Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

minibüs şoförleri trafikte devamlı üstüme üstüme geliyor

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar bi hevesle 2 3 ay önce ehliyete yazıldım motosiklet ehliyetimi aldım 125 cc bi motosikletim de var beni bi yerden bi yere götürür dedim hem de zevk alıyorum kullanırken lakin her şey planladığım gibi toz pembe gitmedi...
    dün 20 25 km ilerdeki bi beldeye yolculuk yapayım dedim özellikle minibüs şoförleri olmak üzere çoğu araç üstüme geliyor arkadan... hızım 70 80 civarı oluyor genelde sağ şeritte gidiyorum arkadan gelenler sol şeriti kullanmak yerine benim üstüme geliyor ben iyice sağa kaymak zorunda kalıyorum otomobillerin hepsi değil ama tüm minibüs şoförleri boş sol şeritten sollamak yerine üzerime gelip benim şeritten çıkmamı istiyor çıkmayınca da arkadan kornaya abanıyor...
    anlayacağınız bayağı bir yüreğim ağzıma geldi ne yapsam bilemedim illa hızlı bir makine mi alalım rahat rahat trafikte gidebilmek için bilemedim
    harung ve mehmetenis bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Soldan git

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Minibüsçülerin geneli böyle yol 3 şerit ise orta şeritten git ve her zaman şeriti ortala

Motosikleti
    CBR 250R
    Benimde tavsiyem seninle aynı hızda giden bir araç var ise gözüne kestir çok yakın olmamak kaydı ile arkasından git onu görünce mecbur yavaşlıyorlar.
    leokaplann ve harung bunu beğendiler.
    No matter how bad your day is

Your bike will always make you feel better.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyaz kask + reflektif sarı yelek.
    harung bunu beğendi.

durocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 ramzey kalipso 150
    beyaz kask sarı yelek işi çözmez zaten gördükleri için inadına sıkıştırıyolar.motorun kendilerinden daha erken biyere varmasını çekemiyolar.motor kullanırken hep kendini haksız görecen inatlaşmıcan ve zihnin hep yolda olcak.bırak tali yoldan öne çıksınlar yada arkadan dibine kadar yapışsınlar sen kontrollü ol her an durmaya kaçmaya hazır ol yeter.
    kahveisteyen bunu beğendi.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford

Bu seferde ben onun üstüne gittim ama tınlamadı
    harung bunu beğendi.

nefretxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki gsxr-1000 l5 -Honda cbr 250 2013
    gündüz sürüşlerde sürekli uzun farlar açık olsun bir nebze olsa bana göre görünürlülüğü arttırıyor

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    O yüzden ben bu kadar aydınlatma ile geziyorum..
    hsk ve mehmetenis bunu beğendiler.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    bunun aydınlatma ile falan alakası yok bile bile kasten yapıyorlar motosikleti araçtan saymıyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:48 ----------

o yüzden demir gibi sinirlerin olmalı kimseyle dalaşmayıp yoluna bakacaksın sakin olacaksın sürekli

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen makineyi buyut bol bol solla minibusleri kafan rahat olsun...

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Mesele görünür olmakta değil, tabi ki yine de elimizden geldiğince görünür olalım o ayrı. Burada sorun çok çok derinlerde. Adamlar hücrelerine kadar bizlerin o yollarda olmamamız gerektiğini düşünüyorlar. Hadi diyelim o hatayı! yapıp yola çıktın bir de sen nasıl olur da o yüce insanı zahmete sokup şerit değiştirmesine sebep olursun... Geçenlerde Maslaktan Levente doğru gidiyorum hızım 55-60 km. Minibüs şoförü o kutsal insan geldi dayandı plakaya çok sağ olsun korna selektör derken benim o yolda bulunmaya hakkımın olmadığını, motoru taşıttan saymadığını çok saygılı! bir biçimde anlattı. Trafikteki sürücülerin % 99.99999999999'u ne yazık ki bu düşüncede.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    The O.C

sadece bi amerika dizisi değil, Aynı zamanda bunlar için kullanılan ortak tabirdir!

Dizinin baş rolünde hergün bunlar oynar
    felix_bjk1903 bunu beğendi.

texas16nb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha 2008 fazer s2
    Özellikle ticari ve şirket arabalarına dikkat et,bunların çoğu kural tanımaz.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    eğitim al, biraz karıştır oku. bunlarla başedebilmek için için daha çok bilgi ve tecrübe lazım.

HAYAT10DA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pcx 125
    tavsiyem istediği kadar yırtınsın takma bile acelesi varsa sola girsin gaza basıp üstüne çıkacak değildir ya. ha yapmaya niyetli katiller olabilir o ayrı sonuçta bu yol babasının yolu değil

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Minibüsler sürekli sağdan yolcu gözlediği için sağ şeridi pek bırakmak istemezler, seni sıkıştırmaları birazda bu yüzden. Herkesce malum bizim ülkemiz bir garip uzun yolda 70-80 km/saat hız yeter şehiriçinde yeri gelir 90-100 bile kurtarmaz.

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Bende de aynı dert var scooter oldugu için fakat ben yoluma bakıyorum aldırış etmiyorum aksine daha düşük hızda gidiyorum mecbur kalıyorlar sollamaya çünkü gitmiyor motor en fazla 90 görüyor ama asla yol vermiyorum ondan sonra tüm yolları kendilerininmiş sanıyor bazı beyinsizler .

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=lUVrh-D_Xp0

Bu seferde ben onun üstüne gittim ama tınlamadı
    motosiklet sürücülerini kötü duruma düşürecek ne gerekirse yapmışsın son derece kötü bir sürüş, yayalara saygısız can güvenliğini tehlikeye atacak haraketler, bu haraketler bu zihniyet bizleri karalıyor
    Fırtınanın şiddeti ne olursa olsun; Martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Tavsiyem biraz daha anlayışlı olmaya çalış ve elinle seni gördüm 1 sn bekle gibi bir işaret yap ve güvenli olduğu noktada da yol ver belki sana göre sollaması mantıklı gelebilir fakat minibüs dediğin araç motor gibi ivmelenemez ve kaza yapma ihtimali daha yüksektir.
    "Bildiğini sandığın bir şeyi asla öğrenemezsin."
    Epiktetos

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)