Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 180 Z-ONE S VS TVS Apache RTR 150

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar Yeni Bir Soruyla Yine Karşınızdayım

Sizce Hangisi Daha İyi ( Güç, Görüntü, Sağlamlık, Serilik, Kalite, Yedek Parça, vs. ? )

Mondial 180 Z-ONE S

Teknik Özellikleri :

TVS Apache RTR 150

Teknik Özellikleri :

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Sym Fidde 125s
    Benim görüşüm;Bence her zaman kullanıcı kitlesi daha çok motordan yüriceksin,yedek parça bakımından olsun,derdini anlatabılcegın biri olsun yani birine bi soru sordugunda ''Valla hiç bilmiyorum o motoru ya'' demesın.

Tabii bunun yanında birde özel olma isteği var mondial tvs ye göre daha az yollarda,tvs kendini kanıtladıgı ıcın cok tercıh edılıyor.
    İkisinide yan yana görme fırsatım oldu işçilik,parçaların oturması,boya kalıtesi vs tvs ilerde bence.

Umarın en kısa zamanda kavusursun ıstedın motora,iyi akşamlar.
    byzirvex bunu beğendi.

Alıntı serkanabbas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim görüşüm;Bence her zaman kullanıcı kitlesi daha çok motordan yüriceksin,yedek parça bakımından olsun,derdini anlatabılcegın biri olsun yani birine bi soru sordugunda ''Valla hiç bilmiyorum o motoru ya'' demesın.

Tabii bunun yanında birde özel olma isteği var mondial tvs ye göre daha az yollarda,tvs kendini kanıtladıgı ıcın cok tercıh edılıyor.
    İkisinide yan yana görme fırsatım oldu işçilik,parçaların oturması,boya kalıtesi vs tvs ilerde bence.

Umarın en kısa zamanda kavusursun ıstedın motora,iyi akşamlar.
    Vaktinizi Ayırdığınız İçin Çok Teşekkür Ederim.
    serkanabbas bunu beğendi.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Motordan beklenti kişiye göre olduğundan ve içine zevkler ile renklerde girdiğinden iş çok değişir. Bana göre tvs güçlü olsada yakıtı az olsada sıkıntılı motosiklet. Parçaları pahalı, servisleri adam kasnaklamaktajaponları geçti. Arkadaşımın sıfır aldığı tvs si sürekli yetkili serviste bakımı olmasına rağmen kapının önünde sübap kesti. Sonrası ise hüsranla bitti. Firma motorunu garantiye sokmadı ve kullanıcı hatası dedi. Bunu bir kişiden değil beş kişiden duyunca tvs benim gözümde bitti. O motorun rodajınıda ben yapmıştım. Kullandığın 3 gün içinde zevk alamadım motordan.
    180 Z-One S i ise kullanmadım. Yakından serviste inceledim. Görüntü iyi ama güç ve performansını bilemiycem. Ters ön amortisör ve vibrasyon olayı mondialde bence artı. Piyasaya çıktıktan kısa süre sonra ikinci eli aldı başını yürüdü. Beklentileri karşılamamış olabilir. Mondialin parça fiyatları tvs ile mukayese bile edilemez. Bakım ücretleride düşük. Bu da bölgeden bölgeye değişkenlik gösteriyor.Tercih senin.

babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    Güç istiyorum yakıtıda az olsun ben yedek parça ile uğraşırım diyorsan tvs,parçası ucuz olsun ama sürekli arızalar ile uğraşırım diyorsan mondıal.Ben apache kullanıcısı olarak apache derim ama dediğim gibi yedek parçada sıkıntı var ama çok lazım olmuyor.

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    [QUOTE=EneS_Turker;3481897]Kıyaslamayın şu mondiallerle Tvsyi ya günah günah..[/QUOTE
    Bu kıyaslamayı hiç görmemiş olayım 2012 de aldım 26000 km kullandım ve daha yeni sattım tek bir sorun çıkarmadı.Görüntü gidiş on numaradır Apache de ve önemlisi yakıtı resmen koklar ne zaman benzin aldığını unutursun

Motosikleti
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kıyaslamayın şu mondiallerle Tvsyi ya günah günah..
    İkisindede eksi yönleri artı yönlerini yazdım ve en önemlisi ikisinide ben üretmedim. İlk cümlenin anlamı ve ikinci cümlenin başlangıcı zaten kıyaslama olmadığını anlatıyor açıkça. Ne demiş adamın biri senin anlattığın karşındakinin anladığı kadardır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:49 ----------

[QUOTE=designserhat;3481903]
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kıyaslamayın şu mondiallerle Tvsyi ya günah günah..[/QUOTE
    Bu kıyaslamayı hiç görmemiş olayım 2012 de aldım 26000 km kullandım ve daha yeni sattım tek bir sorun çıkarmadı.Görüntü gidiş on numaradır Apache de ve önemlisi yakıtı resmen koklar ne zaman benzin aldığını unutursun
    Üastte yazdığım Copy - Paste. Yakıtının az gücünün fazla olduğunu bende belirttim. Servis yedek parça ve vibrasyondan olumsuz olarak bahsettim. Bu forumda bunu onlarca kişi, yeni başlayacaklara tavsiye verirken yada motor hakkında bilgi almak isteyenlere bilgi paylaşırken bahsetti. rahatsız olmaya gerek yok yani relax.
    designserhat bunu beğendi.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    [QUOTE=search16;3481921]İkisindede eksi yönleri artı yönlerini yazdım ve en önemlisi ikisinide ben üretmedim. İlk cümlenin anlamı ve ikinci cümlenin başlangıcı zaten kıyaslama olmadığını anlatıyor açıkça. Ne demiş adamın biri senin anlattığın karşındakinin anladığı kadardır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:49 ----------

Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üastte yazdığım Copy - Paste. Yakıtının az gücünün fazla olduğunu bende belirttim. Servis yedek parça ve vibrasyondan olumsuz olarak bahsettim. Bu forumda bunu onlarca kişi, yeni başlayacaklara tavsiye verirken yada motor hakkında bilgi almak isteyenlere bilgi paylaşırken bahsetti. rahatsız olmaya gerek yok yani relax.
    Relaksız zaten Tvs Aapche topiğine bakabilir 1000 lerce sayfa yazıldı motor model ve servisleri hakkın da.

Motosikleti
    Alıntı Syrah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis demişken arkadaşın z-one 180 modelini 500 bakımı için bir mondial servisine götürdük, servisteki arkadaş ne yapması gerektiğini ve yağı nasıl değiştireceğini bize sordu sadece bir örnek bu tip sorunlar tvs servislerinde de mevcut bende tvs kullanıcısıyım
    Teknoloji az da olsa değişmeye başladı. Ama tamircilerdeki kafa cg motorlarda kalmış. Mahellede 20metrekare dükkanı olanı tamirci yaptılar. Benim motorumun servisi kuba servisi. Ordaki dede de zamanında 1000 lik makinalara bakmış. Oda bana ilk bakımda senin motordan ses geliyo yatak sarmış deyince motorla birlikte arkama bakmadan kaçmıştım. O gün bu bugündür servisle işim olmadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:39 ----------

[QUOTE=EneS_Turker;3481962]
    Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkisindede eksi yönleri artı yönlerini yazdım ve en önemlisi ikisinide ben üretmedim. İlk cümlenin anlamı ve ikinci cümlenin başlangıcı zaten kıyaslama olmadığını anlatıyor açıkça. Ne demiş adamın biri senin anlattığın karşındakinin anladığı kadardır.

Keşke mondialin apacheyi rahatsız edicek bi motoru olsada bizde rahatsız olsak.. bu rahatsızlık değil.. Üzmezsen her motor uzun süre gider.. ama korkarak binmek var sınırları zorlamak var.. Kısaca diyorum ki arada Fark var.. Gecen sene bı abımızın 0 km aldıgı henüz bin küsür km deki cbr 1000rr motoruda pıston yatak sarmıs pert olmuştu .. Demekki honda da dandik motor.. elinizde sadece 3 5 örnekle , kendini kanıtlamış bi motoru kötülemek çok komik..
    17 yıldır motorsiklet kullanıyorum ama biz motoru anlayamamışız demek. Ara sıra komiklik yapmak acizligimizden olsun. Pardon.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    17 yıldır motorsiklet kullanıyorum ama biz motoru anlayamamışız demek. Ara sıra komiklik yapmak acizligimizden olsun. Pardon.
    Estf öyle bişey demedim.. Benden çok daha tecrübelisiniz..Ybr cbf apache gıbı motorlarda bır suru sorunlu makına vardır..elbettekı arıza yapar bi şekilde mekanık alet bu.. Ama sorunsuzluk ve kafa daha rahat bınmek var asıl para buna veriliyo zaten.. Zamanında ilk motorumu Fastwind alcaktım apache aklımı çelmişti 2011 olması lazım.. Benım canımı sıkan nokta one s 180 gıbı motorları getırıp o fıyata cc sı yuksek dıye mıllete yutturmaları.. aksine vulture ve mcx modellerını hep beğenmişimdir.. fiyat performans olarak gayet iyidir.. ama o paraları bu motora verince anlamlandırmak güç geliyo bunu bana..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Üzerine biraz daha ekle 2 el pulsar 200 al

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Benimse tek kriterim var, titreşim var mıdır yok mudur ? Gerisi sonra gelir.

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimse tek kriterim var, titreşim var mıdır yok mudur ? Gerisi sonra gelir.
    Güçten Oluşan Bir Titreşim Var Da Abartılcak Bişey Değil Bence

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bilmiyorum, hiç sürmedim. Rahatsız etmiyorsa tabi ki TVS tercih edilmeli ama ediyor ve motorun sağondan solundan ses getiriyorsa ben getirmeyeni tercih ederim. Bu da Mondial demek değil çünkü onda da biraz titreşim var diye biliyorum. 150 cc olanında yok galiba. Yalnız Z-ONE 180'in ön amortisörler çok güzel (görüntü olarak, motoru sürmedim)

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Konu eskide kalmış ama yeni alacak ve araştıran arkadaşlara Z-One-S'i kesinlikle tavsiye ederim.Titreşim çok az ve konfor olarak çok rahat.Tip olarak iri duruyor, ortak artı olarak dijital ibre var, orjinal egzozu olsun ön amasörler olsun arka tarafın duruşu olsun spor duruyor kurye motoru gibi durmuyor, ani yakından bakmanızı binmenizi kesinlikle tavsiye ederim kararınızda etkisi büyük olur.Tvs nin var mı bilmiyorum ama Z-one-s te koltuk altı bagaj var 1,5 litre su şişesi rahat sığıyor.Malzeme kalitesi olarakta çok şükür 1 tl masraf çıkarmadı sağlam yani.11.5 kw 15.5 hp gücünde 180 cc olması hız konusunda tatmin ediyor yolda kornalara maruz kalmazsınız yani Çin malı kullanan adamların profili genelde ne yağına ne zincirine bakmayan bakıma sokmayan, haldır huldur motoru ısıtmadan kullanan tipler o yüzden ömrü kısa oluyor.Bu modelin yağ, zincir ve genel bakım olarak bakıp kullandığınız takdirde uzun km ler sorun çıkaracağını düşünmüyorum.Yedek parçası ucuz, 2.elde tvs den daha ucuz ve bu model yavaş yavaş yaygınlaşıyor kalitesini kanıtladıkça trafikte sık tercih edilen modeller arasına gireceğine inanıyorum. Fiyat/performans olarak sınıfında her konuda + ları var.(Yakıt hariç km de 14 krş civarı yakıyor)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)