Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Enjektör Temizleyicileri...

Motovento
    REKLAM ALANI
    s.ozer1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Hyosung GT250R EFi
    Arkadaşlar 2-3 hafta önce İstanbul'dan Isparta'ya geldim. Ve motorumda tekleme sorunu başladı. Yani düşük devirlerde sabit hızla giderken bilhassa 1. viteste motor sürekli tekleme yapıyor. Hatta motoru ilk çalıştırdığımda 3000-3500 devirlerde çalışıp motor ısındıkça 1500 devire kadar düşerken şimdi çalıştırıyorum direk 1500 devirde çalışıyor ve gaza biraz basıp bırakınca 2000-2500 devirlerde sabitliyor kendini. Bunu burada ki ustama sordum enjektörler tıkanmıştır söküp temizletelim dedi. Bende bunun üzerine biraz araştırma yaptım ve enjektöör temizleyici yakıt katkılarını gördüm. Bunların çoğu araba için satılıyor yanılmıyorsam. Bu katkılardan alıp motorumda kullansam bir zararı olur mu ? Daha önce kullanan arkadaşlar özellikle nasıl bir sonuç aldıklarını yazarlarsa çok memnun olurum.

Enjektör temizleyici örnek ürün:

http://www.hepsiburada.com/liste/car...tegoryId=26005

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    enjektor temizleyiciler yajiti artiriyor diye duymustum ve motorun calismasinda sikinti yaratiyormus genede denemek pek sikinti cikarmaz heralde yada temizletmek iatersen once bi otoenjektorcusune git motoaikletciler fiyatlara koydukca koyuyor

Motosikleti
    2011 Hyosung GT250R EFi
    enjektörleri söküp temizletmektense önceliğim katkı kullanmak olacak. Kimseden ses seda çıkmazsa yine de deneyeceğim umarım bir zararı olmaz. Cevabınız için teşekkür ederim.

MhmtcnKoral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    Enjektörlerden önce ateşlemeye bakmanızı öneririm aynı dorunu yaşadım ve ateşleme bobini çoktı sıkıntı. Bir başkasında pipo değişimiyle halledildi. Enjektörlere gelmeden sorunu basit çözümden zora doğru halletmeye çalışın. Buji, pipo, ateşleme bobinini kontrol ettirmenizi ısrarla öneririm.

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    Olurda diğer arkadaşların tavsiyelerinden bir şey çıkmayıp bu temizleyicilerden koyarsanız, tamamını depoya boşaltmayın çünkü onlar normal bir binek aracın deposuna göre satılan ürünlerdir.
    antilop_skul bunu beğendi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    sorununuz enjektör filan değil...

boğaz kelebeğinde bir elektronik parça var...

kurtarırsa temizlik olmadı değişimi gerekiyor...

https://www.google.com.tr/search?q=gtr+250+kelebek+sens%C3%B6r%C3%BC&espv=2& biw=1600&bih=775&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&e i=rPxQVPjaJuL-ygPywYK4Aw&ved=0CEoQsAQ

Motosikleti
    2011 Hyosung GT250R EFi
    Cevap veren herkese teşekkür ederim. Paylaştığınız bilgiler doğrultusunda ilerlemeye çalışacağım. Sorunun hallolması durumunda sorunun ne olduğunu buraya yazar sizleri de bilgilendiririm.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ilk iş depoyu söküp arka silindirdeki buji piposuna bakın..ısınma kaynaklı bu sorun var,geneldede arka silindirdeki pipo çatlıyor...

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    diğer arkadaşların söyledği olasılıklara ek olarak senkron ayarı da olabilir.

1 ve 2. viteste bazen benim araban tekleme yapıyor, enjektör temizleyici mi kullansam acaba? birde bu enjektör temizleyiciler ile enjektörü söküp temizleyebiliyor muyuz

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Tamirci harici temizleyemezsiniz. ( çok usta değilseniz). En güzeli würth veya başka marka enjektör temizleyici kullanın. O sorunu çözmezse ustaya gidin.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Enjektör , benzinli araçlarda sorun çıkartacak en son parçalardandır. Boğaz kelebeğinin kirlenmesi daha sık rastlanan bir arıza.

dasmehdix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R'15
    Ben motoruma enjektör temizleyici koymuştum.Koyduktan sonra depoyu fullemen gerekiyor.Bir zararını görmedim.Yararı hakkında yorum yapamam çünkü motoru yeni almıştım denediğimde.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)