Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Hondayla sorunum var

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cbr 250r 2014 kırmızı
    Merhabalar mt ailesi yazım biraz uzun oldu ama sonuna kadar okuyup yorum ve fikir yaparsanız beni çok mutlu edersiniz.Konuya gelirsek

Temmuz ayında cbr 250r alarak aranıza katıldım motosikletim 2014 model 0 km aldım kullandım eylül ayında motorum hiç bir şey yokken 4bin devirden sonra gaz yememeye başladı ve kavrama neredeyse debriyaj manetini bıraktığımda devreye giriyordu honda yükselişi aradım getir dediler sağdan sağdan götürdüm mecburen 2 hafta arızayı tespit etmek için serviste kaldı balatanın bittiğini ve birkaç parçanın daha değişmesi gerektiğini söylediler motosikletim daha 2900 kmdeydi bunun için balatanın bitmemesi gerekiyordu neden olur dedim hızlı kalkış tekteker ya da yarım debriyajdan kaynaklanır dediler halbuki bunların hiç birini 1 kez olsun yapmamıştım garantiye sokulmasını istedim 2 haftada honda türkiyeden cevap beklendi garanti kabul etmediler bende biraz hondadan soğuyarak 350 lira masrafı ödedim balatayla birlikte bir kaç parça daha değişimi gerekmiş zarar gören parçalar işte her neyse şuan 5003 kmdeyim geçen gün motosikletimde bir denge sorunu var mı diye merak ettim arada denemek için yaparım bunu ellerimi bıraktığım zaman motor sağa çekiyordu hatta baya sağa çekiyordu motosikletimin düz gitmesi için ellerimi bıraktığım zaman hang off yapmam gerekliydi neredeyse o kadar fazla yani her neyse hondaya gittim servisten göksel ustaya anlattım durumu 1 tur attı motorumla bir şey var dedi ön takım kontrol olarak giriş yapmamı istedi yaptım motorum salı günü servise bırakıldı dün bir şey yoktu bugün sabah test sürüşü yapacaklardı sorun düzelmemiş rulmanların ve 1 2 parçanın zarar gördüğünü ve değişmesi gerektiğini söylediler 390 lira masraf çıkacakmış debriyajda olduğu gibi neden olur diye sordum ve sert kasise, çukura girmek motosiklete aşırı yüklemek çok fazla 2 kişi binmek dediler 2 kişi binmek dışında hiç birini yapmıyorum çok arada herkesin başına gelebildiği gibi bende trafik yüzünden çukurlara girmek zorunda kalabiliyorum ama yeterince yavaş ve hafif giriyorum sert girme söz konusu bile değil kullanım kitapçığında yazan motosikletin maksimum taşınacak ağırlık 180 kilo artçım ve ben toplam 155 kilo ediyoruz çanta falan maksimum 160 kilo ederiz yani o şekilde olması da söz konusu değil garantiye sokulmasını istedim tekrar cevap bekliyorum bu olanlar beni hondadan çok soğuttu açıkçası kesinlikle markayı karalamak gibi bir derdim yok ama düşük cc motosikletler taylandda üretildiği için pek sağlam olduğunu düşünmüyorum artık veya amerikada satılan cbr 250rla ülkemizde satılanın arasında parça kalitesi olarak baya fark olduğunu düşünüyorum eğer garantiye sokulmazsı büyük ihtimal 2 3 ay sonra xj6f e geçmeyi düşünüyorum sizce garantiye sokulması için ne yapabilirim okuduğunuz için çok teşekkür ederim tekeriniz düz bassın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Benim çinli motorumda bile mondiale hemen bir mail attım şu şu parçada arıza var başka markayla değiştirilmesi gerek diye 2.ci gün telefonla aradılar sizi bayiye yönlendiriyoruz ordan parçanızı değiştirin diye.Honda nın bu kadar vurdum duymaz olması beni şaşırttı açıkçası kullanıcı hatası deyip geçiyorlar anlaşılan kimse uğraşmıyor.Sözde müşteri memnuniyeti derler hep ama yalan anlaşılan.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Türkiyede hepsi böyle malesef. yiyorsa aynısını tüketici haklarının tamamen korunduğu bir avrupa ülkesinde yapsınlar.

Motosikleti
    Cbr 250r 2014 kırmızı
    Alıntı almpoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim çinli motorumda bile mondiale hemen bir mail attım şu şu parçada arıza var başka markayla değiştirilmesi gerek diye 2.ci gün telefonla aradılar sizi bayiye yönlendiriyoruz ordan parçanızı değiştirin diye.Honda nın bu kadar vurdum duymaz olması beni şaşırttı açıkçası kullanıcı hatası deyip geçiyorlar anlaşılan kimse uğraşmıyor.Sözde müşteri memnuniyeti derler hep ama yalan anlaşılan.
    aynen öyle bende ona şaşırıyorum sıkıntımız olmasın diye honda aldık yanlış mı yaptık diye düşünüyorum

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    İlk sorunun muhtemelen debriyaj ayarını doğru yapmadan kullanmandır. Hemen hemen ayda bir defa kontrol etmek gerekir debriyaj ayarını. Ayarı bozuksa ve sen de bunu farketmediysen o şekilde kullanarak balatayı bitirmiş olabilirsin. 2. soruna gelince jant göbeğini çok tazyikli suyla yıkadıysan o da rulmanlara zarar verebilir.

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    benim motor 11.000 olacak yakında şuana kadar en ufak bir sorunla karşılaşmadım ben benimkide aynı yeni kasa
    Hondanın böyle yapması beni çok şaşırttı . Ve ne yalan söyleyeyim biraz korkuttu yazın yamahaya bi geçelim bide ona bakalım o nasıl
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Motosikleti
    Cbr 250r 2014 kırmızı
    Alıntı Freye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motor 11.000 olacak yakında şuana kadar en ufak bir sorunla karşılaşmadım ben benimkide aynı yeni kasa
    Hondanın böyle yapması beni çok şaşırttı . Ve ne yalan söyleyeyim biraz korkuttu yazın yamahaya bi geçelim bide ona bakalım o nasıl
    benim beklemediğim şeylerdi açıkçası şu da var tabi yamaha da böyle olabilir bir fikrim yok eklemek gerekirse kimseyi hondaya karşı soğutma amacında değilim sadece kendi sorunumu belirtip fikir almak istedim

yusufozugenc yorumunuz için teşekkürler anca neredeyse her hafta debriyaj ayarını kontrol ediyorum aldığımdan beri tabi ki aklımıza bile gelmeyen benim yaptığım ufak hatalar mutlaka olmuş olabilir ancak ufak hatayla 350 liralık masraf çıkaracak kadar dayanıksız olması şaşırttı beni hondanın yıkama işine gelirsek yıkamayı kendim normal hortumla yapıyorum tazyikli değil yani

ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Benim motorum 4 bin küsür km oldu daha periyodik bakım harici, arıza derdim olmadı şükür. (Debriyaj telini saymıyorum.)

Fakat servis tek kelime ile "facia" 1 tane usta var güler yüzlü, geri kalan servis ve kabul ekibi herkes depresyonda. Ya kedileri ölmüş yada damları akıtıyor.

Suratlarından düşen bin parça.

Amortisör ayar anahtarımın ağzı bozuktu (imalat hatası) amortisör tırnağını tam tutamıyor. Sanırım 2600 km de baktım olacak gibi değil.

Yenisini almak için gittim, hani değişimde filanda istemiyorum Servisteki kısa boylu bunalım abi, hemen savunmaya geçti bu anahtar böyle verilmiş olamaz sen zorlamış sın filan v.s. birde bana yalancı muamelesi yapıyor.

Lafımı bitirsem kaç para diye soracağım da abi direkt savunmada. Garanti bitsin servise uğrayanı sevsinler.

Senin gibi bir durumum olsa direkt yemişim servisinizi deyip alırım motoru. Nette sıfır yedek parça kaynıyor.
    İki şey sonsuzdur insanoğlunun aptallığı ve evren. Albert EINSTEIN

logan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    - bir yıldır motosiklet kullanıyorum. -
    motosiklet kullanıcısıysan bir kere bazı şeyleri göze alacaksın. trafikte serseri çulsuz muamelesi göreceksin
    iki tekerli bir cihaza arabaya yakın para bağlayacaksın
    motosikleti alırken bayi s.kinde tuz yalatacak indirim yapmayacak
    yedek parca ihtiyacın olduğunda min 2 hafta motosiklete binemeyeceksin parça bekleyeceksin
    parçaları çok pahalıya iteleyecekler
    servisçi sana sövebilir itebilir kakabilir adam muamelesi yapmayabilir "abi" çekeceksin. çoğu yazılarda bunu görebilirsin. ustalara yalakalık adına x abi y abi gibi hitaplar görürsün. (altın elbiselide bile) senin müşteri muamelesi görmen gibi bir durum söz konusu değil
    garanti kağıdını kaşelemeyecekler, "sisteme giriyoruz zaten burada görünüyor kaşeye gerek yok" diyecekler. kitapçıkta 10 bin km de bir bakım yazmasına rağmen kimseden kesin bilgi alamayacaksın 3 binde bir diyecekler
    servisde resmen döşeyecekler (otomobil bakımları genelde 15bin km de bir 300 tl civarı. motosiklet 3000km de bir 100 tl civarı varın yapın hesabını)
    şikayetvar vb sitelere yazdığında muhatap bulamayacaksın
    polis artislik yapıcak - trafikteki diğer sürücüler sövecek
    ekipman alacağınızda fahiş fiyatlar ödeyeceksiniz. ekipmanın başına bir iş geldiğinde yedek parçasını bulamayacaksınız. tr de muhatap bulamayacaksınız
    bunun gibi daha bir çok şey yazılabilir ama en önemlisi YARALANMA, SAKAT KALMA VE ÖLME İHTİMALİNİZ YÜKSEK
    neden bu kadar uzun yazdım ben de bilmiyorum ancak işin özü şu: mevzu honda mevzusu değil yamaha da aynı b.k kawasaki de... bunun gibi sinir bozukluklarını neden göre göre okleyip motosiklete biniyorum bilmiyorum ama değiyor demek ki sürmeyi seviyorum
    tinerci bunu beğendi.

Motosikleti
    Cbr 250r 2014 kırmızı
    Alıntı logan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - bir yıldır motosiklet kullanıyorum. -
    motosiklet kullanıcısıysan bir kere bazı şeyleri göze alacaksın. trafikte serseri çulsuz muamelesi göreceksin
    iki tekerli bir cihaza arabaya yakın para bağlayacaksın
    motosikleti alırken bayi s.kinde tuz yalatacak indirim yapmayacak
    yedek parca ihtiyacın olduğunda min 2 hafta motosiklete binemeyeceksin parça bekleyeceksin
    parçaları çok pahalıya iteleyecekler
    servisçi sana sövebilir itebilir kakabilir adam muamelesi yapmayabilir "abi" çekeceksin. çoğu yazılarda bunu görebilirsin. ustalara yalakalık adına x abi y abi gibi hitaplar görürsün. (altın elbiselide bile) senin müşteri muamelesi görmen gibi bir durum söz konusu değil
    garanti kağıdını kaşelemeyecekler, "sisteme giriyoruz zaten burada görünüyor kaşeye gerek yok" diyecekler. kitapçıkta 10 bin km de bir bakım yazmasına rağmen kimseden kesin bilgi alamayacaksın 3 binde bir diyecekler
    servisde resmen döşeyecekler (otomobil bakımları genelde 15bin km de bir 300 tl civarı. motosiklet 3000km de bir 100 tl civarı varın yapın hesabını)
    şikayetvar vb sitelere yazdığında muhatap bulamayacaksın
    polis artislik yapıcak - trafikteki diğer sürücüler sövecek
    ekipman alacağınızda fahiş fiyatlar ödeyeceksiniz. ekipmanın başına bir iş geldiğinde yedek parçasını bulamayacaksınız. tr de muhatap bulamayacaksınız
    bunun gibi daha bir çok şey yazılabilir ama en önemlisi YARALANMA, SAKAT KALMA VE ÖLME İHTİMALİNİZ YÜKSEK
    neden bu kadar uzun yazdım ben de bilmiyorum ancak işin özü şu: mevzu honda mevzusu değil yamaha da aynı b.k kawasaki de... bunun gibi sinir bozukluklarını neden göre göre okleyip motosiklete biniyorum bilmiyorum ama değiyor demek ki sürmeyi seviyorum
    değmez mi tabi ki değiyor haklısınız hocam ekipman kısmıda okey ama parasını ödediğin mal bu yani gidip sanayide x ustasına götürmüyorum motoru garantisi devam ederken kendi yetkili servisine götürüyorum bu muammele yapılmamalı müşteriye ha kendileri kaybeder orası ayrı ben bu kadar sıkıntı üstüne gidip bir daha honda almayı düşünmem giderim yamaha alırım kawasaki alırım suzuki alırım onlarda da aynı olayla karşılaşırsam gider mondial alırım sıkıntı çekeceğimi bilirim ama ona göre para ödemiş olurum en azından

logan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende yamaha var pek fark yok onu diyim. aynı muamele burada da var

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    boşuna mı ybr alın diyoruz

Motosikleti
    Cbr 250r 2014 kırmızı
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boşuna mı ybr alın diyoruz
    hahaha bu streste güldürdün hocam sağolasın

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Keşke kabul etmeyip direk tüketici haklarına başvursaydınız,belli ki fabrikasyon sıkıntı var. Elinizle taşa sürtseniz bile bitmez o balata,o kilometrede. Servisinizden de uzak durun derim.

Motosikleti
    CRF 250 L
    hocam yamahadan medet umma serviste ağzıyla konuşan adam bulamazsın aynı b.kun laciverti malesef.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    mahkemeler, bilirkişiler sizi bekliyor. teknik üniversite olamsında ısrar edin.

ne demek 2 kişi binmek? sele yapmamış mı honda?
    hyanax100 ve tinerci bunu beğendiler.

Yazılanlar aynen şans işi bu işler.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    öncelikle geçmiş olsun...hırsızın hiç mi suçu yok derler ya...servise sormak lazım motorun hiç mi suçu yok

peki arkadaşım bişey diyeceğim ama lütfen yanlış anlama...bu olaylar hep senin başına mı geliyor...yani birinci olay balata dendi ama ikincide de bir kusurun olduğunu hiç mi düşünmezsin..yani bazı istisnai kişiler vardır...böyle egzantirik kazaları belaları arızaları mıknatıs gibi kendine çıkar...böyle kişiler servislerinde belalısıdır yanlış anlama ama yapı olarak böyle bir karaktermisin...

ya da olsayı Bahtsız Bedeviye mi bağlayalım...

hideto.yamasaki@honda-eu.com

İngilizce mail atın. bakın ne oluyor.
    sdirer ve baran.altun bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne demek 2 kişi binmek? sele yapmamış mı honda?

on numara bir cevap
    Bmw F650, Bmw R1150GS, Hyanax100, MCX150 Roadracer, Honda CBF 150

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)