Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hyosung GV 250 ve Uzun Tur

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba Üstadlarım,

Eminim birçok kişi sordu size bu soruyu "Hyosung GV 250 ile uzun yol yapabilir miyim?"

Benim uzun yol kastım biraz farklı;

Ben tur bisikletçisiyim, hani şu çıkıp 1000 km yapıp dönmeden rahat edemeyenlerden

2015'te bir motor alıp 2-3 sene içerisinde de zamanı geldiğinde; yaklaşık 15.000 km'lik 15 ülke 3 kıta barındıran Türkiye-Avrupa-Casablanca Turu gerçekleştireceğim...

Lütfen bana, gidemezsin, yok abartma, teknik bilmen şart, deneyim edinmen lazım vs gibi şeylerle gelmeyin o işlerin farkında olacak yaş ve eğitimdeyim ayrıca extrem aktivite ve tur bilincine sahibim...

Ben şekil şemal olarak Hyosung GV 250'yi çok sevdim, Suzuki İnazuma da bu fiyat aralığında bu tur için mantıklı olan motor ama arkadaş hiç bana hitap etmiyor şekli şemali yahu... Burada sanırım zevkim mantığımın önüne geçiyor ve Hyosung GV 250 alacağım...

Şimdi sorum şu: Beni boşverin; tekniğimi, deneyimimi, motor üstünde şu kadar saat kalıp kalamayacağımı boşverin;

Bu motor 45 gün boyunca her gün ortalama 350 km yol yapabilir mi? (Üzerinde ben dahil Toplam 140 Kg civarı yük ile birlikte)

Herkese şimdiden teşekkürler, aranıza hoşbuldum

Gökhan...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    eğer mola verirsen ara sıra daha iyisini bile yapar
    agalptekin bunu beğendi.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Ben GV-250 ile sadece iki kere benzin molası ve 2-3 kere tek içimlik sigara molası vererek 10 saatte İstanbul'dan Bodrum'a gittim.
    Eşek gibi yükleyerek yine aynı şekilde İzmire gittim.
    GV ile bunlara benzer bir çok deneyimim oldu. Ve hiç birinde ne yolda bıraktı, ne arıza çıkardı.
    Enjeksiyonlu modelleri için bir şey diyemem ama karbüratörlü modelleri candır
    İlker41, zealous ve agalptekin bunu beğendiler.

Alıntı YasinG34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer mola verirsen ara sıra daha iyisini bile yapar
    Tabiiki mola vereceğim, acelem yok gezmeye gidiyorum Teşekkürler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:40 ----------

Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben GV-250 ile sadece iki kere benzin molası ve 2-3 kere tek içimlik sigara molası vererek 10 saatte İstanbul'dan Bodrum'a gittim.
    Eşek gibi yükleyerek yine aynı şekilde İzmire gittim.
    GV ile bunlara benzer bir çok deneyimim oldu. Ve hiç birinde ne yolda bıraktı, ne arıza çıkardı.
    Enjeksiyonlu modelleri için bir şey diyemem ama karbüratörlü modelleri candır
    Çok teşekkürler, sanırım son modeller enjeksiyonlu oluyor yazınızdan anladığım kadarıyla...

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Hocam gezgin adama gv 250 pek uymaz yaw, senin Enduro bakman gerekebilir, 15 bin km den bahsediyorsun bunun camurlu bozuk satihli gevsek zeminli bolumleri olabilir en rahat ettirecek motor bence uzun yol endurolari..transalp f650 vstorm tenere ler...
    agalptekin ve jackonbir bunu beğendiler.

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam gezgin adama gv 250 pek uymaz yaw, senin Enduro bakman gerekebilir, 15 bin km den bahsediyorsun bunun camurlu bozuk satihli gevsek zeminli bolumleri olabilir en rahat ettirecek motor bence uzun yol endurolari..transalp f650 vstorm tenere ler...
    Evet farkındayım, dedim ya zevklerim mantığımın önüne geçiyor maalesef

Cruiser tarzını seviyorum, dediğiniz motorlar da zaten ilk motor olması için bana biraz büyük

Bisikletle geçtiğim rotalar da motorla düşündüğüm rotalar da full asfalt yani eğer yol çalışması yoksa, dağda bayırda işim olmuyor

Teşekkürler değerli görüşlerin için...

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı agalptekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler, sanırım son modeller enjeksiyonlu oluyor yazınızdan anladığım kadarıyla...
    Doğrudur. Yanılmıyorsam 2010 sonrası modeller enjeksiyonlu olması lazım
    agalptekin bunu beğendi.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    suzuki intruder m800
    Merhaba Üstadlarım,

Eminim birçok kişi sordu size bu soruyu "Hyosung GV 250 ile uzun yol yapabilir miyim?"

Ben tur bisikletçisiyim, hani şu çıkıp 1000 km yapıp dönmeden rahat edemeyenlerden

2015'te bir motor alıp 2-3 sene içerisinde de zamanı geldiğinde; yaklaşık 15.000 km'lik 15 ülke 3 kıta barındıran Türkiye-Avrupa-Casablanca Turu gerçekleştireceğim...

Lütfen bana, gidemezsin, yok abartma, teknik bilmen şart, deneyim edinmen lazım vs gibi şeylerle gelmeyin o işlerin farkında olacak yaş ve eğitimdeyim ayrıca extrem aktivite ve tur bilincine sahibim...

Ben şekil şemal olarak Hyosung GV 250'yi çok sevdim, Suzuki İnazuma da bu fiyat aralığında bu tur için mantıklı olan motor ama arkadaş hiç bana hitap etmiyor şekli şemali yahu... Burada sanırım zevkim mantığımın önüne geçiyor ve Hyosung GV 250 alacağım...

Şimdi sorum şu: Beni boşverin; tekniğimi, deneyimimi, motor üstünde şu kadar saat kalıp kalamayacağımı boşverin;

Bu motor 45 gün boyunca her gün ortalama 350 km yol yapabilir mi? (Üzerinde ben dahil Toplam 140 Kg civarı yük ile birlikte)

Gökhan...
    Merhaba dostum, hoşgeldin. Uzun yol cruiser meraklılarını görmek beni sevindiriyor. Ben de uzun bir aradan sonra motor dünyasına bir cruiser ile dönüş yaptım. Amacım da gitgide uzayan turlar yapmak, geçtiğimiz yaz gunluk ve kısa süreli geziler yaptım. Cruiserla gezi yapmak son derece keyifli ancak oturuş pozisyonu dolayısıyla sırt ağrısı sıkıntısı yaşstıyor. Cadde ve asfalt ağırlıklı bir gezide kullanım keyfi ise bu ağrıya değer dedirtiyor. Motorun bakımlarını aksatmadan yaptırdığın ve kendi fiziksel kondisyonuna da dikkat ettiğim surece bu nesafeleri yaparsın. 2015 yazında benim de 3500 km,lik bir orta Avrupa ve Balkanlar gezi planlamam var, eğer gerçekleştirebilirsem uzun uzun rapor veririm. Tekrar hoşgeldin; bakarsın birgün uzun bir cruiser gezisi yapıp beraber süreriz.
    agalptekin ve serkanksk bunu beğendiler.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Merhaba Üstadlarım,

Gökhan...
    Bende GT250R 2011 varken (aynı motor bloğu ve tesisat) biz bazen tek marşla 300km bazen bir günde 950km bazen de 8 günde 4500km yaptığımıza göre.
    Sen de GV250 ile çok rahat bu dediklerini yapabilirsin. Sadece 3000-3500 km de bi yağ ve yağ filitresi değiştirmek biraz zamanını alır o kadarcık.
    ver gazı... ver çoşkuyu

Alıntı bariscinar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba dostum, hoşgeldin. Uzun yol cruiser meraklılarını görmek beni sevindiriyor. Ben de uzun bir aradan sonra motor dünyasına bir cruiser ile dönüş yaptım. Amacım da gitgide uzayan turlar yapmak, geçtiğimiz yaz gunluk ve kısa süreli geziler yaptım. Cruiserla gezi yapmak son derece keyifli ancak oturuş pozisyonu dolayısıyla sırt ağrısı sıkıntısı yaşstıyor. Cadde ve asfalt ağırlıklı bir gezide kullanım keyfi ise bu ağrıya değer dedirtiyor. Motorun bakımlarını aksatmadan yaptırdığın ve kendi fiziksel kondisyonuna da dikkat ettiğim surece bu nesafeleri yaparsın. 2015 yazında benim de 3500 km,lik bir orta Avrupa ve Balkanlar gezi planlamam var, eğer gerçekleştirebilirsem uzun uzun rapor veririm. Tekrar hoşgeldin; bakarsın birgün uzun bir cruiser gezisi yapıp beraber süreriz.
    Hoşbuldum

Çok teşekkürler Amerika'da bolca gördüğüm bu turcu cruisercıları (Genelde Harleyli) buralarda da tek tük görünce mutlu oluyordum, yakında da 250 de olsa düşük bi motorla aranıza katılmak beni daha mutlu ediyor...

