Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

kiz arkadasi veya esi olanlar lutfeeennn

Motovento
    REKLAM ALANI
    kivanctf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Honda Silverwing 600 ABS
    Arkadaslar Esim motorla uzun yola cikmaktan korkuyor. Mesela Motorumuzla hafta sonu izmirdeki motoshow a gitmek isitoyrum hemde davinci sifresini izleriz . 120 km gidis donuste toplam 300 km nasıl gidilir arabayla gidelim diyor.Ama ben arabadan bıktım . Motorla gitmek istiyorum . Neyapmam lazım please ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    NicemaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    açık havadaki moleküllerin ve güneşin cilde iyi geldiğini ve rüzgar ile birlikte güneşin bronzlaştırıcı etkisinin çok sağlıklı olduğundan vs bahset kesin evet der

Alıntı kivanctf adlı üyeden alıntı
    Arkadaslar Esim motorla uzun yola cikmaktan korkuyor. Mesela Motorumuzla hafta sonu izmirdeki motoshow a gitmek isitoyrum hemde davinci sifresini izleriz . 120 km gidis donuste toplam 300 km nasıl gidilir arabayla gidelim diyor.Ama ben arabadan bıktım . Motorla gitmek istiyorum . Neyapmam lazım please ...
    www.enguclu.com ==>> EnGuclu Bilişim&Internet Hizmetleri

hakpek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2006.11
    arkadaş ne yapman gerektiğini sana nasıl sölemem gerek inan bilmiyorum..Motoru hızlı ve birazda deli kullandıysan önceki zamanlarda eşinin kork ması dogal..Onu bundan sonra daha yavaş ve aklıbaşında kullanacağına inandırman gerekli...YoK uzun yolda kask motor üzerinde oturma zor geliyor veya aman güzelliğime bir şey olur diye gelmek istemiyorsa malum uzun olmasada onlar için bir sebep..belkide sana sölemek istemediği ama arabayla gidince başka bişeylerde yapmak,gezmek istediği bir yerler olabilir..Şuna inanki kadınlar kafalarına koyduklarını yaparlar öle yada böle...Haaa bu arada ben evliyim,,ama benim eşimde önceleri korkuyordu ama şımdı benden daha hevesli..uzun yada kısa fark etmez yeterki güvenli gidip gelelimder...Geçtiğimiz kurban bayramında motorum daha 500 km'de idi ama eşimle birlikte 450 km yol yaptım sağ olsun tek bir kelime olumsuz laf etmedi..Onu ikna etmek senin elinde...kolay gelsinnn...
    [B][COLOR="DarkOrange"]CBF 150 ADANA[/COLOR][/B]

watergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    İşin zor. Açık hava bol oksijen cildi gençleştirirmiş. Her 100 km ömre katılan 2 yılmış falan de... belki kandırabilirsin. Valla ben şimdiden yerini yapıyorum 2,3 sene sonra bi trans alp yada v storm aldığım zaman türkiye turuna çıkıcaam hatunla. Şimdilik olumlu bakıyor.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sevgili kıvanctf artçılık en az motor kullanmak kadar deneyim ister ...özellikle korkan biri arkada devamlı ürkek oturur bu en deneyimli sürücüyü bile zorlar şöle anlatayım ben eşimle uzun yıllardan beri çok yol yaptım inanın o arkada iken tek başıma gibi rahat kullanırım varlığını hissetmem..ama bazen işi bilmeyenlerde artçım oluyo aman allahım motor düz gitmiyo arkadan beni direksiyonmu zannediyo ne zannediyosa sağa dönecez belimden tutup sağa kıvırıyo ...artçı tecrübesiz ise çok ama çok tehlikeli bir yolculuk olur
    senin tecrüben durumu kurtarmaya yetmez
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

icetoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW DD250-9 ve HONDA CIVIC 1.4
    Slm kıvanç bende evliyim eşine..........-bu motor senle dahada güzel oluyo ikinizde benim için vazgeçilemeyecek kadar güzelsiniz eğer benimle gelmek
    istemiyorsan yarın motoru 3-5 aramam satarım sen mutlu olacağın için oda..................dersen %100 işe yarıyo bugün dene durumu bildir dostum.

Slm kıvanç bende evliyim eşine..........-bu motor senle dahada güzel oluyo ikinizde benim için vazgeçilemeyecek kadar güzelsiniz eğer benimle gelmek
    istemiyorsan yarın motoru 3-5 aramam satarım sen mutlu olacağın için oda..................dersen %100 işe yarıyo bugün dene durumu bildir dostum.

kivanctf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Honda Silverwing 600 ABS
    Sagolun arkadaslar .... Baris arkadasım senin dediklerinde cok dogru

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Valla eşim kendisini bana bırakır,öhhööö öhhööö. gayet rahat yolculuk yaparız.varlığını ancak yumuşak teması ile hissederim,bana güven ve huzur verir.uzun yolda mevsim meyveleri ile besler beni,kurabiye kek kiraz erik üzüm vb.

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @kivanctf
    Arkadaslar Esim motorla uzun yola cikmaktan korkuyor.
    Öncelikle korkusunun nedenini öğrenmen gerekiyor bence. Daha sonra da kısa mesafelerde onu arkana alıp korkusunu yenmen gerekiyor. İlk seferde çok uzun mesafe giderseniz korkuyla geçireceği süre uzun olacağı için tedirgin olabilir. O nedenle ufak ufak alıştırmanı tavsiye ederim. Benim eşimle öyle bir sıkıntım yok. Ne yaparsam yapayım kesinlikle korkmuyor, 245 km/h ile akrobasi yaptım ama sesi bile çıkmadı. Bence sürücü ve artçı uyumu çok önemli.

@BBRR
    sevgili kıvanctf artçılık en az motor kullanmak kadar deneyim ister
    Çok haklısın. Artçılık arkada patates çuvalı gibi oturmaktan öte birşey. Benim eşim de artık binlerce kilometre yoldan sonra motorun bir parçası oldu sanki. Geçenlerde istemden yapmış olduğum ani fren sonucu stoppie yapıp motorun arkasını kaldırmıştım, Leyla bayağı bir havalandı ancak hiçbir problem olmadı. Büyük ihtimalle başkası olsaydı kesin motorun dengesi bozulurdu ve devrilirdi.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

super_meke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    varadero
    biz gun içerısınde istanbuldan edırneye gıttıp geldık cok keyıflı bı yolculuk oldu guzel molalar verdık yemegımızı başka yerde yıyıp çayımızı başka yerde içtik cok guzel bı yolculuk oldu bı guzel yanıda motosıkletle gıttıgımız için fazla alısverıs yapılmıyor olması

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı super_meke adlı üyeden alıntı
    biz gun içerısınde istanbuldan edırneye gıttıp geldık cok keyıflı bı yolculuk oldu guzel molalar verdık yemegımızı başka yerde yıyıp çayımızı başka yerde içtik cok guzel bı yolculuk oldu bı guzel yanıda motosıkletle gıttıgımız için fazla alısverıs yapılmıyor olması
    aynen katılıyorum(hatta yanına bagaj filesi bile alma!!!)

TRADER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    Hocam nıye esınızle motora bınme konusunda bu kadar ısrarcısınız anlamıyorum.. Ben esıme "ben motor alıcam sen bınıcekmısın" dedım. o da "hayır" dedı. ben de "o zaman tek kısılık motor alıca"m dedım. sımdı de oyle bır hevesı yok. benım de pek yok dogrusu. artcı tasımak her zaman keyıflı bır olay dııl zaten kendım ıcın aldım motoru kendım bınıyorum walla en kıyagı bu bence::
    [B][I]GITMEDIGIN YER SENIN DEGILDIR...SUZUKI DL 650 V-STROM..[/I]
    Ve ZAMAN usulca göz kırpıp telaşına HOMURDANARAK çekip gitmiştir.....Yani bu Aşağılık bir DRAMdır artık...Uzatın ellerinizi diyorum Uzatın Tanışalım HELALLAŞALIM[/B]

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    ben motordan korkan arkadaşlarımı asla bindirmiyorum. geçen sene bu yüzden virajda ters yattı arkadaşım ben de nerdeyse virajı alamıyordum. hemen biraz kaba davranarak " in ulan dedim geberecez"

ama annemle bineriz arada motora. annem de babam da çok severler motoru. onlarla binerken hiç bi sorun olmaz sanki tek kişi gibi giderim.

motora binecek kişinin önce önyargısını yıkmak lazım. bu da çok yavaş bi turla olabilir mesela. sonra biraz duruşu tarif edersiniz. virajlarda ters yatmamasını söylersiniz filan.

sonuç olarak biraz sözlü eğitim. sonra da yavaş bi şehir turu mümkünse manzaralı sonra da ver elini uzun yol.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Sadobey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun Marauder JL 150
    4 aylığına Fransa'dan Türkiye'ye staj yapmaya gelen arkadaşım motosiklete karşı önyargılı bir korkuya sahipti. Ben de bu önyargıyı ve korkuyu ortadan kaldırmak için önce moda çevresinde kısa mesafeli gezinti yaptırdım ve ani hareket ve hız gibi durumlardan korkmasına sebep olmamak için tina gösterdim. Hoşuna gitti ama yine de ertesi gün uyanıklık yapıp etekle geldi buluşmaya ve haliyle motoru bağladık bir sokak lambasına yürübüse talim. Yermi Anadolu çocuğu bende yorulana kadar yürüttüm.
    Ertesi gün akşam beni buluşmaya davet ederken ben eve gidip üstümü değiştireyim dedi. Şimdi korkmuyor.

