Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Altın elbiseli adam hakkında..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Herşeyi Aea'dan beklememek lazım

Boxer, Mondial MR150, MH125, MCX150, Z-One, Kuba CR1, Derbi ETX vs motosikletleri ortalama bir kullanıcı test edip yorumlayabilir. Hatta güzel bir test yazısıda ortaya çıkabilir.

Belki mükemmel olmaz ama kafada bir fikir oluşturur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    AEA maalesef devrini doldurmak üzere. Neden mi 3-4 yıl öncesine kadar ağzına geleni söylerken artık belli bir seviyeye geldi. bu seviyedeyken ve markalardan reklam alırken ne kadar tarafsız bir yorum yapabilir. Örnek en son yamahanın videosunu yaptı. Sayfasında dev gibi yamaha reklamı var. Şimdi 2 yıl önce YZF125 R içi söylediklerini yarısını bile bugün YZF 250r içinsöyleyemez.
    Ben tekrar söylüyorum hiçbir test ettiği motor bana hitab etmese bile videolarını izleyen destek olan biriydim. Ama maalesef artık izlemek içimden çok gelmiyor.

Bakın size yayıncılıkla ilgili çok bilinen bir olayı anlatayım. İlk telefonlar çıktığı zamanlardı Medya patronu bir firma bir telefon operatör firmasına reklam ver bana demesine karşın o yıllarda reklam ihtiyacı hissedilmemiş ve reklam verilmemişti. Bunun arkasından Vericiler insanları böyle hasta yapıyo böyle öldürüyor diye bin türlü haberler çıktı. Aslında bu haberler o kadar da doğru değildi. Şimdi gelelim günümüze Herhangi bir kanalda herhangi bir verici hakkında haber çıkıyormu? Çıkmaz çıkamaz çünkü her tv kanalı bangır bangır reklamlarını oynatıyor bu telefon operatörlerinin.

İşin özeti bir işin içinde maddiyat varsa artık ordan objektiflik bekliyemessiniz
    yasdal bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Oldukça fazla olan söz konusu motosikletlerin neyini test etmesini istiyorsunuz anlamak mümkün değil.
    mondialin tork eğrisini mi öğreneceksiniz, bajajın tek silindirli motorunun yağlama sekmanının nasıl estetik tasarlandığını mı, kuba motosikletlerin elektrik aksamlarının gözükmesinin motora verdiği emsalsiz havayı mı? En düşük kalite vidalar ile tutturulan motorun vidalarının değişmesini söyleyecek. Saçmalamanın da bu kadarına pes diyorum. AeA'ın da çok s*kindeydi.
    Saffet'in garajı programı da fiyat albea, çevrolet kalos, reno klio testi yapmasını beklemek nasıl aptallıksa, AeA'ın da bunları test etmesini beklemek aynı şekilde aptallıktır.
    yasdal bunu beğendi.

xaselcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AEA mumkun degil devrini doldurmaz bu kadar basit degil kendi gibi baska motosiklet inceleyen adamda yok siz baya basit gormussunuz AEA yı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:24 ----------

Yılbaşı programında mondial satın alıp incelediler.Sıfır aldıkları motorun arka tekeri eğik.Bunu gorupte daha fazla çin motoru incelemesi istenmemeli bence mal ortada...
    Ayrıca bajaj incelemeside yapmıştı videolarina bakarsaniz gorursunuz.
    apisto bunu beğendi.

Motosikleti
    Bakın benim demek istediğimi şu şekilde anlatayım. Barkın'ın bugüne kadar yaptıklarına benim hiç lafım yok bunu her fırsatta söylüyorum ama günümüzdeki durum.

Şimdi bu videoda barkın henüz yamahadan reklam almamış bakın nasıl yorum yapıyor. Diyeceksiniz motorlar farklı bu iki videoda. Farketmez objektif bir bakın sadece.

Yamaha dan reklam almaya başladıktan sonraki bir video

Yorumsuz. Sizce motosikletlere olan yaklaşımı ve yorumları aynı mı?
    zulu bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    İnsanların fikirlerinin değişmesi gayet normaldir. 2 sene önceki düşüncelerimiz ile şimdiki düşüncelerimiz birbiri ile çelişmesi gayet normal. Değişmezse bir sıkıntı var demektir.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bugün forumda Derbi ETX kullanan kaç kişi var ki incelesin ? Keza diğer saydığım modeller için de geçerli bu... Önemli olan başlangıç motoru olan bu motorları hayatında ilk motorunu almış olanların değil, bu işten anlayan birilerinin tarafsızca incelemesi... Yoksa kendi sahibi şöyle diyor mesela : "Valla önceki motorum titreşim makinası olduğundan bunda titreşim yok gibi geliyor". Şimdi bundan ne anlarsınız ? Ben de geçen sene MT-07 kullanırken KTM Duke 390 test etmiştim, ilk bindiğimde gitmiyor gibi geldi. Bilmem anlatabiliyor muyum ?

