Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

küba pars 150 cc honda motoru ??

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar malum motor alacağım araştırma yapıyorum ve her bayiyi geziyorum. dün küba bayine uğradım motorlara baktım cr1 ile pars dikkatimi çekti ordaki yetkili kişi küba parsta honda cbf 150 nin motoru olduğunu söyledi şaşırdım baya . eğer öyleyse mükemmel birşey değilse tabiki tam bir muamma.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lawyer_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    yıllardır aynı yalanlar söylenir durur. hiç 300-400 bin km yapmış kuba pars gören oldu mu? tabiki hayır. o halde bu saçmalıklara inanmayalım lütfen. aynı fiyatlara güzel motorlar var. mesela salcano wolf - salcano wolf s - lifan emisol - motoran cbs 150 balancer. bu modellerin kullanıcıları ile bire bir görüştüm. özellikle salcano wolf ve wolf s moto kuryeler tarafından kullanılıyor ve 100 bin kmyi devirmiş birçok örneği var. hayırlı alışverişler.
    bu arada kendi sürücü kursumda kullandığım honda cb 125 ace modeli de gerçekten çok sağlam ve kaliteli bir motor. diğer saydığım motorlara göre biraz titreşimi var ama gücü kuvveti işçiliği ve kullanım kolaylığı gerçekten çok güzel. alırken hiç beğenmiyordum ama birçok motor kullandım ve hondanın kötü motor üretmeyeceğine kesinlikle ikna oldum.
    GB79 bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Clearidas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar malum motor alacağım araştırma yapıyorum ve her bayiyi geziyorum. dün küba bayine uğradım motorlara baktım cr1 ile pars dikkatimi çekti ordaki yetkili kişi küba parsta honda cbf 150 nin motoru olduğunu söyledi şaşırdım baya . eğer öyleyse mükemmel birşey değilse tabiki tam bir muamma.
    honda cbf motoru değil aynı tarz aynı teknoloji motor kullanılmıs olabilir.

ama bu, aynı kalitede ve uzun ömürde demek değildir.

piyasada belli motor modelleri var

bu modelleri honda da kullanıyor çinlilerde.

ama iş, üretim ve malzeme kalitesinde bitiyor
    tinerci bunu beğendi.

doğrudur. ben dediğini aynen aktarıyorum. '' bu motorsikletin içinde honda motoru var hangi motor dedim. honda cbf 150 nin motoru var bunda dedi bana o yüzden. salcano wolf dediğinizde çin malı değil mi parçalarıda. bu kadar uçurumlu motor mu üretiliyor çin malı motorlar arasında.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    motorlar daha yeni cıktı honda gibi yıllardır yok

evet o yönüde var 100 bin km gidecek bir zaman olduğunu sanmıyorum okuduklarım alanlar memnun ama sizlerede danışmak istedim motor alırken her seçeneği değerlendirmek istiyorum yanlış bir seçim yapmamak için

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Şimdi ben buraya neden çıktım? Niçin çıktım? Nasıl çıktım? Bunu izaha gerek yok. Gördünüz, yürüdüm çıktım. Ama çıkmamış da olabilirim. Çıkmışsam çıkmışımdır, çıkmamışsam, çıkmamışımdır. Görünen köy uzakta değildir. Buraya çıktık da, sonradan çıkmadık mı dedik? Bunlar birtakım uydurma laflardır.

kara_kule bunu beğendi.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

oylarınız damlıya damlıya dağdan kestim kereste :D msj alındı

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Pars'ı pek benzetemedim ama Platinium modelininki kesinlikle CBF150 motoru olmalı. Nasıl ki Salcano Wolf'ta YBR 125 motoru varsa, bazı Çin motorlarında da CBF150 motoru kullanılıyor. Mesela Mondial Z-One 150 veya Kanuni Leopar'da olduğu gibi...

Bu Kuba markasına biraz sinir oluyorum. Sebebi de ürün sayfalarında, sanki motorları kendileri tasarlamış gibi ifadeler kullanmaları ve özellikler sayfasında "Sürüş sistemi : Kuba sürüş sistemi" şeklinde saçma sapan, ne anlama geldiği bilinmeyen bir ifadenin yer alması. Yoksa bana göre Platinium güzel motor, alınabilir. Bildiğim kadarıyla deposu da oldukça büyük olmalı.
    lawyer_16 bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Motor aksamı birazcık benzeyebilir ama kaportası plastiği sağı solu japona benzemez

doğrudur orası öyle. hepsini inceledim en sağlamı pars gibi platinium cr 1 filan da güzel ama pars daha sağlam. cr1 dijital gösterge filan daha teknolojik duruyor ama aralarında seçim yapsam pars derim. tabiki kuba alacağım diye birşey yok her markaya bakıyorum bu arada arka frenlerinin kampana olması kafamı karıştırıyor.

Motosikleti
    haojue 135S
    125 150CC LERİNBircogu arka kampana 15 18 bg e kdr gerrk gormuyorlar mesela yki 100 ve 130 lar on arka dısk
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

lawyer_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    motorun görünürdeki teknolojisi seni yanıltmasın. disk fren var disk fren var. mesela hyosunglarda önde çift disk var ama hiç fren yok. honda veya suzukide ise 500 ccye kadar tek disk var ve gayet güzel tutar. aynı şekilde dijital göstergeye veya kampana fren sistemine çok kafayı takmamalısın. tvs apache de dijital göstergeli çin malı motorlar da ama göstergelerin kalitesi arasında fark var. umarım alacağın motor beklentilerini karşılar.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu tarz sallamalar çok blok birbirine benziyorsa tamamdır japon makinesi oluyor

valla her motora bir kulp çıkıyor hangisini alacağımı şaşırdım şuan biri der ilk motor için cros uygun değil diğeri der bunda honda motor var daha neler neler :D fazla araştırınca kafa daha fazla karışıyor ben onu anladım

Motosikleti
    haojue 135S
    Salcano al çin malında bildiğim en iyisi.

salconada beğendiğim bir model yok açıkcası

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    beyler ben cbf kullandım bu motorun bi kopyası varsa oda kendisidir
    salcano wolf te ybr kopyası dır
    BAKIN KOPYA DİYORUM HİÇBİR ZAMAN ASLI GİBİ OLMAZ
    ybr de kullandım harbi canavar
    siz siz olun kopyalardan uzak durun

en son çıkan ybrleri gördüm onlarda hoşuma gittiler 5 bin tl sanırım fiyat. cbfler tip itibari ile pek hoşuma gitmiyor.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    konfor düşük yakıt bol yedek parça hızlı 2. el istiyorsan cbf den şaşma
    eğer piyasısının fiyatını istersen 1 günde satılır

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)