1 aya kalmaz uzun mesafe yaparız. Bursa ulubat gölü ile ilgili bir kitapçık gördüm bugün.

Yani
    kural 1) Ani hareketler ve güvensizlik yaratacak şekilde kullanmayacaksın
    kural 2) Sabır gerekli
    kural 3) Tam kıvama gelmişken köpekli bir yoldan geçmeyeceksin :
    Sadobey

bu-rock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sadobey - bbrr çok iyi açıklamış
    +1

okram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sky Team
    Alıntı TRADER adlı üyeden alıntı
    Hocam nıye esınızle motora bınme konusunda bu kadar ısrarcısınız anlamıyorum.. Ben esıme "ben motor alıcam sen bınıcekmısın" dedım. o da "hayır" dedı. ben de "o zaman tek kısılık motor alıca"m dedım. sımdı de oyle bır hevesı yok. benım de pek yok dogrusu. artcı tasımak her zaman keyıflı bır olay dııl zaten kendım ıcın aldım motoru kendım bınıyorum walla en kıyagı bu bence::
    Sevgili arkadaşım,
    Senin anlamadığın konuyu, dilim döndüğünce ve benim gibi düşünen kimi arkadaşların adına açıklayayım.
    Kimi arkadaşlar eş veya sevgili seçerken,
    en çok göz önüne aldıkları kıstaslar arasında;
    Yaşamlarını olabildiğince seçtikleri eşle birleştirme isteği,
    yaşama birlikte sahip çıkma isteği,
    birlikte olabildiğince çok paylaşımı, mutluluğu yaşıyabilme isteği, gibi kıstasları var.
    Anlıyacağın, garip isteklere cevap arıyorlar.
    Bu ve benzeri sorularına, cevap olarak hissettikleri kişiye, hislerini aşk diyerek telaffuz ederken,
    onsuz geçen dakikalara, saniyelere de katlanamama gibi garip halleri oluyor.
    Bu anlaşılmaz durum kimileri için süreli olurken,
    benim gibi daha garip kişilerde süresiz olabiliyor.
    İşte sıkıntı yaratan ısrarcılığın altında yatan sebep te bunun sonucu.

Derdine derman arıyan kivanctf kardeşim.
    Sorun yolun uzunluğu ise sık sık mola vermeni, güven veren bir sürüş temposunu öneririm. Tabi ki neden zevk aldığın bir yolculuk şeklini onunla paylaşmak istediğinin sebeplerini onun keşfetmesini beklemen de gerekmiyor.
    Bence yeterli olacaktır.

TRADER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    Alıntı okram adlı üyeden alıntı
    Sevgili arkadaşım,
    Senin anlamadığın konuyu, dilim döndüğünce ve benim gibi düşünen kimi arkadaşların adına açıklayayım.
    birlikte olabildiğince çok paylaşımı, mutluluğu yaşıyabilme isteği, gibi kıstasları var.
    Bu ve benzeri sorularına, cevap olarak hissettikleri kişiye, hislerini aşk diyerek telaffuz ederken,
    cat:
    Canım Kardeşim bu ıstek buyuk ıhtımalle gelip gecicidir. Ama umarım sizinkiler ömür boyu daim olur
    Selamlar
    [B][I]GITMEDIGIN YER SENIN DEGILDIR...SUZUKI DL 650 V-STROM..[/I]
    Ve ZAMAN usulca göz kırpıp telaşına HOMURDANARAK çekip gitmiştir.....Yani bu Aşağılık bir DRAMdır artık...Uzatın ellerinizi diyorum Uzatın Tanışalım HELALLAŞALIM[/B]

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı okram adlı üyeden alıntı
    Sevgili arkadaşım,

Derdine derman arıyan kivanctf kardeşim.
    Sorun yolun uzunluğu ise sık sık mola vermeni, güven veren bir sürüş temposunu öneririm. Tabi ki neden zevk aldığın bir yolculuk şeklini onunla paylaşmak istediğinin sebeplerini onun keşfetmesini beklemen de gerekmiyor.
    Bence yeterli olacaktır.
    Ağzınıza sağlık atın terkisinde sevdiceği olan kara muratı hayal edin bi yahuuu.

extrasyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    reıs yengeme hafıften hayatıın nekadar kısa ve monoton oldugunu buyuzdende özgürlüğe maceraya daha sıcak bakmak gerektığını anlat bence yaşasın motor özgürlüğü hehehhe

ErbayXP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ST200
    Benim motor zaten 1.5 metre yüksekliğinde.. Boy zaten 1.63... Kız arkadaşımın boyu benden kısa olacağına göre benim arkama kız arkadaşımı almama imkan yok

Ama eğer öyle bi şansım olsa, muhakkak önce yavaş yavaş gezerdim... Asla da korkutmamak lazım bence...
    [SIZE="2"][B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="RoyalBlue"]there are 10 types of people in this world, those who understant binary and those who don't[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler