Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

kıyafet alırken ekonomi nasıl yapılır?

Motovento
    REKLAM ALANI
    infernox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys
    S.a ekonomik ve güvenli kask önereyim.
    1- mt revenge
    2- nitro aikido

İkisi de sharp güvenlik ttestinden 5 yıldız almış.
    Fiyat da 250 civarı.
    Nitro yu motomax indirimi ile 210 civarına geliyor galiba.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:39 ----------

Ayrıca önemli bir not kask konusunda düz renk tercih etmen lazım. Aynı modelin cicili bicili olanı ile düz renk olanı arasında 80-100 tl fark oluyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi burada şu nokta önemli bence ama işin aslını da bilenlere sormak lazım
    marka olarak örneğin arai yi baz alalım arai rx7 gp serisi kaskalar 2300 gibi rakamlarla satışta fakat sharp testlerinden aldığı yıldız sayısı 4 yıldız !!! bu fiyatla satılması bu ürünün iyi olduğunu göstermez diye düşünüyorum

diğer yandan mt revenge modeli 248 tl ile 5 yıldız almış

kıstasımız ne olmalı?
    Bende arai kullaniyorum arainin gecmisine bakarlarsa hangi markaya camur attiklarini gorurler ben canlı olarakta kaza aninda arainin nasıl koruduguna bizzat sahit oldum .. sharpta bazen cok dandik kasklarin ederinden fazla yildiz aldigini gordum bende .. ben bunu kıstas almiyorum oyuzden ama yinede sen bilirsin illa 5 yildiz olsun diyorsan agv pro gp esim kullaniyor ve 5 yildizli sharpta bu kaskla o dedigin 5 yildiz alabilen kaskin ayni saglamlikta,konforda olabilecegi fikri komik sadece :D eger oyle olsa kimse gidip 3 binlira vermez gider 200 liraligi alir takardi
    fiyatlara marka adida mutlaka etki ediyordur ama bu derece degil

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Tam kafana yatmayan ürünü alırsan sonradan yenisini alman gerekiyor. Buna dikkat et.
    Ve dört mevsim ürün alma. Ne deve oluyor ne de kuş.

melihbesikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt - 09 / Forza 250
    Ben şu şekilde yapmıştım, ilk tecrübem;

Kask: Çok araştırdım. Dediğin gibi markaya fazla para vermeden, güvenli bir ürün aradım. Mt revenge bakarken mt blade'e rastladım, dot ve ece standartları vardı, sharp testine girmediği için sharp puanı yoktu ama blade amerika için, revenge ise avrupa için üretilmiş. Revenge modeli de sharptan 5 yıldız sahibi. Yani blade modeli de girse 5 yıldız alacak ama zaten dot sertifikası var. Velhasıl, 250 liraya tüm standartları hakkıyla karşılayan bi kask sahibi oldum mt blade ile: 250 TL.
    Mont: Bu konuda revit istiyordum ama bütçe yetmedi, ayrıca hem kışın hem yazın kullanılacak bişey aradım, iki mont alamazdım. 4 mevsim montların kışın üşütüp yazın terlettiğini bildiğim için onlara bakmadım. En sonunda, venom dynamic'i inceledim, yazlık fileli, ancak içinde çıkarılabilen termal+su geçirmez 2 iç katmanla geliyordu. Yani iç katmanları taktığında kışlık gibi oluyor. Kar altında, sağanak yağmur altında sürdüm bu montla, ne ıslandım ne üşüdüm: 270 TL.
    Eldiven: Bu konuda ise görünüşüne aşık olduğum five gloves union jack modelini aldım, tam korumalı. El içi deri, dış kısım her eklemde sert koruma. Yazlık ancak su geçirme olayını da 20 liraya eldiven koruması alarak hallettim: 170 tl(ikisi).
    Dizlik: Dizlik içinse 4riders soft aldım, arka kısmına fermuar taktırdı. Tak çıkar, bağla vs sevmediğimden hızlı takıp çıkarabileceğim bişey. Ama uyluk kemiği kısmını korumuyor, sadece diz çevresi: 70 tl.
    Bot: Botum yok en yakın zamanda edineceğim.

Benim ekipman maceram da böyleydi önce ekipman alındı, sonra motor.

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben nasıl ekonomik oluyorum bi kadın olarak kıyafete ,alısverise degil o paramı motosiklet ekipmanina vereyim diyorum .. ekonomik olmak diyince diger giderlerden azicik kismak geliyor benim aklima :D
    Ama hic marka ,ozellik ,fiyat kıyası yapmadım guvendigim, begendigim saglam ekipmanlara ekipmana yöneldim bu şekilde hem bogulmuyorsunda o uygundu ama bu dada bu var yok iste oburude boyleydi hangi hangisi diye
    Kusura bakmayın konuyla alakasız ama birşey sormak istiyorum. 16-17:00 arasında önünüzde farklı bir motorcu ile maltepe e-5 bölgesinden geçtinizmi acaba?

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı Morphin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakmayın konuyla alakasız ama birşey sormak istiyorum. 16-17:00 arasında önünüzde farklı bir motorcu ile maltepe e-5 bölgesinden geçtinizmi acaba?
    Nezamani soruyorsun bilmiyorum ama hava sartlarindan dolayi uzun suredir motorum yatişta :D bu soruyuda amma cok duyuyorum cbr 250 kullanan kizil saclı bolluğu var galiba :D yoldaki her motorcuyu mercege almiyorum ki :D

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Söz konusu motosiklet olunca ekonomi maalesef 2. Planda kalıyor
    Mesala adam ne kadar geliri varsa ona göre motor ve ekipman alıyor
    Alacağın ürünleri. Maliyeti ne kadar olursa olsun her daim iş Görmüyor öncelikleri belirleyip ona göre alış veriş yapmakta fayda var
    Mesala kask en kötü ls2
    Mont pantolon da venomdan ucuz olanlara bakma
    Prohelden uzak dur

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nezamani soruyorsun bilmiyorum ama hava sartlarindan dolayi uzun suredir motorum yatişta :D bu soruyuda amma cok duyuyorum cbr 250 kullanan kizil saclı bolluğu var galiba :D yoldaki her motorcuyu mercege almiyorum ki :D
    Ahaahha
    Dün için söylemiştim, Anadolu yakası maltepe köprüsünde gördüm. Sizin motorun aynısı, Kask falanda siyahtı. Onu görüp üstüne forumda 30 dk sonra sizi görünce bir an "yoksa?" dedim.

Bende amaca göre alınırsa fiyat uygun gelir mont konusunda 4 mevsim bakıyordum. Şimdi venom yada 4raiders yazlık içinde termal içlik olan mont mu alsam diye düşünüyorum. Zaten kullanım ilkbahar yaz sonbahar olacak.venomda dynamic fileli modeli beğendim içlikli falanmış. Diğer markayı araştırıyorum daha.

Motosikleti
    cıks
    az çok anladığım, kask alımında sözkonusu güvenlikse sharptan 5 yıldız almış kaskların 248 tl ye alınabileceği fakat bunlarda öyle aman aman konfor beklenmemeli :S

konfor, ağırlık oranı, rüzgarda yormayan, aerodinamik yapı...vs bekliyorsak en az 800 tl cepten çıkmalı sadece kask için

kurye arkadaşlardan okuyan varsa ekipman için minumum verdikleri ücret nelerdir?

Motosikleti
    cıks
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/137770-sharp%27-tan-5-yildiz-alan-en-ucuz-iki-kask-mt-revenge-vs-nitro-aikido-inceleme.html konusunda tam aradığım bilgileri bulmuş gibiyim

markaya değil de ürüne para vermek sonuç itibari ile farklı şeyler
    fakat tüm sertifikaları sağlamasının yanında konfor faktörü de aslında güvenliğimizi etkileyen unsurlardan düşünsenize çok güzel bir kask alıyorsunuz fakat rüzgarda sürekli ses alıyor konsantrasyon dağılır, o kafayla hataya daha müsait hale gelebiliriz

