Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

seneye 250 likleri 20 binden almaya hazırmısınız?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaman makinası olsa, o gün bu foruma "250lik ler 100bine bulamıyoruz" yazmak sonra linç yemek ister, sonra tekrar bu zamana dönüp dalga geçmek isterdim.
    Ben bir konuda burda yıllar önce demiştim bir gün hepiniz 250cc lik motora bineceksiniz diye beni çok fena topa tutmuşlardı yemediğim laf kalmamıştı geldiğimiz nokta ortada ..

Bugün vstorm 650 ile bir arkadaşımızın arkadaşı ikinci köprü çıkışı yolda kalmış benzin bitmiş çocuk 100 tl almış yakıt daha o gün ikinci köprüden çıkmış Allah dan çok iyi yerde yolda kalmış orda herkesin bekleme yaptığı açık alan var hemen oraya çekmiş arkadaş benzin aldı gitti yanına .. şehir içi 6-6.5 yakan motor şimdi oda satılığa koyup ufak hacim bir şeylere yönelecekmiş..
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben sittin sene 250cc almam; motorum zaten 250cc gibi yakıyor, 100km'de 0,5l az yakmışım ne olacak? İstanbul'dan ufak / köylük bir yere gidersem değişirim anca motoru.

O 100km'de 6-6,5 yakan V Strom 650'de ciddi bir sorun olsa gerek; bu sarfiyat miktarı bana çok ütopik geldi:

https://www.fuelly.com/motorcycle/su...0a_v-strom_abs

https://www.fuelly.com/motorcycle/suzuki/dl650_v-strom
    espresso bunu beğendi.

Siyahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere 660
    Alıntı celikat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dolar 2.52 yi geçti biraz önce. ben seneye bu zamanlar dolar 3.50 yi görür diyorum.
    Bu konunun ilk sayfalarını okuyun derim
    Gülsem mi, ağlasam mı bilemedim.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sittin sene 250cc almam; motorum zaten 250cc gibi yakıyor, 100km'de 0,5l az yakmışım ne olacak? İstanbul'dan ufak / köylük bir yere gidersem değişirim anca motoru.

O 100km'de 6-6,5 yakan V Strom 650'de ciddi bir sorun olsa gerek; bu sarfiyat miktarı bana çok ütopik geldi:

https://www.fuelly.com/motorcycle/su...0a_v-strom_abs

https://www.fuelly.com/motorcycle/suzuki/dl650_v-strom
    oradaki verilerin %90 I adv türü yol motorları için şehir dışı uzun yol verileri uzun yolda zaten o motor 4.5 yakıyor .. zaten o motorla Avrupa Amerika da şehir içinde gezen yoktur sanırım ..

Ben sizide anlıyorum ama bitti devriniz bunu kabullenin istiyorsan 1000cc güzel bir makine al emin ol onla bile 5 litre yakabilirsin zor bir şey değil
    Bende cb600 f hornet vardı 6-6.5 altını görmüyordum servisde arkadaş dedi ben 4-4.5 yakıyorum geziye çağırdım geldi Şile yolunda biz bastık gittik tam dönüşde adamı bekliyoruz 20 dakka bekledik nerdeyse… dönelim dedik düşdü kaza falanmı yapdı acaba dedik bakdık uzaktan geliyor vespa sürer gibi tın tın geliyor arkadaş dedim bu böyle 2.5 litre bile yakar .. )

Çevremde tonla görüyorum 600 lük 1000 lik makineleri 125-150cc commuter cg gibi süren insanlar bas biraz desen yakıt 30tl kardeşim der neyse hiç olmassa düşük hacimde tapa gaz gittiğinde yakabiliceğin maksimum rakam belli .. 500-600 -800 lük motorda tapa gaz gidersen maksimum yakabiliceğin rakam ne 7 ler ne 8 ler 9 lar çıkarda çıkar…

Ben burda gönlünce basmaktan söz ediyorum elinin altında yumurta varmış gibi gaz açmaktan söz etmiyorum.. düşük hacimde onda gidebileceğinde belli maksimum yakabiliceğinde belli ..

yiğen bu mayısda sıfır pcx aldı ara sıra işim oldumu alıyorum geçen maslaktan Dilovası’na gittim geldim yolun nerdeyse %80 tapa gaz gittim geldim bir kere bile ne yaktım diye bakmadım döndüğümde maslaka park ettiğimde bakdım ne yakmışım diye 2.2 yakmışım .. altımdaki 600 yada üstü bir motor olsa ben gene tapa gaz giderdim biraz erken gider dönerdim ama artık 7 mi yakardım 8 mi 9 mu Allah bilir .. devir o işlerin devri değil..
    Kask da intercom var yolun yarısı zaten onla bunla dedikodu yaparak geçti yarısında müzik dinledim dönüşte YouTube da kaçırdığım ekonomistlerin videoları vardı onları dinledim 80-90 fıtı fıtı gittim geldim . Keyifli keyifli gramda yorulmadım ..

