Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[?]Asfalt kullanımı için uygun sağlamlıkta cross kaskı(ları)

Motovento
    REKLAM ALANI
    berkaye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX
    Merhaba,

Kasklara bakıyordum cross kaskı istiyorum bayadır 300 lira civarında bir kask alabilirim 300 ü biraz geçebilir .. Gelelim konuya;

300 Küsür liralara kadar olan cross kasklara ve normal asfalt sürücüleri için olan kasklara baktım.Asfalt için olanlar termokarbon vs.. Malzemelerden yapılmış aynı fiyatlara cross kasklar termoplastikten yapılmış .. Asfaltta kullanıyorum ben genelde bunun için sorum belli var mı bildiğiniz önerdiğiniz cross kask ama termokarbon malzemeden veya plastikten daha sağlam olan malzemeden olan cross kask ?(vizörlü daha iyi olur ama olmasada olur)

Edit:-----------------------------------------------

Not : termoplastiği kötüledim afedersiniz , belki kötü değildir bilmiyorum gerçekten ben o kelimenin içinde plastiği gördüğüm anda kötü diye düşündüm.

Artı bir soru daha : teknopolimer nasıl bir malzeme ? Araştırınca plastik olduğunu gördüm termopalstikmi daha sağlam teknopolimermi ? Benim şuanki kaskım lazer ve teknopolimer malzemeden yapılmış bunun için soruyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:59 ----------

Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Dostum malzeme eğitimi aldım ama dediklerin beni şaşırttı. Thermocarbon nedir? Carbon fiber olmasın? Tecnopolymer dediğin ise sanırım bizim mühendislik plastikleri dediğimiz sınıf. Örnek olarak ta Teflon buldum. Sana kesin olduğunu bildiğim bir bilgi vereyim. plastikler 2 ye ayrılır. Termosetler ve termoplastikler. Termosetler uygulanır ve daha sonra fırınlanır. Kürlenme sıcaklığına gelince malzeme SET olur. Yani sabitlenir. Bakalit tabaklar, elektrostatik toz boyalar (çelik kapı yada buzdolabı boyası), teflon buna örnektir. Bu plastiklerin tepkimesi geri dönüşsüzdür. Tekrar ısıtılırsa yanar. Termoplastikler ise bildiğin diğer bütün plastiklerdir. Isıtılıp şekillendirilir. Gerektiğinde tekrar ısıtıp şekillendirilebilir. Bununda belli bir sayısı var tabi. Örnek PET şişeler.

Yani termoplastik diye beğenmezsen eğer, önünden geçen plastiklerin %80ini hiçe sayarsın.
    berkaye bunu beğendi.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

Motosikleti
    KLX
    Alıntı Machair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum malzeme eğitimi aldım ama dediklerin beni şaşırttı. Thermocarbon nedir? Carbon fiber olmasın? Tecnopolymer dediğin ise sanırım bizim mühendislik plastikleri dediğimiz sınıf. Örnek olarak ta Teflon buldum. Sana kesin olduğunu bildiğim bir bilgi vereyim. plastikler 2 ye ayrılır. Termosetler ve termoplastikler. Termosetler uygulanır ve daha sonra fırınlanır. Kürlenme sıcaklığına gelince malzeme SET olur. Yani sabitlenir. Bakalit tabaklar, elektrostatik toz boyalar (çelik kapı yada buzdolabı boyası), teflon buna örnektir. Bu plastiklerin tepkimesi geri dönüşsüzdür. Tekrar ısıtılırsa yanar. Termoplastikler ise bildiğin diğer bütün plastiklerdir. Isıtılıp şekillendirilir. Gerektiğinde tekrar ısıtıp şekillendirilebilir. Bununda belli bir sayısı var tabi. Örnek PET şişeler.

Yani termoplastik diye beğenmezsen eğer, önünden geçen plastiklerin %80ini hiçe sayarsın.
    Çok özürdilerim Yeni madde üretmişim bilmeden Polikarbon olacaktı Thermocarbon değil özürdilerim tekrar ve teşekkür ederim

Örnek : http://www.motosikletaksesuarlari.co...iyah_9126.html

Policarbon bu, fiyastına yakın cross kasklar bakın hangi malzeme :

http://www.feyizoglu.com/MX-433-Magn...k_46186.html#0

http://www.motosikletaksesuarlari.co...iyah_9363.html

Bu cross kasklar ile asfaltta bir kaza geçirilse korur mu sizce ?
    - Ayağımız kick starta değer değmez, gözümüz dağlara çevrilir.

