Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Nolan N104 artıları, eksileri

Motovento
    REKLAM ALANI
    adiren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Merhabalar;
    Uzun zamandır kullandığım cox trip kaskımın artık vadesi doldu. Fuardan yeni kask alırım dedim ama bu sene fuar çok sönüktü. Yeterli çeşit yoktu, olanlar uygun fiyatlı değildi bence.
    Her neyse Nolan N104 almayı düşünüyorum ama yeterli bilgi edinemedim. Öncelikli tercihim fiyatının belirlediğim sınırlar içinde olması. Nolanlar hakkında fazla ses aldığıyla ilgili eleştiriler var. Bu kaskı kullanan arkadaşlardan deneyimlerini öğrenebilir miyim? Tavsiye eder misiniz?
    mehmetenis bunu beğendi.
    Aşka düştüm ben de geldim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    R1200GS
    Hiç kullanan yok herhalde?

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    Ben N103 kullanıyorum. Ancak bu benim ilk kaskım olduğu için diğer kasklara göre bir kıyas yapamam. Ama şunu söyleyebilirim ki diğer sistem kasklara göre en büyük artısı açılır mekanizmasının çift kilitli oluşudur. Yani güvenlik bakımından gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz (trafik polisleri, yunuslar genelde N103 veya N90 kullanır yani devlet memurunu bu kaska emanet eder). İç pedleri gayet konforlu. Ama ses olarak bir şey söyleyemem çünkü diğer kaskları hiç kullanmadım. Ama yinede ben rahatsız edici bir gürültüyle karşılaşmadım.

Motosikleti
    R1200GS
    Teşekkürler yorumun için

Motosikleti
    R1200GS
    Araştırırken şu siteyi buldum: http://www.webbikeworld.com/r2/motor...t/nolan-n-104/
    Maalesef ingilizce fakat çok geniş bilgiler var

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    n84 almiştım pişman oldum. üste para verseler almam şimdi

Motosikleti
    Tiger 800 xcx
    Selam, N-104 kullanıyorum fakat ilk kaskım olduğu için tecrübe olarak karşılaştırma yapamayacağım. Almadan önce yabancı sitelerden testlerini okumuştum. Özellikle gönderdiğin bağlantıdakini. Fiyat/fayda olarak çenesi açılabilir en iyi kask olabileceğini düşündüğüm için satın aldım. Alternatifi Shoei Neotec var. Bir miktar daha pahalı.
    N-104'ü tercih etmemin sebebi güvenliğin yanında çene açılma mekanizmasının patentli yeni ve güvenilir olması, görüş açısının oldukça geniş olması ve oldukça kaliteli malzemeden yapılmış olması. Ses olarak testlerden okuduğum orta seviyede olduğu. Beni rahatsız etmiyor açıkcası.

Motosikleti
    Scrambler Ducati Classic
    Alıntı farcob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    n84 almiştım pişman oldum. üste para verseler almam şimdi
    Aksine ben de N84 den memnun kalmıştım. Üretimden kalkmasa bir tane daha alacaktım.
    Kask modellerinin kafaya oturuşları ve rahatıkları da önemlidir. Örneğin agv alacağım diye çok kasmıştım zamanında, fakat hangisini denediysem kafamı yanlardan sıkmış biraz rahatsızlık vermişti. Neticede daha rahat olan nolan'ı almıştım. Yani kafa-kalıp uyumu da önem kazanıyor tabi.

Motosikleti
    R1200GS
    Deneme şansım olmadı ama yukarıda bahsettiğim siteden, SHARP sitesinden kıyaslayarak, fiyatının da diğerlerine göre daha uygun olmasını göz önünde bulundurarak bugün N104 siparişini verdim. Kullandıktan sonra görüşlerimi paylaşırım artık.

Motosikleti
    R1200GS
    Kaskı kullanmaya başladım. Naçizane fikirlerimi sunmak isterim:
    Ben siyahını aldım. Görüntü olarak güzel bir kask. Gerek iç kumaş kısmı, gerek vizör, gerekse hareketli parçaları çok kaliteli.
    Görüş alanı gerçekten çok geniş. Her yeri rahatlıkla görebiliyorsunuz.
    Çok ağır ve büyük görüntülü bir kask değil. Kafayı yormuyor
    Açılan çene parçası tam oturuyor. Açıkken ve kapalıyken de herhangi bir oynama, ses yapmıyor
    Güneş vizörü kolayca açılıyor ve tek düğme ile otomatik kapanıyor. Çok hoş olmuş bu.
    Havalandırma mükemmel. Çenede ve iki kademeli alında havalandırma delikleri mevcut. Tepedekileri açtığınızda kafanızın içinden resmen serin serin rüzgar esiyor.
    Sevmediğim tarafları ise: Gürültü seviyesi normalin biraz üstünde. Yani çene açılır kasklar seviyesinde. Çok mu kötü? Bence tolere edilebilir
    Bir de güneş vizörü burun kısmı girintisi görüntü olarak hoş durmuyor.
    Sonuçta aldığıma pişman değilim.
    Saygılar...
    Seyyahrasim bunu beğendi.

N104 Kask bakıyorum
    bir kampanya buldum
    nasıl bir kasktır önerir misiniz?

bu arada kampanyayı da paylaşayım

http://www.motosikletaksesuarlari.co...en_7479.html#0

Motosikleti
    R1200GS
    Diğerlerine göre fiyat uygun görünüyor. Ben de aşağı yukarı bu fiyata almıştım. Şimdi zam gelmiş. Fakat sadece M beden var sanırım

Motosikleti
    Yamaha WR125R-YAMAHA R25
    bende nolan n103 kullanıcı olarak kesinlikle tavsiye etmem güneş vizörü 1 aylıkken bozuldu garantiden yenisi geldi.yeni gelen kaskın da ondan farklı bi durumu olmadı kısa sürede o da arıza verdi bir de 1755g ağırlıklı olması 30-40km yolda bile hemen yormaya başlıyor bir de full face yani tek parça kasklara göre daha güvenliği düşük tavsiye etmem.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)