Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Modeller arasındaki fiyat farkları niçin düşük??

Motovento
    REKLAM ALANI
    sed22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto-Zeta Ralli 125
    Slmlar.. Motor sürme isteği yeni yeni canlanlanan ve bisiklet sürmeyi deli gibi seven ve uzun yollar yapan 2 teker kullanıcısı olarak aklıma bazı takılan sorular oldu.. Artık bisikletin tekerleklisine geçmek için aylar sayan biri olarak (A2 ye de yazıldım )forumda motorlar hakkında bilgi almak için önceden açılmış topicleride okumaya çalıştığımı belirteyim
    Şimdi motorların çeşitli modelleri var.. Mesela scooter, chopper, sport, super sport vs... Motorların hacimleri aynı olmasına rağmen mesela 150cc. kullanılan parçalar ve motosikletin boyutları oldukça değişken olmasına rağmen fiyatlar birbirine çok yakın.. Mesela somut örnekle KEEWAY Superlight 150: 2590 YTL.; ARN 150: 2150 ytl. Şimdi superlight kocaman bir motosiklet..Kullanılan malzeme olarak bakıldığında arn den en azından 2 kat fazla parça kullanılmış gibi gözüküyor.. Ama fiyatları birbirine çok yakın.. Biri manuel vites diğeri otomatik vs. gibi farklar var o ayrı konu ama fiyatlar yine de aklımı kurcaladı.. Ben şu an yeni başlayan biri olarak modeli kafamda şekillendirdim sayılır. Ama aklıma takılan bu sorunun cevabının ne olduğunu hakikaten çok merak ediyorum.. Şimdiden cvplarınız için teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Sanırım bı sorunun cevabını tam olarak anlayabilmen için motorları yakından kendi gözünle görmen gerekiyor.Benim de zamanında böyle bir sorgulama yaptığım olmuştu.Gidip görünce detayları inceleyince anlamıştım.Bir malın normalden düşük veya yüksek fiyatlı olması durumunda bunun bir sebebinin olduğunu anlatan bir söz vardı ama hatırlayamadım şimdi
    Sanırım firma arn modeline oldukça özenip bezenmiş en azından görüntü olarak(siyahı başka rengi var mı bilmiyorum) oldukça çekici.Ama bu görüntünün mali bir karşılığı da vardır mutlaka.Şu sözü hatırlayamadım hala

sed22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto-Zeta Ralli 125
    valla uzaktanda olsa birkaç choppera baktım.. Zaten scooterları araştırıyorum ama çözemedim.. Bir tiyo verirmisin??

Bunu sadece keewayler için söylemedim.. Genelde böle gördüğüm kadarıyla.. Mesela: Zealsun Zs 150-19 Cruiser: 2100 ytl. diyor.. Kocaman motosiklet..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler