Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Jawav350 twinspor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Arkadaşlar iyi günler bir abimde jawa 350twinsport var 12 volt platinli 4-5 bin devirde kesme yapiyor gaz yemiyor bizim ustamizda parca yok elektroniğe cevirelim diyor bu motoru elektroniğe cevirmek kaca mal olur?

jawa 350 twinsport 12 volt platinli bu motoru burdaki tamircilerin hepsine goturduk sadece 1 i bakiyor oda elinde parca yok parca bulun diyor elektronige cevirmek mantiklimidir ve parcasini nerde bulabiliriz platinleri degistiriyoruz karartiyor meksefe bulamadik bazen 4 5 bin devirde gaz kesiyor boguluyor bazen son devtr ulasip 150 km hizi goruyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    dostum facebook ta jawa grupları ve ustaları var yanlış hatırlamıyosam bi usta bunu yapmıp detaylarıyla fotolarıyla anlatmıştı biraz facebook gruplarını gez görürsün muhtemelen, bende şimdi bakıyorum bulabilirsem linki vericem sana

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben geçenlerde meksefe siparişi vermiştim sürat motordan,
    Jawa parçalarının hemen hemen çoğu mevcut,,,

http://surat-motor.ticiz.com/

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    http://www.kalyoncumotor.com/jawa-yedek-parca

Motosikleti
    çok teşekekur ederim cogu parca varmis arastiramamistim sizce bizim sorunumuz nedir bobin meksefe platin hersey degisti motkrun buji kablosunu cikartip bakiyoruz 5 bin devirden sonra hicbir elektrik ark kalmiyor

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Şu sorunu çözersen benimde sorunu çözmüş olacaksın.. benim cbf 500 de 5.500-7.000 devir arası tekleme yapıyor biraz daha gaz açarsam kendini topluyor ama o devirler hep sorun..

airhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R80
    yeni meksefe,platin,gerekirse bobin,ekstradan ateşleme üntesi.Eski forumlarda var,platinin ömrünü uzatır:Bi araştırın derim.

Motosikleti
    hepsi denendi meksefe bobin platin teker teker degisti acaba platinlerin oturdugu kasmagin bir ayari varmidir bir usta bunu 50bliraya hic parca degistirmeden yaparim ama motor 2 gun bende kalcak diyor ne yapcak bilemedik

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hepsi denendi meksefe bobin platin teker teker degisti acaba platinlerin oturdugu kasmagin bir ayari varmidir bir usta bunu 50bliraya hic parca degistirmeden yaparim ama motor 2 gun bende kalcak diyor ne yapcak bilemedik
    merhaba
    bence sorunun, ateşleme sisteminin elemanı olan distribütör (motosiklette nasıl tabir edilir bilemem) içine monte edilmiş avans mekanizmasından kaynaklı.
    Motor yüksek devirlere çıkmaya başladığında avans mekanizması devire yetişemiyor ve motor tekliyor.
    motorlar çalışırken piston ÜÖN (üst ölü nokta) ya gelmeden kısa bir zaman önce buji ateşleme yapar ve yanma başlar. piston ÜÖN ya geldiğinde yanma max. seviyeye ulaşır ve oluşan basınç pistonu aşağı iter. yüksek devirlerde bujinin ateşleme yapması gereken zaman aralığı daraldığı için yüksek devirde verim düşer.
    çözüm: avans mekanizması incelenmeli, arızalı parça varsa değişmelidir. otomobilller de bu mekanizma distribütör içindedir.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    300 tl yi bulur onu yapmak

Motosikleti
    suatatak ateşleme mekanizmasında platin bobin meksefe değişti ama nafile başka bir şehirden usta bulduk bakalım götürmeyi planlıyoruz

mterayes26 abi motor olmadığı halde masraf 200 tl yi geçti zaten olcağını bilsek yaptıralımda kimse anlamıyor yada yapası gelmiyor

motor bu )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)