Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bugün Başımdan Geçen Kısa Bi Anı - Fiyatı Şişiren Esnaflara Kulak Asmayın

Motovento
    REKLAM ALANI
    Fatiiiik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Havanın çok aşırı yağmurlu olmadıgı zamanlar okuluma motosikletle gidiyorum ve her zamanki gibi bu sabah uyandıgımda havanın çok yağmurlu olmamasından dolayı yine motosikletimle okula gitmeye karar verdim.Motosikletimi park ettigim yerden çıkarırken direksiyonun çok ağırlaştığını farkettim ve ön tekere baktım bakmaz olaydım, tamamen inmiş :| Mecbur motosikletle gitmek zorundaydım çünkü motosikletimle gidecegim için ona göre uyanmıştım ve minibüsle gidersem geç kalırdım.İnşallah patlak degildir umuduyla çıktım yola ve gazı kesmeyerek yükü ön tekerlege vermemeye çalıştım, en yakın hava vurduracagım açık yer benzinlik vardı oraya gittim havayı vurdum (bu arada 10tl lik benzin atarken farkettim ki benzin 4.25TL olmuş ).Neyse öğlen okul çıkışı baktım ki tekerlek yine inmiş yani görünen o ki tekerlegimiz patlak : Hemen okulun bitişigi otomobil tamirhaneleri dolu bende en yakın yere daldım hava vurdum ve bitişikte lastikci vardı sordugum kadarıyla şamyeli söküp getirirsem 10tlye yaparmış.Mecbur eve gittim yanımda para vardı ama jantı orada sökemezdim, hayatımca motosiklet jantı hiç sökmemiştim ama biraz yokluk içinde büyüdügümüzden çoğu tamir işinin temel mantıgını kavramıştım, elleri sıvadım orta sehbaya aldım çıkardım büyük çabalarla lastigi ve sonra şamyeli çıkardım, evin biraz yukarısında lastikci vardı oraya jant tekerlek ve şamyeli götürdüm orda yaparlarsa şişiriyim falan diye çünkü evimiz baya bi bayıraltında itelemek imkansız, adam baktı aldı şamyele dedi ki bu şamyel olmaz artık yağlı şamyel bu patladıgı yer eklem yeri baya zorlar 35 tl ye yaparım ama zahmet edip sökmüşssün tekerlegi 25 tl olur en son.İçimden dedim noluyo sıfır şamyel ne kadar sonra düşünmem lazım dedim gittim eve tekerlegi jantı bıraktım sonra şamyeli alıp okulumun ordaki lastikciye gittim, adam 5 dakika da gözümün önünde tertemiz yaptı zımparaladı makinelerde teslim etti borcum ne kadar dedim, adam kendin mi çıkardı dedi evet dedim, çabalaman hoşuma gitti dedi 5 tl aldı teşekkür ettim ayrıldım evde taktım arkadaştan pompa alıp şişirdim.Ama itiraf edeyim ki ben lastikciden eve gelene kadar o 35 tl fiyat biçen lastikciyi bol bol andım.Biraz böyle hikaye tarzında anlattım içimden geldi ama asıl demem o ki herkese güvenmeyin mantıklı gelmiyorsa ihtiyacınız olan hizmetin ücreti,farklı yerleri araştırın.Tecrübe edinmek güzel =)
    Salih_T, mehmetenis, cece89 ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    ilk lastikçi yama-tamir işini de sana kilitleyecekmiş az kalsın
    mehmetenis, manofsteel ve Fatiiiik bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Bu tarz işler için Lastikçiyi tanıyacaksın, Kaportacıyı, motorcuyu, aksesuarcıyı tanıyacaksın, tanıdık yoksa edineceksin. Aksi halde bu gibi sıkıntılar her zaman olur.
    Fatiiiik ve mehmetenis bunu beğendiler.

Artes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    insan-hayvan türleri çok var, adamlığı-adamları kaybetmemek lazım
    mehmetenis bunu beğendi.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    O ikinci tamirci gibi şark kurnazları var ya nefret ediyorum onlardan, küçük gösterdiğim için, gittiğim yerlerde aynı bu şekilde göz boyayarak karşısındakini kandırmaya çalışıyorlar. Küçük göstermenin bir avantajı da; kim ne malmış anlıyorsun

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Tamir kitini al, kendin yap. Elinden geliyor.
    mehmetenis bunu beğendi.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O ikinci tamirci gibi şark kurnazları var ya nefret ediyorum onlardan, küçük gösterdiğim için, gittiğim yerlerde aynı bu şekilde göz boyayarak karşısındakini kandırmaya çalışıyorlar. Küçük göstermenin bir avantajı da; kim ne malmış anlıyorsun
    ikinci tamircinin bi günahı yok o adamın dibi asıl kurnaz olan dayı birinci tamirci :D bende 18 yaşındayım ve gerçekten insanları çok daha iyi tanıyabiliyorsun böyle şeylerde
    Cebimde paramın olmasına gerek yok, depomda benzinim olsun yeter

logan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    5-6 kez otomobilin lastiği patladı. normal fitile 5 tl veriyordum. bir seferınde önemli bir işim vardı. lastik patlamış. aracı parkettim. lastıkcıyı aradım. arabanın lokasyonunu tarif ettim. gelmiş - lastiği sökmüş - götürmüş - yamalamış - şişirmiş - getirmiş - takmış. 30 tl istedi. ya Antalya'nın esnafı kral ya sizde bir şey var anlayamıyorum.
    mehmetenis bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keşke köpük bassaydınız 12.5 tl

