Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza Yaptım Tecrübeli Arkadaşlar Yardımcı Olabilir mi? TIP İÇERİR :))

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YBR
    Merhaba arkadaşlar, dün akşam küçük bir hatadan dolayı saçma bir kaza yaptım kücük bir rampadan çıkarken gaz takıldı ve motor fırladım fırlayınca tabi motorla birlikte yere yapıştım. Yere kolum açık halde düştüm refleks olarak yere dokunmak istemiştim çok ani olduğu için pekte hatırlamıyorum. Al yanaklı olan ben kaza sonrası bembeyaz oldum hatta tenim koyu sarı gibi bişey oldu ilk kez böyle oldum :D Herneyse acile gittim ne olur ne olmaz die kırık çıkık yok Allaha şükür. Acil aşırı yoğun olduğundan ilgilenemedir geçer dediler gönderdiler. Sorunum şu; kolumu hareket ettiremiyorum kaldırırken kolumun içinde inanılmaz bir ağrı oluyor iğne batar gibi özellikle omuz bölgesinde ben kas yırtılmasından şüpheleniyorum ama aklıma bir an damar geldi sizlere sormak istedim aynı durumu yaşayan oldumu olduysa ne önerir
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Diclofenak tarzı bir analjezik antienflamatuar iç bugün 2 tane
    Dolorex, dicloflam olabilir.
    yine o bölgeye fast jel, volteren jel, flexo jel tarzı bir antienflamauar jel sür 3-4 kere
    yarına kadar agrın acın hafdiflemezse bir ortopedi uzmanına git devlet hastanesine
    en kötü ihtimal eklem ezilmesidir, yumuşak doku ezilmesi, yada kemikte çatlak ama çatlak olacagını sanmıyorum, damarlarada birşey olmaz korkma

bölgeyi sıcak tutma , çok harekt ettirme, dinlensin muhakkak, birde hem agızdan hap olarak hemde bölgeye jel-krem olarak muhakkak dediklerimi kullan bugün git bul al ihmal etme, sallama
    umutk, halilom ve ByR3D bunu beğendiler.

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    İç kanama ve çatlak/kırıklara bağlı oluşabilecek kangren riskine karşı dahiliye bölümüne gitmekte fayda var.

http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/359321.asp

http://www.bilgiustam.com/ic-kanama-...leri-nelerdir/

Geçmiş olsun.
    umutk bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Haci doktora git, gecmis olsun.

rogget - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 esd,ybr250,dragstar650,kanuni tiger 250
    doktora git doktora

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    adamlar kaç yıldır okulunu okumuslar biz ondan iyimi bilcez

Motosikleti
    YBR
    [/QUOTE]Diclofenak tarzı bir analjezik antienflamatuar iç bugün 2 tane
    Dolorex, dicloflam olabilir.
    yine o bölgeye fast jel, volteren jel, flexo jel tarzı bir antienflamauar jel sür 3-4 kere
    yarına kadar agrın acın hafdiflemezse bir ortopedi uzmanına git devlet hastanesine
    en kötü ihtimal eklem ezilmesidir, yumuşak doku ezilmesi, yada kemikte çatlak ama çatlak olacagını sanmıyorum, damarlarada birşey olmaz korkma

bölgeyi sıcak tutma , çok harekt ettirme, dinlensin muhakkak, birde hem agızdan hap olarak hemde bölgeye jel-krem olarak muhakkak dediklerimi kullan bugün git bul al ihmal etme, sallama[/QUOTE]
    tam istediğim cevaptı teşekkürler.. Dediğiniz gibi eklem ezilmesi sanırım çünkü tam o bölge ağrıyor kolumu hareket ettirince.

hastanelerde doktor yok doktor olsa gideceğimde doktor yok :( Bugün buz uyguladım omzuma yarın gidiceğim artık doktora. İşede gidemiyorum :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:39 ----------

Alıntı burak5353 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabikide bir doktordan iyi bilemeyiz ama ordaki doktor bile değildi yardımcı bişeydi onuda geçtim orası öyle bir yoğun ki kimseyle adam akıllı ilgilenemiyor kabaca bakıyor sana yapcağını yapıp gönderiyor. Galiba sen hiç acile gitmedin birde bayram ise..

