Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Jant boyama

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Yeni konu açmayayım nostaljik bir hort olsun.

Arkadaşlar R25' imin jantlarını resimdeki gibi sarıya boyatmak istiyorum, nerelerde yapılır ön arka tahminen kaça mal olur bilgi verebilecek olan varsa sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    plasti-dip derim. bi araştır. hem uygun fiyatlı hem ugulaması hem de geriye çevirmesi kolay.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı bulut59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plasti-dip derim. bi araştır. hem uygun fiyatlı hem ugulaması hem de geriye çevirmesi kolay.
    Geriye çevirmeyi düşünmüyorum kalıcı bir sistem olsun derdindeyim, bi kaz yazı okudum boyalar sökülüyormuş vs. uğraştırır beni sanırım bu işlemden önce kumlama filan yapılması gerek, sağlam bir usta filan bilen varsa söylesi en azından onları arayıp bilgi alayım arkadaşlar.

Iki ihtimalin var ya eloksol kaplatacaksın yada titanyum boya yaptıracaksın Istanbul da isen yardımcı olurum öncelikle eloksol kaplama yı araştır bulamaz isen titanyum goold işini görür
    Bune bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı Sukarbonsan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iki ihtimalin var ya eloksol kaplatacaksın yada titanyum boya yaptıracaksın Istanbul da isen yardımcı olurum öncelikle eloksol kaplama yı araştır bulamaz isen titanyum goold işini görür
    Çok teşekkürler internette biraz arayınca titanyum boyanın işime yarayacağını anladım bi mağaza buldum hatta yarın bi arayıp fiyat alacağım titanyum gold için. Bu arada evet istanbuldayım.

Jantı boyattın mı? Boyattıysan kaç paraya

Arkadaşlar herkese merhaba;
    Az önce bu foruma üye oldum,motosiklet hakkında bütün artı eksi yaşadıklarımı sizlerle paylaşıcam,ummarım işinize yarar.

2004 model 600rr kullanıcısıyım,jant boyama konusunda şu şekilde yardımcı olabilirim,

1.Eğer boyamak istediğiniz jant önceden başka bir renge boyanmış ise,çok ince bir zımpara ile (0 Sıfır numara) olabilir,bu zımpara ile güzelce zımparalayın.

2.Zımparalama esnasında oluşan tozları mutlaka temizleyin.

3.Boyanın iyi tutunması için sprey astar atmanız lazım,büyük nalbur veya boya satan yerlerde var kaliteli bişeyi ortalama 20-25 liraya alabilirsiniz.

4.Astarı attıktan sonra tam olarak kurumasını bekleyin,ve peşine yine nalburlardan bulabileceğiniz sprey boyayı,çok sıkmadan (damla şeklinde akıtmadan) güzelce atın.

Eğer el beceriniz varsa emin olun boyacıdan daha güzel olacaktır.
    bende kendi motorum için malzemeleri aldım,yarın nasipse boyuycam,işlem bittikten sonra resimleri sizinle paylaşırım

SAYGILAR...

Motosikleti
    HONDA CBR 250R / MONDİAL DRiFT 125
    Alıntı mmt600rr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese merhaba;
    Az önce bu foruma üye oldum,motosiklet hakkında bütün artı eksi yaşadıklarımı sizlerle paylaşıcam,ummarım işinize yarar.

2004 model 600rr kullanıcısıyım,jant boyama konusunda şu şekilde yardımcı olabilirim,

1.Eğer boyamak istediğiniz jant önceden başka bir renge boyanmış ise,çok ince bir zımpara ile (0 Sıfır numara) olabilir,bu zımpara ile güzelce zımparalayın.

2.Zımparalama esnasında oluşan tozları mutlaka temizleyin.

3.Boyanın iyi tutunması için sprey astar atmanız lazım,büyük nalbur veya boya satan yerlerde var kaliteli bişeyi ortalama 20-25 liraya alabilirsiniz.

4.Astarı attıktan sonra tam olarak kurumasını bekleyin,ve peşine yine nalburlardan bulabileceğiniz sprey boyayı,çok sıkmadan (damla şeklinde akıtmadan) güzelce atın.

Eğer el beceriniz varsa emin olun boyacıdan daha güzel olacaktır.
    bende kendi motorum için malzemeleri aldım,yarın nasipse boyuycam,işlem bittikten sonra resimleri sizinle paylaşırım

SAYGILAR...
    Paylaşamadı.
    Bu konuda fikri olan var mı? Gümüş rengi jantlarımı siyah yapmak istiyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Anonymous adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selam

motosiklet jant ı boyayan neresi var ve kaca boyuyor bilgisi olan bana mail atarsa sevinirim.

atay

atay_erel@yahoo.com
    Halledebildiniz mi acaba

17 Yıllık konuyu hortlatarak, rekoru elime almış bulunuyorum

Var mı daha eskisini bulabilen

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler