Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosiklette Eldiven Kullanmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar IXS Cube eldiven aldım. http://www.anesmotor.com/pinfo.asp?pid=2200

Ama eldivenleri giyerek motosikleti kullanmayı denediğimde gaz koluna hakimiyetimi kaybettiğimi hissediyorum. Aynı şekilde ön frende de sanki ne kadar sert bastığımı hissedemiyorum. 2 kez eldivenlerle sürmeyi denedim, hakimiyetim azalınca 5 dakika sonra çıkardım eldivenlerimi.

Çıplak elle kullanmaya alışık olduğum için mi böyle bir problem yaşıyorum?
    Eldivenle kullanmaya başlayıp alışkanlık mı kazanmam gerekiyor?
    Normal midir benim yaşadığım bu durum?

Çok ucuz bir eldiven de almadım ama eldivenle mi alakalı yoksa?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Bende bugün ixs rx7 aldım anes ten bende eldivensiz kullanamiyorum alışkanlıktan alışirsin kullandikca hayırlı olsun

MhmtcnKoral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    Çıplak elle alıştığınız içindir hocam. Bende şahsen şu an eldivensiz ve kasksız süremiyorum, müthiş rahatsız oluyorum. Kask elimin altında frğildi sanayide geçen gün şursa 20 metre öteye gideyim dedim, yok yani olmuyor kasksız. Sonuç olarak bu alışkanlıkla alakalı. Ha eldivenin hiç mi etkisi yok? Tabii ki var bunu da belirteyim hocam tekeriniz düz bassın.

Saygılar.
    SONUNA KADAR İZİNDEYİM ATAM!

Dört teker bedenimi, iki teker ruhumu taşır.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Yoksa istoc'ta eldiven bakan sizmiydiniz

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Bende Bugün alacaktım vazgeçtim Fazla kullanmıyrum motoru Ehliyet yok diye düşündüm 100 tl yi kurs a vereyim bakiyem azalsın. Ehliyetten sonra GDR ya LS2 kask eldiven Bot alıcam

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    6 yıllık motosiklet sürücüsüyüm.bende sizin aksinize eldivensiz kendimi eksik hissediyorum ve sürerken bocalıyorum.
    tamamen alışkanlık kaynaklı zannımca.
    not:yazlık eldiven değil de kışlık kalın bir eldiven kullanıyor iseniz alışmanız biraz daha zor olabilir.
    caferacer21 bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Aynı şeyi motosiklet botunda yaşadım.

Fakat 1 ay içinde alıştım.
    Şuan botla çok rahatım.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Eldivensiz motosiklet olmaz yaw.. Kışlık kalın eldivenler olmadığı sürece his kaybı olmuyor.. Koruması dışında elcikle el arasında bir katman olması hem eli terletmiyor,hem titreşimi biraz azaltıyor.. Bu çıplak ayakla arabada gaza basmak gibi.. He kışın çok eğleneceksiniz zaten ilk işiniz gidip kışlık bir eldiven almak olacak.. O zaman hissiyat gidiyor biraz.. Herşey alışma meselesi 1 saat kullanın alışacaksınız..

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Bende eldivensiz motosiklet süremiyorum , eldivenle sürmeye alıştım
    ceyceypad, tekoklava ve caferacer21 bunu beğendiler.

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    alsakta bir an önce alışsak

Çok kısa bir sürede alışırsınız.

Motosikleti
    Honda NC 700 XA
    Normaldir. Alışırsınız. Alışmalısınız

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gaz maskesiyle gül koklanmaz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    aldığınız eldiven full korumalı kalınca bir şeye benziyor. daha ince yazlık deri eldivenle başlasaydınız daha iyi olurdu.

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Bende tam tersi eldiven olmadığınad bi garip hissediyorum. Alıştıktan sonra bi daha eldivensiz kullanamazsınız diye tahmin ediyorum

gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Sen motor sürerken daha dolu yağmamış yada önünde giden kamyon taş firlatmamis :D bunlar başına gelsin cikarmazsin :D
    Karalı bunu beğendi.

Ms_TunC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    10 yıllık sürücüyüm hala alışamadım. Eldiven kullanmam gerektiğini biliyorum ama bu sebeple El Koruma Rüzgarlık kullanıyorum.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    enduro çizmeleri bende aynı hissiyatı yarattı ilk giydiğimde. lan vites nerde frene bastım mı derken zorlandım işte.

eldivensiz motosiklete binmenin en büyük tehlikesi düşme anı hatta üstündeyken motoru devirmek bile tehlikeli. ufacık bi yere düşme durumunda ilk olarak elleri yere koyarız dikkat edin. refleks olarak. ellerin vücudun yükü ile yere 10 cm bile sürtünmesi avuç içini komple yara yapabilir ne gerek var ufacık bi düşmede bu kadar sıkıntı çekmeye.

ayrıca kışın elcik korumasız motosikletlerde karşıdan öyle bir soğuk rüzgar vuruyor ki eldivenle bile elleriniz donabiliyor. sonra eller pörçük pörçük çatlıyor kuru çirkin nasır beeele beeele oluyor. Gerek var mı? bence yok.
    mehmetenis bunu beğendi.

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Alıntı onurkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar IXS Cube eldiven aldım. http://www.anesmotor.com/pinfo.asp?pid=2200

Ama eldivenleri giyerek motosikleti kullanmayı denediğimde gaz koluna hakimiyetimi kaybettiğimi hissediyorum. Aynı şekilde ön frende de sanki ne kadar sert bastığımı hissedemiyorum. 2 kez eldivenlerle sürmeyi denedim, hakimiyetim azalınca 5 dakika sonra çıkardım eldivenlerimi.

Çıplak elle kullanmaya alışık olduğum için mi böyle bir problem yaşıyorum?
    Eldivenle kullanmaya başlayıp alışkanlık mı kazanmam gerekiyor?
    Normal midir benim yaşadığım bu durum?

Çok ucuz bir eldiven de almadım ama eldivenle mi alakalı yoksa?
    Eldiven seçimi bazen çok zor olabiliyor. Herkesin el kalıbı farklı. Bu mevzu eldivenin parası ile alakali değildir. Elinizin şekli eldivenle tam uyumlu değilse istediği kadar kaliteli olsun yanlış eldiven aldınız demektir. Çünkü bu eldivenleri motor üzerindeyken güvenli hakimiyet sağlamak ve yere düştüğümüzde de ellerimizin sağlam kalması için takıyoruz. Yani bahsettiğiniz gibi eğer eldiveni taktığınızda ciddi bir hakimiyet sorunu yaşıyorsanız yanlıs eldiven almışsınızdır. Eldiveni taktığınızda baş parmağınız sinyale, kornaya rahat basamıyorsa, gazı elinizden kaçırıyorsanız ön freni sıkmakta ciddi sıkıntı yasıyorsanız eldiveni değiştirin başka marka veya modellere yönelin. Bu sıkıntılar özellikle koruma kapasitesi yüksek deri eldivenlerde oluyor. Eldiven alırken mümkünse, motorunuzu dükkanın önüne çekip eldivenleri motorunuz üzerinde test edin en sağlıklı alışveriş böyle oluyor. Aksi taktirde eldiven kullanmak eziyet olur.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Eger eldivensiz dusersen doku ve kas kaybina ugrarsin, hani gaz hakimiyetim azaliyor diyorsunya bu sefer eller sarili iken cis yapma, kaka yapma hakimiyetin oldukca azalir hatta yok olur, bir dusun bakalim manzarayi fermuarini nasil acarsin??
    ozwizard bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)