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    estetikten ve bazı özelliklerden vazgeçince az da olsa ekonomi oluyor.
    mesela çene açılır ve janjanlı bir kask modeli yerine kapalı kask alınabilir.
    güvenlik ekipmanlarını paranın elverdiği en kalitelilerini almakta fayda var. sonuçta bir kere işe yarayacak onda da hayat kurtaracak ekipmanlar.
    yağmurluk seçimi revit yerine av malzemeleri satan yerlerde balıkçı yağmurlukları var. görüntü berbat ama iyi koruyor.
    termal içlikler de av malzemesi dükkanlarından alınabilir.
    potasyum ve deniz-caylak bunu beğendiler.

deniz-caylak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax 250 2013
    MD Murat kardeşimize katılıyorum
    Yani neka para oka köfte :-)
    4. motorumu 6sene aradan sonra geçen ay aldım, (havuz problemi gibi oldu) :-))
    Kilo almışız kıyafetler olmuyo, az çok nedir nedeğildir tecrübe edinmişim, herşeyi beğenmiyom !
    Beğenemedim bir türlü, hanımda binmek istiyo, onada lazım kıyafet :-)))
    böyle araştırırken karşıma motomax indirim ilanı çıktı !
    Kask; Nitro kenshi aldım, koruma testlerinden 5 yıldız almış, ses ve biraz rüzgar alıyo ama fiberglass yani sağlam olsun demişler konforu elden bırakmışlar %30 indirimde 240tl 2015 şubat ayı !!!
    Mont; forrider 4R , gayet su ve rüzgar geçirmez, 5derece havada kullandım güven verdi bana! yağmur üzerinden kayıyo ama şakır şakır yağmurda denemedim :-)
    (eldiven,bot, bel ve diz korumam vardı zaten)
    son diyeceğim korumasız sakın binmeyin arkadaşlar,
    Ben birkersinde korumasız 20km ile kaza yaptığımda ayağım motorun altında kaldı , bileğim kırılıyordu acıdan fenalaştım bayılıyodum :-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:41 ----------

Alıntı infernox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a ekonomik ve güvenli kask önereyim.
    1- mt revenge
    2- nitro aikido

İkisi de sharp güvenlik ttestinden 5 yıldız almış.
    Fiyat da 250 civarı.
    Nitro yu motomax indirimi ile 210 civarına geliyor galiba.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:39 ----------

Ayrıca önemli bir not kask konusunda düz renk tercih etmen lazım. Aynı modelin cicili bicili olanı ile düz renk olanı arasında 80-100 tl fark oluyor.
    BRAVO NİTRO AİKİDO KENSHİ
    SES VE HAVA ALIYOR AMA GÜVENLİK 5 YIDIZ
    FİBERGLASS , İÇ ASTAR ÇIKIYOR VE BUĞU APARATI TAKILIYOR ALINIR

Motosikleti
    MT-25
    Ekipmanin ekonomisi olmaz arkadaşim, maddi durumuna göre alabileceginin en iyisini alacaksin.ha maddi durumun yetersizse,bekleyip biriktirip öyle alacaksin...

ne ekonomisinden bahsediliyor anlayamadım, kafan elin kolun,vucudun var isin icinde ..

Ha demissiniz ki, apple ornegini vererek, markaya ekstra para veriyoruz,vermek istemiyorum,onun yerine hem koruyacak hem de markaya fahis farklar vermeyeyim.. Yok öyle bir dünya .. Daha uyguna almak istiyorsaniz,sizi koruyacak ekipman seçimi yapip,indirimleri takip edin.

Butcenize göre alabileceğiniz en iyi ürünleri alın..

Sonuçta aldığın ürün herkes tarafından tercih edilir ve bilindik bir marka ise,insanlar canlarıni, ellerini,bedenlerini ne ile korumaya çalışıyorlar, sırf marka meraki midir? Bence asla degil..

Marka savunuculugu yapmiyorum.. Ben bilinmedik daha uygun fiyatlı ekipman yerine, bilindik bir marka almayi tercih ederim..
    Ucka bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler