Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

"NİTRO AİKİDO" inceleme tadında

Motovento
    REKLAM ALANI
    mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Evet arkadaşlar, kimileri tarafından bilinen ve "alsak mı acep?" sorularıyla kulakları çınlatılan kaskı kısa süre önce mal varlığıma eklemiş bulunmaktayım.
    Ülkemizde popüler olmayan markalar kervanından NİTRO'nun ürettiği aikido modelini seçmemdeki en önemli etken, Sharp testlerinden 5 yıldız almış olması, evet yanlış duymadınız 1 değil 2 değil TAMMM 5 YILDIZZ
    Sharp testlerine ne kadar güvenirsiniz bilemem ama, benim için bir ölçüttür bu testler.

-ee alır abi zor bişey mi? diyenler vardır elbet.. İşin çetrefilli tarafı bu kask 300 TL pampalar -Nakitte ve inatçı pazarlıkta teeeyy 200lere kadar indirebilirsiniz orası sizin yeteneğinize kalmış.. -

Gelelim fotoğraflara ve özelliklerine...

ÖNDEN GÖRÜNÜM
    -Çeşitli renk seçenekleri mevcut ama, renkli olanların desenleri güzel değildi..
    -Kaskın dizaynını beğendim gerçekten, yarışçı ruhu var sanki.. 10 üzerinden 8 veriyorum

-YANDAN GÖRÜNÜM
    -Kaskın üzerindeki yazılar da sade, yeterli ve Güzel basılmış. 10 üzerinden 9 verdim gittiii
    -En alttaki kaskı çevreleyen lastik kısım ise biraz kalitesiz yapılmış.

ARKADAN GÖRÜNÜM

-Arka taraftaki küçük havalandırmacıklar ise tüm havalandırmalar gibi pek işlevsel değil, ammavelakin görüntüye güzellik katmış.ama ah o içerideki ızgaralar...çok vahimm..
    -Yine arka taraftaki dizayn da benden onayını alıyor..

[
    Bunlar da arkasındaki çıkartmalar ve sertifikaları.
    -Evet kask 1450 gram.

Biraz daha detaylara girelim artık

VİZÖR
    -Vizör çok güzel buğulanma yapıyor, yani kışın al eline yaz üstüne manitanın ismini kalp filan yap on numara

-Buğu problemine karşı önlem almak için pinlock hazırlığı denilen bu küçük boşlukları yapmışlar.Normalde boş değil tabi ki tıkaçları var.Rahatsız etmiyor, görüşü engellemiyor.

-Vizör kilidi yapmamışlar..
    -Vizörü çıkartmak için bu gri düğmeleri çeviriyormuşsun kendine çkiyormuşsun ama bir kere bile çıkartamadım.
    bunu yapan mühendise "Dottor pu nee?" demek istiyorum lanet olsun sebebi neydi ki

HAVALANDIRMALAR
    -Transformers kafalarına benzeyen ön havalandırma kalitesi düşük plastiklerden(içerideki ızgaramsı bölüm)üretilmiş.Dıştaki kaplama güzel sayılır.İşlevselliği ise düşük.

-Üst havalandırma tasarım olarak 10 pointi hanesine yazdırıyor
    -Kalite olarak ön ile aynı diyebiliriz.
    -Havalandırmalar yerinden fırlayacak gibi durmuyor merak etmeyin, sağlam yerleştirilmiş

İÇ KISIMLAR
    -İçeride bahsetmek istediğim bir detay burunluk..Güzel ve işe yarıyor.Monte edilişi güzel değil.Plastik ise vasat..

*KİLİT
    -"ulen bu ne lan bu bisiklet kaskı mı bu nasıl kilit??!!!" tepkisi DOUBLE-D kilit sistemi içindi Ama cahillik işte, öğrendim ki en güvenli kilit sistemiymiş.Bağlamasını bilirsen tabi.. Alttan üstten geçiriyorsun, fazlalık kısmı da çıtçıtla bağlıyorsun daha da çıkmıyor.Hakkaten çıkmıyor la Elin alışıncaya kadar uğraştırıyor baya çıkartırken takarken. Beğendim

İÇ ASTAR
    -Kaska cırtcırtla değil çıtçıtlarlar bağlı çıkarılıp yıkanabiliyor.
    -Sert değil yumuşak, orta kalitede.
    -Gözlük kanalları yok.
    -Üst taraftaki astarlar(peg ya da her neyse) kaliteli.
    -Yeni olduğu için ve benim kulaklar bösböyük olduğu için sıkışıyor kulacıklarım :(
    -Çene kısmındaki bez koruma fileli olduğu için rüzgar sesini kesmede yetersiz.Fantastik icatlarım bu sorunun üstesinden gelecektir gençler rahat olun!!
    -Alt taraftaki kırmızı dikişler hoş ama güzel dikilmiş mi? -hayır. Kim görcekse o dikişleri zaten havamız kime?
    -İç kısıma puanım 7.5 ganka

Gafam gocaman L kullanıyorum

İşte böyle bir kask NİTRO Aikido. Kısaca fiyat/performans ürünü derim ben, gerisi size kalmış.Eksik bıraktığım, unuttuğum yerler varsa affola.Herkese iyi geceler
    EneS_Turker, tinerci ve ogzcngdk bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Elinize sağlık güzel inceleme. Arayışta olan arkadaşların mutlaka işine yarayacaktır

hemşerim cok güzel bi inceleme olmuş. güle güle kullanman dileğiyle :D

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    İnceleme güzel ve samimi.. Bu arada Tokatlımısın ? Heh gördüm Niksarı ^^

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Teşekkürler herkese Evet dostum Tokatlıyım, Niksarlıyım
    EneS_Turker bunu beğendi.

Ben aynı serinin aikido balistik olanını kullanıyorum kask biraz iri bir kask(diğer kasklara göre tabiki bu bir sorun değil zevk meselesi)
    Tek sorunu çok buğu yapması buğu problemi dışında vizör çizilmeye hassas, kabuğu ve iç kalitesi yeterli elinize alınca dandik durmuyor
    buğu problemi dışında benim bir sıkıntım yok

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    güzel kask.biraz ls2 370 kaskları andırıyor tasarımı,bende aynısından kullanıyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben zamanında kullandım bir süre, çok konforsuz bir kask, havalandırma berbat sadece görsellik için yapılmış, iç yastıklama kötü, vizör zaten en zayıf noktası, dokunsanız fırlayacak kırılacak nitelikte, çok buğu yapiyor, vizör kilidi yok, 200km üstü süretlerden sonra iğrenç ses alıyor, aero dinami zayıf müthiş boyun ağrısı yapiyor.

Kask herzaman marka olacak, yok 5 yıldızmış yok bilmemneymiş hepsi hikaye kask marka olmadımı kötü oluyor.

Şehir içinde commüniter kullanıcıları bugulanmadan rahatsız olup kullanabileceklerse alıp kullanabilirler. Zamanında 1000RR ım için sipariş verdiğim kask gelmek bilmedi, haftasonu kasksız kalmayım diye İzmir Motomaxtan almıştım bunu, 2 gün taktım illahlah ettirdi, Uvex carbon kaskım gelince yolcu kaskı olarak raftaki tozlu yerini almıştı.

Motosikleti
    MT-25
    1390 bana çok ağır gelir mi acaba ,ağrı yaparsa eğer direkt sıkıntı.. 1350 grlık kask kullanıyorum,ağrı yapmıyor. 40 gr kaskta fark eder mi , ne dersiniz ?

Birde 300 tllik kaskı, 200 tl ye nasıl aldın,eğer öyleyse bende almak isterim . Üretim tarihi neydi acaba,dikkat ettin mi ?
    Birde Nitro Aikido kaskların üretim tarihleri neresinde yazar ?

Mt revenge ile Nitro Aikido arasında seçim yapacak olsan hangisini seçerdiniz ?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1390 bana çok ağır gelir mi acaba ,ağrı yaparsa eğer direkt sıkıntı.. 1350 grlık kask kullanıyorum,ağrı yapmıyor. 40 gr kaskta fark eder mi , ne dersiniz ?

Birde 300 tllik kaskı, 200 tl ye nasıl aldın,eğer öyleyse bende almak isterim . Üretim tarihi neydi acaba,dikkat ettin mi ?

Dostum o 40 gramın pek birşey yapabileceğini sanmıyorum.
    Ben 200e almadım tabi ki orası sana kalmış bi durum...270e kadar indirebildim.
    Mt revengei taktım ama malzeme kalitesi nitroda daha iyi, mt revenge biraz işçiliği kötü gibi duruyor.Ben nitro derim..
    Üretim tarihi illa ki bir yerlerde yazar ama ben bulamadım.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı mtasdel60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum o 40 gramın pek birşey yapabileceğini sanmıyorum.
    Ben 200e almadım tabi ki orası sana kalmış bi durum...270e kadar indirebildim.
    Mt revengei taktım ama malzeme kalitesi nitroda daha iyi, mt revenge biraz işçiliği kötü gibi duruyor.Ben nitro derim..
    Üretim tarihi illa ki bir yerlerde yazar ama ben bulamadım.
    üretim tarihi konusunu aydınlanmam gerek, araştırıyorum kaç vakittir. Raf ömrü sizde bilirsiniz, 5 yıl..Ancak satın aldığımızda kim bilir kaçıncı yılında oluyorlar..

Kask alacağım ne zamandır ..Ancak kask çok önemli, güvenilirliği iyi kısaca çarpışma anında kafamı koruyacak birşeyde sanırım 500-600 den başlıyor.

Dış kabuk katmanları oluyor,genelde kaç kat oluyor bir bilginiz var mı ? Kaç kat oluşu makbul, hangi madde olursa makbul öğrenmem gereken çok şey var öğrenmem gereken çok şey var,araştırayımm siteden şimdi ..

Teşekkür ederim
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sonra okuyacağım, mesajım bulunsun.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    bende aynısının parlak M bedeni var.
    vizörü çıkarmak için tam açık hale getirip o şekilde o gri zımbırtıyı çevirmen lazım. kapalı durumdayken biraz zorlarsın.
    bu arada ön taraftaki hava girişi ne durumda açık ne durumda kapalı onu hala çözebilmiş değilim?
    mtasdel60 bunu beğendi.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250

kesinlikle mt revange
    Benelli MC Türkiye FACEBOOK GRUBU

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı burakofly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle mt revange
    Neden mt revengeyi secerdiniz

Motosikleti
    şimdilik yok :(
    süper samimi ve esprili bir anlatım olmuş. bazı anlatımlarına kahkaha attım resmen güle güle kullanman dileğiyle
    mtasdel60 bunu beğendi.

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Hayırlısı olsun öncelikle. Kaskın yanak pedlerinin altındaki derimsi kısım soyuluyor dikkat et. Boya kalitesi hiç iyi değil motorun üstünden kaskın düşmesiyle boyası çatladı. Güven verici bi kask
    mtasdel60 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Teşekkürler

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende aynısının parlak M bedeni var.
    vizörü çıkarmak için tam açık hale getirip o şekilde o gri zımbırtıyı çevirmen lazım. kapalı durumdayken biraz zorlarsın.
    bu arada ön taraftaki hava girişi ne durumda açık ne durumda kapalı onu hala çözebilmiş değilim?
    Hocam onları yapan mühendis de çözememiş bence...

Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun öncelikle. Kaskın yanak pedlerinin altındaki derimsi kısım soyuluyor dikkat et. Boya kalitesi hiç iyi değil motorun üstünden kaskın düşmesiyle boyası çatladı. Güven verici bi kask
    Teşekkür ederim, boyası çatladı derken? kabuk çatlamadı değil mi

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:02 ----------

üretim tarihi konusunu aydınlanmam gerek, araştırıyorum kaç vakittir. Raf ömrü sizde bilirsiniz, 5 yıl..Ancak satın aldığımızda kim bilir kaçıncı yılında oluyorlar..

Kask alacağım ne zamandır ..Ancak kask çok önemli, güvenilirliği iyi kısaca çarpışma anında kafamı koruyacak birşeyde sanırım 500-600 den başlıyor.

Dış kabuk katmanları oluyor,genelde kaç kat oluyor bir bilginiz var mı ? Kaç kat oluşu makbul, hangi madde olursa makbul öğrenmem gereken çok şey var öğrenmem gereken çok şey var,araştırayımm siteden şimdi ..

Teşekkür ederim
    Kaskın üretim tarihini buldum, normalde kayışın üzerinde yazar diye biliyorudum ama astarı çıkartınca kaskın arka kısmında buldum kendisini daha 1 yaşındaymış...

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    normalde açma kapama zımbırtısı tam ortada duruyo, bi de sol tarafa çekebiliyosun, ortada iken kapalı oluyo sanırım. ama içeri giren rüzgar hiç değişmiyor, kaç kere denedim bi türlü anlayamadım :D

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    normalde açma kapama zımbırtısı tam ortada duruyo, bi de sol tarafa çekebiliyosun, ortada iken kapalı oluyo sanırım. ama içeri giren rüzgar hiç değişmiyor, kaç kere denedim bi türlü anlayamadım :D
    Evet vizörü çıkartmayı öğrendim çok zor değilmiş Vizörün açık durumda olması gerekiyor, çıkartmak için.
    Bu arada vizör gerçekten çok kalitesiz geldi gözüme.üflesen kırılacak gibi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)