Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

seneye 250 likleri 20 binden almaya hazırmısınız?

Motovento
    REKLAM ALANI
    atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Hiperenflasyon olur ise yani enflasyon resmi olarak %200 sınırını aşarsa ki olabilir seneye 300.000 liraya 250cc motor alabiliriz mümkündür. Ama inşallah olmaz öyle bir şey umarım düzelir zamanla (Seneye bu zamanlar bu başarısız ve utanmaz hükümetin gideceğini öngörerek söylüyorum)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    250r
    Değilim...

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiperenflasyon olur ise yani enflasyon resmi olarak %200 sınırını aşarsa ki olabilir seneye 300.000 liraya 250cc motor alabiliriz mümkündür. Ama inşallah olmaz öyle bir şey umarım düzelir zamanla (Seneye bu zamanlar bu başarısız ve utanmaz hükümetin gideceğini öngörerek söylüyorum)
    Resmi olmasıyla bizim ne işimiz var ki?
    TÜİK yalan söylüyor diye enflasyon düşmüyor, neye %70 zam geçmiş geçen seneden beri?
    Enflasyon %200'e çok uzak değil zaten. Bunu da baktığımız hemen herşeyin fiyatlarında görebiliyoruz.

Yaşanacak potansiyel düzelme de çok yanlış yorumlanıyor. Geçenlerde bir arkadaşımla uzun uzun konuştuk, teoride her şeyi iyi yapan başarılı bir hükümet gelirse Dolar'ın 6-7TL'ye düşeceğini bekliyorsanız, beklemeyin.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Ülkedeki çoğu kurum ve kuruluş açıklanan resmi enflasyon rakamlarından olumsuz etkilenip ona göre pozisyon alıyorlar keza esnaf sattığı ürünlerin fiyatlarını mecburen dolar, akaryakıt fiyatları ve enflasyon oranlarına göre sürekli arttırıyor. Herkes etkileniyor yani resmi rakamlardan. Resmi olmayan enflasyon da çoktan %200'ü geçti zaten.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    eneye 250 likleri 200 binden almaya hazırmısınız? diye güncelleyin soruyu :D

Motosikleti
    250r
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resmi olmasıyla bizim ne işimiz var ki?
    TÜİK yalan söylüyor diye enflasyon düşmüyor, neye %70 zam geçmiş geçen seneden beri?
    Enflasyon %200'e çok uzak değil zaten. Bunu da baktığımız hemen herşeyin fiyatlarında görebiliyoruz.

Yaşanacak potansiyel düzelme de çok yanlış yorumlanıyor. Geçenlerde bir arkadaşımla uzun uzun konuştuk, teoride her şeyi iyi yapan başarılı bir hükümet gelirse Dolar'ın 6-7TL'ye düşeceğini bekliyorsanız, beklemeyin.
    Geçen sene 1.75 TL ye aldığım 6 parça Namet Hindi salam şu an 8.25. Benim enflasyonum böyle misalen.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene 1.75 TL ye aldığım 6 parça Namet Hindi salam şu an 8.25. Benim enflasyonum böyle misalen.
    Guzel endeks ama daha guzeli var, tantuni endeksi.

espresso, yec ve SuleymanE bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar 250
    Seneye 250likleri 150 binden almaya hazır mısınız ?

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://i.hizliresim.com/97lw7dv.png
    Ben kokoreç fiyatlarını takip ediyorum. yarım ekmek kokoreç 50 lira olmuş. iki yarım yemeden doymayınca artık kokoreç de lüküs oldu benim için.
    atalayalper ve SuleymanE bunu beğendiler.

Motosikleti
    250r
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://i.hizliresim.com/97lw7dv.png
    Yerli ve milli Big Mac endeksimiz hayırlı olsun.
    espresso bunu beğendi.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Şuan R25 138.56 TL olduğuna göre seneye %100 zam gelirse kiii gelir 280 300 bandında 250cc almaya hazır mıyız
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Fiyatların artmasının aşırı yüksek olmasının bir anlamı yok motor neticede utra elzem gerekli bir şey değil eğerki ticaret yapmıyorsan motorla keyif için alan insanlar sıfır almaz olur biter ..

yada illa alıcaksa gider ikinci elden alır artık her şeyi göze alır motor yatak sarmasını krank kırmasını sıfır motor yaptırmayı göze alır ikinci elden alır bir şey yada piyasası ucuz motorlara yönelir cbf250 bir kardeşimiz almış Bursa’dan geçenlerde sordum 20 bine aldım dedi keza alternatif muadil marka modeller var benim kelepir motorlarda beğendiğim hero carisma honda crf230 motoru var kaya gibi piyasada 13-15 bine bulmak mümkün böyle bir sürü unutulmuş modeller var insanlar onlara yönelir ..

