Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

kesilemeyen kilit ...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Alıntı ashes adlı üyeden alıntı
    bunun gibimi
    ulen ashes alem adamsın vesselam..
    bugünkü benim durumu gösteren bi foto vardır sende koy bakalım..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mertdg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS
    paşa senin bisiklete sen ne takıosun ehehhehehe
    [B]Md[/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Alıntı mertdg adlı üyeden alıntı
    paşa senin bisiklete sen ne takıosun ehehhehehe
    özel kilidim var.. aynı zamanda adamda kitliooo..

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı ashes adlı üyeden alıntı
    bunun gibimi
    Allahtan lastiğe bişey olmamış. ya onu da alsalardı
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

brsyc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 Dakar
    tasli kesme makinelerinin kesemedigi kilit yok. yeterki hırsızın zamanı olsun. Bence kuytu yerlerden cok ortalık yerlere bırakmalı ve saglam kilitler kullanmalı. Ben 2 halat kullanıyorum biri arkadan. Biri ise baya uzun, iki tekerden birden gecirip dogalgaz borusuna bagliyorum. öne de alarmlı disk kilitlerinden.. maksat caydırma... Ama hepsien ragmen biliyorum ki motor allaha emanet.

memin1857 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Alıntı mertdg adlı üyeden alıntı
    motorun selesinin altına uyduruk bir cep telefonu saklayın ..gözükmicek bi yere tabi ...şarjı telefona takın ve aküye bağlayın bölelikle hep şarjda kalacak...sonra gidip bir hazır kart alın....takın.....

her hangi bir şekilde motor çalındığında polise gidin ve telefon numarasını verin 10 dk içinde 5 metre farkla motorunuzun yerini söliceklerdir.....beraber gidip alırsınız.......adamlar telefonu bulmadan yapmanız lazım bu arada.....
    Mükemmel bir fikir! Mutlaka yapacağım. Tebrikler, teşekkürler.

Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı
    Burda bişey unutuluyor teldeki şarj doldumu şarj etmeyi kesiyor ama hiç konuşulmıyacağı için cep zaten 3-5 gün gider güzel fikir.
    Arkadaşım, şarj etmeyi kestiği zaman pili şarj etmeyi kesiyor ama cep telefonu sonsuza kadar çalışmaya devam eder.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    evet bu cep tel olayı güzel fikir bende öyle birşey düşünüyordum ama yinede büyük riskleri var . adam motoru çalınca ilk işi tamirhanesine gidip parçalamak oluyor ve sizin cep teli kolaylıkla bulur düşünün adam gece saaat 12:00 motoru çaldı sabaha kadar sizin motorunuzun çalındıgından haberiniz bile olmayacak. ama şimdi bazı araç takip sistemi kuran firmalar var. onların verdigi cihazlar sadece sinyal verdigi için çok daha küçük ve motorun istediginiz yereni koyabilirsiniz. ayrıca bu sistemi alarma baglıyorlar senin motorunun alarmı çaldıgında veya motor hareket ettirildiginde seni arıyor veya sisteme hangi teli kaydetmişsen onu arıyor. ve sen gece uykunda olsan bile motorunun çalınmaya çalışıldıgını anlıyorsun. tabi bundan sonra yapacakların belli
    adamı 3-5 kişi ile gidip bir güzel dövüyorsun agız burun dagıtıyorsun sonrada polisi çagırıp motorumu çalmaya çalışırken yakaladım diyorsun) adamı dövmezsende sadece polise teslim edersen adam içerde 3-5 ay yatıp çıkacak. ama döversen en azından içinde dert olmaz

pirizcinuri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende 2 kilit ve branda yöntemi kullanıyorum ama Allaha emanet tabi oda güzel bide düşünmeyceksin abi çalarsa çalsoınlar napalım yani ha çalındı ha çalınacak diyede yaşanmazki
    ve 1917 ile başladı umut...

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Alıntı memin1857 adlı üyeden alıntı
    8) apartmanın arkasına görünmez yere koyuyorum
    daha önce okuduğum hırsızlıkla ilgili yazılarda motoru görünür bi yere koyun diyorlardı. Görünmez bi yerde olması hırsızların da işini kolaylaştıracaktır. onlarda kimseye görünmeden rahatça motorla uğraşabilirler. ama herkesin görebileceği bi sokak lambası altı daha güvenli olabilir. herkes görebileceği için hırsızların motorla uğraşması daha zor olur.

Krom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Marauder Elegance
    benim anlamadığım sıradan bir cep telefonu nasıl 5 metre yanılma payıyla bulunuyor? uydu telefon olsa tamam. fakat normal ceplerde sadece hangi baz istasyonunda olduğu belli. diyelim mecidiyeköy/bilmemne... açıklarmısınız?

masterlock'ların çelik halatları yerden güç alınmayacak yani havada kalacak şekilde bağlanmalı. mümkün olduğunca yükseğe. bu demir makası kullanırken yerden destek almayı önlüyor. bir metre boyu olan demir makası çeliği kesermi onu bilmem. adam mortoru yatırır yere vs. ama bir yerden güç alamazsa kesmesi im-kan-sız! ben demir makasını iki elimle havada tutup tırnak makası gibi bir halt kesemem. görünür yere bırakılmış motoru gecenin ikisinde elektrik kablosu çekip 200 desibel sesle taşlama makinesi kullanarak kesmekse zor.

mümkünse çelik halatı tekere değil motor sele arasında bir yere bağlayıp yüksekte bir yere gererek tutturun. tek çaresi maymuncuk kullanmak. iki çelik halat kullanın. en pahalı masterlock kilit yaklaşık 4cm kalınlığı olan çelik zincire sahip 260ytl'lik tip. 2mt boyu var.
    [COLOR="DarkGreen"][B]- Usta sorun varsa çözer. Deneyimli nasıl sorun çıkmayacağını bilir. Çömez sorunun kendisidir. Yaratır.[/B][/COLOR]

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yanılmıyorsam cep telefonunun 5m yanılma payı ile şu şekilde buluyorlar gsm telefonunun o anda bulunduğu noktadaki en yakın 3 baz istasyonunun verilerini değerlendiriyorlar yani sadece tek baz istasyonu kullanmıyorlar bu sayede hemen hemen tam yeri bulunabiliyor

memin1857 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Alıntı brody adlı üyeden alıntı
    daha önce okuduğum hırsızlıkla ilgili yazılarda motoru görünür bi yere koyun diyorlardı. Görünmez bi yerde olması hırsızların da işini kolaylaştıracaktır. onlarda kimseye görünmeden rahatça motorla uğraşabilirler. ama herkesin görebileceği bi sokak lambası altı daha güvenli olabilir. herkes görebileceği için hırsızların motorla uğraşması daha zor olur.
    Motoru göremezse, hırsız orda olduğunuda bilemez değilmi? Ben kendim balkondan sokak lambasının altında soygun yapan hırsızlar gördüm. Lambanın altına koyup gelin motor burda duruyo diye reklam vermek daha kötü bence. Apartmanın arkasında motorun alarmı çaldığında yaklaşık 4 metre yukarıdaki penceremden ilk ben duyuyorum zaten

Motosikleti
    Marauder Elegance
    eyer alarmı duyabileceğin yer varsa nereye gerekiyorsa oraya bırak tabi. ama uluorta çalışmak kuytuda çalışmaktan ne dersen de biraz daha zordur.

bbaday: bu yöntem ikinci dünya savaşında radar istasyonlarından senkron gönderilen radyo sinyalleriyle kullanılmaya başlandı. (sadece haritada bir noktayı işaret etmek için.) birileri bu hikayeyle bütünleştirip şehir efsanesi yapmışta olabilir. çünkü baz istasyonlarına ekstra yatırım gerekir. yapıldıysa doğrudur tabi...
    [COLOR="DarkGreen"][B]- Usta sorun varsa çözer. Deneyimli nasıl sorun çıkmayacağını bilir. Çömez sorunun kendisidir. Yaratır.[/B][/COLOR]

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Selam.. Zaten çalıştıramıyorlar motoru, bilmiyorlar bişey. Yani immobilizer falan fani iş.

Ama 10-12 kişi gelip yüklüyorlar motoru kamyona.
    Buna karşı:
    1) Branda iyi fikir! Değerli bi motor olduğunu görmesinler
    2) Görünür bir yere bırak, ne kadar işlek o kadar iyi.
    3) Çevredeki herkesle tanış, senin motorun olduğunu bilsinler,
    4) Bir yere zincirle bağla, ne kadar kalın o kadar iyi (uğraştırır)
    5) Kasko tabi iyi fikir, tebrikler,
    6) Kapalı garaj bulabilirsen süper olur.
    7) Alarm da tabi iyi fikir.
    8) Bir de, motoru bir kamyonun giremeyeceği bir yere bırakmakta fayda var.
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

can_dosay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150hs
    ya vallahi bu çalınma işi canımı sıktığı için apartmana kadar sokuyorum motoru.hatta full kilitlerinide takıyorum ama evde hala içim rahat olmuyor bir motor sesi duysam gece inip yerinde mi diye bakıyorum.o kadar para verdik insan rahat edemiyor.
    Kalbim Rapim Nefretim Cezam sah ve mat [COLOR="Red"][B][/B][/COLOR]

trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    valla bende duydum kesilemez felan demişler. herifçioğulları kesmiş klidi motoru da götürmüş. motoru calınan kişi de sanırım kesk kilitle masterlock a gtmiş dava mı accakmıs neymiş
    cakmıs,cekmiş,cukmuş
    keslemeyen kilit bence olmaz. çok dayanıklı diyelim biz.
    Sözkonusu vatan ise gerisi teferruattır.

Motosikleti
    Marauder Elegance
    yalnız arkadaşlar demir makasıyla kesilmezi kastediyorlar ona göre. yani elektürüklü taşlama makinesini değil. zaten demir makasıyla kesilmeyeceğini bilsem başka bir şey beklemiyorum ben.

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    cep telefonu 3 ay da bir kontor yuklemek lazım o kadar kontorude harcamak lazım
    benm motorum 80 kg ben bile arkadan tutup kaldırıyorum araba için garaj var önce arabayı cıkarıp motoru arabanın arkasına paralel olacak şekilde koyuyorum sonra geri geri arabayı garaja çapraz koyuyorum bunun sayesinde park etme yeteneğim arttı valla b ehliyeti sorunsuz olacak benm için
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler