Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motora yeni başlıyorum tecrubeli abilerim buyrun

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozhanhrmann2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar iyi forumlar öncelikle herkese. Size bir kaç sorum olacak yeni başlıyorum bu işlere yaşım 17. Daha doğrusu temmuzda tam 17 olacak. İlk sorum ehliyet için sürücü kursuna nisanda yazılsam temmuzdaki ehliyet sınavına yetişsem 2 ay kaybetmesem diye düşünüyorum bu mümkünmüdür? yani yaş tutmadan sürücü kursuna yazılmak. Ve 2. sorum , Başlangıç motoru; ben 6 yaşımdan beri bisiklet sürerim senelerce bisikletin hakkını vermişimdir yani hız olsun dikkat olsun ve motor tecrubem fazla yok - bisikleti ben hep trafikte kullandım bu arada - motor olarak sağdan soldan kullandığım kadarıyla. Başlangıç motoru olarak bütçe 7-10 arası olabilir kaç olduğu benim bu seneki derslerime bağlı. annemi yzf r125 için ikna ettim sayılır tabi dersler iyi olursa siz ne düşünürsünüz nasıl bi başlangıç yapayım biraz uzun oldu ama yardım edecek abilerime şimdiden teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    yaşın dolmadan kayıt olamazsın, olsan bile sınava erken girmen sözkonusu değil. mesela sınav ağustosta, kurs seni sınav için 20-30 gün önceden bildiriyor m.e.b'e; işte seni bildirdikleri tarihte yaşını doldurmuş olman lazım.

sen git kursa sor o sana evet yada hayır diye cevap verir

sınava erken girmek değil ya sınava zamanında girsem önceden yazılsam kursa diye düşündüm teşekkürler
    [K]orkusuZ bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı ozhanhrmann2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sınava erken girmek değil ya sınava zamanında girsem önceden yazılsam kursa diye düşündüm teşekkürler
    gayet net yazdığımı düşünüyordum ama... sınava giremeyeceğin için erkenden girmeye çalışmış oluyorsun

Motosikleti
    Honda CBR 600F(2013)

Benimde yaşım 17,Ocak ayının 20sinde doldurdum yaşımı 22 si gibi kursdan aradılar ve çağırdılar genel bir toplantı yaptılar benim derslerim 3 şubat başlayıp 13 şubatta dersler bitecek 21 martta teorik sınava 17-20 nisan gibide direksiyon gireceğiz mesal bizi 22 sininde aradılar çünkü bizden önce 1 grub daha ders görmüş onların bitti bizim 3 şubatta başlıcak hemen fakat tee ocakda ders görmüş adamlarda martdaki sınava gircek ( yalnış anlaşılma olmasın Ocak 20 gibi dersi bitenler için) bizde aynı zamanda sınava gireceğiz daha önceden kayıt olma veya kayıt oldugun gibi sınava girme gibi lüksun veya kursun sokma lüksu yok.

Bunların dışında Temmuzda dolcak yaşım demişsin Temmuzun kaçı ise doğum gününden 1 gün sonra kayıt olabilirsin zaten direk sana derler derslerin su zamanlarda başlıcak ve muhtemelende

** MTSAS 2015-4 (22 Ağustos 2015 Cumartesi)
    02 Eylül 2015 Çarşamba

Bu teorik sınava yetişirsin.

kardeşim 1 gün bile olsa yaşını doldurmadan ehliyet kursuna yazılamazsın. zaten senin kursa başvurduğun zamandaki gruplara göre alıyorlar temmuzda sınava girecek olanlar en az 1.5 ay önce başvuru yapmış gruplardır öyle bi şansın yok maalesef yaşını doldurunca git ondan sonraki sınava girersin
    bam_bam bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    kardeşim bisiklet olayı apayrı. bisikletle akan trafikte arabaların hızına ulaşamazsın. ben çok iyi bisiklet sürerim o yüzden motor da sürerim diye düşünme. çoook ayrı dünyalar. kendin kullanmaya başladığında diyeceksin zaten kendi kendine.. çok ayrıymış yea diye :D
    aktif olarak bisiklet de motosiklet de kullanıyorum.
    ellaksakir ve bam_bam bunu beğendiler.

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Kursa Kayıt Yaptırma Şartları

Sürücü belgesi almak isteyen ve gerekli belgeleri tamamlayan adaylar motorlu taşıtlar sürücü kurslarına kayıt yaptıracaktır. Kayıt için şartlar aşağıda belirtilmiştir.

a. A1, A2, F ve H sınıfı sürücü kursları için 17 (on yedi) yaşını bitirmiş olmak.

b. B ve G sınıfları için 18 (on sekiz) yaşını bitirmiş olmak.

Öncelikle doğum tarihini tam yazmadığın için 17 yazşına mı giriyorsun yoksa 17 yaşını bitirdinmi bilemiyorum ama kanun net 17 yaşını bitireceksin.

Sınavlara girmek için devlet sana sürücü kursunda eğitim almayı zorunlu koşuyor. Trafik 35 , motor 16 ve ilkyardım 12, direksiyon 10 saat olmak üzere toplam 73 saat ders Yani bu 73 saatlik eğitimi alman yada almış gibi yapman zorunludur. Bu yüzden sınava yaşını doldurur doldurmaz giremessin çünkü devlet senin yeterli eğitimleri almadığını kabul eder.

Bisiklet evet motoru kullanmada sana çok faydası olacaktır Ama yinede motor ağırlık olarak, hız olarak bisikletn daha farklı olduğu için öğrenmen gereken farklı bilgiler olacak. Sonuçta birinde ayakların seni hızlandırıyor birinde elin. Bisiklet ellerin seni tutunduruyor motosiklette bacak ve ayakların vs vs vs. bu yüzden bisiklet bilgilerini cepte tut ama motosiklet bilgilerini almaya da kendini açık tut.

seçtiğin motor birçok kişinin beğendiği başlangıç için de gayet güzel bir motor. Yaşın çok genç ve çok heveslisin, senden ricam asla ama asla motora bütün korumalarını takmadan binme(Kask, korumalı motor montu, sırtlık, eldiven, korumalı motor pantalonu, motor botu).Yani bütçene lütfen bunları da ekle

Umarım verdiğim bilgiler yeterli olmuştur iyi sürüşler dilerim

Birisi 10 kg bile etmezken diğer 140 kg.
    Birisi 40 km\s'ı görmezken diğer 130 yapıyor.
    Bence bisikletin motor kullanımında o kadarda etkisi yok ama motorda zor değil sonuçta düşe kalka öğrenilir

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı ELque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.risalehaber.com/d/news/67473.jpg
    http://www.autocity.com/UpImages/aut...a-yzf-125_.jpg

Birisi 10 kg bile etmezken diğer 140 kg.
    Birisi 40 km\s'ı görmezken diğer 130 yapıyor.
    Bence bisikletin motor kullanımında o kadarda etkisi yok ama motorda zor değil sonuçta düşe kalka öğrenilir
    bisiklet düşe kalka öğrenilir
    skateboard düşe kalka öğrenilir
    snowboard düşekalka öğrenilir
    paten ki öyle
    ama motor düşe kalka öğrenilmez.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

hepinize teşekkürler ehliyet konusunda anladım dediklerinizi fakat motor konusunda bi motor alıp çin veya japon 125 lık daha sonra onu satıp güzel bi yzf tarzı bişey düşünsem biraz meşakkatli olur diye düşündüm o yüzden 125 yzf ile başlasammı dedim dediklerinizde haklısınız mesela motorun düştüğünü düşünüyorum baya yazık olucak bu güzelliğe acaba ybr 125 le mi başlasam şekli çok yok ama?

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    hepinize teşekkürler ehliyet konusunda anladım dediklerinizi fakat motor konusunda bi motor alıp çin veya japon 125 lık daha sonra onu satıp güzel bi yzf tarzı bişey düşünsem biraz meşakkatli olur diye düşündüm o yüzden 125 yzf ile başlasammı dedim dediklerinizde haklısınız mesela motorun düştüğünü düşünüyorum baya yazık olucak bu güzelliğe acaba ybr 125 le mi başlasam şekli çok yok ama?
    ünlü bir geyik vardır. üzerine biraz daha koy ybr al.
    tabi bence de ybr ile başla cbf ile başla. bunlar çok ideal. parçası bol bakımı kolay ucuz. piyasası çok hareketli

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Benim yzf r125'e yeticek bütçem olsa, öncelikle 2 milyara yakın kısmına orta kalitenin biraz üstünde ekipmanlar alırdım. İlk motor olarak ybr 125 gibi (daha ucuz olsa çok daha iyi bence) bir motor alırdım. Grenajsız ve ucuz. Artan param ise 2-3 yıl sonra alacağım 250lik makine için birikmeye devam ederdi. :D
    Yazmayı unutmusum bir eğitimi ilk motordan önce bir eğitimide 250likten önce olmak üzere 2 eğitim alırdım bu arada. Bu da benim görüşüm.

Alıntı Berkay* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim yzf r125'e yeticek bütçem olsa, öncelikle 2 milyara yakın kısmına orta kalitenin biraz üstünde ekipmanlar alırdım. İlk motor olarak ybr 125 gibi (daha ucuz olsa çok daha iyi bence) bir motor alırdım. Grenajsız ve ucuz. Artan param ise 2-3 yıl sonra alacağım 250lik makine için birikmeye devam ederdi. :D
    Yazmayı unutmusum bir eğitimi ilk motordan önce bir eğitimide 250likten önce olmak üzere 2 eğitim alırdım bu arada. Bu da benim görüşüm.
    250likten önce bi eğitim almayı düşünüyorum zaten o garanti kafamda. bir de şöyle bir mesele var dayım 10küsür senedir motor kullanan birisi en sonki motoru yamaha yzf r1 di ( http://i.hizliresim.com/N3qXLO.jpg ) onunda tecrübelerinden yararlansam bana faydası olur diye düşünüyorum 125likten önce eğitim almak yerine ( tabi daha sonra eğitim alabilirim )

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:40 ----------

Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim bisiklet olayı apayrı. bisikletle akan trafikte arabaların hızına ulaşamazsın. ben çok iyi bisiklet sürerim o yüzden motor da sürerim diye düşünme. çoook ayrı dünyalar. kendin kullanmaya başladığında diyeceksin zaten kendi kendine.. çok ayrıymış yea diye :D
    aktif olarak bisiklet de motosiklet de kullanıyorum.
    haklısın aslında :D

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Bende kendimi bildim bileli bisiklet sürerdim ama motosiklet ayrı bir dünya bisiklet kullanmanın bi avantajı motosikletteyken trafiği biraz daha iyi okumana yardımcı olması başka bi faydası yok zamanla öğrenirsin

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende kendimi bildim bileli bisiklet sürerdim ama motosiklet ayrı bir dünya bisiklet kullanmanın bi avantajı motosikletteyken trafiği biraz daha iyi okumana yardımcı olması başka bi faydası yok zamanla öğrenirsin
    teşekkürler

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    yaşta önemli olan dosya tarihi diye biliyorum kursa yazılabilirsin ama dosyan hazırlandığında 17 yaşını doldurmuş olman gerek..

Alıntı burakofly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaşta önemli olan dosya tarihi diye biliyorum kursa yazılabilirsin ama dosyan hazırlandığında 17 yaşını doldurmuş olman gerek..
    ya ben 2 ay kaybetemesem diye düşünmüştüm temmuzdaki sınava ( yaşım dolduğu ay) girmek için nisandan yazılsam demiştim ama olmuyor galiba

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    kursa sorman gerek.. 17 yaşından önce ehliyeti çıkarmazsın.. kursa yazılırsın.. ben b sınıfı ehliyetimin alınış tarihi 16 ocak yaşımı 7 ocakta doldurmuşum.. kursa kasımda yazılmıştım.. tabiki 2002 yılında

Bandırmadamı yaptın bunu Bu arada ehliyet çıkarma değil sadece erken yazılmak amacım ehliyeti tam zamanında olsun istediğimden yazsezonunu kaçırmamak için

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)