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatların artmasının aşırı yüksek olmasının bir anlamı yok motor neticede utra elzem gerekli bir şey değil eğerki ticaret yapmıyorsan motorla keyif için alan insanlar sıfır almaz olur biter ..

yada illa alıcaksa gider ikinci elden alır artık her şeyi göze alır motor yatak sarmasını krank kırmasını sıfır motor yaptırmayı göze alır ikinci elden alır bir şey yada piyasası ucuz motorlara yönelir cbf250 bir kardeşimiz almış Bursa’dan geçenlerde sordum 20 bine aldım dedi keza alternatif muadil marka modeller var benim kelepir motorlarda beğendiğim hero carisma honda crf230 motoru var kaya gibi piyasada 13-15 bine bulmak mümkün böyle bir sürü unutulmuş modeller var insanlar onlara yönelir ..
    Sıfır almaz olur biter motor çok elzem bir şey değil demek çok abes bir çözüm önerisi kusura bakma. Et çok pahalı ve elzem bir şey değil insanlar et yemesinler ya da başka besinlere yönelsinler problem kalmaz olur biter desek mesela? Onun yerine makarna yesinler onda da protein var hem de ucuz. İnsanların yaşam standartlarının her geçen gün geriye gittiği şu günlerde sunulan bu tür çözümler ancak ve ancak bizim gibi basireti bağlanmış celladına aşık olmuş ülkelerde olabilir zaten. Yazdıklarımı sakın kişisel algılama böyle bir bakış açısı var ülkede ve ben bu bakış açısı ile düze çıkabileceğimizi hiç zannetmiyorum savaş döneminde değiliz ki her şeyi olduğu gibi kabul edip en azı ile yetinelim sıfır km motor neden almak istemesin benim ülkemdeki vatandaş tabi ki de isteyecek. X bir kişinin gücü geçen sene sıfır km R25 almaya yetiyorsa ve bu sene ancak Bajaj,Cfmoto,Hero modellerinden birini alabiliyorsa zaten vah o ülkenin haline. Son 1-2 senede bizi bu şekilde ultra fakirleştiren bu sistemi ben asla kabul etmiyorum ve etmem de mümkün değil. Mevcuttaki ultra başarısız kadro gidecek yerine yenisi gelecek yeni gelenlere şans vereceğiz eğer onlar da yapamazlar ise onlar da gidecekler.
    YsNLzTrK bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    seneye 200lükleri 200e almaya hazır mısınız gençler

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Tarihe bakmadan tıkladım hemen..Noooluyoruz yahu dedim...
    Bir ara sevindim öldümü lan yoksa dedim...
    tommygun ve Italian bunu beğendiler.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yerli ve milli Big Mac endeksimiz hayırlı olsun.
    Gerçek BigMac endeksine göre de Türkiye'de 51 TL olan BigMac sandvici alabilmek için asgari ücretli bir insanın 162 dakika çalışması gerekiyor. Canım ülkem...
    espresso bunu beğendi.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Başlıgı görünce dolar 1.7 TL olmus bilgisayar felan alınmaz repliği geldi bir an

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlıgı görünce dolar 1.7 TL olmus bilgisayar felan alınmaz repliği geldi bir an
    güncelleme yaptı eleman ona.

Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır almaz olur biter motor çok elzem bir şey değil demek çok abes bir çözüm önerisi kusura bakma. Et çok pahalı ve elzem bir şey değil insanlar et yemesinler ya da başka besinlere yönelsinler problem kalmaz olur biter desek mesela? Onun yerine makarna yesinler onda da protein var hem de ucuz. İnsanların yaşam standartlarının her geçen gün geriye gittiği şu günlerde sunulan bu tür çözümler ancak ve ancak bizim gibi basireti bağlanmış celladına aşık olmuş ülkelerde olabilir zaten. Yazdıklarımı sakın kişisel algılama böyle bir bakış açısı var ülkede ve ben bu bakış açısı ile düze çıkabileceğimizi hiç zannetmiyorum savaş döneminde değiliz ki her şeyi olduğu gibi kabul edip en azı ile yetinelim sıfır km motor neden almak istemesin benim ülkemdeki vatandaş tabi ki de isteyecek. X bir kişinin gücü geçen sene sıfır km R25 almaya yetiyorsa ve bu sene ancak Bajaj,Cfmoto,Hero modellerinden birini alabiliyorsa zaten vah o ülkenin haline. Son 1-2 senede bizi bu şekilde ultra fakirleştiren bu sistemi ben asla kabul etmiyorum ve etmem de mümkün değil. Mevcuttaki ultra başarısız kadro gidecek yerine yenisi gelecek yeni gelenlere şans vereceğiz eğer onlar da yapamazlar ise onlar da gidecekler.
    Ben işin siyasal kısmında değilim mevcut şartlarda olanı söyledim et elzemdir bu arada etteki protein ile makarna daki aynı değil .. onun dışında çözümde önerdim .. parası olan alır olmayan ya alamaz yada alternatif modellere çözümlere ikinci ele yönelir .. ben mevcut durum üstünden çözüm ararım burda uzun uzun edebiyat felsefe yapmam parasal durumlar budur çözümde budur şu an işin yarın şartlar değişir bizim bakış açımızda değişir

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    zaman makinası olsa, o gün bu foruma "250lik ler 100bine bulamıyoruz" yazmak sonra linç yemek ister, sonra tekrar bu zamana dönüp dalga geçmek isterdim.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)