Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yeni motor heyecanı !

Motovento
    REKLAM ALANI
    Umumu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nova 125 CC
    Abilerim, ablalarım, sevgili kardeşlerim...

Ben 21 yaşında bir dostunuzum aranıza yeni katıldım son 6 aydır motorsiklet sevdam gitgide artarak büyüyor. Son bir haftadır konuyu aileme anlatabildim. Özellikle annem motorsiklet konusunda çok katıydı ancak ikna edebildim (Ana yüreği işte). B sınıfı ehliyetim var, işim gereği sürekli araba tepesindeyim bundan dolayı benim yaşımdaki normal bir vatandaştan çok daha iyi araba kullanabiliyorum.

Motor almaya karar verdim konuyu aileme açtım, eninde sonunda bir şekilde ikna ettim. Babamın bir çocukluk arkadaşı var bizim aile dostumuz olur kendisi, Mondial MH125 Drift marka bir motorsikleti var. Ben sürekli ailemle konusurken Yamaha YBR 125 ESD diyordum ancak fiyatları benim bütçem için biraz fazla olduğundan motorcu aile dostumuzdanda fikir alarak MH125 Drift almaya karar verdik. İş böyle olunca geriye 2 şey kaldı; ehliyet almak, motorsiklet kullanmayı öğrenmek.

Çok aşırı hevesli olduğum için dayanamadım atladım arabaya gittim bizim motorcu abiye. Adamcağızı da yazık yemek yerken rahatsız ettik, yemek falan bıraktı sağolsun gittik boş araziye. Neyse atladım motora nasıl heycanlıyım kollar kasılıyo falan ilk denememde motor altımdan kaçacak gibi oldu, debriyaj ayarına zaten alışık değilim gaz da motorsikletlerde çok hassasmış bilmiyorum tabi, neyse allahtan tuttuk kaçmadı hayvancık. İkinci denememde bu seferde motoru istop ettirdim. Bir hevesim kırıldı ben beceremiyecekmiyim diye. Sonra içimden ben aptal değilim yapabilirim diyerek motoru 10 cm yürüttüm, biraz korktum hemen durdum (Burda çok gülmeyin :D). Biraz daha, biraz daha derken 15-20 metrelik bir mesafe gittim. Bunların hepsi yaklaşık 1 saat önce yaşandı hemen gelip yazmak istedim sevinçten ağlayacaktım sanki hayallerim gerçek oluyordu.

Uzun zamandır, motor sevdam başladığından beri, siteyi takip etmeme rağmen üye olmak nasip olmamıştı. Demek kısmet bugune sevincimi paylaşmayaymış. Herkese iyi geceler diyorum. Benim gibi yeni arkadaşlara başarılar diliyorum.

Kazasız belasız arkadaşlar
    Sopotymer, Mhdrift41, cihaneren ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Şuan neler hisettiğini çok iyi anlıyorum
    İlk scooterime bindiğimde sevincimden deli danalar gibi koşuyordum . Ki 100 kilo civarıydım.

Yanlız aman diyim ehliyeti almadan kendinize hakim olun. En fazla kapalı alanda sürün.
    Kazasız belasız sürüşler dilerim. Hayırlı olsun.

Motosikleti
    Nova 125 CC
    Otokontrolü çok yüksek birisiyimdir bununla da gurur duyarım. Bir damla alkol alsam direksiyona elimi sürmem. Ehliyetim olmadan asla kullanmam alakanız için çok teşekkürler bir süre buralarda sizin gibi tecrübeli abilerimizin kardeşlerimizin başını ağrıtıcam sorularla . İyi akşamlar diliyorum.
    beko12345 bunu beğendi.

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Mondial drift fazla atik motordur dikkat et ilk başlarda gaz ayarını yapamazsın tapa gaz kullanırsın biryerlere girme dikkat et kendine.Ben ilk başlarda öyle bir sıkıntı yaşadım 2 kere motor altımdan kaydı gitti.Hayırlı olsun çinlilerin içinde en sağlam motoru seçmişsiniz motora iyi bakarsanız oda size iyi bakar

Motosikleti
    Nova 125 CC
    Teşekkürler yorumunuz için. Japonlar bütçemi aştığı için çinlilere yöneldim. Bir kere kullanınca (10 dk bile olsa) aşık oluyor. Önceden anlamazdım bune ya derdim adam motoru için ölecek neredeyse evladı gibi bakıyor derdim. Şimdi anladım olayı ilk görüşte aşk gibi oldu benimkisi. Hele kendi motorsikletimi alınca kimbilir nasıl olucak o gün geldiğinde tekrar konu açıcam sevincimi sizlerle paylaşıcam.

