız tavlarım,oyunlarda nasıl level atlarımın derdine düşmüş.tabi ağır kapitalist sistemin getirdiği bir kültür erezyonu var ülkemizde,herkez herşeyi biliyor ya? dün gelibolu belgeselini izledim tekrardan,2,5 saatlik müthiş bir yapım ve bencede bu zamana kadar yapılmış en detaylı ve sürükleyici bir belgesel.Çanakkalede insanlar sadece savaşmamış,çok başka ulvi olaylar olmuş.düşman bile türkleri takdir etmiş.her türlü kötü hava koşullarında,yazın tepende 40 derece,kışın yağmur-kar demeden mücadele edilmiş.aç ve hastalıklardan bitap halde ülke savunulmuş...aradan 100 yıl geçmiş,teknoloji ve jenerasyonlar değişmiş.seyit onbaşının ismini bile bilen kalmamış..

yani kısacası o ruh çokdan kaybedilmiş,sadece kitaplardaki kısmı ile akıllarda ufak yer edilecek kadar hatırlanır olmuş bazı kesimler için...
    o ruhu tekrar kazanmak,azda osa hissetmek ve doğru anlamak için önce çanakkaledeki o cepeye,siperlere gidip,görüp,geizp sonrada şehitlik anıtında o havayı tenefüs etmek lazım,yoksa kalvye başında "o ruh ölmedi,biz burdayız vs vs" demek benim açımdan kısaca "lafontenden massallardır"...
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda crf 250 L
    Şimdi olay az çok hükümet ve yöneticilerle alakali sen bayrağını vatani korursan sahip cikarsan o ruh hic bir zaman yok olmaz
    Ama herkes fark etmistir ki suan hükümet açılım denen saçmalık yüzünden tcyi kaldır andimizi kaldır insanları bezdirdi insanların içindeki milliyetçiliği bitirildi yazik cok yazık yazılacak konuşulacak cok şey var ama yeri forumlar olmamalı

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Cepheye koşanlar Allah Allah nidalarıyla koşuyorlardı şimdi binlerce dansöz var... O ruhun ne alemde olduğunu merak ediyorsan avm leri bir dolaş gençleri gör, devir çıkar devri olmuş bu devirde bi şeyi savunduğunu söyleyen insan aslında ona en çok zarar veren kişi o yüzden ben bu ülkeyi savunurum diye kişilerin davranışlarına bakın ülkenin huzur ve refahını da en çok bozan kişiler onlardır.

Diyebileceğim tek şey Allah bir daha bize kurtuluş savaşı gibi savaşlar yaşatmasın.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Galatasaray'daki 2000 ruhu da hala var mı merak ediyorum ben.
    Yine şampiyonlar ligine kalsak, sonra 3. olarak elensek, uefa'ya gitsek, çeyrek final yarı final derken arsenal'la karşılaşsak...
    Acaba yine kolu kırılan oyuncumuz oyundan çıkmak yerine devam eder mi, 10 numaramız arsenal'li futbolcuyu yumruklar mı, Galatasaray penaltılarla kupayı alır mı?
    Alper Tunga ölür mü?

Ulan forumdaki seviye iyice düştü yerle yeksan oldu

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Savaşma seviş fikrini destekliyorum

Ancak şu çanakkale ruhu yok diyenlere şunu söylüyorum , ülkede iç huzur olmamasının sebebi bu milletin her ferdinin deli rahatsız ve manyak oluşundandır , dış bir düşman yokken devamlı kendimizle çatışıyoruz eğer dış bir düşman girerse işin içine o zaman herkes farklılıklarını unutup ona kanalize oluyor bu sebepten değişen bir durum yok bence aynı sorunlar olduğunda aynı şekilde cevap verilecektir.
    aonal bunu beğendi.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

AydınOğlu09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran, Tvs Apache, Mondial MCX 150 Road Racer
    Ortada Türk'mü kaldıki? Ruh olsun?

Her taraf Suriyeli vs...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)