Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Türkiye de ATV kullanımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    altınkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim. Videodaki karşılaştırma benim için çok yararlı oldu. Yolun sonu sportsman 500 görünüyor
    Ne demek yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.Ama ileride Allah izin ederde alırsanız, rahat bırakmam arazi videosu isterim ona göre

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Alıntı altınkartal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne demek yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.Ama ileride Allah izin ederde alırsanız, rahat bırakmam arazi videosu isterim ona göre
    İnşallah ilerde alırsam tabiki video paylaşırım ama bir süre daha motosikletle devam edeceğim Atv'yi muhtemelen 2-3 sene sonra alırım.

Bunlarda plaka ruhsat olunca vergi motosiklet üzerinden mi hesaplanıyor merak ettim? En güzeli plakasız kullanmak. Vergi ve trafik derdi olmuyor.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    ATV çok keyifli güzel bi araç imkanım olsa motorum harıcınde bi tanede atv olsun isterdim. Yukarda birinin dediği gibi hiçte öyle komik durmuyor aksine bence çok karizmatik Gürkan arkadaşımın da iznini almadan bi fotosunu paylaşmak istiyorum inşallah bana kızmaz
    dockerengin ve altınkartal bunu beğendiler.

altınkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah ilerde alırsam tabiki video paylaşırım ama bir süre daha motosikletle devam edeceğim Atv'yi muhtemelen 2-3 sene sonra alırım.

Bunlarda plaka ruhsat olunca vergi motosiklet üzerinden mi hesaplanıyor merak ettim? En güzeli plakasız kullanmak. Vergi ve trafik derdi olmuyor.

ATVler motosiklet ehliyeti ile kullanılıyor. Bu yüzden büyük ihtimal motosiklet vergilendirmesine tabi tutulur. Polaris 500'lerde 102tl yıllık vergiye denk geliyordu bugün baktığım kadarıyla. Sigorta masrafı da çok yoksa yıllık fazla birşey yemiyor galiba

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:33 ----------

Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ATV çok keyifli güzel bi araç imkanım olsa motorum harıcınde bi tanede atv olsun isterdim. Yukarda birinin dediği gibi hiçte öyle komik durmuyor aksine bence çok karizmatik Gürkan arkadaşımın da iznini almadan bi fotosunu paylaşmak istiyorum inşallah bana kızmaz http://i.hizliresim.com/aBql4d.jpg
    Komik duryor diyen arkadaş büyük ihtimal dandik ATV'ye rastlamıştı. TGB'lerin tasarımı cidden güzel fakat arka süspansiyonları ne kadar gördüysem bağımlı süspansiyon o yüzden bir türlü ısınamadım

Motosikleti
    Alıntı altınkartal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ATVler motosiklet ehliyeti ile kullanılıyor. Bu yüzden büyük ihtimal motosiklet vergilendirmesine tabi tutulur. Polaris 500'lerde 102tl yıllık vergiye denk geliyordu bugün baktığım kadarıyla. Sigorta masrafı da çok yoksa yıllık fazla birşey yemiyor galiba

Komik duryor diyen arkadaş büyük ihtimal dandik ATV'ye rastlamıştı. TGB'lerin tasarımı cidden güzel fakat arka süspansiyonları ne kadar gördüysem bağımlı süspansiyon o yüzden bir türlü ısınamadım
    7-11 yaş için 251-650cc için vergi 102 TL çıkıyor gayet uygunmuş.

Sigorta masrafı İstanbul'da x5 oluyor o yüzden sıkıntı Yoksa plakalı olurdu araziye de onunla giderdim. Benim motorları taşıdığım romörk var ona atar götürürüm araziye.

Bu arada fotoğraftaki Tgb de tank gibiymiş maşallah
    ronnytechno bunu beğendi.

Motosikleti
    Dün Polonezköy'de TGB Blade 550 kullandım. Acayip keyifli bir aletti. 4x2'de kullandım ve müsait olan her yerde yanladım Bir yerde çok ters bir şekilde kalınca 4x4'ü açtım ve 2 saniyede oradan çıktım. Vitesi hep High'da kullandım Low'a hiç almadım. Kısacası acayip keyif aldım.
    Bu arada arkamda kız arkadaşım vardı konfordan yana hiç şikayeti olmadı.

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Şehir içinde son derece tehlikeli bir araçtır. Akan trafik hızında dar virajlarda sıkıntı yaratır. Dört tekerlek mantığıyla üretilip birçoğunda viraj denge çubuğu bulunmadığından motosiklette "high-side" dediğimiz durumla karşılaşılması muhtemel. Arazi için çok keyiflidir tabiki. Birde utv denenler var. Daha bir arabaya benziyor.
    dockerengin bunu beğendi.

mtgemlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar-Rks 150s- Tvs apache rtr 200
    Hem atv hem motosiklet kullanıcısıyım. Bu zamanlar atv nin tadı bir başka. Karda gezmesi ve yanlaması çok zevk veriyor insana, ama trafikte kullanılması çok sakıncalı. Özellikle atv alıcak olanlara sesleniyorum, iyi bir eğitim almalarını tavsiye ederim. Çok rahat devrilebilicek bi alet. Ama köy yerinde, arazide kullanmak için çok ideal bir ürün. Benim kullandığım yuki marka, 250cc su soğutmalı, manuel 5 vites. Atv nin otamatik olanları pek içime sinniyor, özellikle çin malı olanları. Manuel olanlar daha kullanışlı. Çünkü sürekli arazide, bayır yollarda gezince otamatikler kendini salıyo ve çok koku yapıyor. Herkesin zevki başka tabi ama ben manuelde daha rahat hissediyorum kendimi. En sevdiğim yönü ise yokuş ne kadar dik olursa olsun hiç frene basmak gerekmiyor. Tam tersine 1. Viteste inerken gaz vermek istiyor. Neyse arkadaşlar uzun yazdım kusura bakmayın. Herkese kazasız sürüşler dilerim.
    dockerengin bunu beğendi.

ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Benim bulunduğum yerlerde (İstanbul/Şile-Yalova) atv kullanımı görüyorum,özellikle Şile'de fazlasıyla mevcut. Genelde köylüler,45-60 yarası amcalar,balıkçılar kullanıyor tabi ki Kuba,Kanun,Mondial gibi markaların düşük cc modelleri.Fakat Şile'de off/road olayına meraklı insan sayısıda bir hayli fazla ve bu işi profesyonel olarak yapanlar var her yıl düzenlenen yarışlara vs katılıyorlar. Onlar ise Polaris,Tgb,Yamaha gibi markaları tercih ediyor. Fakat şahsi görüşüm atv aşırı tehlikeli bir alet,bir kaç kez asfaltta ve arazide test etme imkanım oldu,asfaltta lastikler ve genelde yavaş kalması sıkıntı ayrıca virajlarda 2 tekere düşüyorsunuz yani kalan iki teker havalanıyor(ya da ben beceremedim viraj olayını) Arazide ise daha güvenli bir sürüşü vardı fakat bir kaç abimiz yokuş tırmanırken takla atarken biz cross motosikletler ile rahatlıkla tırmanmıştık Bence fiyatına göre gereksiz bir alet cross motosiklet daha zevkli bana kalırsa ..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)