Dediğiniz gibi gaz çok değişik geldi bana arabaya pek benzemiyor çok aşırı hassas yanlışlıkla biraz gaz verince motor öyle bir bağırdı ki yandık dedim galiba burdan direk benzinliğe gidicez bütün depoyu yedim heralde

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    O motoru ilk yurutme sevincini sende tatmissin ne mutlu sana bol sans

Motosikleti
    Nova 125 CC
    Çok sağolun yorumlarınız benim için altın değerinde. Tavsiye konusunda elinizi korkak alıştırmayın lütfen. Şu anda her türlü bilgiye ihtiyacım var. İyi akşamlar

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Hayırlı uğurlu olsun öncelikle. Heycanın ve sevincini çok iyi anlıyorum ya ilk motorum geldiydi aklıma dur anlatım gülün bari :D

Tam aldım o zamanlar çat pat bilmiyorum (ehliyetimde yok) geldi kapımın önüne bindim üstüne arkadaş vardı yanımda dedim gel hayırlayak bari seni bi evine atim bi korktu tırstı filan sonra dedi tamam bindi kafama kask ı taktım tam gidicez debriyajı hafif hafif bırakırken nolduysa heycandan polis ışıklarını görür gibi oldum gazı bi açtım hafifden debriyajıda kaçırınca hafif tekere geldik arkadaş düşecek gibi oldu atladı hemen bende heycandan debriyajı bas çek yapıyordum gaz da da elim takılı kalmış resmen :D Bak yine güldüm aklıma geldide :D sonra bir anda lan dedim napıyon olum bas debriyaja kalsın öyle tabi sn ler içinde oldu bu olay bastım debriyaja çektim elimi gazdan :D Aslında polis filanda yokmuş karşıda resmen halisünasyon gibi bişey olmuş sanırım ilk heycanla :D Arkadaş ondan sonra o gün eve yürüyerek gitti o çok ayrı bi mevzu :D

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Motoru ilk başlarda fazla zorlama 500km ye kadar 6 bin deviri geçme vites geçişlerini sakince yap hemen 12345 diye zorlama derim.Parçalar birbirine uyum sağlasın kaynaşsın.500 bakımında castrol yağ koydur ben şu zamana kadar mobil oil koydurttum ama vazgeçicem pek düzgün değil castrol iyidir.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Motorla ilk tanışmamda hocam gazı açmamı, sonradan açınca korkup tepki vermemem için istemişti. O CG ne oldu öyle altımda, kükredi aslan oldu İçim zıplamıştı korkudan, ulan ben bunu nasıl zapt edeceğim demiştim Sonra alıştım oyuncak gibi oldu, bekleyişteyim ben de senin gibi kardeşim. Altın elbiseli adam videoları izle, forumu incele-takip et, dergi oku ve bulabildiğin kadar çok motorcuya sorular sor

Motosikleti
    Nova 125 CC
    Sagolun abiler kardeşler henüz birakin motoru ehliyeti bile almadim ilk 2 hafta 1. Yada 2. Vitesi geçeceğini düşünmüyorum zaten

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    klasik yorumu yapayım , 0 drift yerine 2. el ybr al , sonra aldığın fyattan pahalıya satarsın. açık ve net.

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Canım kardeşim,aramıza hoş geldin..
    Öncelikle temel sürüş eğitimi almak zorundasın.. Ehliye kursları (istanbul'da) sınav öncesi bu eğitimi veriyorlar.. Eğitimin bittkten sonra, bineceğin motora karar vermelisin. Çünkü eğitim sırasında kendini ve motoru tanıyıp fikrini değiştireceksin, inan bana. Ayrıca koruma ekipmanlarını ihmal etme sakın. Onlar seni %90 ihtimalle hayatta tutacak.

Sağlıklı, mutlu, kazasız belasız sürüşler dilerim..
    ilkadam bunu beğendi.

Motosikleti
    Nova 125 CC
    MD.Murat yorumun için çok tesekkurler ama ben drift i bile sifir alamayacagim su anda 1000-1500 liraya tanidiklardan ariyorum amacim motor altimda parcalansin ama ben ogreniyim yeni makineyi mundar etmiyim öğrendikten sonra da cbr 250 belki düşünüyorum tabi fikrim daha çok değişir

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:41 ----------

Pnongrata teşekkürler zaten ekipmanları motoru almadan önce ekipmanlarimi alicam bundan dolayi sadece motora verecek butcem bu kadar kisitli eğitim kurslarına gidecek kadar vaktim yok maalesef o yüzden ilk 1-2 ay belki bos arazi - trafiğe kapali alanlarda sürmek istiyorum arkadaşlarından ders almayi düşünüyorum

Herkese kazasiz belasiz günler

Hadi hayırlı olsun bir yerden başlamışsın

Motosikleti
    Hyosung GV650
    ah o ilk motor kullanma heyecanı yokmudur. işin garip tarafı ben ilk motoru (daha doğrusu scooter) ehliyet sınavında kullanmıştım tamam 2 tur attırıp bıraktılar ama görmeniz lazım hangisi ön fren hangisi arka nerde neyi sıkayım filan oradaki herkese soruyorum. velhasıl ehliyeti aldım aradan 1-2 ay geçmedi ilk motorumu aldım kanuni phantom'du kendisi. şekil şemal on numara birşey tabi oda çinli ama az kahrımı çekmedi. daha önce vitesli tecrübem yok bayideki adam kampüse getirmişti o önde ben arkada. dedi daha önce kullandınmı yok. biraz muhabbet ettik oturdu bana kullanmayı öğretti şöyle yap böyle yap öğretti dediysemde öyle aman aman bir motosiklet eğitimi değil sadece motoru nasıl kaldırırım nasıl durdururum filan. ama okadar eğlenceliydiki yüreğim pırpır ediyordu. onuda öğrenince hop kızarkadaşımın yanına oda kampüsteki yurtta kalıyor (şimdiki nişanlım) motora aşırı karşıydı ama motoru gördü dediği laf aynen şuydu "çok güzeeeeel". 1 ay filan sadece kampüsün içinde kullandım daha sonra eve getirdim motoru. ama fsm'yi geçeceğim filan tırsma yok desem yalan olur. Allaha şükür kazasız belasız evede getirdim tabi busefer babam çıktı başıma ben kullanacağım diye. kullanmaya çalışıyor her stop edişinde başlıyor ulan eşşolu eşek insan vitessiz birşey alırdıda bende kullanırdım diye tabi zamanla oda öğrendi aradan 1 ay geçmedi tutturdu bende motor alacağım diye gittik onada bi scooter aldık (oda çinçon kanuni merlin s) o yaz zaten harikaydı babam annemi arkasına alır ben kardeşimi biryerlere giderdik (benim hatun tabi memleketinde). düşünün artık evde 5 tane kask var (1 tanesini kasktan saymaya gerek yok sırf olsun diye 1 tane nazi kask var hani şu yoğurt kasesi kullanmıyorum ama dursun görmeyi seviyorum). zamanla phantom bana yetmemeye başladı babamda biraz gaz verdi tabi sattım gv 250 aldım. ama şuda var gv'yi benden çok babam kullandı. işe gideceğim (mezun olduk bu sırada) aşağıya bir bakıyorum hyo yok babama bakıyorum babamda yok almış gitmiş biryerlere bende merlinle tın tın tın. bu işler zevklidir. muhabbeti anısı boldur. şimdiden hayırlı olsun.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    süper ya :D :D ilk motorumu aldıgımda honda today scooter 50 cc :D görseniz beni popom yere değmiyor o kadar havalardayım mutluluktan :D senın adınada cok sevındım acıkcası inşallah hayallerıne isteklerine kavuşursun ve bu sekılde devam eder. ama lutfen koruma ekipmanlarını giy alabiliyorsan eğitimini al. honda todayle sokaktan sağa dönerken yere yapışınca (korumalarım vardı ) anlamıştım heee bu motor işi ciddi bir olaymış diye :D

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Hayirli olsun sizinle ayni sevinci bende yasadim stop ettirmeler atik gelme felan ilk 2 hafta 2 ile kalktim :D

Motosikleti
    Nova 125 CC
    Yorumlar için çok tesekkurler uzun kisa hepsini okudum abilerim ablalarim kardeşlerim daha basinizi çok agriticam herkese iyi günler

B ehliyetim var diye yazili sinava girmiycem sanirim öyle bir bilgi aldim direksiyon sinavindan baya korkuyorum gecemezsem edemezsem diye :-D. Ben İzmirde urlada oturuyorum bu yaza inşallah motorumu alabilirsem burdaki motorcu abilerden yardim istiycem hatta direk yapisicam tanidiklarima bana öğret diye :-D

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı Umumu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlar için çok tesekkurler uzun kisa hepsini okudum abilerim ablalarim kardeşlerim daha basinizi çok agriticam herkese iyi günler

B ehliyetim var diye yazili sinava girmiycem sanirim öyle bir bilgi aldim direksiyon sinavindan baya korkuyorum gecemezsem edemezsem diye :-D. Ben İzmirde urlada oturuyorum bu yaza inşallah motorumu alabilirsem burdaki motorcu abilerden yardim istiycem hatta direk yapisicam tanidiklarima bana öğret diye :-D
    aldığın bilgi doğru B sınıfı ehliyetin yoksa direk direksiyona giriyorsun. eskiden kurslar motora eğitim vermezdi şimdi vermeye başladılar enazından sınavı geçebileceğin düzeyde. ben ehliyet alırken sen zaten biliyosundur kullanmayı dedi bilmiyorum dedim ozaman kendin öğreneceksin biz ders vermiyoruz demişlerdi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)