Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sürücü Dosyası Hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    mertekina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Merhabalar sürücü dosyamı yeni aldım bayramdan sonra ehliyetimi çıkartmak için emniyete gidicem
    şimdi öncelikle 2 sorum var
    1.si benim zaten B sınıfı ehliyetim var orda kan grubum yazıyor tekrardan kan grubu kartı almama gerek varmı
    2.si açıköğretimde üniversite okuyoyorum öğrenci olduğuma dair bi bilge götürmem zorunlumu

Herkesin Bayramı Mubarek Olsun....
    Tekerinizi Düz ve Sağlam Bassın.
    Mecnun bilseydi HONDA sevgisini
    Severmiydi LEYLA zillisini

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    tekrardan kan grubu kartına gerek yok. diploma veya öğrenci belgesinin aslı gerekiyor. İstanbulda internetten randevu almanız şart. Harç ve kart parasını bankaya yatırıyorsunuz.

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Alıntı yeknet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekrardan kan grubu kartına gerek yok. diploma veya öğrenci belgesinin aslı gerekiyor. İstanbulda internetten randevu almanız şart. Harç ve kart parasını bankaya yatırıyorsunuz.
    peki ilk emniyete gidip sonramı yatırılmalı yoksa emniyette gitmeden öncemi ziraate para yatırmak gerekir

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Herseyi emniyette hallediyorsun, daha yeni halletim , kimlik fotokopinin uzerine kan grubum sudur diyip imza atiyorsun okadar...

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herseyi emniyette hallediyorsun, daha yeni halletim , kimlik fotokopinin uzerine kan grubum sudur diyip imza atiyorsun okadar...
    hadi ya çok iyiymiş peki öğrenci belgesi gerekiyo heralde götürmesek olmazmı

flush royale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Yzf R125 Anodized Red
    B ehliyetiniz var ise kan grubu kartına gerek yok ''yeknet'' arkadaşın söylediği gibi.
    A2 için gerekli olan 115.10 TL Ziraat Bankasına emniyete gitmeden önce yatırmanız şöyle yarar sağlar; emniyet her zaman bankalardan daha kalabalıktır, bundan kurtulursunuz.
    Kart parası ise (107.50 TL) emniyette dosya işlemleriniz yapıldığı sırada ödenir. Yani ben geçen ay alırken böyleydi.
    Kimliğinizi ve diplomanızın aslını yahut öğrenci iseniz öğrenci belgesinin aslını götürmeyi sakın unutmayın!!!
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Alıntı flush royale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    B ehliyetiniz var ise kan grubu kartına gerek yok ''yeknet'' arkadaşın söylediği gibi.
    A2 için gerekli olan 115.10 TL Ziraat Bankasına emniyete gitmeden önce yatırmanız şöyle yarar sağlar; emniyet her zaman bankalardan daha kalabalıktır, bundan kurtulursunuz.
    Kart parası ise (107.50 TL) emniyette dosya işlemleriniz yapıldığı sırada ödenir. Yani ben geçen ay alırken böyleydi.
    Kimliğinizi ve diplomanızın aslını yahut öğrenci iseniz öğrenci belgesinin aslını götürmeyi sakın unutmayın!!!
    ozaman açıköğretim bürosundan öğrenci olduğuma dair belgeyi almam lazım

Motosikleti
    Öncesi muhtelif motorlar :) Şuan Yamaha YZF R 25
    Bende sizinle aynı durumdayım. B var a2 de alacam. Persembe verdim evrakları. Bu persembe çıkıyor ehliyet.
    B ehliyetim olduğu için kan gurubu kartı istemedi ler. Parmak izi alıyorlar. Git yandaki vezneye harc yatir diyorlar. Bukadar. birde oncesinde 15 tl ye takipçi ye evrak doldurttum. Soforler odası 9 tl 6 tl de doldurma ücreti.
    mehmetenis bunu beğendi.

flush royale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Yzf R125 Anodized Red
    Alıntı mertekina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ozaman açıköğretim bürosundan öğrenci olduğuma dair belgeyi almam lazım
    Normalde sürücü kursu tarafından hazırlanan ve size verilen dosyanın içerisinde kimliğinizin, öğrenci belgenizin(yahut diplomanızın)fotokopileri bulunur ama emniyette sıra size geldiği zaman kimliğinizin ve diplomanızın(yahut öğrenci belgenizin)aslını oradaki görevli memur görmek ister.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:29 ----------

Alıntı cuma_01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende sizinle aynı durumdayım. B var a2 de alacam. Persembe verdim evrakları. Bu persembe çıkıyor ehliyet.
    B ehliyetim olduğu için kan gurubu kartı istemedi ler. Parmak izi alıyorlar. Git yandaki vezneye harc yatir diyorlar. Bukadar. birde oncesinde 15 tl ye takipçi ye evrak doldurttum. Soforler odası 9 tl 6 tl de doldurma ücreti.
    Bazı yerlerde sistem değişik işliyor demek ki. Parmak iziniz daha önceden verdiyseniz gerek yok.(Pasaport,silah ruhsatı vb alırken sizin parmak iziniz alınır ve bir nushası size verilir. O belge de süresiz olarak kullanılabilir. Kopyala kalsın 3-5 adet.)
    Mesela biz alırken sürücü kursu dosyamızı hazırladı, emniyetten sadece randevu aldık; sıra bize geldiğinde dosyamızı verdik işlemler halloldu. Takipçiye evrak doldurtma, şoförler odası filan vesaire işlemler yoktu. Ne kadar enteran iş! Halbuki aynı belgeyi alıyoruz ama size farklı işlemler uygulanıyor ve ekstradan çeşitli yerlere para ödüyorsunuz. Fuck the system dedikleri bu olsa gerek.
    mehmetenis bunu beğendi.
    Kakono hakiri sokomoyu tokaji.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Evrak doldurma ve dosya hazırlamak sürücü kursunun işi, bir de bunlara para vermemek lazım. Parmak izi daha önce vermediyseniz alıyorlar. Randevu olayı zaten tam bir işkence saat 09:00 09:30 arası alabiliyorsunuz.

leokaplann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar ben pasaport için parmak izini vermiştim parmak izi vermeme gerek yok heralde. Birde sürücü kursuna B ehliyetime a2 ekletmek için gittiğimde geçici mezuniyet belgesinin aslı gibidir kopyasını verdim. Şimdi emliyete geçici Mezuniyetin aslını vermem imkansız çünki aslı 2. üniversiteyi okuduğum için okulda, öğrenci belgesi versem olurmu? ( aslı gibi ve öğrenci belgelerini yanımda götüreceğim) ikisinden birini kabul ederlermi

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Değerli Arkadaşlar konuya açıklık getireyim,
    Emniyete gittiniz zaman yanınızda Sürücü Kursundan almış olduğunuz evraklar(sertifikanız,sertifika defteri fotokopisi ve sürücü kursuna kayıt olurken verdiğiniz evrakların asılları) bunlarla birlikte emniyete giderken şoförler odasından alınmış olduğunuz 5 li evrak,eğer daha evvelden emniyete parmak izi vermiş iseniz emniyet size parmak izi alındı belgesi verecektir bu evrakıda götürmeniz gerekecektir.Eğer parmak iziniz yok ise emniyetten. Randevu aldığınızda ilk olarak parmak izinizi vereceksiniz.
    Emniyetten randevuyu https://e-randevu.iem.gov.tr/randevu/ linkinden alabilirsiniz ama bu randevuyu alırken sabah 08.30- 09.00 arasında almanız gerekiyor.
    Eğer bu saat aralığını geçirirseniz bilgisayarın başında sabaha kadarda otursanız yine RANDEVU ALAMAZSINIZ.

Evrak konusunda bir örnek vereyim o konuda çok merak edilmiş,Mesela kursa kayıt olurken lise öğrensiydiniz mezun olma aşamasındaydınız ve liseden kursunuza öğrenci belgesi verdiniz ama kurstan mezun olduğunuzda lise bittiğini farz edelim o zaman emniyete kursa verdiğiniz lise öğrenci belgeniz ve şimdiki durumunuzu gösteren lise diploması veya geçiçici mezuniyet belgenizi veya üniversiteye başvurduysanız üniversiteden öğrenci belgesinin ASLINI götürmeniz gerekmektedir.

Bir önceki ehliyetinizde mecburen kan gurubunuz yazmak zorunda ikinci ehliyeti ekleyecek arkadaşlar tekrardan kan gurubu kartını götürmesine gerek yoktur.

Son olarakta 107 TL kart ücreti ,235 TL de maliye harcı karşınıza çıkacak,
    Kart ücretini ehliyetteki memura
    Maliye harcını ise ister bankadan ister maliyeden yatırabilirsiniz.

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli Arkadaşlar konuya açıklık getireyim,
    Emniyete gittiniz zaman yanınızda Sürücü Kursundan almış olduğunuz evraklar(sertifikanız,sertifika defteri fotokopisi ve sürücü kursuna kayıt olurken verdiğiniz evrakların asılları) bunlarla birlikte emniyete giderken şoförler odasından alınmış olduğunuz 5 li evrak,eğer daha evvelden emniyete parmak izi vermiş iseniz emniyet size parmak izi alındı belgesi verecektir bu evrakıda götürmeniz gerekecektir.Eğer parmak iziniz yok ise emniyetten. Randevu aldığınızda ilk olarak parmak izinizi vereceksiniz.
    Emniyetten randevuyu https://e-randevu.iem.gov.tr/randevu/ linkinden alabilirsiniz ama bu randevuyu alırken sabah 08.30- 09.00 arasında almanız gerekiyor.
    Eğer bu saat aralığını geçirirseniz bilgisayarın başında sabaha kadarda otursanız yine RANDEVU ALAMAZSINIZ.

Evrak konusunda bir örnek vereyim o konuda çok merak edilmiş,Mesela kursa kayıt olurken lise öğrensiydiniz mezun olma aşamasındaydınız ve liseden kursunuza öğrenci belgesi verdiniz ama kurstan mezun olduğunuzda lise bittiğini farz edelim o zaman emniyete kursa verdiğiniz lise öğrenci belgeniz ve şimdiki durumunuzu gösteren lise diploması veya geçiçici mezuniyet belgenizi veya üniversiteye başvurduysanız üniversiteden öğrenci belgesinin ASLINI götürmeniz gerekmektedir.

Bir önceki ehliyetinizde mecburen kan gurubunuz yazmak zorunda ikinci ehliyeti ekleyecek arkadaşlar tekrardan kan gurubu kartını götürmesine gerek yoktur.

Son olarakta 107 TL kart ücreti ,235 TL de maliye harcı karşınıza çıkacak,
    Kart ücretini ehliyetteki memura
    Maliye harcını ise ister bankadan ister maliyeden yatırabilirsiniz.
    sürücü kursundaki kişi 120 tl civarında para yatırıcaksın dedi bankaya
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı mertekina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sürücü kursundaki kişi 120 tl civarında para yatırıcaksın dedi bankaya
    Doğrudur.Benim söylediğim B Sınıfı için sizler A2 için 115,10 TL yatıracaksınız.

leokaplann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Açıklama için teşekkürler : ))
    mehmetenis bunu beğendi.

B den a2 ye geçen arkadaşlar, kaç tane fotoğraf verdiniz emniyete. Her yer farklı bilgi gösteriyor.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    arkadaşlar yardım etmiş okuyamadım ama ben de yazayım

harcı emniyete gitmeden yatırıyorsun dekontu dosyaya koyuyorsun sakın kaybetme
    kan grubu kartına gerek yok
    öğrenci belgene gerek yok. saygılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:10 ----------

Alıntı noob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    B den a2 ye geçen arkadaşlar, kaç tane fotoğraf verdiniz emniyete. Her yer farklı bilgi gösteriyor.
    ben garanti olsun diye 4 5 tane götürdüm 2 almışlardı yanlış hatırlamıyosam
    mertekina ve noob bunu beğendiler.

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yardım etmiş okuyamadım ama ben de yazayım

harcı emniyete gitmeden yatırıyorsun dekontu dosyaya koyuyorsun sakın kaybetme
    kan grubu kartına gerek yok
    öğrenci belgene gerek yok. saygılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:10 ----------

ben garanti olsun diye 4 5 tane götürdüm 2 almışlardı yanlış hatırlamıyosam

açıklamalar için tşrler valla beyler yarın saat 10 da randevu
    mehmetenis bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    B alırken de A2 alırken de öğrenci belgesi istemediler neye istinaden öğrenci belgenizi "kesinlikle" götür diyorsunuz anlayamadım. Zaten öğrenci olduğuna dair veya mezun olduğuna dair belgeyi sürücü kursu dosyana koyuyor..

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    B alırken de A2 alırken de öğrenci belgesi istemediler neye istinaden öğrenci belgenizi "kesinlikle" götür diyorsunuz anlayamadım. Zaten öğrenci olduğuna dair veya mezun olduğuna dair belgeyi sürücü kursu dosyana koyuyor..
    Ben o açıklamayı örnekle yaptım okumadınız herhalde ki neye istaneden yazdığımı anlamamışsınız,
    Mesela kişi kursa kayıt olduğunda lise öğrencisi idi kursu bittiğinde lise den mezun oldu bunun öğrenciliği kaldımı kurs tamam evrakları veriyor zaten ben güncel olan evrakı götürmeniz gerektiğini söyledim.
    Şimdi anladınız umarım neye istineden yazıldığı

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)