Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çene açılır kask

Motovento
    REKLAM ALANI
    CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    bugüne kadar hep fullface kasklar kullandığım için çene açılır kasklar hakkında pek tecrübem yok. Nolan N104 ve shark evoline 3 modellerini kullanan arkadaşlar varsa bana kendi düşüncelerini yazabilirler mi? Artı ve eksi yönlerini öğrenmek istiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    xvs 250 dragstar-ps150i-inazuma
    nolan G9.1 çene açılır kask kullanıcısıyım,model olarak değil de çene açılır kask kullanıcısı olarak söyliyeyim. Yazın süper oluyor,üniversitede gezerken süper :D ışıkta beklerken de iyi ama ben çene açılırı kullanırken hız yapmam max 60 sağlam değil yani eksisi budur bende

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    evoline 3 kullanan bir abim var çok sağlam ses aldığını söylemişti..

Motosikleti
    yorumlar için teşekkürler. Benim de en büyük endişelerimden biri sesinin rahatsız edici düzeyde olup olmadığı

Motosikleti
    xvs 250 dragstar-ps150i-inazuma
    benimkinin ses rahatsız edici değil tabi 1000 1500lük kaska göre değil,baya memnunum ben hatta hiç şikayetim yok :D

beyefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Tek rahatlığı yazın, onun dışında ne güvenli ne konforlu, üstüne üstlük deli rüzgar alıyor bütün modeller seste cabaso, bide kasktaki sistemdeb dolayı bir boyutu var, görüntü berbat oluyor yani aynı model full face ile çene açılırı yan yana getirince yaklaşık iki katı ve berbat duruyor kahretsin :(

muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Hocam size şöyle izah ediyim 3 hafta önce çene açılır kaskla kaza yaptım vücudumda çizik dahi yok sadece çenem kırıldı.Ameiyatı falan atlattım platin falan demir memir bişeyler taktılar hala sıvıyla besleniyorum benden size tavsiye uzak durun sonra çok pişman olursunuz.
    ahmetkorkmaz, Vitus, CompanERROR ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    büyük geçmiş olsun
    muhammetcon bunu beğendi.

logan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı muhammetcon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam size şöyle izah ediyim 3 hafta önce çene açılır kaskla kaza yaptım vücudumda çizik dahi yok sadece çenem kırıldı.Ameiyatı falan atlattım platin falan demir memir bişeyler taktılar hala sıvıyla besleniyorum benden size tavsiye uzak durun sonra çok pişman olursunuz.
    kask ne markaydı?

shark evo 3 ağır bir kask yanı sıra fena ses alıyor. ses konusunda hassassanız schuberth c3. güzel görünsün sharp ı iyi olsun diyorsanız caberg tourmax

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    N104 iyi bir çene açılır kask memnun kaldım.tabi güvenli değil.ben full face kullanamıyorum.Nolan tavsiye ederim.mekanizması biraz farklı diğer kasklardan

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    yazın İstanbul trafiğinde çene açılır şart oluyor..

muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Alıntı logan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask ne markaydı?

shark evo 3 ağır bir kask yanı sıra fena ses alıyor. ses konusunda hassassanız schuberth c3. güzel görünsün sharp ı iyi olsun diyorsanız caberg tourmax
    hocam tam ls2 nin çene açılırlarından dı pek iyi olduğu söylenemez tabi

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük geçmiş olsun
    Abi teşekkür ederim,tam motor alacagım sıra motor parasıda motorda yalan oldu bir süre
    Only Ride..

logan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok çok geçmiş olsun. sharp ta çene açılır kasklar için çarpışma anında kapalı kalma oranı da var göz önünde bulundurun. evo 3 her iki kazadan birinde açılış

Motosikleti
    suzuki gw250 inazuma
    arkadaşlar uyarmış zaten bence de fullface kasklara devam edin. evoline 2 vardı bende nerdeyse oldugum yerde düştüm sayılır kafamı yere carptım ve çene kısmı çıktı. Allah göstermesin ya ciddi bir düşme olsaydı.
    Vitus bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Fullface kullanıyorum ancak yazın o kadar sıcak oluyor ki, hele saçlar çok sıkıntı yaratıyor..Sehir içinde tintin giderim genelde ve şehir içinde de kullanmak adına çene açılır kask alsam mı , almasammı çok tereddütlerdeyim .. Ara ara esiyorlar bana ama yorumları okuyunca, yine her zamanki gibi, fullface devam.

Evoline3 ün ağırlığı 1715miş,çok ağır bence/bana göre ..
    Ek olarak, forumda nolan n104 hakkında bir konu açmışlar,ileteyim . Nolan n 104ün artı ve eksileri hakkında adiren ve retgorus nickli üyeler n104 kullanıcılarıymış,yorumları mevcut.

http://www.motosiklet.net/forum/test...-eksileri.html

Kolay gelsin

ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Alıntı okan.turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar uyarmış zaten bence de fullface kasklara devam edin. evoline 2 vardı bende nerdeyse oldugum yerde düştüm sayılır kafamı yere carptım ve çene kısmı çıktı. Allah göstermesin ya ciddi bir düşme olsaydı.
    Hocam 10 15 sene içinde cidden çok sağlam kasklar üretilmeye başlanacak.

Çene açılır kasklar bile, bugünkü en sağlam kapalı kasktan yaklaşık 20 kat sağlam olacak.

Tabii fiyatı uçuk olacaktır, o kısmı ayrı Görünen o ki tam kaska devam
    okan.turan bunu beğendi.
    İki şey sonsuzdur insanoğlunun aptallığı ve evren. Albert EINSTEIN

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    hocam tam ls2 nin çene açılırlarından dı pek iyi olduğu söylenemez tabi

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

Abi teşekkür ederim,tam motor alacagım sıra motor parasıda motorda yalan oldu bir süre
    onda da vardır bi hayır

Motosikleti
    Öncelikle çok geçmiş olsun umarım en yakın sürede sağlığınıza kavuşursunuz. Bu verdiğiniz bilgi çene açılırlara olan şüphelerimi doğruluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:31 ----------

Alıntı logan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok çok geçmiş olsun. sharp ta çene açılır kasklar için çarpışma anında kapalı kalma oranı da var göz önünde bulundurun. evo 3 her iki kazadan birinde açılış
    sharp ı incelemiştim sanırım gözümden kaçmış kapalı kalma oranları tekrar bir göz atimakta fayda var

Motosikleti
    Honda CBF 150
    çene açılır kasları pek tavsiye etmiyorlar sebebiyse açılır kısmının hareketli parçaları kaza esnasında çarpıp parçalanııyor ve ikinci darbe doğrudan size geliyor.
    kapalı kask tercih edilmeli bence.

erreguay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    caberg rhyno kask kullanıyorum. bundan evel yarım kaskım vardı. ilk zamanlarda almıştım açık kask artık kullanmıyorum bide tam kapalı kask var. ist şehir içi yazın çene açılırı kullanıyorum tam kapalı kaskı kullanınca sıcaktan nefes alamıyorum daralıyorum. rhyno dan ben memlunum. ama yüksek hızda ses yapıyo. rüzgar direnci iyi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)