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Bunu cevabını,

Avrupa ECE 22.05
    ABD DOT ve SNELL
    İngiltere Sharp

raporlarına bakarak bulabilirsin. Kasklar tamamen kapalı kasklar oldukları için diğer kasklar kadar koruyacaktır. Burada tercih etmemen gereken çene açılır, tam açık kasklar olmalı. Birde bu kasklar rahat nefes almak için geniştir. Kışın üşürsün. Üstteki terekte rüzgarda rahatsız eder. Duke kullanıyorsan çok uygun değil bence.

Ben Nolan N44 Storm Black kullanıyorum. Crossover tarz. Ona da bak istersen tarz olarak. O pahalı ama benzer mallar var.
    berkaye bunu beğendi.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

AydınOğlu09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran, Tvs Apache, Mondial MCX 150 Road Racer
    Bunu cevabını,

Avrupa ECE 22.05
    ABD DOT ve SNELL
    İngiltere Sharp

raporlarına bakarak bulabilirsin. Kasklar tamamen kapalı kasklar oldukları için diğer kasklar kadar koruyacaktır. Burada tercih etmemen gereken çene açılır, tam açık kasklar olmalı. Birde bu kasklar rahat nefes almak için geniştir. Kışın üşürsün. Üstteki terekte rüzgarda rahatsız eder. Duke kullanıyorsan çok uygun değil bence.

Ben Nolan N44 Storm Black kullanıyorum. Crossover tarz. Ona da bak istersen tarz olarak. O pahalı ama benzer mallar var.
    Kapalı kask al ama. Çene açılır alma onlar güvenilir olmuyor.

Motosikleti
    KLX
    Onu biliyorum aklima bile gelmiyor zaten acilir kasklar vs..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:50 ----------

Bunu cevabını,

Avrupa ECE 22.05
    ABD DOT ve SNELL
    İngiltere Sharp

Tesekkur ederim var mi gosterebileceginiz ya da onerebileceginiz bir ornek 300 kusurlere kadar crossover ? Bulamadimda ben hep nolan n44 cikiyor.

Motosikleti
    KLX
    Bunu cevabını,

Avrupa ECE 22.05
    ABD DOT ve SNELL
    İngiltere Sharp

Bu sizinde kullandığınız nolan dahil crossoverların çenesi komple çıkıyor.. Bu güvenli mi anlamadım ben full sanıyordum ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:07 ----------

http://www.motosikletaksesuarlari.co...ski_16238.html

çenesi çıkmayan varmı bulamadım bu fiyatlara
    - Ayağımız kick starta değer değmez, gözümüz dağlara çevrilir.

Burdurlu33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawasaki(Jawa 125 sport)
    merhaba ben ls2 magnum kullanıyorum vizor aksamlari isigi tam ortada topluyor ve gorusunuzu kapatıyor bu yüzden bir kac aya kadar shark sx2 freak alacagim, cok arastirdim cross kaskları ya carbon fiber yada termoplastik den var carbonlar bin liranin uzerinde digerleride hemdn hemen aynı. shark sx2 freak duke ile super agresif olur psikopat stunt cılara benzersiniz bence bi dusunun butcenizede uygun

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    illa uygun fiyatlı olacaksa bence Airoh S4'den aşağısını alma. ancak bulması biraz zordur. rüzgar direnci, konfor bakımından arai tour x le kıyaslayanları bile görmmüştüm yabancı forumlarda. ses yalıtımı bakımından da fena değildir.

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    GIVI Tourer X1
    berkaye bunu beğendi.

YILDIRIMBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 SMT
    Agv Ax-8 evo ve icon variant kullanıyorum şuan ki motorumda çok memnunum.İcon biraz hantal bir kask olsada rahat ve sağlamdır.Agv ise tipik cross kaskı hissiyatında.Hafif rahat daha kıvrak olabiliyorsunuz.ses yalıtımı tatmin edici.Onun haricinde scorpion ve airoh cross kasklarım var arazide yada sıcaklarda kullanıyorum genelde vizörsüz oldukları için.Kış aylarında goggle ile kullanım zorlayıcı olacaktır.Acerbis yada airohun uygun ve kaliteli vizörlü kaskları var onlarda ekonomik alternatifler.
    berkaye bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler