Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Arkadaşlar konu benim için önemli.. ** Yardım **

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR250R - HRC " ÇALINDI "
    Herkese merhaba,
    Zorlu 1 ayın ardından sonunda paramı biriktirebildim. Malumunuz para kolay kazanılmıyor ve anneciğim sağolsun bana koltuk çıktı be Honda CBR 250 R almaya karar verdim.. 0 km alıcam fakat istediğim motor rengi sadece 1 dükkanda var orası da Beylikdüzü'ndeki Honda Marmara. Burasının esnaflığını, servisini ve satış sonrasını bileniniz edeniniz, memnuniyet ve şikayetlerinin var ise bana buraya yazmanız. Neticede para kolay kazanılmıyor. Yılların özlemini girmemin artık vakti geldi . Acele edip oradaki HRC rengi mi alayım yoksa birkaç güne Honda Esengül'e gelecek motoru mu alayım. Esengül için hiçbir yerde kötü bir yorum okumadım. Fakat Honda marmara için ise ne olumlu ne olumsuz birşey bulamadım .
    Derseniz ki Honda Marmaradan al motorunu sıkıntı yaşamazsın bilinen bir yer tamam. Ha derseniz ki kardeşim 2 gün daha bekle git Esengül'e temiz temiz al motorunu çık. ( Bu arada benim endişem her bayide siyah ve repsol rengi var ve bunlar en kıl olduğum renkleri o yüzden tek olan HRC rengini de kaçırmak istemiyorum o yüzden bu acelem var. )

Ayrıca 0 km motosiklet satın alındığı zaman bana bütün bayiler nedense 2-3 günden öncesine motorunu vermem diyo.. Onu 1 defa geçicekler ben onu plakasız da çıkarırım oradan umurumda bile olmaz.. 0 km motosiklet satın alındığı zaman kendisi yapan uğraşan birisi bana buraya adım adım neler yapmam gerektiğini de yazarsa çok sevinirim..

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim..
    Tekeriniz Hep Düz Bassın...
    Hayatta zarar etmeyeceğiniz tek şey, hayallerinizin peşinden koşmak..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Kardeşim sonuçta sıfır motosiklet alıcaksın. Sıfır motosiklette bir problem çıkmaz diye düşünüyorum. Motoru marmara'dan al servise Esengül Honda'ya gidersin. Motoru aldığın yere gitmek gibi bir zorunluluğun yok.
    BOZKAPLAN ve zaferce bunu beğendiler.

Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    İstediğin motoru istediğin bayiden alabilirsin bayi ile işin pek uzun surmicek önemli olan yetkili servis motorunun parasını odedikten hemen sonra motorunu teslim alabilirsin ama ruhsatın plakan olmadığı için motorunu trafik polisi motorunu bağlar ve ceza yazar o yüzden 2 3 gün plakan çıkana kadar trafiğe çıkarmaman da fayda var şimdiden Hayırlı uğurlu olsun umarım ekipmanlar tamamdır.
    BOZKAPLAN ve depicci bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim sonuçta sıfır motosiklet alıcaksın. Sıfır motosiklette bir problem çıkmaz diye düşünüyorum. Motoru marmara'dan al servise Esengül Honda'ya gidersin. Motoru aldığın yere gitmek gibi bir zorunluluğun yok.
    Haklısın orası öyle fakat ben de esnaflık yaptığım için aldğın birşey heryerde satılabilir ama ne biliyim.. . Daha alır almaz servisinde sıkıntı falan yaşarım gibi geliyor.. Yani motoru almak istiyorum ediyorum diyene kadar " - Ya abicim gel hallederiz ederiz gibi konuşmalarda bulunurken " konuşması birden bire " - tabi efendim siz geldiğinizde daha detaylı konuşuruz ederiz demeye başladı. Bir de işim gereği ÇENE bizde herşey !! O yüzden satır aralarına kimse dikkat etmez ben accayip dikkat ederim konuşmasından halini tavrını yapacağı işe kadar şu anda bana çok sağlam bir güvensizlik verdi. Bak şöyle söyliyeyim Mototal ve Güngör motordakilerin telefonda konuşması gerçekten hoşuma gitti adam gibi konuşuyorlar numaranı falan aldılar istediğin renk gelirse ararım ederim dediler " tok satıcı " kafasında değiller yani.. Kaldı ki evim BAKIRKÖY de onlarda olsaydı koşarak gider alırdım. Tamam bu yazdıklarım saçma geliyor ama sıf muhabbetinden adamlara para kazandırmamak geldi içimden...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:08 ----------