Motosikleti
    Alıntı Darkfriairs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanların fikirlerinin değişmesi gayet normaldir. 2 sene önceki düşüncelerimiz ile şimdiki düşüncelerimiz birbiri ile çelişmesi gayet normal. Değişmezse bir sıkıntı var demektir.
    Ben size söyliyim siz fanatik olmuşsunuz. O zaman ben doktor olsam ve hastama teşhis koysam 1 sene sonra fikrim değişti diyip başka teşhis koysam ne kadar mantıuklı sizce.

AEA nın böyle bir lüksü yok eğer bu kişinin fikri değişmişse ben daha önceki ona olan beğenilerimi tamamen siliyorum demekki bir şey bilmiyormuş diye düşünürümç. Çünkü birçok insana ben bu işi biliyorum deyip test yaparsan fikir değiştirme lüksün o gün bitmiştir fikrin de değişirse bu işi bilmiyosun demektir
    Ama bunun böyle olmadığını biliyorum. Barkın bilgilidir fakat maalesef ekonomi artık daha ağır basmaya başladı. Helali hoş olsun bu kadar çalıştı çabaladı tabiki para kazanıcak. Ama ben şahsım olarak artık takip etmeyi düşünmüyorum çünkü objektif değiller
    BETTER SWEAT THAN BLEED ( KAN AKMASINDANSA TER AKMASI ÇOK DAHA İYİDİR)
    BİLMEDİĞİNİ BİLMEMEK EN İYİSİDİR: BİLMEYİP DE BİLDİĞİNİ SANMAK TEHLİKELİ BİR HASTALIKTIR.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı CHaTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar gözünüzü seviyim bilmeden kulaktan dolma bilgilerle burda sallamayın . Önünüze ne yemek konsa onu mu yiyceksiniz. Kim uydurmuş Motogp nin %90 Arai kullanıyor diye. Biri sallıyo reklam olsun diye herkes inanıyo. Biraz araştırın biraz bakın ne kadar doğruluk payı var. Eğer birşeyi iyi bilmiyorsanız buraya biliyorum deyipte yanlış bilgi yazmayın. Ve bu işi yeni öğrenenlere zincirleme yanış bilgilerle büyümesinler.Birileri bir şey söylüyor Bir kişi bile inceleme zahmetine katlanmayıp onu devam etiriyo ondn asonra herkes bu yanlışlarla motorcu oluyor

Bakın size bazı Motogp pilotlarının kask markaları. Bakın bakalım Sizce % olarak arai 90 mı yoksa % 20 bile değilmi.
    Hektor Barbera --- Airoh
    Daniel Petrucci--- AGV
    Alvaro Bautista -- Svorpion
    Dani pedrosa --- Arai
    Marco melandri --- Nolan
    Cal crutchlow --- Arai
    Bradly smith --- Shoei
    Alain expergaro -- AGV
    Valentino rossi -- AGV
    Nicky hayden --- Arai
    Marc Marquez ---- SHOEİ
    Loris baz --- Shark
    Jorge Lorenzo ---- HJC
    Eugene Laverty --- SHOEİ
    Pol espergaro --- AGV
    Danilo Petruci --- HJC
    Karel Abraham --- Arai
    Alex expergaro --- Shark
    Jack Miller --- Scorpion
    Scot redding ---- Shark
    bu bilgiler şu an nerede mevcut, kaynak gösterebilir misin?

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Yeni cbr videosu yayınlandı millet aea da

Motosikleti
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu bilgiler şu an nerede mevcut, kaynak gösterebilir misin?
    Daha önceki mesajımda kaynak göstermiştim birkez daha kopyalıyayım mesajı buraya.

Bakın burda sürücülerin omuzlarında yada göğüslerinde kullandığı kaskların armaları vardır. Hani ben sallıyorum ya motogp bilmem ya. sizde bir bakıni.

http://www.motogp.com/en/riders/MotoGP

ben buranın haricinde tekrar teker teker hepsinin kullandığı kaskları aramıştım. yani iki kere check etmiştim. Kask konularını her detayı ile incelediğim için bu konularda incelemelerime güveniyorum
    BİLMEDİĞİNİ BİLMEMEK EN İYİSİDİR: BİLMEYİP DE BİLDİĞİNİ SANMAK TEHLİKELİ BİR HASTALIKTIR.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    adam yaptığı tanıtımı, daha fazla kitlelere ulaşsın diye ingilizce de çekiyor şakır şakır hem de.. siz burda yok öyle yok böyle atıp tutuyonuz :D ne adamlar var ya. meyve veren ağacı taşlıyorlar bir, becermeyi hayal bile edemeyecekleri şeyler üzerinden boş beleş eleştiriler yağtırıyolar iki.

eraksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok.
    Barkının her 3 lafından birisi, KENDİNİZİ İMHA ETMEYİN. Yani adam sizi bizi düşünüyor, bunu yaparken de sponsorluk, vs yapacak tabiki taş mı yesin bu adam. Yanında da bir sürü kişi var hepsi ekmek yiyor. Ben eğitmen değilim diyede de bas bas bağırıyor. İstese eğitmenim diye alayımızı eğitir. Paranın da a.q

Motosikleti
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam yaptığı tanıtımı, daha fazla kitlelere ulaşsın diye ingilizce de çekiyor şakır şakır hem de.. siz burda yok öyle yok böyle atıp tutuyonuz :D ne adamlar var ya. meyve veren ağacı taşlıyorlar bir, becermeyi hayal bile edemeyecekleri şeyler üzerinden boş beleş eleştiriler yağtırıyolar iki.
    Basit bir kimse en küçük bir tenkide çıldırır, akıllı adam ise kendisini eleştiren, kendisi ile tartışanların düşüncelerini kapmaya çalışır.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AEA'ya en cok b.k atanlardan biriyimdir ama temiz b.klarim oyle begenmedim olmamis basmam. Onun gosterdigi cabayi Turkiye'yi birakin dunyada gormek zordur. Oturdugunuz yerden bos konusmayin adama yericekseniz.

Motosikleti
    Eğer bu lafınız bana ise. Bütün yazılanları ve benim yazdıklarımı okumadınız demektir. Çünkü benim bütün yazdıklarımı okuyan AEA için neler düşündüğümü çok net anlar. Başkası için söylüyosanızda bilmem onlar kendini savunsun.

Ama şunu söyliyebilirim bu forumlar filan hepsi kapansın. Herkes oturduğu yerden konuşuyor ve yorum yapıyor. Zten benim bildiğim forumların amacı da bu şekilde konuşmaktı diye biliyorum yanlış biliyormuşum demekki.

Koyun sürüleri gibi olursan yanlışa yanlış demessen, eleştirmessen, sesini çıkartamassan hem motor camiasında hemde her konuda ya ot olursun birileri seni yiyene kadar durursun yada koyun olup güdülmeyi beklersin.

Sen eleştireceksin, ben eleştiricem ki yanlışlar düzelsin ve kalite artsın. Bu sadece bu konuda değil ben genel her konuda konuşuyorum.

Ama maalesef görüyorum ki kimse eleştiriye açık değil geçtim kendilerine olan eleştiriyi sevdikleri ve inandıkları kişiye bile eleştri tahammülü kalmamış insanların. Vah benim garip ülkem bizden hiçbirşey olmaz.
    Capitao_3 bunu beğendi.

gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Fanatiklik değil 2 sene önce motorla tanıştım bildiğim ne varsa Barkin'dan öğrendim. Küçükken tek hayalim el yapımı motosiklet yapmaktı tabi büyüdük hayaller unutuldu geçen bir videosunu izledim el yapımı motor yapan bir kuruluşu çekmişti hayallerim tekrar canlandı. Bazı şeyler eleştirilebilir bazı şeyler eleştirilemez Barkin bence eleştirilemeyecekler arasında emeğe saygı.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Alıntı xaselcuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AEA mumkun degil devrini doldurmaz bu kadar basit degil kendi gibi baska motosiklet inceleyen adamda yok siz baya basit gormussunuz AEA yı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:24 ----------

Yılbaşı programında mondial satın alıp incelediler.Sıfır aldıkları motorun arka tekeri eğik.Bunu gorupte daha fazla çin motoru incelemesi istenmemeli bence mal ortada...
    Ayrıca bajaj incelemeside yapmıştı videolarina bakarsaniz gorursunuz.
    1. si bajaj çin malı değil. 2. si forumda bir çok mondial kullanıcısı var soralım bakalım tekerleği yamuk olan varmı? inandırıcı gelmiyor bna bu tip çekler tekerleğin yamuk olması ne demek. en adi bisiklette bile olmaz böyle bir durum
    Benelli MC Türkiye FACEBOOK GRUBU

xaselcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Foruma bi bakin siz daha gecenlerde tekeri yamun olan bir çinlinin daha bahsi geçmişti.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu forumun en eglenceli tarafi Turkce yazmayi bilmeyen ilkokul terk adamla makine muhendisinin ayni platformda olmasi.
    braveguy ve Darkfriairs bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)