Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Sıfır mı ikinci el mi?

Katılımcı sayısı
5. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Sıfır

3 60.00%
  • İkinci El

2 40.00%

Sıfır mı ikinci el mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Arkadaşlar çok arada kaldım, sizden de fikir almak istiyorum; bahar gibi alacağım ilk motosikletim için para biriktirmekteyim ama sıfır mı alsam yoksa ikinci el mi karar veremedim. Sıfır alsam haliyle garantili vs. problemsiz bir ürün alacağım belli ama fiyat olarak 500-1500TL fazla ödeyeceğim ve rodaj süreci de var. İkinci el alsam da ne olacağı belli değil ucuz olacak ama sorun yaşarım diye bir korkum var. Ayrıca kullandığım makineleri epeyce hisseden biriyim, kullanırken bir sıkıntısı olursa bana sürekli sıkıntı yapar Sizce tercihim ne yönde olmalı, ya da ne kadar süre kullanacaksam sıfır mantıklı olur? -YBR 125 alma niyetim var-

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    abaf11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 SFC
    Bu sene sıfır mondial cup aldım,bir,iki sene daha binip,YBR 125 almayı düşünüyorum.1000-500 fiyat farkı 2.el için cazip gelmiyor,2.ele4000-4500 peşin vereceğime 4900 sıfır 9 taksite alırım. 550-550 öderim.2.el YBR almam için 3500 den yukarı olmamalı 2012 den aşağı olmamalı temiz olmalı.Bunlarda zor olduğuna göre sıfır almak mantıklı.
    hakikiteker bunu beğendi.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar çok arada kaldım, sizden de fikir almak istiyorum; bahar gibi alacağım ilk motosikletim için para biriktirmekteyim ama sıfır mı alsam yoksa ikinci el mi karar veremedim. Sıfır alsam haliyle garantili vs. problemsiz bir ürün alacağım belli ama fiyat olarak 500-1500TL fazla ödeyeceğim ve rodaj süreci de var. İkinci el alsam da ne olacağı belli değil ucuz olacak ama sorun yaşarım diye bir korkum var. Ayrıca kullandığım makineleri epeyce hisseden biriyim, kullanırken bir sıkıntısı olursa bana sürekli sıkıntı yapar Sizce tercihim ne yönde olmalı, ya da ne kadar süre kullanacaksam sıfır mantıklı olur? -YBR 125 alma niyetim var-
    Kardeşim bence sıfır al alabilme imkanın varken ikinci ellerdeki fiyatlar pek makul gelmiyor bana üstelik nolursa olsun nasıl kullanıldı bir sıkıntı çıkaracak mı bilmiyorsun ve ilk motorun olacak ilk motor bana göre önemli,gönül rahatlığıyla için rahat bir şekilde sürmek ayrı bir haz verir herhalde.Rodaj konusunda da acemiyiz sonuçta sende bende rodaj kendimizi geliştirmemiz ve tam hakimiyet için bize bir avantaj bile sayılabilir.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    İlk motor bence de önemli,rodaj konusunda ben motorun ömrünü kısaltırım diye çekiniyorum, hatta alınca direk gidip 150 km yi hallederim diye düşünüyorum. Benim de gönlüm sıfırdan yana ama bakalım ne gibi tavsiyeler gelecek.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk motor bence de önemli,rodaj konusunda ben motorun ömrünü kısaltırım diye çekiniyorum, hatta alınca direk gidip 150 km yi hallederim diye düşünüyorum. Benim de gönlüm sıfırdan yana ama bakalım ne gibi tavsiyeler gelecek.
    Rodajda motorun ömrünü kısaltırım diye korkuyorsun ama 2.el aldığın motorun rodajı nasıl yapılmış bilemezsin bence bundan daha çok çekinmen gerek Sonuçta bu motor başlangıç motoru alanlar acemi başlangıç motoru olarak alıyorlar yani senden farksızlar.Bu yüzden senin kullanabileceğinden çokta iyi kullananmış olmaları mümkün değil.
    abaf11 bunu beğendi.

ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    İkinci elde bu fiyatlar varken mecbur sıfır, yarın bir ford otomobil alıyorum.

15,000 TL ye şahin bile var :D :D Yuhh be kardeşim.

Benim şuan kullandığım CB 125E yi sanırım önümüzdeki yaza satarım, 3000 3250 arası bir şey derim.

Bu sefer millet bir b*ku vardır deyip almaz

Not: Motorumu sıfır almıştım.
    İki şey sonsuzdur insanoğlunun aptallığı ve evren. Albert EINSTEIN

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    ben çok titizim diyorsan sıfır almanı öneririm, ikinci elde yarın öbür gün bir sıkıntı çıkar bu sefer keşke sıfır alsaydım der durursun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)