Motosikleti
    Honda CBF500
    Geçmiş olsun.
    Kullandığınız motor ne markaydı?
    Motosiklette gaz kilitlenmesi pek duyulduk bir şey olmasa gerek..
    umutk bunu beğendi.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    sizin köyde dr yokmu?
    not: dr = doktor

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Geçmiş olsun.Yaklaşık bir ay kadar önce bende sağ omzum üzerine düşüp biraz sürüklendim.Acilen gittim ve röntgen çektiler. Kırık çıkık olmayınca iğne yapıp,komple omuzumu ve elimi sargıya alıp gönderdiler.Ağrı kesici ilaç ve sprey verdiler.Şimdi ağrım yok fakat halen sağ omzum üzerine yatamıyorum. Biraz zorlayınca çok can yakıyor.Dedikleri gibi iyileşmesi zaman alıyor.
    umutk bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba CR1
    Ne olduğunu tam olarak burda bilmek zor olacaktır siz bi acile gidip röntgen çektirin gerekeni doktor yapacaktır
    umutk bunu beğendi.

murad13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    Sen hala gitmedin mi ? Doktora...
    Travma sonucu çok riskli şeyler olabiliyor tabi ani olaylar olduğu için biz tam idrak edemiyoruz. Ayrıca ilgilenmemek nedir arkadaşş Acilde mecbur ilgilenecek illa böğrüne bıçak m yemesi gerek ilgilenmesi için.bu arada geçmiş olsun
    umutk bunu beğendi.

MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    pneumonoultramicrospicsilicovolcanoconiozim hastası olmuşsun dostum

43 karakterden oluşan bu hastalık çok nadir görülen bir hastalıktır. Bunun sebebi ise* bu hastalığın yanardağ ve volkan küllerinin tenefüsü sonucu ortaya çıkan bir akçiğer hastalığı olmasıdır. Dünyamızda volkan küllerini tenefüs etmek olduça zor oldugu için nadir görülen bir vakadır.
    (Alıntıdır)

Şaka biryana doktora git forumdan muyane olunmaz.

afedersinde şakamı bu " kolumu hareket ettiremiyorum" olduğun yerde hiçmi baska hastane birşey yok yani afedersiniz arkadaşlar ama forumda sanki dünyada yaşamamış farklı bir yerden gelmiş gibi devamlı sorular dönüyor.Yani bilgi edinmek diceksiniz ama böle bilgi edinme olmaz insanlar artık rahata alıştı adam hayatında motor sürmemiş daha gidip motoru görmemiş üzerine oturup kısa bir tur bile atmamış onu geçelim egitimini almamış gelmiş hangi motoru alım diyen var afedersinde pazardan karpuzmu alınıyor.Arkadaşım buraya gelip bu mesajı atacağına burda yazıp cevap bekleyeceğine bir hastaneye gidemicek kadar rahatmısın insanlar yardım isteyebilir ama böle yardım istenmez bilgi edincem deyipte bilgisizce yaşamayın doğruyla yanlışı ayırt edelim artık

Camo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    Alıntı burak5353 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir çok sağlık çalışanı ilgilenmiyor belki bıkmış belkide isteksiz v.s. v.s.
    Rahmnetli Babam Beyin kanaması geçirirken,içki içmiş içki ondan birazcık tansiyonu yuksek ve kusuyordur diyen doktor yüzünden hayatını kaybetti.

Arkadaşımızın buraya Forum açmasıda ii olmuş bence aramızda Tıp ile ilgilenen Gayet deneylimli insanlar var,en azından Sağlıklı bilgi alıp başka hastane tavsiyesi v.s. alabilir...
    umutk bunu beğendi.

Motosikleti
    YBR
    Arkadaşlar yorumlarınızı okudum geçmiş olsunlarınız için çok sağolun. Ters cevap veren arkadaşlara teşekkür ediyorum ama yanlış anlamışlar yada ben anlatamamışım. Acilde bütün testler yapıldı herhangi birşey çıkmadı kolumu söylediğimde ise eklem ezilmesi dedi ağrı kesici yazabilirim sadece dedi gönderdi. Demiştim ya ilgilenmiyor diye. Başka doktora gitmek tabi ki benimde aklıma geldi ama hastaneler kapalıydı. Hastaneler açılınca özel hastaneye gittim ama trafik kazası olduğu için ifade vermem gerekiyormuş hastaneden kalan belgeleri tamamlamam gerekiyormuş diğer türlü muayne edemiyorlarmış. Son olarak sağlık ocağına gittim sadece krem verdi ne desem ne anlatsam ''hı hı hı'' diyordu adam, böyle durumlarda devlet kurumları önemsemiyor adamı. Bir arkadaşımız yazmış üzerine yatamıyorum diye bende aynı durumdaydım şuan allaha şükür daha iyiyim elbise giyerken biraz sorun yaşıyorum.

Bu arada kullandığım motor honda spacy, sorun benden kaynaklıydı çıkıntıdan çıkarken yük arkada olduğu için ön kalktı arkaya doğru attı tabiki refleks olarak gaza takıldı elim p

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)