Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Inazuma 250 mi Duke 200 mü?

Motovento
    REKLAM ALANI
    evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Bu sorunun cevabı yok. Hangisi hoşuna gidiyorsa onu alacaksın. Duke çok güzel bir motor ama şahsen bana bedava versen binmem. Çünkü çok küçük. 2. kişiye yer de yok. Oyuncak gibi, ilave olarak kilosu da çok hafif. En önemlisi de tipini ve rengini hiç beğenmiyorum. Ama bu motor kötü demek değil. 10 numara motor. Sadece ben beğenmiyorum ve önceliklerime uymuyor. İnazuma ise daha ağır, daha büyük ve görüntü olarak bence duke'den güzel. O nedenle zaten inazuma aldım. Hiç de pişman değilim. Duke kullanmadığım için kullanımı konusunda birşey diyemiyorum. İnazumanın ise ortalama yakıt tüketimi 3.5 litre, 2 kişi için bile çok konforlu, titreşim sıfır, sesi çok güzel, gazı açtın mı fırlıyor, hantal bir motor değil, en önemlisi ise ağırlığının muadillerinden 10-15 kilo daha fazla olması nedeniyle kullanırken daha çok güven veriyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    Alıntı weatherman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakın ne kadar üzerinize alınmışsınız, saygısızlık özgüven vs... bunları bırakalım rakamlardan bahsedelim.

Bir motosikletin 9.5 sn de 100 km sürate çıkması 250 cc sınıfı için sizce yavaş ve hantal olduğunu mu gösterir?
    Mt-07 ile mi karşılaştıyoruz yoksa bu başlığı açan arkadaşın dediği gibi Duke 200 ile mi? Mt 07 de 1000 RR 'a göre oldukça hantal, değil mi? Konu o mu?

CBR ve Ninja ile neredeyse aynı süratleri ve CBR'dan ilk 3 viteste daha atik bir motor Inazuma. Çift silindirin avantajı sadece atik olması da değil. Hadi diyelim sadece daha iyi hızlanan bir motor arıyor arkadaş, o zaman Duke alabilir.
    Normal bir yolda, tamamen objektif bir 0-100 drag testi yapılsa sizce Ninja CBR Inazuma ve Duke 200 arasındaki sonuçlar nasıl olur?

Ben tecrübeme dayanarak size söyleyeyim nasıl olur;
    Ninja 9.2-9.4 sn ile 1.
    CBR 9.3-9.4 sn ile 2.
    Duke 200 9.3-9.5 sn ile 3.
    Inazuma 9.5-9.7 sn belki 10 sn ile 4. olur.

Saatte 100 km süratle giden bir araç 1 saniyede 27 metre yol alır. Yarım saniyelik fark diyelim 14 metre olsun. 14 metre.
    Çok mu hantalmış? Son sürat diyorsanız 151 km'yi geçmiyor ki onu yapamayanlar da var.

Ben de zaten fabrika kataloglarıyla konuşanlara laf ettim. 250 cc sınıfını 700 cc 80-100 hp'lik motorlarla karşılaştırıp "hantal" dedikten sonra bu mesajınıza aslında daha uzun bir şey yazmamalıydım bunun da farkındayım.
    aramızda görüş farkı olabilir. doğaldır. yine de incitici ya da ters bir ifade kullandıysam kusura bakmayın. hakkınızı helal edin.
    how can you know what the things are worth?
    ıf your hands won't move to do a days work.

Alıntı copycat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aramızda görüş farkı olabilir. doğaldır. yine de incitici ya da ters bir ifade kullandıysam kusura bakmayın. hakkınızı helal edin.
    Estağfurullah tabii ki helal olsun, konuşuyoruz. Ben de aynı şekilde.

MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    KTM ile yola devam kararı aldık arkadaşlar saolun ABS önemli bir etken oldu şimdi kalan tek soru 125 Duke dan sonra 200 duke mu 390 Duke mu?
    15 Beygirden 25 e gecmek mi 44 beygire geçmek mi

Duke 200 de bir sure sonra 125 Duke gibi gelecek bana diye korkuyorum

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Ben duke alrdim cunku daha serseri ve daha it.
    gazo0202 bunu beğendi.

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Alıntı MotojeN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KTM ile yola devam kararı aldık arkadaşlar saolun ABS önemli bir etken oldu şimdi kalan tek soru 125 Duke dan sonra 200 duke mu 390 Duke mu?
    15 Beygirden 25 e gecmek mi 44 beygire geçmek mi

Duke 200 de bir sure sonra 125 Duke gibi gelecek bana diye korkuyorum
    Almışken 390 al bişeye benzer, 2 ay sonra 200cc de sıkar seni bu işin sonu yok hep daha iyisini istiyor insan oğlu, yalnız 390 almak daha mantıklı

MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Aynen öyle 200 duke alcam 390 isticem
    390 alcam 690 isticem
    690 alcam 990 isticem
    990 alcam 1290 Superduke r isticem
    1290 Superduke alcam Cenazeme katılmanızı isticem :D
    gazo0202 bunu beğendi.

Recogss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 125 r
    Gecen hafta arkadasim inazuma aldi
    Okadar tipsiz motor olmaz ya sekilsiz birsey
    Duke 200 hem agrasif hemde cekici
    İs 200 dukede biter kiyaslanamaz bile + abs

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    390 duke al derim. 125 cc ile 200 cc arasında beklediğin farkı bulamayacaksın. maks 3 ay ömrü var heyecanının. maddi durum sıkıntıysa bajajın 400 lüklerini de bekleyebilirsin 390 duke un hafif gariban versiyonu. gavurun "poor man's duke 390" diyeceği olay.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı Recogss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecen hafta arkadasim inazuma aldi
    Okadar tipsiz motor olmaz ya sekilsiz birsey
    Duke 200 hem agrasif hemde cekici
    İs 200 dukede biter kiyaslanamaz bile + abs
    Tipin şekilin falan hikaye olduğunu motosikleti aldıktan sonra anlamak çok acı olur. Onun için arkadaş önce ikisine de binsin, sonra karar versin. Ben Duke 200 testi sonrası artık bedava verseler de almam demiştim. Kağıt üstünde ne yazdığı ve nasıl göründüğü çok önemli değil. Artı şunu da diyeyim, bana göre kaliteleri çok farklı olsa da Pulsar 200 sadece fiyatından dolayı her türlü Duke 200'e tercih edilebilir. Sürüşü daha rahat ve daha titreşimsiz. Duke 200 sürüşümü hatırlamak bile istemiyorum doğrusu. Ama Duke 390 bambaşka bir motor.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)