Birlikte turlamaktan çok mutlu olurum ama benim bir kaç fırın ekmek yemem lazım ;)

Tekrar sonsuz teşekkürler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:26 ----------

Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende GT250R 2011 varken (aynı motor bloğu ve tesisat) biz bazen tek marşla 300km bazen bir günde 950km bazen de 8 günde 4500km yaptığımıza göre.
    Sen de GV250 ile çok rahat bu dediklerini yapabilirsin. Sadece 3000-3500 km de bi yağ ve yağ filitresi değiştirmek biraz zamanını alır o kadarcık.
    Bunu duymak çok iyi oldu, aslında bu motoru kullanan birilerinin "al kardeşim al her türlü gider" demesini bekleyerek açmıştım bu konuyu Kötü yorumlardan da korkuyorum aslında çok beğendiğim bu motordan uzaklaşabilirim diye

Çok teşekkürler...

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Merhaba Üstadlarım,

Gökhan...
    Gezi notlarını buradan paylaşacaksan biz sana yoldayken dua edelim şansın açık olsun
    "Bildiğini sandığın bir şeyi asla öğrenemezsin."
    Epiktetos

mahyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    Bana kalırsa bir kaç ay öncesinden al motosikleti. Biraz gez dolaş huyunu suyunu öğren. Senin ona vereceğin tepkilere ve onun sana vereceği tepkilere alışın.
    Aynı bloğa sahip GT 250 Comet kullanıyorum. Motor bloğu açısından gönlünüz rahat olsun.

zealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750X
    arkadaşım bir ay önce izmir den hatay iskenderuna gv 250 ile geldim (1030 km) tık demedi. bu yolculuk için çantama bir adet bile anahtar koymadım sadece zincir spreyimi aldım. hyosung kalitelidir 15000 km de yapacağını düşünüyorum ama okurken acaba yaparmı diye duraksamadım değil. motoru alıp direk yola sakın vurma en az 3 ay kullan bir sorunu varmı yokmu gör motoru dinle. daha almadıysan bir arkadaşın dediği gibi karbüratör lüsü candır. enjeksiyonlu alacaksan 2013 ve üstü bak. benim motorum 2011, arada enjeksiyon bi salaklaşıyor 2013 de düzelttiler diye biliyorum. daha önce 2009 karbüratörlüsünü de kullandım. eski gv mi daha çok seviyorum

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    başlığı okuyunca biraz önyargılı davrandım "ulan yine 800 km yol yapıcam gidebilirmi gibi soru geliyor" dedim fakat değilmiş
    bende gv 250 ile yaptığım yolları kısaca yazayım
    -1 günde 700 km
    -4 günde 800 km
    -2 günde 500 km
    -6 günde 1500 km

bu seyahatler boyunca sadece debriyaj telim koptu başka bir sorun yaşamadım yaşayacağımıza düşünmüyorum
    motoru alırsınız ve bir süre kullanırsınız motoru iyice tanıdıktan sonra periyodik bakım malzemelerini yanınıza alıp her türlü yola çıkabilirsiniz, günde 350 km çok çok çok rahat gidersiniz uzun yolda yaşayacağınız sıkıntılar fiziksel olur toto,sırt,bel ağrısı gibi bunlarada bir çözüm bulursunuz, ve ön tarafa büyük bir cam taktırmanızda fayda var rüzgar mahfeder çünkü..

blackarca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki vn 900 classic , honda msx 125 , planet 2
    Gv 250 yola cikacaklara sadece yolun acik olsun keyfini cikar denir. ..
    Selametle.

MuttFTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Gitmesine gider bence de ama gerekli bir parca ihtiyaci sikinti olabilir.

Ben olsam her ulkede bayisi olan bir motor alirim. İnazuma olabilir mesela.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Gv 250 ile her yola gidebilirsin. 20.000 km kullandım. Ama 20.000 km de comet kullandın. Sana tavsiyem o seyahate comet ile çıkman. Hem rahat edersin hemde çok zevk alırsın. Bu da eskilerden benim motorun fotosu.

gidersin ya öyle çöp motor değil ama yine tereddüt yaşıyorsan kymco venox 250 baksana o da fena değildir

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Gv 250 ile her yola gidebilirsin. 20.000 km kullandım. Ama 20.000 km de comet kullandın. Sana tavsiyem o seyahate comet ile çıkman. Hem rahat edersin hemde çok zevk alırsın. Bu da eskilerden benim motorun fotosu.

tinerci ve bY_aLp bunu beğendiler.

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Rahat rahat yapar sorun etme,dediğin yükle yoramazsin.diger motorları pek bilmem ama Gv'yi cok iyi tanıyorum temiz bir motorun varsa istedigin her yere git,sıkıntı olmaz.
    Bende 2012 var 44binde,gayet sorunsuz hala.bir kac sensör arızası verebiliyor bazen ama yolda kalmadım hic..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)