Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Türkiye de ATV kullanımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    altınkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Son zamanlarda ATV'lere merak sardım araştırıyorum fakat farkettiğim birşey oldu o da Türkiye'de kullanımı çok az veya da ben rastlayamadım. Çünkü youtube'a facebook'a baktım 1-2 sayfa veya 1-2 video hariç Türkiyeyle bağlantılı birşey yok neredeyse. Sebebi nedir acaba son zamanlarda çok ilgimi çekmeye başladı çünkü. Gördüğüm kadarıyla tek sıkıntıları hız yapamamaları çünkü devrilmeye çok müsaitler. Ve izlediğim videolarda otomatik vitesli (cvt) atv'lerin hızlanma konusunda çok yetersiz olduğunu gördüm. Motorlar güçlü fakat konvertör o gücü hızlanmada kullanamıyor gerekli redüksiyon artırma hızına ulaşmıyor. Ancak şu raptor tarzı olan atv'ler o konuda 10 numara manuel vitesler motosiklet gibi şanzıman sistemine sahipler. Belki de motosiklet motoru kullanıyorlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    bizim site bir adet var iyi guzel hosta birader komik ya, herkes gulerek bakiyor, ustelik cok tehlikeli deviri altinda kalirsan gittin...

MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    imkanim ve vaktim olsa mutlaka bir
    Ktm 525 xc alıp söyle piskopatca bir araziye dalardim:D
    dockerengin ve altınkartal bunu beğendiler.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Yeni yeni cikiyor gibi.son zamanlrda goruyorum yollarda.

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim site bir adet var iyi guzel hosta birader komik ya, herkes gulerek bakiyor, ustelik cok tehlikeli deviri altinda kalirsan gittin...
    Sizin site çok değişik bir yer demek ki. ATV'nin gülünecek yanı yok ki bizim burada tgb vardı kırmızı bir tane ona gülerek bakana ben gülerim açıkcası yani duruş olarak çok güzel araçlar bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:41 ----------

Alıntı MotojeN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    imkanim ve vaktim olsa mutlaka bir
    Ktm 525 xc alıp söyle piskopatca bir araziye dalardim:D
    İşte o tiplerin özel ismi var mı bilmiyorum ama oda raptor 700 tarzında olan atv çok manyak birşey onlar yani kimsenin ona binipte sakin durabileceğini sanmıyorum. Bildiğim kadarıyla da tam emin olmamakla beraber bu yamaha raptor 700 dakar quad kategorisinde 4-5 kere kafaya oynamış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:44 ----------

Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni yeni cikiyor gibi.son zamanlrda goruyorum yollarda.
    Ben geçen iki tane gördüm bizim buralı değildiler ama köyden iniyorlardı ailecek. Adam eşine bir atv, kendine bir atv almış demek geziyordu. Onun harici burada 150'lik çin atv'leri hariç TGB'yide saymassak (satıldı gitti çünkü) hiç atv görmüyorum.

Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Araziye cikacaksan 5.2 Cherokee al kardes ben uzun zaman kullandim dadi damagimda kaldi, arazi marazi tanimaz.. Atv leri cok riskli ve gereksiz buluyorum, sahsi fikrim tabi..

Araziye cikacaksan 5.2 Cherokee al kardes ben uzun zaman kullandim dadi damagimda kaldi, arazi marazi tanimaz.. Atv leri cok riskli ve gereksiz buluyorum, sahsi fikrim tabi..
    Belki de haklısındır atv'nin üstüne bindim sadece sürmedim o yüzden birşey söyleyemeyeceğim fakat jip'lere karşı ilgimde var (mekanik olan herşeye ilgim var) bu yüzden kafamda bir karşılaştırma yaptığımda atv ağır basıyor. Çünkü atv daha dar olduğu için ağaçlık arazide vs. avantajlı oluyor, daha kısa dönüş çapı var, o üstünde durduğundaki zevk motosiklet gibi, etrafının açık olması ve yüksekte olmaktan dolayı araziye daha hakim oluyorsun. Yalnız veya grup şeklinde arazide keşif yapmak ve adrenalin için jipten çok daha ön planda geliyor bana. Tabi gezilecek yerler, konaklanacak yerler belliyse, araziden geçilecekse uzun süre kamp yapılacaksa jip ağır basabilir. Tabi jip daha da masraflı olur büyük ihtimal.

Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Valla bilemedim dostum , arazide engebede devirir altinda kalirsan viccigin cikar, atv hep korkutur beni bu yuzden..

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    bizim burda motordan cok atv var genelde 50 yas üstü adamlar kullanıyorlar

Valla bilemedim dostum , arazide engebede devirir altinda kalirsan viccigin cikar, atv hep korkutur beni bu yuzden..
    http://www.youtube.com/watch?v=EPJP1OE60S8

http://www.youtube.com/watch?v=NAjCPCldHIA

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Şahsi görüşüm : ATV motosikletten kat be kat tehlikelidir. Alçak olduğundan arabaların görmesi daha zordur. Devrilirse altında kalman kesin. Lastikleri asfalta uygun değildir. Çok yüksek yakıt tüketimleri vardır. Arazi zırvalığına da katılmıyorum. Cross motosiklet arazide atv den çok daha iyidir . Ya motosiklet alırım ya otomobil veya her ikisini birden, ama atv almam.
    Carbondioxid bunu beğendi.

Alıntı burak5353 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim burda motordan cok atv var genelde 50 yas üstü adamlar kullanıyorlar
    Genelde düşük hacimli atv oluyor amcaların sürdükleri sizin oradakilerde öyleyse ben onlara atv demiyorum maalesef.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:35 ----------

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsi görüşüm : ATV motosikletten kat be kat tehlikelidir. Alçak olduğundan arabaların görmesi daha zordur. Devrilirse altında kalman kesin. Lastikleri asfalta uygun değildir. Çok yüksek yakıt tüketimleri vardır. Arazi zırvalığına da katılmıyorum. Cross motosiklet arazide atv den çok daha iyidir . Ya motosiklet alırım ya otomobil veya her ikisini birden, ama atv almam.
    Atv ile kan davanız varmış gibi yazmışsınız Arazi konusunda cross motorla varılacak yere daha sıkıntısız veya hızlı varılabilir ancak ben biryerin tadını doya doya çıkarmak istediğimden dolayı atv daha yakın geliyor bana. Cross motorla alabileceğiniz yük belli atvde ise bir ton yer var sebebi ise atv'nin yükünü biz çekmiyoruz, cross motor ne kadar ağırsa arazide o kadar da can sıkar diye düşünüyorum.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    napsın adam 20.000tl lik atv ile gezecek değiller amaçları dağ bayır zefki değil ayağını yerden kessin istiyorlar 5.6bin liralık motorlar yetiyor adamlara

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    İlerde ben de almayı düşünüyorum. Şimdiden biraz araştırma yapıyım dedim ama çok fazla bilgi bulamadım.
    altınkartal bunu beğendi.

Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlerde ben de almayı düşünüyorum. Şimdiden biraz araştırma yapıyım dedim ama çok fazla bilgi bulamadım.
    Evet fazla bilgi yok maalesef ama ben bayağı baktım aklımda fikir oluştu atv'ler konusunda bütçe belirtirseniz elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım ileride.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:35 ----------

Alıntı burak5353 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    napsın adam 20.000tl lik atv ile gezecek değiller amaçları dağ bayır zefki değil ayağını yerden kessin istiyorlar 5.6bin liralık motorlar yetiyor adamlara
    Her yazan arkadaşa ayıp olmasın diye cevap vermeye çalışıyorum bir cümle dahi olsa.. Ancak sizin mesaja nedense hiç cevap vermek istemiyorum yazarken sanki bana karşı bir laf sokma söz konusu gibi. Üsluptan dolayı olsa gerek.
    dockerengin bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı altınkartal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet fazla bilgi yok maalesef ama ben bayağı baktım aklımda fikir oluştu atv'ler konusunda bütçe belirtirseniz elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım ileride.
    Sahibinden'de bakınca 300-500 cc arası 9-10 binden aşağı yok gibi görünüyor. Benim bütcem de 10-14 arasında olur büyük ihtimal. Siz bu fiyatlar için ne tavsiye edersiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:52 ----------

Benim baktıklarım:

Polaris Sportsman 400
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4520649/detay/

Pumarex Jaguar 500
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1232783/detay/

Kymco MXU400
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7647773/detay/

Polaris
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4630532/detay/

Yamaha Yfm660r
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8068310/detay/

Burada en çok hoşuma giden Yamaha'nın tipi. Ayrıca arazide çamurdan debelenmekten çok gazlamaya uygun olan da bu görünüyor.

Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahibinden'de bakınca 300-500 cc arası 9-10 binden aşağı yok gibi görünüyor. Benim bütcem de 10-14 arasında olur büyük ihtimal. Siz bu fiyatlar için ne tavsiye edersiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:52 ----------

Benim baktıklarım:

Polaris Sportsman 400
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4520649/detay/

Pumarex Jaguar 500
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1232783/detay/

Kymco MXU400
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7647773/detay/

Polaris
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4630532/detay/

Yamaha Yfm660r
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8068310/detay/

Burada en çok hoşuma giden Yamaha'nın tipi. Ayrıca arazide çamurdan debelenmekten çok gazlamaya uygun olan da bu görünüyor.

O listede kymco'nun ben olsam yüzünde bile bakmam zaten kymco değil aeon crossland 400'müş o kategoriye koymuşlar sebebine gelecek olursak arkası bağımlı süspansiyon hiç hoşlanmıyorum.

4. sırada ki polariste aynı şekilde.

Geri kalanlar arasında Yamaha hariç sıkıntı göremedim fakat motorlarına bakmak lazım videolarına da aynı şekilde. Yamahay'a gelince o Raptor 660 galiba youtube'da videoları mevcut o çok süper makine tam psikopatlık için anlayacağınız. Fakat paylaştıklarınız arasında Yamaha çok farklı kulvar bence. Kullanım amacınıza göre model belirlememizin daha mantıklı olacağı kanaatindeyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:26 ----------

Bağımlı süspansiyonu sevmeme sebebimi videonun 1.19'uncu zamanındaki olaydan anlayabilirsiniz. Sizizn fiyat aralığınızdaki TGB'lerin hepsi bu şekilde o yüzden TGB'yi silerdim ben olsam kafamdan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:44 ----------

http://www.sahibinden.com/atv-polaris?a10549=145195&a10549=1130686&a10549=825710 &a10549=1120607&price_min=10000&price_max=15000

Scrambler hariç bu linkteki araçların hepsine olur verebilirim aslında. Bu da 700'lük olanın videosu

Polaris markasını biliyorsunuz zaten araçlarda sıkıntı olacğını sanmıyorum fakat yedek parça knusunda bilgim olmadığı için şüpheli yaklaşıyorum. Ancak bu araçların kolay kolay bozulacağını sanmam ama genede insan kendini garantiye almak ister hiç yoktan ben öyleyim. Tabi polarisin araçlarına youtube'da baktığımda yaygın olarak bulunuklarını görüyorum herhangi bir durumda yurtdışından parça temin edilebilir diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Benim kafamdaki Yamaha Raptor tarzında makineler ama sahibinden'e bayağı bakınmama rağmen bu tarz birşey bulamadım. Bu yüzden ister istemez diğer modellere bakıyor insan.

Polaris Sportsman 400 ve Pumarex Jaguar 500 iyi midir? Bir de bunların bakımları bildiğimiz 4 zamanlı motorlar ile aynı mı? Special endurolar gibi piston ömrü yok değil mi?

Aslında sizin fiyat aralığınızdaki Atv'lere baktığımda yuk, mondial, kuba vs. saymassak adam akıllı sadece polaris çıkıyor karşıma.

Sportsman 500 ho modeli daha yeni model bana en çok o cazip geliyor açıkcası sahibinden.com ilanları arasında.

Bu videodaki sportsman 500 efi olan modeli sportsman 500 ho ile arasında ki fark efi enjeksiyonlu ho karbüratörlü galiba amörtisöt larak aynı ancak lastik çapı olarak küçük farklar var bir çok özeelik aynı anlıyacağın yani video sana referans olabilir 3.09 ve 8.02'den sonrasını izleyebilirsin.

Motosikleti
    Alıntı altınkartal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında sizin fiyat aralığınızdaki Atv'lere baktığımda yuk, mondial, kuba vs. saymassak adam akıllı sadece polaris çıkıyor karşıma.

Sportsman 500 ho modeli daha yeni model bana en çok o cazip geliyor açıkcası sahibinden.com ilanları arasında.

http://www.youtube.com/watch?v=1GlkFv2EvJM

Bu videodaki sportsman 500 efi olan modeli sportsman 500 ho ile arasında ki fark efi enjeksiyonlu ho karbüratörlü galiba amörtisöt larak aynı ancak lastik çapı olarak küçük farklar var bir çok özeelik aynı anlıyacağın yani video sana referans olabilir 3.09 ve 8.02'den sonrasını izleyebilirsin.
    Çok teşekkür ederim. Videodaki karşılaştırma benim için çok yararlı oldu. Yolun sonu sportsman 500 görünüyor
    altınkartal bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)