Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Mutlaka Okuyun ...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    Arkadaşlar özel bir nedenden dolayı Çapa Tıp Fakültesi ameliyathanelerinden birinde bulundum. Bulunduğum yarım saatlik sürede operasyon geçirmiş birçok genç arkadaşa rastladım ve hallerinizi görmenizi istemezdim.

Motosiklet kazalarını görmüyoruz, günde Türkiye çapında yüzlerce olduğunu tahmin edebiliyorum. 10 dakikada gördüğünüz motosikletlilere bakın 10 tane görürseniz 7 si kasksız. Ve anlamadığım erkekler kask takıyor, arkalarındaki bayanlar (zavallılar)...

Lütfen dikkatli sürelim. Engellilerin sayısını artırmayalım. Ajitasyona görmek istemiyorum. Ama o ameliyathanelere bir girin ve kemikleri motosiklet yüzünden tuz buz olmuş insanları lütfen görün.

Belki o zaman daha bilinçli oluruz...

Bakın ayrıntı yazacak halim bile yok. O insanları gördükten sonra motosiklet hevesim kırıldı.

Lütfen güvenliğiniz için önlemleri alın ve kendinizi düşünmüyorsanız ailelerinizi arkadaşlarınızı düşünün.

Kuzenim Almanya'da bilmem kaç kilometre hızla ağaca girdi ve cesedini torbalarla Türkiye'ye getirebildik. Düşünün tüm bir cesediniz bile olmayabilir. Moralinizi bozmayayım ama motosiklet kullananlar lütfen ortopedi ameliyathanelerine bir girip gezinsinler.

Çok insan vahim durumlara düşüyor.

LÜTFEN...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Motor alacaktan tamda moral bozdun kardeşim !

Motosikleti
    kawasaki en 500 2005
    uyarına tşk.inşallah dikkate alırlar..

ya gerçekten çok damar bi konu ama sohuk ya

UnSpokeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    arkadaşlar parker gerçekten haklı bi çok insan motosikleti bi hava atma aracı olarak gördüğünden kask mask hak getire.. kimsenin dikkat ettiği yok hatta bugün ayağında sandaletle R6 ya binen birini gördüm yahu
    bu nasıl bi cehalettir? gerçekten zevkli motor kullanmak kabul ediyorum ki bende (her nekadar çömezde olsam) motorcuyum azraille dalga geçmenin anlamı yok kodumu yamultur valla....

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    İkigün önce başıma gelen bir olay:

Yolda giderken bir adam tarafından durduruldum.

-Farların yanık kalmış kardeş.
    -
    -Güzel motormuş kaç basıyo?

Zaten motordan inip bankamatikteki işimi halledeceğim için "madem adam durdurdu iki adım geride duruyum deyip" kaskımı ve rüzgar maskemi çıkardım.

Aynı adam
    - Allah akıl fikir versin hem yarış motoru alıyon, hemde görmesinler diye yüzünü gözünü sarıyon.
    - Töbe töbee
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    yayalarda kaza yapıyor bu başlığına amacı ne arkadaşım. milleti motordan soğutmak mı? kaza yaşamın her alanında vardır motosiklete özel birşey değildir.

O insanları gördükten sonra motosiklet hevesim kırıldı.
    demekki senin motor sevdan o kadarmış

korumalarınızı takın kurallara uyun. ondan sonrası kaderdir zaten.

geçen sene babamın yakın arkadaşlarından birisi yayayken otobüs kaldırma çıktı ve çarptı. yayaydı ama kaybettik.

bu sitedeki çoğu kişi zaten kendi güvenliğini bilen insanlar.

yayayken kaza yapanlara bakarsak da yürümeyin çok tehlikeli mi diyeceğiz. yapmayın hayatın her anında kaza ihtimali vardır.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    insanlara koruma kask denildiğinde nedense itici geliyor,asabımı bozmayın kask takmayan koruması olmayan motorcu değildir,onlara ancak serseri denilir.Birde işin gerçek kısmı var kask ve koruma takanlarla takmayanlar arasındaki fark takanlar hala aynı işlerine devam ediyor takmayanlar extradan aksesuvar olarak koltuk deyneği taşıyor tabi sağ kalabiliyorsa,yada organlarını yaşama sevinci daha fazla olan kişilere hediye ediyorlar
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

muritu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    off kararsızlık ve parasızlık :(
    arkdaşlar bu uyarı motora bilinçli binmek ve yeterli koruma tedbirlerini almak için yazılmış çoook önemli bir yazıdır. kimsenin motor hevesini kırmak için olduğunu zannetmiyorum.arkadaşın hevesi biraz kırılmış olabilir ,doğrusu nekadar önlem alsanızda kasaptan ehliyet alan bencil sürücüler kaza sebebi olabilir. hrkesin haytı ile ilgili kararlar kendi elinde. herkese güvenli kazasız sürüşler dilerim. gerçekten okunması gereken bir konu olmasına rağmen pek rağbet görmemiş. 50 kişi okumuş sadece.yazık
    ah bi kessem ayaklarımı yerden,kanatlanıp rüzgarla ,
    kükreyip motorla,keşfetsem dünyayı başladığı yerden[COLOR="Yellow"]***[/COLOR] [COLOR="Red"]şam piiii yonnn [/COLOR][COLOR="Yellow"]***[/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Arkadaş tammamen iyi niyetle bir uyarı amacıyla yazmış bu yazıyı.Tamamen haklı ve ona katılıyorum.Motora binerken korumalarımızı kullanmalıyız ..özellikle kask ve bellik çok önemli,eldiven ve dizlikte ama hayati önem taşıyan kask ve bellik..Bidee motor artistliği kaldırmaz hata yaptınmı hem siz hem makina heder olur..Allah korusun..

Forumdan Uzaklaştırıldı Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her zaman şunu söylerim; "ölümden korkusu olan motora binmesin..."
    Motosiklete binen insanlar cesur ve gözü kara insanlardır. Hayatta sahip olduğumuz herşeyin bir riski vardır. Ve bu risk yönetimini en iyi yapan insanlar da motosiklet tutkunu olan insanlardır. (gerçek motorculardan bahsediyorum)
    Motosiklete binen hatta onunla işine giden hekim arkadaşlarım var. Dediğin gibi onlar bizden daha iyi biliyorlar düştükleri zaman ne olacağını.
    Bir insan motosiklete, işin keyfini sürmek ve ulaşım aracı olarak kullanmak iiçin biniyorsa zaten önlemini alacaktır, yok serserilik için biniyorsa şimdiden allah rahmet eylesin.

Nefret Notu:Kaskını kafasın değil de koluna takanlara inanılmaz ifrit oluyorum, genellikle paralı cadde bebeleri tarafından benimsenen kafana takma koluna tak yöntemi, biz motorcuların yüz karasıdır. Haa birde kollarına taktıkları kasklar genellikle Nolan, Shoi vb... kaliteli ve pahalı markalar. Yurdumun paralı zeki insanları işte bunlar.....

anaconda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    euro kangda 125t4
    diyorsun sen

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Alıntı muritu adlı üyeden alıntı
    ... gerçekten okunması gereken bir konu olmasına rağmen pek rağbet görmemiş. 50 kişi okumuş sadece.yazık
    Başlık çekici değil de ondanokunmamıştır.. "Mutlaka okuyun" yazan başlıkların içi genelde boş çıkar onun için ben şahsen tıklamam.. Bu tip başlıkların içinden ne çıkacağı belli olmaz, bir tıklarsın, bakarsın ki "selam ben Ahmet" diye bir mesaj da çıkabilir. Bunu da tesadüfen tıkladım. Başlık biraz enteresan ya da konuyu temsil eden bir başlık olmalıydı ki rating alsın ya da ilgilenen okusun. Konuyu içermeyen başlıklara hiç girmiyorum bile, o kadar mesajın içinde kayboluyor zaten insan...
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

toomuchcc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok eskiden bi sitede görmüştüm elamanın biri bayaa bi süratle giderken kaza yapıyo, yol uyarı levhalarına mı ne çarpıyo, kasksız. Herifin surat böle çiçek gibi açılmış, göz yok, burun yok, agız yok.. yüzde hiçbişi yok. Nefes alsın diye midir nedir artık, bi çubuk sokmuşlar kafanın tam ortasından o kadar. Surat oldugu gibi açılmış, nefes borusu falan gözüküyodu.

Bu forumda bakıyorum bazıları 90 100kmleri düşük hız olarak görüyo. Önden bi araca kasksız o hızla gir, bak bakalım ne oluyo

feragold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eee biz türk milletiyiz bize bişey olmaz!kaskta neymiş boşamı jöle sürüyoruz biz,hem kızlar görmezse ne anlamı var motora bindiğinin hihahahaha..(tanımadığım 20 yaşlarında bir motorcuya bir kask taksanız sizi korur iyi olur dedim ve aldığım trajikomik cevap)yukarıdaki
    mehmet arıkök .r6 vale rossi.gaziantep

gurolcbr125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125**34 ZKN 34**
    eee kaskı takmasınlar cesetleri yakışıklı olsun tahtalı köye gittiklerinde saçları jolelimi değilmi diye bakacaklar ya. bırakın takmıyan takmasın birkaç motor kazası görsünler ondan sonra zaten siz takmayın desenizde takacaklardır.

reonur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizim akılsız binicilere sorarsan şu cevabı alırsın ;

abi kaskta neymiş ya motora bindin mi şöyle basacaksın ses gelecek sonra millet sana bakınca görecek ileride bi gün cadde de gezerken aaa bu adama geçen motorla hareket yapan değilmi diyecek

yanlışım varsa söyleyin?

serkankiyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6
    Parker,
    Bu her zaman ki gibi bilinçli ve uyarıcı yazın için teşekkürler..
    [FONT="Georgia"][FONT="Verdana"][B][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Biliyorsan konuş,ibret alsınlar.Bilmiyorsan sus, adam sansınlar..[FONT="Georgia"][/FONT][/SIZE][/COLOR][/B][/FONT][/FONT]

Sargonnas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben hiç bişey anlamadım dün daha arkadaşıma bahsederken motora binerken kask takıcan mont giyicen dizlik takıcaz ayakkabını alıcan derken altta hürriyetin uyarı alarmı motor kazası 2 genç öldü nası yani hemde anası babası almış motoru ben bilmiyom valla ben korkarım yüksek hızdan bilmemneden nası yapıyolar ne ediyolar nası bi mantık aklım almıyo

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    bilinçli olmaz zorundayız.bunun başka bir açıklaması yok.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler