Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ruhsat plaka

Motovento
    REKLAM ALANI
    sezer0696 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache rtr 150
    arkadaşlar motorun ruhsat plakasını cıkarıcam ne kadar tutar trafik sigortasını yaptırdım 570 tl sigorta olurmu yaw bi tek ruhsat plaka kaldı ne kadar tutar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    280 TL. ( EK1 belgesini dolduracak sigortacıya verdiğiniz paraya göre değişir. 180 lira ruhsat + 20 lira plaka sacı + 10 lirada plaka bastırma ve boyamaya veriliyor normalde, kalanı EK1 belgesini dolduran aracı denilen sigortacıya gidiyor )
    Bende dün sigorta yaptırdım 200 tl. Allah'ın Balıkesir'inde yaş genç olduğu için ( 21 ) + sıfır motor olduğu için + hasarsızlık indirimi olmadığı için 200 lira sigortaya para verdik, içim acıdı.

Motosikleti
    Henüz yok
    Ankara'da 570 tl sigorta mı.? :O
    Plaka ruhsat işlemlerinin toplamı ortalama 250 tl falan tutuyor. Ama 25.000 TL'lik motosiklete bile 400 tl'ye sigorta yaptırıyolarmış. O para çok yav. :/

mandarake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-650
    Yaklaşık bir hafta önce yaptırdım.90tl trafik sigortası,180tl ruhsat,30 tl dosya masrafları...(işlemleri kendim yaptım,trafikciye vermedim)

Motosikleti
    tvs apache rtr 150
    en ucuz anadolu sigoratydı 530 tl axa sigortaya yaptırdım bende anlamadım benm motordanmı bendenmi kaynaklanıyo yaşım 18 motor sıfır tvs apache rtr 150 motoruna gore fark ediyomu bu

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:55 ----------

bende kendim yapıcam nasıl yapıcam onuda bilmiyomda yarın eminyet müdürlügüne gidicem işte kardeş işlemleri kendm yaptım trafikciye vermedim demişsin trafikci ne yapıyo yani

Motosikleti
    Henüz yok
    Evet fark eder. Aldığınız motosikletin plakasına, modeline, markasına, oturduğunuz ile ve yaşınıza göre değişebilir.

mandarake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-650
    Alıntı sezer0696 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en ucuz anadolu sigoratydı 530 tl axa sigortaya yaptırdım bende anlamadım benm motordanmı bendenmi kaynaklanıyo yaşım 18 motor sıfır tvs apache rtr 150 motoruna gore fark ediyomu bu

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:55 ----------

bende kendim yapıcam nasıl yapıcam onuda bilmiyomda yarın eminyet müdürlügüne gidicem işte kardeş işlemleri kendm yaptım trafikciye vermedim demişsin trafikci ne yapıyo yani
    trafik sigortasında sehir,yas,ilk Motor olması falan çok etkiliyor bildigim kadarıyla...bende sıfır aldım.700cc motora 90 tl ödedim.ihtiyarligin avantajı heralde
    trafikcilere verirsen bütün koştursa işlemlerini onlar yapıyor.sana ruhsat+plakanı teslim ediyorlar,ama ekstra onlarada para veriyorsun.

Motosikleti
    xmax250
    Faturan, uygunluk belgen vs elinde oldugunu varsayarak hikametinin bulundugu ilcenin emniyetine gidiyorsun (istanbul icin randevu gerekiyor) onlar sana k9 belgesi veriyor plaka icin.. sende herhangi bir trafik musavirlik burosuna giriyorsun ve bana ek1 belgesi ve dosya lazim diyorsun onlar sana orda 15dakkada haIrliyorlar (ben 20liraya yaptirmistim) sonra o dosyayi alip tekrar emniyetteki memura veriyorsun sana ruhsatini ve plaka bastirabilirsin diye bir belge veriyor. Gidip plakani bastiyorsun. Ayrica birde o evraklarin birer kopyasinida maliyeye verilecektir diye kaseleyip sana veriyor memur. Onunlada gidip maliyeye kaydini yaptiriyorsun... fiyat bilgileri verilmis ztm gerek duymadim yazmaya... hayirli olsun...

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:33 ----------

Telefondan yazdim biraz imla hatalari mevcut kusra bakmayin

Motosikleti
    tvs apache rtr 150
    bilmeyen arkadaşlar icin hallettim 172 tl ruhsat 15 tl dosya masrafı dosyayı alıyosunuz dolturduyosunuz onun icin plaka basım yeri plaka basmaya 17 tl istiyo tek plaka 17 cift plaka 35 tl bitiyor bu iş yani yaklaşık 250 tl hallettim trafik sigortası haric

Ben de yeniyim sigorta istanbul şartları ilk ve genç olduğun için 450 500 tl gibi 2 katı alınıyor plaka ruhsat ise uğraşmadan aracı ile 250 tl ye yaptırıcam

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Sigorta serbest piyasadır benim motora 800 lira da fiyat çıkarttılar 140 lira da.

Cewdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    500 lira sigortamı olur

fufuktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj BOXER 150
    Merhaba arkadaşlar,
    ben izmirde öğrenciyim ve izmirde yaşıyorum. Fakat ikametgah adresim balıkesir bandırmada.
    ben sıfır motosikleti izmirden aldığımda işlemlerimi izmirde yaptırıp plaka mı alabilir miyim?
    izmirden 10 plaka çıkartıp ruhsatımı izmirden alabilir miyim?
    Kısaca,ikamergahımı iZmire alıp yüksek ücret ödemek istemiyorum.
    Önce Güvenlik...

umuterdogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Agility 125 + CBR 125 R 2016
    ben istranbulda oturuyorum 1 ay içinde cbr 125 2014 alıcağım 250 tl ruhsat tutuyor peki sigortada 400 500 tl mi olcak :O
    Birde sakaryada yerimiz var gidip sakaryada almakmı mantıklı babamın üstüne almakmı :'(

Tavsiyelerinizi bekliyorum abi

infernox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys
    Alıntı fufuktas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    ben izmirde öğrenciyim ve izmirde yaşıyorum. Fakat ikametgah adresim balıkesir bandırmada.
    ben sıfır motosikleti izmirden aldığımda işlemlerimi izmirde yaptırıp plaka mı alabilir miyim?
    izmirden 10 plaka çıkartıp ruhsatımı izmirden alabilir miyim?
    Kısaca,ikamergahımı iZmire alıp yüksek ücret ödemek istemiyorum.
    Polislere bu konuyu sordum evet olur dediler. Ancak tecrübeli olan farklı ilden sıfır motor alan varsa lütfn yazın.
    fufuktas bunu beğendi.

fufuktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj BOXER 150
    eyvallah sağolun ilginiz ve cevabınız için. Tam olarak nasıl yapıldığını bilen birisi çıkarsa çok makbule geçer. İkametgah adresinle illa bir bağlantı kurman ya da ikametgah adresinin olduğu trafik şubeyle herhangi bir işlemimiz, git-gel veya aracı gibi bir işlem olacak mı? bunları merak ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:53 ----------

Alıntı umuterdogdu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben istranbulda oturuyorum 1 ay içinde cbr 125 2014 alıcağım 250 tl ruhsat tutuyor peki sigortada 400 500 tl mi olcak :O
    Birde sakaryada yerimiz var gidip sakaryada almakmı mantıklı babamın üstüne almakmı :'(

Tavsiyelerinizi bekliyorum abi
    Benim sana tek söyleyebileceğim. İstanbul, İzmir ve Ankara diğer 78 ile göre çok daha fazla sigorta ücreti çıkartıyor. Özellikle ilk motorun olacak, küçük cc ve 25 yaşın altındaysan, özellikle İstanbul için gelen teklif biraz kalın olabilir. O yüzden sakarya plaka çıkarman sana çok daha faydalı olacaktır. Tam net bir bilgim olamasa da tahmini olarak sayısal yardımcı olmaya çalışırsam. İstanbulda 400 tl gibi uygun bir fiyatlı sigorta bulabirsin, sakaryada ise 180 TL - 200 TL gibi rakamlarda.

Babana İstanbulda çıkacak fiyat ile sana sakarya da çıkacak fiyatı tam olarak tahmin edemiyorum. Ama bana sorarsan en mantıklısı, sakaryadan babanın üzerine çıkarmak olacaktır. Hem uzun vadede MTV leri ona da yıkabilirsin.

Motosikleti
    Falcon Freedom 250 -> Honda CB250R -> Honda NC750x
    İstanbul, yaş 24, sigorta 400 TL !

z-one - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    dün hallettim ruhsat, plaka ve sigorta işlerini..çok daha ucuz olacağından 63 model babamın üstüne yaptırdık herşeyi fatura da onun üstüne idi;
    178-178,5 ruhsat
    80 tl sigorta
    13 tl plaka
    ilk sigortayı yaptırıp ruhsata gitmek daha mantıklı ben tersini yapmıştım
    alacak arkadaşlara hayırlı uğurlu olsun..kazasız belasız sürüşler şimdiden..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)