Alıntı Tech_N9ne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstediğin motoru istediğin bayiden alabilirsin bayi ile işin pek uzun surmicek önemli olan yetkili servis motorunun parasını odedikten hemen sonra motorunu teslim alabilirsin ama ruhsatın plakan olmadığı için motorunu trafik polisi motorunu bağlar ve ceza yazar o yüzden 2 3 gün plakan çıkana kadar trafiğe çıkarmaman da fayda var şimdiden Hayırlı uğurlu olsun umarım ekipmanlar tamamdır.
    Onu ayarlarım.. Motorumu polis kolay kolay bağlayamaz..
    Ekipman konusuna gelince . Kurumsal firmanın vermiş olduğu iş saatlerinden ve awm de çalışmamdan dolayı motoru almaya bile zoraki gidip alıcam o derece.. Bütün geceler benim fakat geceleri dükkanlar kapalı

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Kırmızı çok tatlı duruyor hangisini begeniyorsan onu al eski cbr mi honda anesten almistim istersen plakayı bekle istersen şimdi al demislerdi plakasiz arabayla işyerime kadar getirmislerdi sonradan kendim gidip plakayı taktırdım
    BOZKAPLAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kırmızı çok tatlı duruyor hangisini begeniyorsan onu al eski cbr mi honda anesten almistim istersen plakayı bekle istersen şimdi al demislerdi plakasiz arabayla işyerime kadar getirmislerdi sonradan kendim gidip plakayı taktırdım
    Zaten kırmızı ıııh yani hiçbir yerde yok HRC yi zarzor yani sabahtan ne kadar honda bayisi var ise aradım zaten.. Telefonda bana sallar gibi hafta sonuna kadar alırsın motorunu falan yaptı iyice ayar oldum elemana yani faturayı kestirip s..trip giderim zaten alırsam da.. Daha telefondan esnaflıktan bi haber oldukları belli zaten..

Bak ne kadar Ruh Hastası birisiyim sen anla..

Motosikleti
    2teker
    Kış geliyor zaten biraz daha bekle istediğin renk olsun tâbi dayanabilirsen
    OnurTr bunu beğendi.

Motosikleti
    Kış geliyor zaten biraz daha bekle istediğin renk olsun tâbi dayanabilirsen
    Yok kardeşim inan sabır benlik birşey değil

Motosikleti
    2teker
    Aga senin kafa uçmuş istanbula yakın şehirlerde yokmu

Motosikleti
    Aga senin kafa uçmuş istanbula yakın şehirlerde yokmu
    Ona da baktım fakat dediğim gibi çalışma saatlerimden dolayı ÇORLU dan alamam

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Beterin beteri varmış kaç aylıksın ben 8 aylık

Valla ne yap et gönlündekini al servisi tanımam yorum yok.

Şimdiden hayırlı kazasız belasız sürüşler.

bu arada Anneninkıymetini bil Benim annem yok ama baba motor alırsan eve almam derdi hep. şimdi ayrı evdeyizde rahatlıkla aldım.
    BOZKAPLAN bunu beğendi.

Motosikleti
    2teker
    Alıntı BOZKAPLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ona da baktım fakat dediğim gibi çalışma saatlerimden dolayı ÇORLU dan alamam
    Vekâlet verirsin ctesi alırsın bilmiyorum illaki ayarlanır bir şekilde

Motosikleti
    Alıntı Adventure58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beterin beteri varmış kaç aylıksın ben 8 aylık

Valla ne yap et gönlündekini al servisi tanımam yorum yok.

Şimdiden hayırlı kazasız belasız sürüşler.

bu arada Anneninkıymetini bil Benim annem yok ama baba motor alırsan eve almam derdi hep. şimdi ayrı evdeyizde rahatlıkla aldım.
    Teşekkürler güzel kardeşim Bende de baba yok.. neyse konu o değil.. şimdi bizdeki merak babadan gelme olduğu için anneden yana çok şükür sıkıntım yok sagolsun güzel bir takviye yaptı yani " Production By MOM "
    Ben 14 yaşından beridir motor süren birisiyim fakat baba gidince motor da illaki gitti kask mont falan zamanında satmak zorunda kaldık.. Şimdi 5 senedir motosiklet özlemi içerisinde olduğum için geceleri uyuyamaz oldum yani hayatımda 2. kez ( ilk i şafak doğan güneş derken idi van ktm deki son gecemi ve çıktığım günü hiç unutmam ) böyle oluyorum anla yani beni ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:52 ----------

Vekâlet verirsin ctesi alırsın bilmiyorum illaki ayarlanır bir şekilde
    Dediğiniz gibi motoru Honda marmaradan alıyım.. Çıkarıp semtime getireyim.. Adama derim bana plaka ruhsat hazır olunca ara gelip alayım ?!? Şu anda aklıma en çok yatan bu..

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Al motoru evine gel sana yakın olan servise git faturanla.
    Kendi adamları var muameleci 100 liramı ne ver sen işindeyken senin işlerini halletsin bşda uzak bayilere gitme.
    BOZKAPLAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Adventure58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al motoru evine gel sana yakın olan servise git faturanla.
    Kendi adamları var muameleci 100 liramı ne ver sen işindeyken senin işlerini halletsin bşda uzak bayilere gitme.
    +1 Mantıklı..
    Adventure58 bunu beğendi.

Motosikleti
    2teker
    Bukadar basit bitsin bu hasret
    BOZKAPLAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Bukadar basit bitsin bu hasret
    Adamın azundan bal damliiii...
    O zaman şimdi bana bi muameleci bulmakta sıra.. E onu da ben kendim halledeyim..

" Muameleci ne ya töbe töbe...

Motosikleti
    2teker
    Motoru ÇORLU dan alirsan belki beraber gidebiliriz dayimlar orda esnaf onlarida görmüş olurum tabii zaman uyarsa ;)

Motosikleti
    Motoru ÇORLU dan alirsan belki beraber gidebiliriz dayimlar orda esnaf onlarida görmüş olurum tabii zaman uyarsa ;)
    Çorluyu aramadım.. fakat orada da olacağını hiç zannetmiyorum.. çünkü 1 hafta öncesinden araştırdığımda hiçbiryerde motordan eser yoktu. P.tesi aradığımda herkes salı günü gelecek dedi.. Motoru marmara honda dan alıcam artık o tamam da hala onlara para kazandırmamanın peşindeyim.. 1 defa kıl kaptım mı herşeyden tiksinen birisiyim.. Bugün yukarıdaki listedeki bayilerin %70 ine motor geldi ve dediğim gibi hepsi siyah ve repsoldu (öyyk bu sene repsolu becerememişler).. Bir tek marmara motorda vardı motor.. Hadi bakalım hayırlısı.. İnşallah adamın eşref saatine denk gelmişimdir de o yüzden benimle öle ters ters konuşmutur diyorum.. Gerçi keneyi görünce illaki yüzü gülecek adamın ama neyse artık.. Bu arada benim derdim serviste pek değil.. Zaten ilk 1000 den sonra periyodik bakımlarını kendim yaparım.. Sadece ilk 1000 de bi esengül ün elinden geçsin bi kontrol etsinler tamamdır.. Şimdi hayatımda ilk kez 0 km motorum olacak illede esengül dememin sebebi ya da güzel bir bayi-servis olsun dememdeki sebep şimdi bir sıkıntı yaşarım ola ki faabrikasyon bir skıntsı olur, esengüle e gittiğimde aldığın yere gir gibi bi ortamla denk geldiğimde o motoru geceleri uyumam etmem kendim tamir ederim yani o raddeye gelir.. Çok şükür elim baya yatkındır böle şeylere..

Neyse inşallah motoru alınca B.köye gelirsiniz biraz gezerik laflarız çay falan ısmarlarım size de gece gece benim gibi bi ruh hastasına laf yetiştiriyorsunuz

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Abicim aldigin bayinin servisine goturmek zorunda degilsin, ben kadikoy/acibademde oturuyorum, motorumu halkali anes motordan aldim... hatta 3 gun ruhsatsiz, plakasaiz gezdim eve teslimat yaptilar sagolsunlar, plaka,ruhsat ve sigortada kargoyla geldi... 1000 bakiminida honda mototal hasanpasada yaptirdim. Bi sorun olucagini dusunmuyorum, hayirli, ugurlu olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:39 ----------

Bu arada repsolume cok yuklenmissin yapmaa

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)