Senin için demiyorum benim çevremde de var senin gibi arkadaşlar 250cc lik motor almam deyip altındaki 600 lük 700-800 lük motoru 150cc gibi süren arkadaşlar ilginçme gidiyor sadece ..

Adamla vedalaşıyorsun cafe çıkışı restaurant çıkışı bir motoru çalıştırıyor iki ara gaz veriyor hava atıcak kardeşim mekandakilere atsın yakışır altında 4 silindir makine var egzos da yapmışsa gayet doğal kalkarken artistik bir gazla uzama 1 km sonra görüyorsun 50-60 ile tın tın gidiyor .

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Log ya çok uzun yazmışsın boşa yazmışsın, fuelly'deki 100 tane sürücü yanlış kullanıyor senin arkadaşın doğru öyle mi? Gülerim Bir de benim motorumu ve sürüşümü bana anlatma istersen; CB500F'i (kendi kapasite sınırları dahilinde) gayet de performanslı kullanabiliyorum, burada şahit olan arkadaşlar var. En manyak kullanımda bile ortalama 4,7 üzerine çıkamadım. (Anlık 6 gördüğüm yerler oluyor ama ortalama konuşuyoruz burada...) Tekrarlıyorum; on yıldan yeni bir DL650'ye şehir içi 6-6,5 yaktırabilen kişinin ya sürüşünde ya da motorunda ya da her ikisinde ciddi sorun vardır...
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    eli yüzü düzgün arabalar zaten 1 milyon artık.bırakında 250 ccler 100 bin tl olsun.hatta şu an fırsattır hala otomobil endeksine göre ucuz gidiyor.manuel arabalar 500k ya dayanmış durumda r25 vs motorlar 180 200 bin tl olması lazım mt07 civarları 300k olması lazımdı.bunu gören millette görüldüğü üzere inanılmaz bir şekilde galericisi al satcısı motorlara yumulmuş durumda.şu an motor alacak birinin seçimlere kadar alması imkansıza yakın.asıl olay seçim sonrası abbooww oturun izleyin 300 den 400den motor alanları
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Log ya çok uzun yazmışsın boşa yazmışsın, fuelly'deki 100 tane sürücü yanlış kullanıyor senin arkadaşın doğru öyle mi? Gülerim Bir de benim motorumu ve sürüşümü bana anlatma istersen; CB500F'i (kendi kapasite sınırları dahilinde) gayet de performanslı kullanabiliyorum, burada şahit olan arkadaşlar var. En manyak kullanımda bile ortalama 4,7 üzerine çıkamadım. (Anlık 6 gördüğüm yerler oluyor ama ortalama konuşuyoruz burada...) Tekrarlıyorum; on yıldan yeni bir DL650'ye şehir içi 6-6,5 yaktırabilen kişinin ya sürüşünde ya da motorunda ya da her ikisinde ciddi sorun vardır...
    Karşılıklı atışmaya dönmesin yazımı okumadığın için anlamsızca yazmışsın orda ne yazdım oradakiler hatalımı yazdım yanlış mı yazdım işi bilmiyorlarmı yazdım yazıyı anlamak istediğin şekilde anlayıp yorumlamak istediğin şekilde yorumlamışsın … Kısaca bilindik forum manzaraları ben haklıyım hep haklı olucam kafası …

Hiç sevmiyorum böyle atışmayı al kendi ülkenin insanının yorumlarına bak fabrikasyon ortalamayı boş ver orda 6 litre üstü yakan kaç kişi var ne yazmışlar iyi oku şehir içi yazıyor …
    4.5 civarı yakanlara bak çoğu uzun yol 90-100km sabit hız yazmış doğrusu zaten bu senin yolladığın o site de doğru 4.5 diyor ama uzun yol … tabii okumadığın için yorumumu direk bilmeden ben haklıyım hemen haklı olmalıyım ne olursa olsun tek haklı ben olmalıyım mevzuları yazmışsın …

https://yakittuketimi.net/suzuki-v-strom-dl650/

Şimdi bu yazım çok kısa okursun artık yalnız doğru oku bu sefer ki doğru anla …

Cevap da yazmıycam çünkü bu muhabbeti bilirim en son lafı ben yazıcam ben haklı olucam falan tamam sen yaz sen haklı ol okuyan kim haklı kim ne yazmış anlar ..

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    DH in meşhur yorumlarından. Bir tane daha vardı ' dolar bundan daha öteye gidemez ekonomi uzmanlık alanımdır' diye.
    M.balibey bunu beğendi.
    Dört Silindirin Gücü Adınaaaa ......!

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karşılıklı atışmaya dönmesin yazımı okumadığın için anlamsızca yazmışsın orda ne yazdım oradakiler hatalımı yazdım yanlış mı yazdım işi bilmiyorlarmı yazdım yazıyı anlamak istediğin şekilde anlayıp yorumlamak istediğin şekilde yorumlamışsın … Kısaca bilindik forum manzaraları ben haklıyım hep haklı olucam kafası …

Hiç sevmiyorum böyle atışmayı al kendi ülkenin insanının yorumlarına bak fabrikasyon ortalamayı boş ver orda 6 litre üstü yakan kaç kişi var ne yazmışlar iyi oku şehir içi yazıyor …
    4.5 civarı yakanlara bak çoğu uzun yol 90-100km sabit hız yazmış doğrusu zaten bu senin yolladığın o site de doğru 4.5 diyor ama uzun yol … tabii okumadığın için yorumumu direk bilmeden ben haklıyım hemen haklı olmalıyım ne olursa olsun tek haklı ben olmalıyım mevzuları yazmışsın …

https://yakittuketimi.net/suzuki-v-strom-dl650/

Şimdi bu yazım çok kısa okursun artık yalnız doğru oku bu sefer ki doğru anla …

Cevap da yazmıycam çünkü bu muhabbeti bilirim en son lafı ben yazıcam ben haklı olucam falan tamam sen yaz sen haklı ol okuyan kim haklı kim ne yazmış anlar ..
    Senin matematiğin çok zayıf logaritma. Matematik zayıfken mantık çerçevesinde tartışmak zor. Kanıt gösteriyoruz, dünya düzcüler gibi tersini söyleyip duruyorsun. Hindistanda bile üretimi 3 yıl önce durmuş Hero Karizma övmeye devam et sen. (Al da sonra ne lastik takacağını düşünüp durursun...)

Ekleme:

Buyur, aynı alt motoru kullanan naked versiyonun tüketimleri:

https://www.fuelly.com/motorcycle/suzuki/sv650

(Bu naked, ağırlıklı şehir içinde kullanılır...)
    (Sana zahmet olmasın diye hesapladım; ağırlıklı ortalama 4,26l/100km. Senin telaffuz ettiğin sarfiyat bundan %50 fazla...)

Ama yooo, dünya düz...
    F54 bunu beğendi.

istanbuls34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NS 200 (218,03 TL yıllık vergisi + ek vergiler.)
    Super Sport

R25 2022 139.500 ₺

Bulabilirsen 139.500 yoksa en az 180 190

CAGRRI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09
    ☝🏿Oraya bir sıfır daha koymanızı rica edeceğim
    joshua ve ozanturk bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Senin matematiğin çok zayıf logaritma. Matematik zayıfken mantık çerçevesinde tartışmak zor. Kanıt gösteriyoruz, dünya düzcüler gibi tersini söyleyip duruyorsun. Hindistanda bile üretimi 3 yıl önce durmuş Hero Karizma övmeye devam et sen. (Al da sonra ne lastik takacağını düşünüp durursun...)

Ekleme:

Buyur, aynı alt motoru kullanan naked versiyonun tüketimleri:

https://www.fuelly.com/motorcycle/suzuki/sv650

(Bu naked, ağırlıklı şehir içinde kullanılır...)
    (Sana zahmet olmasın diye hesapladım; ağırlıklı ortalama 4,26l/100km. Senin telaffuz ettiğin sarfiyat bundan %50 fazla...)

Ama yooo, dünya düz...
    F54 bugün bunu beğenmiş diye mesajı hatırladım. (Eyvallah F54...)

Madem artık aynı maldan elimizde var yazalım: *Henüz rodajdaki* DL650 ile (SV650'den daha ağır...) 2. depo ortalamam 4,5l/100km. (4. Levent - TEM - Aydinevler işe git-gel rotasında azami 120-130'a kadar çıkarak sürüş...) Motor 3500 devirde bile çok güzel çekiyor ama ben en düşük 4000 devirde falan kullanıyorum. Yani istesem daha da az yaktırabilirim ama bu ideal gibi. Uzun yolda makul basarak 5,5 rahat yakar herhalde, rodaj bitsin yaz gelsin onu da görürüz...
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    F54 bugün bunu beğenmiş diye mesajı hatırladım. (Eyvallah F54...)

Madem artık aynı maldan elimizde var yazalım: *Henüz rodajdaki* DL650 ile (SV650'den daha ağır...) 2. depo ortalamam 4,5l/100km. (4. Levent - TEM - Aydinevler işe git-gel rotasında azami 120-130'a kadar çıkarak sürüş...) Motor 3500 devirde bile çok güzel çekiyor ama ben en düşük 4000 devirde falan kullanıyorum. Yani istesem daha da az yaktırabilirim ama bu ideal gibi. Uzun yolda makul basarak 5,5 rahat yakar herhalde, rodaj bitsin yaz gelsin onu da görürüz...
    bu arkadaş ile seviyeli bir biçimde tartışmaya başlıyorsun fakat bir yerden sonra genellemeler bitmiyor yani herkes aynı şeyi yaşayacak
    yani en basiti eski motosiklet alınmaz diyor yaw arkadaş neden alınmasın millet 30 40 yaşında şahin toros lada alıyor ama biz honda yamaha suzuki almayalım neden diyorsun hepsi çöp diyor
    bende diyorum ki o teneke parçaları yürüyorsa honda yamaha yani japon uçar gider millet 95 model toyota ya bu gün 225000 tl para veriyor ama bu arkadaşa göre 2010 model i bırak 3 5 yaşından daha yaşlı motosiklet alınmaz git 200 cc hintli al daha iyi diyor aga ben 100 beygir güce alışmışım beni 15 beygir kesmiyor yolda kalmayı vs geçtim ki eski model japon motosiklet kullananlar hep çekici tepesinde gibi bir algı oluşturmaya çalışıyor halbuki öyle bir şey yok 500k 750k yol yapanlar var diyorsun hani göster diyor site paylaşıyorsun yaw he he diyor sonuça varamıyoruz
    dünya düz versiyonunu yaşıyoruz yani
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı istanbuls34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Super Sport

R25 2022 139.500 ₺
    20 bin tl diye düşünürken 20 bin dolara dogru ılerlıyoruz :D
    ozanturk bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Ülkenin 6-7 Yılda nekadar ileri gittiğinin göstergesi bu başlık ve tarihi Hepimiz çok zengin olduk be
    ozanturk bunu beğendi.
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Yapmayın la moralim bozuluyor 3 kazanırken 15 bine motor alıp 15 bin kazanırken motor alamamak...
    ozanturk, BatuhanK., espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Kişi başı yıllık ortalama gelir 20 bin dolar olacaktı. 12 binden 8 bine düştü. Ama mutluyuz, çünkü Bayraktar parasına para katıyor.
    odo bunu beğendi.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    20nin yanına bi sıfırın lafı mı olur diyip yazıyorum.
    Seneye 250 likleri 200 bin TL den almaya hazır mıyız
    odo ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Yazdıklarımın hepsinin arkasındayım sıkıntı yok ..
    vstorm 2004 den beri üretilen bir makine 2004 ile 2022 de aynı blok aynı teknoloji aynı yakıt değeri olucak hali yok..
    2022 motorda bile 5.5 yakar diyorsun o zaman dediklerine dön bak 2004-2006-2011 model vstorm ile 2022 aynı yakıcak hali yok suzuki o kadar teknoloji geliştiremeyen bir firma değil ..

Farkındamısın benle tartıştığın her konuda dönüp dolaşıyorsun dediğime geliyorsun metzeller şöyle böyle diyordun aldın çok iyiymiş dedin nc750 konusunda ben nc750 alıcağınıza gidin vstorm bakın çok daha keyifli motor demiştim orda da sırf bana muhalefet olsun diye vstorma laf etmiştin şimdiki motorun vstorm daha aklıma gelmiyor var bu tip bana muhalefet olup benim dediğime geldiğin konular..

F54 kardeşim algı falan yaptığım yok tam aksine siz birlerinin gazına gelmeyin Toros ile 4 silindirli motorsiklet blokunu kıyaslama gözünü seviyim çap strok devir değerlerine bir bak araba motoru ile motorsiklet motoru kıyaslanmaz ..

Neticeye gelelim boşluktan istifade birileri gazı vermeye görsün hemen arkamdan yetiştiriyorsunuz .. kaldı ki benle ne sorununuz var bilmiyorum ama benim sizle bir sorunum yok ..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)