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Son satırı okuyunca aklıma honda ya hak etmediği serveti verip "ama honda abi yaaa" yazan kullanıcılar geldi nedense

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı logan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5-6 kez otomobilin lastiği patladı. normal fitile 5 tl veriyordum. bir seferınde önemli bir işim vardı. lastik patlamış. aracı parkettim. lastıkcıyı aradım. arabanın lokasyonunu tarif ettim. gelmiş - lastiği sökmüş - götürmüş - yamalamış - şişirmiş - getirmiş - takmış. 30 tl istedi. ya Antalya'nın esnafı kral ya sizde bir şey var anlayamıyorum.
    Burası istanbul herkes tuttuğunu üflemenin peşinde;)
    logan07 bunu beğendi.
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    Aslında her şeye verecek bir cevabım var ama olay anında değil gece yatarken aklıma geliyor.
    hakikiteker bunu beğendi.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Namuslu ile namussuz esnaf... Ayıptır ya vallahi....

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Namuslu ile namussuz esnaf... Ayıptır ya vallahi....
    Namuslu namussuz davası değil aslında biz alıştırdık milleti böyle suç tüketici de, Sen git starbucks a 2 kilo kuru kahve alınabilecek parayı tek bardağa öde ee kahveci mehmet efendi demez mi ya kaz çok biraz da ben yolayım şunları diye.

Geçenlerde yağan yağmur yüzünden motor kirlenmişti benzincide de sıra vardı beklemek istemedim mahallede yeni bi oto yıkamacı açılmış hayırlı olsun hesabı bi motoru yıkatayım dedim girdim dükkana sonra bi fiyat sorma dürtüsü uyandı içimde yahu ne kadar olacak benzinci iki liraya yıkıyor (köpüklü yıkama) burda da olsa olsa 5 lira der diye düşünüyorum o bile fazla ama maksat komşuluk hesabı adam bana demez mi 10 lira arabaları kaça yıkıyorsun dedim 15 lira dedi yahu bir motor hacim olarak arabanın kaçta kaçı olabilir ki? araba givi tavanı yok, 4 tekeri yok, jantı yok, camı yok! İki yandan köpük vurup fırçayla çamuru döküp su tutacaksın kullandığın su, köpük ve vakit arabaya kullandığının en fazla beşte biri atladım motora kaçtım tabii akşam gittim benzinciye iki lira verdim yıkattım motoru.

Uzun lafın kısası millet bilinçlenirse yukarda yazdığım gibi motor satan firmalar başta olmak üzere yolunacak kaz olmadığımızı anlarlar bu yüzden 1 satıp 5 kazanayım mantığı yerine 5 satıp 10 kazanayım diyerek birbirleriyle yarışa girerler bu da bize yarar. Tabii bu bir ütopya nasıl olsa "honda abi yaaa adamlar yapıyor 15 te verilir 20 de"
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Bugun yine motosikletimin tekeri inmiş, anlaşılan o ki biri tekerlegi patlatıyor.Kameradan bakıp inceliycez ayrıca bugun kendim tamir edicem lastigi.Karadır şu baktım kara ağlancak halime sinirimden gülüyorum
    mehmetenis bunu beğendi.

eraksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok.
    Alıntı Fatiiiik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun yine motosikletimin tekeri inmiş, anlaşılan o ki biri tekerlegi patlatıyor.Kameradan bakıp inceliycez ayrıca bugun kendim tamir edicem lastigi.Karadır şu baktım kara ağlancak halime sinirimden gülüyorum

Birinci tamircinin dediği gibi şamyerin yaşlanmış olabilir mi?

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Alıntı eraksoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok abi, ben dedim ikinci tamirci sıkıntılı diye
    mehmetenis bunu beğendi.

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Hacı git yeni bir şambrel al kurtul bu dertten. Benim içim sıkıldı.
    mehmetenis bunu beğendi.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Alıntı eraksoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikletin az önce 2.000 bakımını yaptırdım, 2bindeki tekerin şamyeli sanırım yaşlanmış olamaz ve bugun kendim yapıcagım derken baktım ki çok güzel 2 tane kocaman delik açmışlar, götürdüm kaynak yaptırdım.Yarın da o tekerlek inerse yapanı kameradan bulup itina ile ve hiç acele etmeden ..

sahin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250-2006 skyjet-sj100-7 yuki gy200
    ben cupta ayda en az 2 kere patlatıyordum ya çok yatınca kenardan kesiyordu yada çivi batıyordu hiç yamatmadım hep yeni iç lastik taktım
    bide söküp takarken levye kullanmak lazım yoksa kesiyor iç lastiği

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)