Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha'nın Facebook Sayfasındaki Yorumları Hazım Edemeyişi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    "Bune"" iletişim bilgileri web sayfasında göremedim, ayriyeten şikayet edilecek bir mail adresi de bulamadım bir zahmet ona da bak. Haa bu arada bizim mahalle bakkalı bile yamahadan daha kurumsaldir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı kolokolo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız adres Sarıyer Avrupa yakası, telefon 0216 Anadolu yakası.. Nasıl olacak bu kurumsallık?
    Büyük ihtimal çağrı merkeziyle anlaşmaları var onlar karşılıyor ben bu kadar biliyorum çünkü çalıştığım yer çağrı alan bi şirket daha fazla detay istersen özel mesaj at anlatayım

Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada hayırlı olsun demeyi unuttuk yaw Güle güle kullan.

Arkadaşlar birbirinizi kırmadan tartışın.Sonuçta hiç bir firma babamızın oğlu değil.Bu yıl nedense bütün markalar sapıttı zaten.Onları kendilerine getirecek olan biz motosiklet kullanıcılarıyız.Önemli bir nokta da bu zaten.Ne sunarlarsa almak zorunda kalıyoruz.Aslında değiliz.Bizdeki sorun benlik sorunu.Ben değil biz olabilsek çok şeyi çözeriz.Ama kalkıp aman pahalı olsun kimse alamasın,ne o öyle herkeste aynı motor bi bende olsun diyen insanlarda gördüm.Hal böyle olunca başlangıç motoru diye tabir edilen motorlar otomatikman lüks olup çıkıyor.Bir de kafama takılan şey,bu adamlar ucuz satarsa ve bilen bilmeyen alırsa çinlilerdeki gibi,adları çıkacak diye mi korkuyolarÇünkü o parayı veren adam çinli gibi kullanmaz aga Anlayan anladı ;)
    Abi Allah razı olsun sağol da inan her mesajımda aklıam geliyorsun seninle isyan çıkaracaktık almayacaktık ama baksana üst üste zam haberleri açılınca forumda elim ayağıma karıştı adamlar cidden yeni bir teknoloji ile 36 beygirlik makinayı bu fiyatta tumazlar dedim koşa koşa aldım yoksa bende bilirdim bunlara taş atmayı
    turkish39 ve BLACK_ICE bunu beğendiler.

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Valla bende teknik servisinden degilde yamaha genel mudurluk teknik servis ekibinden sikayetciyim

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Bu sıkıntılarınızı Japonya'daki genel merkeze bildirin. Ertesi gün adamlar soluğu İstanbul'da alırlar. Bunu bütün samimiyetimle söylüyorum. Zira Japonlar ile iş yapıyoruz ve nasıl bir iş ahlakına ve disiplinine sahip olduklarını yakınen biliyorum.
    BLACK_ICE bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Almayın beyler YAMAHA almak zorunda değilsiniz ALMAYIN olsun bitsin.
    Siz duygusal yaklaşabilir siniz adamların işi bu para kazanıyorlar ticaret onlar için tabiki kar arttıracaklar..
    Yandaş meselesi neden zorunuza gitti onuda hiç anlamadım.Arkadaşlar Türkiye'de yaşıyoruz herkes torpille adam oluyor torpilsiz kim iş bulmuş herkes yandaşçı burada MALESEF hayat böyle insanlar böyle neden şaşırdınız ??
    yavuzk2004 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Evet genel merkeze yazmak lazim, adamlar türkçe bilse çok güzel olurdu. İngilizce yazılması gerekiyor sanırım?
    BLACK_ICE bunu beğendi.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Migrosa girdik kola alacağız..Tv de promosyon demişler 1 litre coca-cola 25 kuruş(100 adet ile sınırlı olduğunu söylememiş ama) ..Bir de baktık coca-cola 1 litreyi 5 TL ye çıkartmış.. Gidip genel merkezi mi ararsınız yoksa pepsi mi alırsınız?
    fearlesboyy bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük ihtimal çağrı merkeziyle anlaşmaları var onlar karşılıyor ben bu kadar biliyorum çünkü çalıştığım yer çağrı alan bi şirket daha fazla detay istersen özel mesaj at anlatayım

Abi Allah razı olsun sağol da inan her mesajımda aklıam geliyorsun seninle isyan çıkaracaktık almayacaktık ama baksana üst üste zam haberleri açılınca forumda elim ayağıma karıştı adamlar cidden yeni bir teknoloji ile 36 beygirlik makinayı bu fiyatta tumazlar dedim koşa koşa aldım yoksa bende bilirdim bunlara taş atmayı
    Genelden yaz da herkes öğrensin, bir de "Demirciköy Sarıyer" nasıl kurumsal bir adres oluyor onu da bir anlatıver zahmet olmazsa.
    BLACK_ICE bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Migrosa girdik kola alacağız..Tv de promosyon demişler 1 litre coca-cola 25 kuruş(100 adet ile sınırlı olduğunu söylememiş ama) ..Bir de baktık coca-cola 1 litreyi 5 TL ye çıkartmış.. Gidip genel merkezi mi ararsınız yoksa pepsi mi alırsınız?
    le cola alırım.Fiyat/performansta hepsinden iyi

mesut38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb 125 e
    ey yamaha nın türkiyedeki kendisini yetkili ilan eden şahısları sizin paragözlüğünüz yüzünden bu motoru almaktan vazgeçtim... 1000 tl çok bi para değil ama eşe dosta bu motor 13500 tl deyip beni yalancı çıkardınız. ha bu arada almak isteyen tabiki alabilir. güle güle kazasız kullansın ama ben almayacağım
    sdirer bunu beğendi.

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    2011 yılında sıfır cbr125 almaya karar verdim. Tanıtım yapıldı ilk parti piyasaya sürüldü ve görür görmez alıyorum dedim gittim bayiye 3500 lira kapıya verdim bekledim tam 3 ay. 5400 tl olan motoru 5600 tl olrak zamlanmış sekilde aldım. Ardından 6 ay sonra sattım. O donem cbr 250 8700 den girdi 9 lira olmuştu şuan 14 lira. Honda da iken de 5400 ve 5600 ve 5800 de 3 er tane motor gelip ardından piyasada yavaşça artmaya başladı. yani bu fiyat politikası her zaman aynı her yerde aynı.

Yamaha firmasının vermesi gereken cevapları neden başkaları verir anlayamıyorum. savunun arkadaş yamahayı sonra adamlar sizi kaale almaz kafalarına göre takılırlar. nasıl olsa kendileri bile bu kadar firmasını savunamazdı.
    TEKNECI ve Shrieker bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı kolokolo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genelden yaz da herkes öğrensin, bir de "Demirciköy Sarıyer" nasıl kurumsal bir adres oluyor onu da bir anlatıver zahmet olmazsa.
    Önce sen anlat nerede çalıştığını ne iş yaptığını sonra ben anlatırım, böyle saçmalık mı var çalıştığım şirketi niye burda genelden anlatayım arkadaşımmısın dostum musun? Hepsini geçtim sen kimsin ki sana hesap vereyim o adam merak ederse çağrı merkezi nasıl çalışır ona anlatırım sana ne oluyor? Çok merak ediyorsan o adreste nasıl kurumsallık oluyor diye yarın ararsın hesap sorarsın kendi çapının gücü yettiğince sonra gelir burda bize anlatırsın. Ok?
    Mustafa_Uz bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    ülkede devalüasyon oluyor kimsenin umurunda değil. dolar olmuş 2.61; yok o marka şöyle yok bunlar zam yaptı. sen esas ekonomiyi yöneten devletine bir bak, elin japonu ile uğraşacağına.
    Bune ve krmzhr bunu beğendiler.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    ülkede devalüasyon oluyor kimsenin umurunda değil. dolar olmuş 2.61; yok o marka şöyle yok bunlar zam yaptı. sen esas ekonomiyi yöneten devletine bir bak, elin japonu ile uğraşacağına.
    Titanik batarken calmaya devam eden orkestra gibi...
    Bune, fearlesboyy, Shrieker ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @BlindFire:
    Güzel kardeşim şu anda Ninja 250R (hani çift silindirli artık üretilmeyen model) 13,500 civarına satılıyor en temizleri. bakınız bu alet çift silindir tıpkı R25 gibi.

Fazla uzağa gitmeyelim hemen Honda dan örnek verelim. CBR250 hangi hız ile zamlandı? açılış fiyatı ile şu andaki fiyatı bir mi? çok affedersin çatır çutur 500 500 zam görmedi mi o alet?

Geliyoruz R25e ... şimdi bu alet çift silindir! demek ki mevcut 250cc lerden tıpkı kuzeni ninja250r gibi daha güçlü. piyasada aynı performansı ortaya koyabilen bir 250cc yok? açılış fiyatı 13,500 den geldi.

Şimdi dönüp dersen ki "bu yamaha bayileri kata kulli yaptı eşe dosta dağıttı makineyi" yine bir şekilde haksız duruma gelirsin neden? bayi elindeki malı istediği adama parasını aldıktan sonra satar. yada satmaz kendi kullanır. malı yatırır bekletir.... kısacası istediğini yapar. bu etik bir davranış olur olmaz kısmını tartışmıyoruz! bence etik değil ama serbest piyasa koşulları vs derken adamlar istediğini yaparlar. bu benimde hoşuma gitmiyor ama kalkıp her başlığın altında yamaha tüü kaka bayiler tüü kaka demek çözüm değil. senin yazını okuyan senin gibi kullanıcı. yamaha ceo su gelip forumda bunları okumuyor, yada facebook ta ne var ne yok ilgilenmiyor.

kısacası bir müddet sonra yamaha tüü kaka söylemi seni haklı olmaktan çıkarıp baygınlık verir hale sokar. forum ahalisi senin düşünceni gayet net biliyor mu? biliyor. beğeni vs yaparak sana destek verdiler mi ? verdiler! bu konuda bu yazıyı yazıyor olmama rağmen bende sana hak veriyorum!

lakin bir konuyu uzatmak, sakız gibi çekiştirmek konuyu çözmez tam tersine dediğim gibi bıkkınlık verdiği için görmezden gelinmesine sebep olur. her şey bir yana 1000 lira gibi bir fark senin kenarında köşende hazırda olmalı idi. çünkü sıfır araç bile alsan mutlaka ekstra masraflar geliyor karşına. ben Mavi rengini resimlerde görüp beğenmemiş idim gittim ninja aldım ama r25e karar vermiş olsa idim de 1000 lira için hesabımı kitabımı bozmaz alırdım. ağlayanın malı gülene yar olmaz derler ya. aynı şey para içinde geçerli eğer haksız kazanç ise inan bir yerlerinden çıkar! o yüzden dert etmezdim.

şimdi 2nci bir küçük cc motor alma planları yapıyorum ve büyük bir ihtimal ile yamaha alacağım r125. üstüne biraz daha koyup bir ninja daha alabilirim ama tercih ondan yana kullanıldı. velhasıl kelam ne marka avukatlığı nede marka düşmanlığı yapmadan eğri oturup doğru yazmaya çalıştım.

umarım sürç-ü lisan ederek kalbini kırmamışımdır....
    Ne guzel adamsin abi sen ya motorcu ruhu sende var burda bunu demekle haddimi astim mi bilmiyorum da cok icimden geldi

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titanik batarken calmaya devam eden orkestra gibi...
    Dün akşam windows araç çubuğunda kenarda o dolar ve euro durumunu göz ucuyla gördüm gözlerim fırladı yuavalarından sonumuz hiç hayırlı değil, inşallah şu rusya ve abd arasındaki gerilim düzelir de bizim gibi ekonomisi 3. dünya ülkelerinden hallice olan ülkeler biraz totoyu toparlar.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    işte sıkıntı bizde millet zam yapıyor milleti enayi yerine koyuyor biz birbirimize düşüp kavga ediyoruz.bu iş arz talep meselesi yamaha r25 öyle şişirdilerki sanki hiç memlekette baska motor yok ne fıyat yazsalar alınacak...bu ülkede birileri bilinçlenmedikce lafla bir şey yapılmaz biz sabahlara kadarda tartıssak yazıssak boş markanın ruhu bile duymaz duysada umursamaz.evet doğrudur bayı eline gelen 13500 lük motoru ya kendisi aldı depoya koydu yada eşine dostuna verdi banada teklif ettiler 13500 den istersen bulabıırız dıye (ama sıfır 250cc o parayı şahsen ben vermem vereninde zevkidir bir şey diyemem çünkü 2 y sonra motor yetmedi 600cc gecicem ilanları doluyor )...asıl yapılması gereken bence motoru almamak gibi bir tepkidir ama şirket onuda umursamaz ..

Motosikleti
    Yamaha R25
    sevgili talha(@yama_a) biz neden kaybediyoruz biliyor musun? herhangi bir olayda 1 günlük tepkiler veriyoruz sonra da unutuyoruz. Ve Maalesef herkes bunu biliyor, Nasil olsa bir gün konuşurlar sonra unuturlar deyip her türlü kazığı sokuyorlar. Devamlı ve dirençli tepki vermediğimiz sürece devran bu şekilde sürüp gider. Unutmayalım ki devamlılığı olan su, mermeri bile deler
    BLACK_ICE ve Shrieker bunu beğendiler.

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    recruitment@yamaha-motor-asia.com

Kazuomi Hanabusa Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Yamaha Motor Co, Ltd Tel. : + 81-538-32-1150 E-posta: hanabusak@yamaha-motor.co.jp

bu iki mail adresine derdinizi anlatabilirsiniz şirketin yönetim piramitinin en üstü google transltaeden yazıp çeviriceksiniz metni orjinal metin diye altında türkçe diye yazın türkçe sini ))

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:27 ----------

takayanagisad@yamaha-motor.co.jp
    nagashimat@yamaha-motor.co.jp
    suzukishige@yamaha-motor.co.jp
    iduzen ve Bune bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)